Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Хм, преди време имаше продобен проблем с Диеми-те при някои оператори, някои абонати се махнаха и отидоха другаде други изчакаха до пускането им.

Що ли си мисля, че ефекта ще е същият. Добре "младите" може и да не гледат БТВ, но пенсионерите, а и не само като чуят БТВ спира или оператора каже ще са в пакет искам повече пари, ще има момента ми при другите оператори ги има - ще се местя.

Днес случайно разбрах това за БТВ програмите (принципно не гледам ТВ и за това нямам идея какво се случва), бях на гости у едни комшии и докато вървеше БТВ Комеди излезе съобщение за това спиране и как от 01.01.2013-та може да не гледат. Реакцията беше следната: "тии нали ми каза за тия Entry сега какво ще плащам още пари или няма да ги гледам, ще трябва да се местим".

Аз като се сетя, че при нашите БТВ и БТВ Комеди не се спира, а мойта нонстоп гледа БТВ лейди, право не ми се мисли, пак ще трябва да се занимавам с излишни неща. Просто съм сигурен, че ще има недоволство от страна на потребители и дано да не се стига до други неща. Напълно ми е ясно за позицията на оператора, а и на БТВ. Честно казано безпристрастно разбирам и едните и другите. Едните не искат да плащат повече, другите искат да си пробутат нещата. Едва ли ще може да се намери решение удоволетворяващо всички, някой ще трябва да бъде "прецакан".

 

ПС: Аз както споменах ТВ не гледам ако зависи от мен всички канали да се спират и без това новините си ги чета в нет-а, за друго за какво ми са. :)

Edited by tdf81bg
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Всички оператори трябва да се обединят, срещу това нагло изнудване! Какво значи от Боклук ТВ да искат по 2 лв. на абонат. Сигурно толкова ще поискат и ТВ7 и не бих се изненадал и от Нова да извъртят този номер. Как така изобщо ще се плаща на едни ефирни телевизии, за да ги излъчват, при положение, че тези телевизии бълват реклама, от която печелят милиони. Разбирам да се плаща за HBO, за Дискавъри, за NG - макар, че и по последните две започнаха да изкачат реклами, но те все още са пренебрежимо малко. А, както казва Фуриозо - Борсук ТВ и нова, трябвало да бъдат в базовия пакет и трябвало да бъдат на първите места в подреждането на каналите!!!!! :confused:angry1 Егати!!!! Тва не е нагло ми направо е безочливо!!!

Link to comment
Share on other sites

И другия им проблем е, че скоро тръгват мултиплексите за цифрова ефирна, където каналите им ще са свободни, следователно който иска да ги гледа, си бучва едно парче кабел, защото сигналът е достатъчно силен и няма никаква нужда от антена, сканира си и си ги гледка без пари. Затова е най-добре Булсатком, както и Близу да им го набутат до лакътя с отделен пакет. Ако откажат, което вероятно ще стане - спират ги нацяло и който толкова е преритал или минава на Виваком, където таксите са двойни, а спортът никакъв или минава на ефирна ТВ за ьТВ за момента, а след това и другите от пакета. Същото е и положението с каналите на ТВ7 - и те ще са безплатни на мултиплексите за цифрова ефирна. Затова и те драпат толкова за скъпи договори, защото от 2014 ще им умре златната кокошка и ще се хванат за палците.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте днес цяла сутрин имам проблем с интернета. Прекъсва постоянно и ту го има ту го няма, намирам се на преспите и искам да ви питам проблема централен ли е или е нещо локално ?

Link to comment
Share on other sites

Имам един технически въпрос! Скоро ще взимам второ desktop pc и ми се иска да направя мрежата wireless. Въпросът ми е дали ще мога през wi-fi да поддържам максималните скорости, които ми предлага доставчика? И ако е възможно в какво оборудване трябва да инвестирам (рутер и wi-fi карта)?

Link to comment
Share on other sites

Имам един технически въпрос! Скоро ще взимам второ desktop pc и ми се иска да направя мрежата wireless. Въпросът ми е дали ще мога през wi-fi да поддържам максималните скорости, които ми предлага доставчика? И ако е възможно в какво оборудване трябва да инвестирам (рутер и wi-fi карта)?

 

Аз минах по твоя път и мога да ти кажа, че за да можеш да постигнеш близка до максималната скорост, трябва wi-fi картата ти да е от най-хубавите и скъпите, същото важи за рутера. Моя рутер е TP-LINK TL-WR740N, а същата марка ми е и Wi-Fi приставката - подобна на флашка - е не могат да докарат скоростта, която идва с кабела. Аз съм на 40 мб. интернет - с Wi-Fi повече от 30 мб. не може, независимо, че има пряка видимост между компютъра и рутера, че са в една стая, че торентите не ми вървят, че антивирусната ми не е от тези, които допълнително бавят и филтрират нета, така че моя рутер аз лично вече го ползвам за суич.

Link to comment
Share on other sites

Аз минах по твоя път и мога да ти кажа, че за да можеш да постигнеш близка до максималната скорост, трябва wi-fi картата ти да е от най-хубавите и скъпите, същото важи за рутера. Моя рутер е TP-LINK TL-WR740N, а същата марка ми е и Wi-Fi приставката - подобна на флашка - е не могат да докарат скоростта, която идва с кабела. Аз съм на 40 мб. интернет - с Wi-Fi повече от 30 мб. не може, независимо, че има пряка видимост между компютъра и рутера, че са в една стая, че торентите не ми вървят, че антивирусната ми не е от тези, които допълнително бавят и филтрират нета, така че моя рутер аз лично вече го ползвам за суич.

 

Благодаря за отговора. В такъв случай ще сложа wi-fi карта на сегашното си пц, което ще ползват нашите, а новия ще си го оставя свързан с кабелbeer.gif

Link to comment
Share on other sites

Става, става. Аз съм с рутер и големия компютър ми е вързан с wi-fi. На 60 мегабита съм и съм свалял торенти с над 5мб. Просто ти трябва хубав N рутер и карта.

Аз съм с тези:

Картата и рутера

В момента са ми заредени над 90 торента, 12-13 активни, качвам с почти 4 мегабайта и си браузвам из нета без проблем. Към рутера се закачат допълнително лаптоп, телефон и таблет. Както и да ги ползвам, за сега е ОК.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Всички оператори трябва да се обединят, срещу това нагло изнудване! Какво значи от Боклук ТВ да искат по 2 лв. на абонат. Сигурно толкова ще поискат и ТВ7 и не бих се изненадал и от Нова да извъртят този номер. Как така изобщо ще се плаща на едни ефирни телевизии, за да ги излъчват, при положение, че тези телевизии бълват реклама, от която печелят милиони. Разбирам да се плаща за HBO, за Дискавъри, за NG - макар, че и по последните две започнаха да изкачат реклами, но те все още са пренебрежимо малко. А, както казва Фуриозо - Борсук ТВ и нова, трябвало да бъдат в базовия пакет и трябвало да бъдат на първите места в подреждането на каналите!!!!! :confused:angry1 Егати!!!! Тва не е нагло ми направо е безочливо!!!

 

+1

 

Или ако се плаща да разкарат рекламите защото някак не се връзва хем да си плащаш хем да ти набутват и реклами.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно правилно. По босфор-а като гледам нещо, забравям какво гледам от толкова реклами. За диеми-те не ми се говори - същата повърня.

Булсат и другите оператори да подарят по една антена за 5 лева на всички абонати и бтв да си гледат работата. Една стотинка не заслужават тия.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно правилно. По босфор-а като гледам нещо, забравям какво гледам от толкова реклами. За диеми-те не ми се говори - същата повърня.

Булсат и другите оператори да подарят по една антена за 5 лева на всички абонати и бтв да си гледат работата. Една стотинка не заслужават тия.

 

Точно - аз вчера изкарах една стайна антенка, китайска за 10 лв. за DVB-T с вграден усилвател - ей така да пробвам - телевизора ми има DVB-T MPEG4 - тунер. Ми излизат си 8 канала, с добро качество - друг е въпросът, че са 4 - тв7 и 4 бтв:sick. Интересно - толкова ли няма други ефирни канали, че точно тези трябва да са, пък макар и тестово! Ако на N3 им наложат някакви непосилни условия, както на булсат, изобщо няма да имам против, да ги махнат! В крайна сметка аз съм много доволен от услугата и от цената, за която я получавам, няма да ми е трудно да си включа антенката, като искам да гледам, но това дълбоко ме съмнява да е често. А повярвайте ми, каналите на босфор ТВ и на тв7, ако не ги гледа човек една седмица, след това изобщо ще забрави, че са съществували!!!

Link to comment
Share on other sites

Реално парченце мостов кабел ти стига, няма нужда от антени, камо ли усилватели. Сигналът е доста силен, а когато мине на вертикална поляризация, ще стане още по-стабилен.

Иначе bTV и TV7 да го *****. При мен са след 20 позиция и ми е все тая дали ги има. Лично ще се радвам, ако и без това затъналите ьTV фалират. За телевизията на Дудука - също.

Link to comment
Share on other sites

Телефон на поддръжка нещо ? Обаждаш се ,идват и т.н. При моя доставчик на ТВ имах проблем с приемника точно по Коледа и проблема се реши за минути чрез момчетата,които по празниците обикалят със стълби вместо да са на маса с приятели/семейства.

 

 

Пп не съм абонат на Н3

Link to comment
Share on other sites

Оправете излъчването на Первъй канал! Откога насича и не са взети никакви мерси! След като си плащам и съм решил веднъж от много време да гледам телевизия, още повече по празниците е отврат! Искам компенсация - постът ми е насочен към furiozo. Такива обяснения от сорта на " ама то не е само този канал, ами и още няколко..." не се зачитат!

Link to comment
Share on other sites

Оправете излъчването на Первъй канал! Откога насича и не са взети никакви мерси! След като си плащам и съм решил веднъж от много време да гледам телевизия, още повече по празниците е отврат! Искам компенсация - постът ми е насочен към furiozo. Такива обяснения от сорта на " ама то не е само този канал, ами и още няколко..." не се зачитат!

 

При мен въпросният канал върви без проблем. Най-добре звънни на съпорта, защото проблемът ще да е локален при теб. А хората от N3 колкото и да са добри едва ли са успели да разработят телепатиятаbiggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

При мен въпросният канал върви без проблем. Най-добре звънни на съпорта, защото проблемът ще да е локален при теб. А хората от N3 колкото и да са добри едва ли са успели да разработят телепатиятаbiggrin1.gif

 

 

Проблема не е локален и затова пиша тук, за да възразя възмущението си! Обадих им се преди два дни и ми отговориха, че не само този канал насича.

 

Весело посрещане на Новата Година!

 

:santa:

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...