Jump to content
BulForum.com

Един въпрос, свързан с жените, който отдавна ме вълнува


Recommended Posts

Curinr то се е видяло ,че отговор няма да намериш (пълен и задоволяващ те) ама що не вземеш да направиш една игрица ти ,да ти се порадваме на въображението :)

Без лоши чувства, като чета как си се увлякъл и как пишеш с патос вземи, създай нещо,няма да е лошо според мен :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Защо жените не се прехласват по чуждите мечти?

Или защо жените не могат да мечтаят с фантастични сюжети?

 

И двете всъщност. Естествено, че всяка мечта е свързана с нещо, което не е създадено, просто едното има вероятност да се създаде, но няма голяма вероятност да изкопаем нов Балрог от мините на Бобов дол.

 

Ако фантазията се материализира на лист хартия, платно или екран, естествено, че е осезаема за всички. Само дето дали ще проявиш интерес към нея и дали ще те грабне зависи до голяма степен от пола според мен.

 

[Edit] letalis, само ми намери един благороден спонсор да ми купува храна и да ми плаща тока и ще се отдам на дива, необуздана двугодишна оргия с construction set-а на Oblivion... :notify: [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

Ако фантазията се материализира на лист хартия, платно или екран, естествено, че е осезаема за всички. Само дето дали ще проявиш интерес към нея и дали ще те грабне зависи до голяма степен от пола според мен.

 

А според мен зависи от този, който е сътворил мечтата и дали я е материализирал като хората.

 

Ето ти фантазийка:

.

Link to comment
Share on other sites

ама все пак каквато и да е фантазията, това че е обяснена на теб чрез картина, звук или аромат не я прави реална. тя си остава само фантазия. не е реалност, а само абстракция, идея, хипотеза.

та дефинирай какво е реално. щото според мен имаш проблем точно с това и се опитваш да твърдиш, че само мъжете можели да възприемат като реалност една чиста фантазия. и отново ще ти кажа, че ескапизма или въображението и абстракното мислене НЕ са патент или запазена марка на силовия пол.

 

и защо пък да не могат да фантазират жените? нали знаеш че дори само една жена да може и това прави твоето твърдение невярно, а при над 3 милиарда жени, вероятността за наличието на поне една такава е доста голяма....

 

 

относно картинките: има много по-голяма вероятност да чуеш от жена, че фантазията е по-красива, най-малко заради по-интересните и нереални цветове, щото "луд на шаренко се радва" :lol: , отколкото мъж да признае, че нечии измислици са достойни да му губят времето с непродуктивни дейности като съзерцание.

Link to comment
Share on other sites

Защо жените не се прехласват по чуждите мечти?

Или защо жените не могат да мечтаят с фантастични сюжети?

 

И двете всъщност. Естествено, че всяка мечта е свързана с нещо, което не е създадено, просто едното има вероятност да се създаде, но няма голяма вероятност да изкопаем нов Балрог от мините на Бобов дол.

 

Ако фантазията се материализира на лист хартия, платно или екран, естествено, че е осезаема за всички. Само дето дали ще проявиш интерес към нея и дали ще те грабне зависи до голяма степен от пола според мен.

Според мен пък това не зависи толкова от пола - аз също не мечтая с фантастични сюжети, LotR за мен е скучен и мечтая за по реални неща, но въпроса е не съм само аз, а и повечето хора които познавам... Така че бих казал, че това си е по-скоро до човека, а не присъщо качество на жените...

 

едит:// А мобо ме изпревари :)

Link to comment
Share on other sites

само мъжете можели да възприемат като реалност една чиста фантазия.

 

Сакън! С такива възприятия се влиза в лудница.

 

А за едната или стоте хиляди или дори педесетте милиона жени, които възприемат така нещата, знаеш много добре, че това е глупав, непредставителен довод, който изобщо не прави каквото и да било невярно. Аз твърдя, че жените харесват мъже, бам! съществуват лесбийки, TIME FOR SUDDEN REALIZATIONS - заключение - жените не харесват мъже. Така би се получило, ако следваме твоите примери за миниатюрните проценти, които опровергават големите.

Link to comment
Share on other sites

Защо жените не се прехласват по чуждите мечти?

Или защо жените не могат да мечтаят с фантастични сюжети?

 

А защо идеала на повечето мъже за хубав филм е да "се погонят малко с коли, да се види някоя цица и да се гърмят на няколко пъти поне". Признавам ако липсват и 3те и на мен ми е досадно повечето пъти (без да говорим за комедии). Драматични филми при които само со говорят, емоции на макс и т.н. са ми скучни. Комедия обичам но там е друго, а и там чат пат поне с коли се гонят.

 

Ето примерно един от любимите ми филми: Analyze This/That - има и гонене с коли, има и пукотевица освен това е комедия. Какво повече му трябва на един мъж от секс и насилие (както се изрази един мой познат американец)? :)

Link to comment
Share on other sites

В този ред на мисли дори светът на всяка една религия е фантазия - древногръцка, древноегипетска, индуизъм, китайска, дори светът на древните маи е фантазия. А кога става религия? Когато маса хора вярва в тази фантазия - не само мъже или само жени... А става масово, когато го обясниш логически с малък примес на чудеса, така че, повечето средноинтелигентни мозъци да могат да го схванат и да си го обяснят... Днес интернет света е най-голямата фантазия... И жените фантазират и изграждат цели свои нереални светове, в които мъжете са волни или неволни участници. Разликата е, че те са по-осезаеми от мъжките фантазета. Ето това не разбират - как може да се прекарва безумно дълго време във фантазия, която няма никакъв осезаем реултат и никога, ама никога не може да се реализира! За нас това е напълно изгубено време от твърде краткия ни земен път.

 

Аз не разбрах само едно - търсиш само обяснение на въпроса, който те гложди или искаш да накараш някого да започне да харесва това, което и ти намираш за красиво и търсиш начин да го обясниш?

Link to comment
Share on other sites

как може да се прекарва безумно дълго време във фантазия, която няма никакъв осезаем реултат и никога, ама никога не може да се реализира! За нас това е напълно изгубено време от твърде краткия ни земен път.

 

Аз не разбрах само едно - търсиш само обяснение на въпроса, който те гложди или искаш да накараш някого да започне да харесва това, което и ти намираш за красиво и търсиш начин да го обясниш?

 

Не, аз съм се примирил, че никога няма да науча, обуча или каквото и да е никоя жена. Или става, или не. Просто съм дървен философ, като запаля цигара вечер почвам да мисля за глупости и наистина тоя въпрос ми беше интересен, защо тъй и тъй, защото едни от най-хубавите ми спомени са именно от преживявания от подобен характер, не от 2001 на мурйету га са смазахми от пийни.

 

Казваш фантазия без осезаем резултат. Ако имаше представа какви душевни движения се извършват докато един запален човек играе Lineage (с твоя мъж пример да дам дори), Oblivion или не знам какво си, или докато подобен запален човек чете нещо подобно или гледа филм и т.н. ... Това си е резултат сам по себе си. Мъжа е по-хедонист човек, по обича да си угажда, затова си обяснявам, че това, наистина реално загубено време, за него се е отплатило достатъчно добре.

 

[Edit] Second, стига само я чете тая тема, ще я изтъркаш от четене, изкажи едно мнение :D Дотук само Тоник реално се опитва да разбере за какво говоря и да ми даде някаква интересна и полезна обратна информация. [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

Ако имаше представа какви душевни движения се извършват докато един запален човек играе Lineage (с твоя мъж пример да дам дори), Oblivion или не знам какво си, или докато подобен запален човек чете нещо подобно или гледа филм и т.н. ... Това си е резултат сам по себе си. Мъжа е по-хедонист човек, по обича да си угажда, затова си обяснявам, че това, наистина реално загубено време, за него се е отплатило достатъчно добре.

 

О, имам, имам! Виждала съм строшени клавиатури и ред техника от прилив на емоция, чувала съм и безумни викове на ярост (придружени с нечувани псувни) да ме стряскат в съня ми посред нощ и викове на екстазна радост в същите часове... Това го разбирам! Не разбирам как може да се седи 24 часа, че и повече в една фантазия, която има не много вероятности за развитие, без да излезеш да подишаш чист въздух, без да се видиш с някого, задника ти придобива формата на стола, ръката ти става продължение на мишката, а очите...тях не мога дори да ги опиша! А светът навън предлага милиони ситуации, в които изходът зависи от теб и твоят избор и адреналина е десетократно по-висок... Това не разбирам - реалността вече е станала бягство от фантазията!

Link to comment
Share on other sites

Е, това вече са крайни случаи, които се наблюдават при по-младото население. Наличието на жена, евентуално и деца, пълен работен ден и сметки за плащане драстично намаляват подобни ексцесии.

 

Но и ти тука ме подсещаш за една друга мисъл, привлекателността на фантазията, защото там си общо взето в пълен контрол на ситуацията и въпреки, че има известни препятствия, ти като цяло винаги контролираш околната си среда. Сигурно и това е някаква причина, ескейпизъм и подобни.

 

Мисля, че нещата се случват при различни хора различно, някъде по пътеката на живота. Уилям Блейк има един много хубав цикъл - Песни за невинноста и песни за (житейския) опита, там нещата са противопоставени, обратното не невинността (която се впечатлява лесно, влюбва се лесно и бързо, очарова се от почти всичко ново, което види) е опита, където всичко от скобите вече е обърнато наобратно. Вероятно и това има някаква роля, защото, няма какво да се лъжем, жените съзряват и помъдряват житейски по-бързо от мъжете и може би това също оказва влияние.

Link to comment
Share on other sites

За това си прав, да ти кажа, проблем ми е явно абсолютицацията, но не мисля, че мога иначе. Трябва да съществуват определени крайни истини, защото без тях имам чувството, че светът ще се разпадне на съставните си части. Трябва да си погледна учебниците по психоанализа, които превеждах, да видя къде ми е проблема :D Залагам на недобра интеграция на положителните и отрицателните черти на личностните и обектните образи през първата година и половина от живота, които черти остават дисоциирани и не-сляти, защото Азът изпитва ужасна тревожност от осъзнаването на съвместното им съжителство им и ги разделя, за да се предпази от тревожността :D

 

Виж, да ти кажа, хич не ми е лесно на тавана... :lol:

 

[Edit] Е как можа да си редактираш поста докато пиша! :) [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

:D Залагам на недобра интеграция на положителните и отрицателните черти на личностните и обектните образи през първата година и половина от живота, които черти остават дисоциирани и не-сляти, защото Азът изпитва ужасна тревожност от осъзнаването на съвместното им съжителство им и ги разделя, за да се предпази от тревожността :D

 

Виж, да ти кажа, хич не ми е лесно на тавана... :lol:[/quоte]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кво ся, ша са псуаме ли ? :blink:

 

======================================================================

[Edit] Е как можа да си редактираш поста докато пиша! :) [/Edit]

 

 

Сори за което. Но реших, че пак ще се започне едно преливане от пусто в празно....... такива мозъчни гимнастики не се правят в интернет. Тук най - много да се стигне до хапане на дребно, а от това се губи удоволствието от спора. Точно за това не се и включвам често.( не, че разни индивиди не си просят здравото наливане......)

Просто дядо господ е направил мъжът и жената такива каквито са ! Ако имаш забележки към качеството на изработката на жената, то тогава би трябвало да се обърнеш към него. ;)

Link to comment
Share on other sites

И това е вариант за някаква истина, макар и не толкова задоволителен, колкото ми се искаше. :) Иначе защо да не е място за такива разговори интернет? Откъде да измъкна достатъчно смислени събеседници за подобен разговор?

 

А и ти си човек, който в повечето случаи много ми харесва как се аргументира и пише, защо умишлено си пестиш коментарите. Форума е за това в крайна сметка.

Link to comment
Share on other sites

За да опростя максимално нещата, ще попитам така, кое от двете е по-красиво и доставя повече удоволствие и защо?

 

foggyautumnforest08d22wh5.th.jpg 6572091218276223yf2.th.jpg

 

 

Първото съществува, можеш да идеш, да го видиш и да го пипнеш. Второто е едно отражение на първото, едно пресъздаване, направено с художествена цел. От такава гледна точка за мен е по-ценно.

 

Цялата работа според мен е в акта на (пре)създаването. Тия места от втората картинка ги е нямало. Но някой ги е направил. БАМ! Нов свят, който вече е налице и преди го е нямало. Това е (съ)творение, Genesis, Битие или каквото искаш. Самия факт на сътворението го прави ценно, защото в известен смисъл приравнява създателя с една божествена фигура, която твори подобно на бога.

 

 

Курунире какво Създаване, какво Сътворение, какви Богове???

 

Всичко на втората картина (която не е лоша между другото) е по един или друг начин КОПИРАНО от първата, от други като нея и прочее. Нищо ново няма! Вложен е много човешки труд да се създаде тази обстановка и атмосфера, но всичко е изкопирано от ЖИВАТА РЕАЛНА ПРИРОДА. Както хората, работещи върху FAR CRY 2 обясниха, че са прекарали седмици наред в снимане из Африка (за десетки хиляди кадри става реч), за да могат да пресъздадат после обстановката в играта, така и създателите на тази игра са ползвали и дигитализирали нещо вече създадено - от Природата. Оттам нататък влизат в действие момченцата с очилцата, обработващите машини и програми, силиконите и прочее. Разбира се това не омаловажава и тяхната работа. Само че нищо божествено няма в нея.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че има копиране и пресъздаване, нещо качествено ново може да създаде само душевно болен човек. Аз като говоря за сътворение имам предвид, че обективно преди всички места, които се намират примерно в Shivering Isles или в 10 декара от Crysis или Far Cry, преди ги е нямало, сега са налице и можеш да минеш през тях и да видиш с какво са населени и какво се случва там, в такъв смисъл творение.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че има копиране и пресъздаване, нещо качествено ново може да създаде само душевно болен човек. Аз като говоря за сътворение имам предвид, че обективно преди всички места, които се намират примерно в Shivering Isles или в 10 декара от Crysis или Far Cry, преди ги е нямало, сега са налице и можеш да минеш през тях и да видиш с какво са населени и какво се случва там, в такъв смисъл творение.

 

Това не е творение (в смисъл на сътворяване), а материален резултат от солипсизма на дизайнерите на играта. В този ред на мисли, всеки човек независимо мъж или жена, живее в свой собствен свят. Има ли изобщо база, връз основа на която да се оценяват качествата на тези светове ? (чий е по - качествен и по - голям)

Link to comment
Share on other sites

Нагазихме надълбоко :D

 

Солипсизма като идея ми е симпатичен в интерес на истината, но не мисля, че трябва да го намесваме във въпроса. Ако стигнем дотам, трябва да сменим целия речник на всички постове в темата и да я направим едвам разбираема.

 

И едва ли ще излезем с нещо по-добро от това, което имаме дотук, мисля. Лели, Гадо, имам чувството, че седна ли да пия бира някъде с теб ще разнищим цялото битие :D

 

[Edit] Ето, да речем, че аз вярвам в основните идеи на солипсизма, но (поради нуждата си от стабилност в живота си) избирам да не се замислям прекалено много за тия идеи, защото светът става страшен и ужасен с тях :D [/Edit]

 

[Edit 2] Мисля, че имам нужда да си сваля торента с класическите чалга хитове довечера, да намаля кафето и да увелича съня... :unsure: [/Edit 2]

Link to comment
Share on other sites

Защо да не го намесваме !? Нима мирогледа ти не такъв защото ТАМ важат твоите правила и денят винаги е бял а ноща черна ? Щото при мен ноща е дори понякога виолетова, утрините са и розови и сиви а денят може да бъде къвто си иска ;) . Всеки може да си създаде какъвто си поиска или му наложат свят, стига да не прекалява де. Щото тогава идва СисОпа (дядо Господ) и лепи един "Варн + Модератет" и ако продължаваш да не слушкаш " Бан " (психиатрия).

 

Апа 'тва за бирата много ми се нрави ! (нещо напоследък се зарибих здраво по "StaroBrno") :bgrin: Само дето докато се не изниже панаирът времето ми е малко кът, а като се пребера в къщи съм като медуза в собствен сос.

 

 

Edit: относно Edit 2

 

Недей така ! Млад човек си, помисли за психическото си здраве !

Аз примерно като се вкисна отивам да наказвам пациентите на UT2k4 по света. Не си причинявай това !

Link to comment
Share on other sites

А за какво са фантазирали мъжете преди ерата на компютрите? Риторичен въпрос ;)
Може и да не разбирам въпроса, но Толкин не е ли от преди ерата на компютрите?

...

Гадо, бих казал, че мъжа и жената, както и средата им (която до не малка степен е тяхно дело) са се направили такива, каквито са... Но то ва е, може би, защото съм атеист :] А и тия неща са прекалено абстрактни.

...

Абе... ся се завъртя една вихрушка из камбанарията ми... Абе ти, младежо, от къде знаеш жените за какво мечтаят? През главицата ми са минавали мисли, образи, дори мечти, ако щеш (сънищата да не ги намесвам), за които едва ли някога друго човешко същество (освен много силен телепат/емпат) някога ще разбере. Така че защо си мислиш, че имаш потребителски достъп до фантазиите на жените?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...