Jump to content
BulForum.com

Един въпрос, свързан с жените, който отдавна ме вълнува


Recommended Posts

Може и да не разбирам въпроса, но Толкин не е ли от преди ерата на компютрите?

...

Гадо, бих казал, че мъжа и жената, както и средата им (която до не малка степен е тяхно дело) са се направили такива, каквито са... Но то ва е, може би, защото съм атеист :] А и тия неща са прекалено абстрактни.

...

 

Ами човекът търсеше отговор в "абсолютни стойности" и аз му казах да се обърне към абсолютното начало. :) Иначе да, житието определя съзнанието ! А т'ва за абстракцийте, мани - бегай щот тогава ше нагазим вече в дълбоките води, защото за съществуването на заобикалящата ни среда такава каквато е носят не малка вина и те.

-----------------------------------------------------

 

Аз лично мисля, че преди ерата на компютрите мъжете са фантазирали за.......... Жени :woot

(аз поне тогава го правих и с двете ръце) :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Ето ти един отговор на всички въпроси .

Като вид и животински инстинкти мъжът при хората винаги е бил над жената за да подсигури всичко нужно за продължаването на рода .

При някои видове е обратното , но си е научно доказано , че "мъжът открива нови неща , ловува или в случея работи и прави всичко нужно за да подсигури живота на жената към отглеждането на поколение" и отговора се крие тук , а жената само стой и нейната цел е да отгледа детето докато мъжът набавя нужните неща за нормалното му развитие .

При хората мъжът е силната страна на вида и просто начина му на живот позволява той да си развива фантазията в последтвие .

Не искам да обидя никой от малкото жени във форума , както и да втълпявам неща на мъжете и все пак си е така .

Погледнете в историята и всеки направен преход , тогава ще откриете отговора на въпроса .

п.п. Хората не са нищо повече от животни с притъпени животински инстинкти , като интересите взимат надмощие в случея ... което ги прави слаби от тази гледна точка сега .

:)

Link to comment
Share on other sites

Може и да не разбирам въпроса, но Толкин не е ли от преди ерата на компютрите?

...

 

А кой и къде е казал, че жените не разбират и не харесват Толкин?! А за какво са фантазирали жените преди компютърната ера? Въпросът вече не е риторичен... ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз лично мисля, че преди ерата на компютрите мъжете са фантазирали за.......... Жени :woot
Аз си мисля, че преди ерата на компютрите мъжете са фантазирали по-малко, по-често са "имали"... Преди компютрите да ни "затворят" вкъщи, пред въображаемите светове, били те социални мрежи, чатове, форуми или игри...
А кой и къде е казал, че жените не разбират и не харесват Толкин?! А за какво са фантазирали жените преди компютърната ера? Въпросът вече не е риторичен... ;)
Вероятно някой друг - не съм заел още ясна позиция по спора. А и не мога да ти отговоря на въпроса. Просто не знам. Не смея да кажа, че знам за какво фантазират жените и сега.

Мога само да чета в izpovedi.com :D

Link to comment
Share on other sites

Мога само да чета в izpovedi.com :D

Този сайт е убиец на идеализъм. След разглеждането му загубих девствеността си навсякъде :blink:

Link to comment
Share on other sites

[Edit] Second, стига само я чете тая тема, ще я изтъркаш от четене, изкажи едно мнение [/Edit]

 

Нека да речем, че (се старая да) възприемам различните хора на първо място като личности и в голяма част от времето се абстрахирам от половата, национална, етническа и религиозна принадлежност. Общуването трябва да се осъществява на други нива.

Моите наблюдения сочат, че основните движещи сили при хората са две: чувството малоценност и страхът. Докато страхът (оцеляване, защитеност, нужда социални контакти... тук може да се говори и спори много) е нещо, което в една или друга степен може да бъде превъзмогнато или притъпено по един или друг начин, то въпросът с чувството за малоценност стои по малко по-различен начин и може да има разнородни прояви. Чувството за малоценност не се свежда само до нуждата от себедоказване, от него произхожда и търсенето на смисъла на живота, като всеки един човешки живот таи в себе си едно едно централно желание: да е значителен.

Трябва да имаме предвид, че човек не се ражда с основен набор от мисли, чувства и сремежи, а изгражда своята идентичност през цялото си съществуване. Това, което прави човека човек, не е душата. Не, "душите са само данъка, който събира църквата - всичките имат еднаква стойност, като гвоздеите". Уникалното във всяка личност е именно човешкият разум, но той не е предмет, той е качество.

Материята, времето и пространството, смятани за безусловно съществуващи, не са нищо друго, освен усещане, възприемано от човека. Миналото и бъдещето са представа, която зависи изцяло от нашите възприятия. Интервалът между отминалия и настоящия момент е частица информация в паметта, сравнявайки ги, ние наричаме този период 'време'. За всеки отделен индивид съществува субективно време, което само по себе си е неизмеримо. В този ред на мисли, наричаните от теб 'душевни движения' са нещо твърде лично, което често не бива излагано на показ пред кого да е.

И като имаш предвид, че човечеството не е само прост сбор от индивиди, а и сложна система от 'норми', правила за поведение и взаимовръзки, че има твърде много клиширани очаквания с какъв набор от качества трябва да разполага една 'истинска жена'... Трябва да е дългокрака, добре изглеждаща, ерудирана и преуспяла, а в същото време да е сподобна да бъде добра майка и домакиня... Някак твърде трудно се получава и често дамите трябва да са здраво стъпили на земята, като всякакви по-отвеяни мисли / стремежи / желания се посрещат откровено враждебно от околните.

 

Това е най-общо. Не претендирам за изчерпателност, просто ти нахвърлям малко неща за размисъл. Try walking in my shoes...

 

И всъщност, много бих искала да обърнеш внимание на този пост.

Link to comment
Share on other sites

Моите наблюдения сочат, че основните движещи сили при хората са две: чувството малоценност и страхът.

 

Аааа недей тъй. А къде остана секса? Фройд отдавна е прозрял че голяма част от живота и мислите на един човек се въртят около едното е***е и тва е. Четейки форума само доказваме това.

 

Иначе има нещо верно в това което каза, само че има и още нещо което пропускаш и това е данъка обществено мнение, който при теб, съдейки от твоя пост, е доста висок. Жената трябвало да бъде такава и такава, аналогично мъжа трябвало да бъде такъв и такъв. КОЙ ГО КАЗВА? В момента в който човек престане да се съобразява дотолкова с околните и очакванията към него почва да диша доста по-свободно, да преценява какво иска и какво може пък който го харесва (или не) ще го харесва (или не) пак толкова или дори повече, остава въпроса какво ти пука и отговора в 99.999% от случаите е: "изобщо не ми дреме". За другия 0.001% си струва да се замисли човек и да направи нужните компромиси, обаче взехме да задълбаваме прекалено много с философските разсъждения май.

Link to comment
Share on other sites

Красиво написано есе, но не мога да се съглася с някои неща. Никога няма да приема подобни обощенчески разсъждения от сорта на "за всичко са виновни комунистите", "всички жени са к**ви" и подобни опити да се обобщи, опрости всичко до няколко идеи. То... стига човек да е достатъчно умел в игрите на думи - може да обобщи всичко до каквото си поиска. Не мога да се съглася, че чувството за малоценност е двигателя на прогреса и от него произхожда интереса към заобикалящи свят, любопитството и т.н. Не знам де, възможно е това, което обличаш във фразата "чувство за малоценност" и това, което си представям аз да са коренно различни и да говорим за едно и също нещо... Иначе с всичко останало, както и цитирания пост съм напълно съгласен.

Човечеството смятам, че е един механизъм от изключително здраво свързани в една цялостна "мрежа" хора, като връзките, осъществени и осъществяващи тази мрежа не са ни съвсем ясни. Цялостното общество е един жив организъм, изграден от отделните частички - хората, подобно на интелигентния мравуняк, изграден от почти безмозъчните мравки. Не твърдя, че харесвам този организъм, но и не съм аз човека, който ще определя какъв да бъде.

 

@djadomraz, Подуене Блус Бенд имат една много стойностна песен, в която има един цитат, който винаги ме е кефел... "когато се удариш в решетките на свойта свобода"...

Link to comment
Share on other sites

Не претендирам за изчерпателност или абсолютна общовалидна истинност на написаното от мен. Ако трябва да го кажа с няколко прости думи - хората са различни, всяка една личност е уникална и от тази гледна точка не ми се ще да правя обобщения защо даден индивид в даден отрязък от време реагира по определен начин. Но Curunir задава въпроса си общо - отговарям му най-общо на въпроса за женската част от човечеството.

 

Много бира може да изпие този въпрос, та го оставям с отворен край...

Link to comment
Share on other sites

Много бира може да изпие този въпрос, та го оставям с отворен край...

 

Ха, много бира може да се изпие по кой да е въпрос. Ако някой е закъсал и няма повод за пиене на бира да се обади, веднага измислям поне 3 от воле :)

Link to comment
Share on other sites

Шото жените са застреляни кво им разбира главата от РПГ-та и талъсъми 3ти левел с мана 30 и розов амулет за безсмъртие..... ааа я си си предстаи как 2 блондинки са се размечтали за такива копеленца с малки остри шапки и разни гадости по лицето ...... не можеш да си го представиш нали ? Ем и те не могат да си представят някви сложни неща , даже съм чувал че повечето са тъпи , ама не съм сигурен де...... пък и ти представяш ли си да кървиш 5 дена в месеца и да си виж..... не ....... на тях пък не им пречи само стават леко раздразнителни или пък представяш ли си някой да те Е-Е пък ти да го целуваш ..... не можеш да си го представиш на тях пък даже им е хубаво....... абе тва жените са никви хора .....

Link to comment
Share on other sites

Шото жените са застреляни кво им разбира главата от РПГ-та и талъсъми 3ти левел с мана 30 и розов амулет за безсмъртие..... ааа я си си предстаи как 2 блондинки са се размечтали за такива копеленца с малки остри шапки и разни гадости по лицето ...... не можеш да си го представиш нали ? Ем и те не могат да си представят някви сложни неща , даже съм чувал че повечето са тъпи , ама не съм сигурен де...... пък и ти представяш ли си да кървиш 5 дена в месеца и да си виж..... не ....... на тях пък не им пречи само стават леко раздразнителни или пък представяш ли си някой да те Е-Е пък ти да го целуваш ..... не можеш да си го представиш на тях пък даже им е хубаво....... абе тва жените са никви хора .....

 

:lol: :lol: :lol: Изби рибата... Много добре казано!

Link to comment
Share on other sites

Доста жени който познавам, изпитват доста приязън към всичко, което се простира отвъд реалността.Което важи и за доста от мъжете който познавам.Има разбирасе и такива, който се вписват в описанието на автора и от двата пола...така,че всичко е въпрос на не-вероятности според мене :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...