Jump to content
BulForum.com

Един въпрос, свързан с жените, който отдавна ме вълнува


Recommended Posts

Да, вчиски да се чувстват поканени да ми кажат колко груба генерализация е това и колко грозно и сексистко е подобно твърдение или дори предположение. :laughing: Ама това е положението. Познавам достатъчно момичета и жени, за да се замисля и да стигна до тоя въпрос.

 

Не знам как най-добре да го формулирам, но е нещо от типа на:

 

Защо жените нямат никакво влечение, а дори бих казал, изпитват неприязън към всичко, което се простира отвъд реалността?

 

Жените са по-мечтателни натури? Да, и огромната част от мечтите им се простират в сферата на сравнително нормални, съвсем осъществими неща от живота, които просто все още не са се случили.

Защо жената е способна да прекара часове в играене на Зума, но не може да проумее защо хората биха играли нещо, в което обикаляш из разни гори и паланки и говориш с някакви хора, докато се стремиш да не те изядад мечките в горите? Защо се способни да четат Отнесени от вихъра с настървение, но изобщо не разбират защо половината свят боготвори Толкин да речем (давам пример с Толкин, защото е най-достъпният фентъзи автор, който пише за нещо повече от дракони и елфи, които замерват драконите с огнени кълба) Защо сетивата и възприятията на жените едва ли не отблъскват и игнорират всичко, което се простира отвъд осезаемото, житейското и реалното?

 

Мисля, че горе долу това е основната идея. Не обясних съвсем добре какво точно имам предвид, но мисля, че това дава някаква представа. Ще се радвам всички жени и момичета, които все още не са в потрес от ужасната ми сексистка, шовинистка гледна точка, да напишат как те виждат тия неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

чета ти писанието за 3ти път и убий ме не мога да зацепя кво точно се опитваш да кажеш :wacko:

после жените се изказвали със заобикалки и забулени, неразбираеми слова :angry:

я кажи ясно с две приказки кво те гложди та да можеш да чуеш някое друго мнение ;)

Link to comment
Share on other sites

не си срещал просто такива жени, а има ;)

...ееееех, как така стана, че не се виждам вече с едно момиче, с което сме обсъждали толкова теми от рода на кастанеда на фишек + биричка :music

Link to comment
Share on other sites

Фарел, чети пак, даваш вид на умно момиче.

 

Вегоре - не просто това, всичко, което не могат да пипнат и усетят не ги вълнува ми се струва, огромния процент от женското население.

 

Имам чувството, че въображението им, въпреки че работи, яростно отказва да допусне всичко, което е явна измислица и няма пряко отношение към истинския живот.

Link to comment
Share on other sites

Има ги бе Куре , има ги , мисля че даже съм ти разправял как една съученичка ме навиваше половин час да се присъединя към партито им за Ониксия :D

Link to comment
Share on other sites

В процентно отношение са пренебрежимо малко бе, Томахок. И аз познавах едно момиче, което водеше сесии Dungeons & Dragons, но такива единици на сто хиляди не мисля, че променят цялостната картинка. А и не говоря само за млади момичета, и възрастни жени също.

Link to comment
Share on other sites

В процентно отношение са пренебрежимо малко бе, Томахок. И аз познавах едно момиче, което водеше сесии Dungeons & Dragons, но такива единици на сто хиляди не мисля, че променят цялостната картинка. А и не говоря само за млади момичета, и възрастни жени също.

Ем точно тва ги прави epic item-и , аз предпочитам да са малко и като намеря някоя да и се радвам , че е момиче и е толкова навътре в нещата , отколкото всяка една да е такава , ся остава да се навъдяд женски RPG-маниачки и да почнат да правят по-здрави билдове от мен по игрите... от другата гледна точка , зимам за пример теб , прибираш се от работа изморен, надяваш се на нещо , а жена ти не ти обръща никво внимание , щото е в Arathi Basin или с още 59 човека се опитват да свалят Илидан. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Не бе, изкривявате пак въпроса, дал съм такива примери просто. Въпроса е малко по-общ. Аз не страдам толкова, че не мога да си говоря за това как съм вампирясал и после 3 дни съм се криел от слънцето и съм търсил чесън, билки и прах от вампир в Обл, а защото имам чувството, че женското въображение блокира всичко прекрасно, красиво и богато, което един измислен свят, история, игра, изкуство ако щете, може да предложи. И се чудя защо е така, защо грам не са им интересни подобни неща.

Link to comment
Share on other sites

Уви,само такъв вид си давам :lol:

но по темата-защо изобщо трябва да разсъждаваш над подобни неща :blink: това е като да седна аз да се питам защо мъжете като влзенат сутрин в кенефа и забравят да излезнат,а след тях да ти е драго да го взривиш ;)

защо се опитваш да разбереш дадена женска(освен ако не е жена ти,разбира се :rolleyes: ) при положение че това няма да стане :laughing: камо ли пък на куп :laughing: и сега да тръгна да ти давам обяснения и изложения че си в грешка в наблюденията си като цяло, и примерите които даваш, ми се струва безсмислено :zzz просто има типично мъжки неща за които вие си давате воля на фантазията и мераците и типично женски ;) които на теб не ти трябва да разбираш,още повече да се опитваш да ни бутнеш в кюпа на мъжките ;)

Link to comment
Share on other sites

Ама тука става дума за съвсем обикновен, мисля общочовешки въпрос - представлява ли интерес (художествената) измислицата, която не е роман за Г-н или Г-жа Х, която живее в град Y.

 

За мъжа, струва ми се, подобни неща стават интересни много по-лесно. А жената така се е вкопчила в реалността и живота, че всяко подобно нещо, пак струва ми се, е някаква ерес, някакъв ескейпизъм, който граничи едва ли не с психическо разстройство.

Link to comment
Share on other sites

Куру, такива жени има, и то много. За съжаление почти всички са 1,50, 90 кила и с фланелки на Blind Guardian ( без да обиждам групата ест. ).

 

СПоред мен просто мъжете имат много по-развито въображение, неслучайно почти всички велики открития са направени от мъже. Ако някой не беше седнал да помисли, аджеба, кви са тея гъби в тоя мухлясъл хляб, сега нямаше да имаме пеницилин ;}.

Link to comment
Share on other sites

Е това с откритията е лоша логика, жените са били ограничавани жестоко откъм образование векове наред.

 

Моя въпрос е чисто човешки, защо, аджеба, не ги гъделичкат подобни неща?

Link to comment
Share on other sites

Curinir тук може да звучи като малко крайно ама все пак то това си е психологически обусловено,различни приоритети,разл начин на мислене!?

Има и изключения ,но са малко ама е хубво ,че все пак едната половина е по-земна иначе виж ,че сме се отнесли и сме зарязали реалното(то няма да е лошо де) :P

Link to comment
Share on other sites

Е това с откритията е лоша логика, жените са били ограничавани жестоко откъм образование векове наред.

 

Моя въпрос е чисто човешки, защо, аджеба, не ги гъделичкат подобни неща?

Щото ги гъделичкат други :devil

Link to comment
Share on other sites

Curinir тук може да звучи като малко крайно ама все пак то това си е психологически обусловено,различни приоритети,разл начин на мислене!?

 

Да бе, ама това са малко обобщаващи приказки, просто ми е любопитно да чуя как една жена ще го обясни за себе си ако щеш. "Не ме влече, защото тъй и тъй..."

 

[Edit] Не не, тия генетични и намкакви си неща не ги искам, до тоя извод мога да стигна и сам. Искам просто едно обяснение от човек, така, в прав текст :) [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

Е това с откритията е лоша логика, жените са били ограничавани жестоко откъм образование векове наред.

 

Моя въпрос е чисто човешки, защо, аджеба, не ги гъделичкат подобни неща?

 

Абе... и ти си прав да ти кажа честно. Но можем да вземем за пример древна Гърция, където е имало доста градове държави, в които момичета и момчета се обучавали заедно.

А иначе според мен всичко си опира до генетични заложености... Просто ни е генетично заложено да ни влекат различни работи... И докато майка ми още си мисли, че мониторът е компютъра, аз не мога да различа фон дьо тен от руж да кажем... Веднъж спешно ми трябваше молив и съм набарал моливът за очи на братчедка ми... После цял ден ми натякваха, че съм тъп, щото не мога да различа обикновен молив от такъв за очи, или къв е там...

Link to comment
Share on other sites

Раделина тука само с два поста успя да потвърди всичко казано от Куру :) "Не разбирам", "защо въобще се занимаваш с подобни въпроси" :D

Link to comment
Share on other sites

...А иначе според мен всичко си опира до генетични заложености...

Може би това е отговора - мъжките при млекопитаещите са рисков капитал на еволюцията, а женските са дългосрочна инвестиция. Това предполага и различно поведение. Мъжкия трябва да върви напред в гората и да се интересува от неизвестното. Ако неизвестното е тигър или ще го победи и ще запази гените за продължаване на рода или ще го изядат, а докато тигъра дояжда мъжкия жената с децата ще избягат. Неправилната генетична линия след няколко поколения ще изчезне. От гледна точка на еволюцията женската е твърде ценна и трябва да бъде запазена на всяка цена, а мъжкият може да бъде жертван много по лесно. Женската интуиция и мъжкото въображение са отражение на този прост еволюционен механизъм - в крайна сметка ние сме изпаднали от еволюционния процес като сме започнали да управляваме средата си на живот едва от 100 000 години

Link to comment
Share on other sites

Склонен ли си наистина да го отдадеш на това? Това, което казваш, както си го аргументирал звучи добре, в интерес на истината. Но и тия 100к години не са малко време да се създадат нови навици и да се пренастрои начина на мислене и възприятие дори на целия женски род ако щеш.

Link to comment
Share on other sites

Някъде съм чела (не помня точно къде, от възръстта е!), че има разлика между мъжкия и женския мозък. Благодарение на нея мъжете разсъждават и възприемат заобикалящия ги свят в неговата цялост, обобщеност. Докато при жените нещата се възприемат в подробности. Затова е по-лесно една жена да разбере фантазията, когато логически обясниш съществуването й (дори тя да не съществува, жената ще е склонна да го повярва). Естествено няма да й обърне внимание ако просто я спуснеш вътре отникъде. Затова мъжете ЧЕРТАЯТ бъдещето, а жените го РИСУВАТ. Дано да си ме разбрал, но такива са и моите наблюдения.

Link to comment
Share on other sites

Curunir, просто не си попаднал на такава жена. Много са ! Само дето тяхната психика и поглед върху нещата са по - различни от нашите, DaToNik много добре ти го каза. А това да се опитваш да разбереш точно какво цъка в главата на една жена е загубена кауза. И самите те много често не знаят (шегичка) :P

Link to comment
Share on other sites

Аз ако правилно съм разбрал Curunir е , че той пита защо ако една жена мечтае, то мечтите и са нещо подобно на: да съм на еди кое си място с еди кой си и. Но местата и хората са реални, нещата за които мечтаят са съществуващи. А един мъж примерно - що нямам сега като оня мутатнт силата или да мога да правя магии и да оправя оная елфка с големите очи примерно. Т.е нещата може да не точно реални или поне част от тях. Нещо такова. :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

аз пък винаги съм мислил точно обратното, че реализмът и простата преценка за състоянието на околната среда и взимането на решения за следващите постъпки е присъща на мъжете. а жените бързо и лесно се отнасят чрез непроследими асоциативни връзки много далеч от реалността. нинам що ми е толко прпотивоположно мнението, може би пък типа на мислене и характера не е задължително да е полово определим. и от двата пола има и артистични натури и трезви реалисти.

и в крайна сметка въпроса е безсмислен, тъй като иска отговор от жените, за които предварително е обяснил че не ги разбира. е как да му обяснят, кат той няма и да ги разбере след като е с подобна нагласа?!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...