Jump to content
BulForum.com

Частен случай във връзка с аборт


За и против "измамен" аборт  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Един от епизодите на Bostоn Legal представя следното дело: мъж съди жена за "кражба" на сперма и забременяване без негово съгласие. Как е станало: жената използва орални методи, за да добие спермата, съхранява я в някакъв съд, след което отива в клиника и се опложда с тази сперма. Мъжът я съди и иска от съда да отсъди "за" аборт.

 

Така, нека първо поясня, че смятам гореспоменатото нещо за абсолютно абсурдно. Освен това всеки, който е гледал Boston Legal, знае, че този сериал залага много на шашави, луди и както посочих вече - абсурдни дела.

 

Но нека се абстрахираме от това, че става дума за телевизионно шоу. Въпросът ми е следният - при една реална такава ситуация, в която дадена жена забременява от даден мъж без неговото съгласие (теоретично не е невъзможно), има ли право съдът да постанови, че жената трябва да направи аборт? И тъй като едва ли са много хората, които имат богати познания по право, нека оставим законите настрани и погледнем на въпроса от морална гледна точка.

 

Какво смятате, трябва ли да се наложи аборт в случай на "измамно" забременяване?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Ами според мен не.. щом ми е жена достатъчно много ще я обичам , за да позволя да задържи детето , дори и да не съм искал такова в момента.А относно съда... зависи от съдията , зависи той как вижда нещата , етц.. , но според мен аборта е доста крайно..

Link to comment
Share on other sites

Поредната безумна тема ! :wir

 

А в доброто старо време жените съдиха мъжете за това, че са им направили дете пък видиш ли те не го били искали......... Абе мани ! Светът се побърква прогресивно.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се че не! Просто не трябва да се признава бащинството му, освен по негово изрично желание, както и не трябва детето да го наследява по роднинска връзка!

 

Какъв аборт, какви 5 лева!

Link to comment
Share on other sites

според мен пък трябва.

Даже да каже съдът че нямаш никви отговорности...все пак си е твое...

Като порасне то самото ще те търси и тогава няма накъде.

Link to comment
Share on other sites

на първо място трява да се види позволен ли е изобщо аборт в дадената държава/щат. ако не е позволен - всичко е ясно. ако е позволен, тогава може да се развие във всяка една посока. всичко ще зависи от представянето на доказателства по делото. говоря хипотетично.

 

на практика не вярвам, че съществува съдия, който да наложи на майката, независимо как е забраменяла - с измама или не, и да я принуди да направи аборт. това би протоверало на всичко записано в ЕКПЧ/европейска конвенция за правата на човека/ и всяка конституция по света в частта за правата на гражданите.

Link to comment
Share on other sites

А аз искам да попитам нещо друго...Как...при такъв акт между двама (без свидетели) ще се докаже кой казва истината?

Жената ще твърди, че той е свършил в нея (например), а той ще твърди, че е "върху нея", като впоследствие тя е прехвърлила спермата там където трябва.

Та...какво и за кого трябва да отсъди съда, при положение, че се разчита само на показанията на двамата, а актът при всички положения е бил доброволен за страните.

Link to comment
Share on other sites

А аз искам да попитам нещо друго...Как...при такъв акт между двама (без свидетели) ще се докаже кой казва истината?

Жената ще твърди, че той е свършил в нея (например), а той ще твърди, че е "върху нея", като впоследствие тя е прехвърлила спермата там където трябва.

Та...какво и за кого трябва да отсъди съда, при положение, че се разчита само на показанията на двамата, а актът при всички положения е бил доброволен за страните.

медицинска експертиза...но и ако тя не успее, пък и съдът не е длъжен да я приеме, тогава е думата на единия срещу думата на другия...и показания на свидетели, но от втора ръка ;)

Link to comment
Share on other sites

Става дума за орални методи , ква медицинска експертиза ще го докаже?(Не се заяждам , просто не съм запознат и питам..)

Link to comment
Share on other sites

медицинска експертиза...

Абе к'ва медицинска експертиза, к'ви 5 лева...Става дума за съдебно дело за забременяване, което ще рече, че все е тая дали спермата е преместена от устата или тялото - след толкова месеци грам сперматозоид няма да е останал където и да е, а и дори да се вземе проба още на следващия ден (чисто хипотетично, защото излиза извън проблема на настоящия случай), винаги може да се излъже, че актът не е бил еднократен и е предхождан от определени манипулации... :devil

Както и да е....става дума, че няма доказване - разчита се единствено на показанията (разбира се противоположни) на двамата и косвените показания на външни хора, удостоверяващи отношенията на двете страни.

Link to comment
Share on other sites

Ами според мен ще бъде доста крайно съдът да настоява за аборт мисля си че в един такъв случай много по- умерено ще бъде ако съдът освободи бащата там от всякви издръжки и задалжения към детето и да даде правото на бащата само ако той реши да го признае един ден като негово и да му даде името си.Тва мисля аз е много по нормално като отсъждане от колкото задължаването за аборт което звучи доста фантасмагорично и нереално

Link to comment
Share on other sites

Не, твърдо не. Смятам, че трябва да задържи детето понеже това си е убийство до някаква степен.(АБОРТ)

 

Но искам да попитам и нещо друго. Ако дадена жена забременее от даден мъж без нейно желание, то трябва ли тогава (СЪДЪТ) да отсъди да му се отреже атребутът??? Примерно.

 

А и жена ми напоследък е доста раздразнителна на тема аборт, да добавя аз.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се че съда трябва да наложи аборт. Първо щом е прибегнала до този начин, явно мъжът не иска деца от тази жена или по принцип в момента не желае деца. И в двата случая ще обърка тотално живота и на мъжа, и на детето(не само нежелано, но и опитано да се махне по съдебен път). Това или е отчаян и глупав начин да задържи някой мъж или нагъл и глупав начин да получи издръжка.

 

Но искам да попитам и нещо друго. Ако дадена жена забременее от даден мъж без нейно желание, то трябва ли тогава (СЪДЪТ) да отсъди да му се отреже атребутът??? Примерно.
И да му го отрежат тя пак ще си е бременна, което е и проблемът и. В този случай или ще реше да го махне или ще го роди, като при втория вариант съда може да задължи бащата да плаща издръжка(въпреки, че ако умишлено го е направил, значи го иска и ще си плаща и без съдебно нареждане).

 

 

artilerist аман от тая твоя жена, прекаляваш вече. Голяма част от форумците си имаме половинки, но освен теб никой друг не пише "сега с жена ми ходихме по голяма нужда. Сега с жена ми смятаме да си издухаме носовете. С жена ми сънувахме..." Още малко една уеб камера ще пуснеш да гледаме какво правите с жена ти. Държиш се като пубер с първото си гадже.

Link to comment
Share on other sites

Абе к'ва медицинска експертиза, к'ви 5 лева...Става дума за съдебно дело за забременяване, което ще рече, че все е тая дали спермата е преместена от устата или тялото - след толкова месеци грам сперматозоид няма да е останал където и да е, а и дори да се вземе проба още на следващия ден (чисто хипотетично, защото излиза извън проблема на настоящия случай), винаги може да се излъже, че актът не е бил еднократен и е предхождан от определени манипулации... :devil

Както и да е....става дума, че няма доказване - разчита се единствено на показанията (разбира се противоположни) на двамата и косвените показания на външни хора, удостоверяващи отношенията на двете страни.

медицинската експертиза би могла да докаже кога е имало полов акт, с човека с който се твърди ли е бил, доброволен ли е бил, къде е свършил...на практика всичко ;)

Link to comment
Share on other sites

При положение, че бащата не е участвал по свое желание в забременяването, освобождаването му от бащински задължения е най-логичното нещо. Но въпросът не е дали ще се счита за "баща" по книга и дали бебето ще носи името му. Неслучайно в дадения епизод мъжът каза "I feel violated" или в превод "Чувствам се осквернен" (на английски звучи много по-добре :) ).

 

Създаването на дете се счита за най-прекрасното нещо, което може да се случи на една двойка - за много хора децата са смисълът на живота. Следователно за мен е крайно отблъскваща идеята (може би приемам този сериал прекалено насериозно) жената да забременее за "лична изгода", без да уведоми мъжа. В такъв случай ми се струва съвсем в реда на нещата да се изисква аборт, колкото и ужасно да звучи.

Link to comment
Share on other sites

Аборт - не. Обезщетение - може би.

 

Също така в подобна ситуация бих отказал детето да носи моето име и фамилия в трите си имена. Това са си моите гени, добри или лоши - не ги раздавам току-така...

Link to comment
Share on other sites

Аборт - не. Обезщетение - може би.

 

Също така в подобна ситуация бих отказал детето да носи моето име и фамилия в трите си имена. Това са си моите гени, добри или лоши - не ги раздавам току-така...

Подкрепям.

Преди години бях гледала някакъв фим, в който жена помоли мъж да стане баща на детето и без никакво обвързване или издръжка. Реакцията на мъжа беше единствената разбираема за мен, а именно - беше безкрайно поласкан ;) Все пак не е лошо някой да ти хареса генетичния материал;) Ако мъжът и жената са "заедно" би трябвало мъжът да е бил наясно що за откачалка си има вкъщи и докъде могат да достигнат лудостите и. Ние сме непредсказуеми, знаете го всички, надявам се :devil Друг е въпроса как по дяволите можеш да предположиш, че жената след секс ходи и плюе в тарелка и после във фризера (примерно). Абе щуротия голяма... все пак съм против аборта и определено мъжа трябва да бъде обезщетен по някакъв начин. Друг е въпроса дали няма да му дойде акъла в предстоящите 9 месеца... бременността променя доста светогледа и решенията и на двамата родители.

Link to comment
Share on other sites

медицинската експертиза би могла да докаже кога е имало полов акт, с човека с който се твърди ли е бил, доброволен ли е бил, къде е свършил...на практика всичко ;)

Фродо, вярваш ли си като ги пишеш тези неща?

На кого му трябва да доказва доброволността на акта, след като е ясно, че актът е бил доброволен и за двамата - въпросът е кой от двамата лъже. Как експертиза, направена няколко месеца след случката ще докаже дали в онзи далечен ден мъжът е свършил вътре или някъде наоколо? В следващите месеци и двамата може да са правили секс още доста пъти - даже и да се открие нещо, как точно ще бъде доказано откога е...по датата и часа на "смъртта" на сперматозоида ли? А и жената да не би да не се е подмивала и хигиенизирала поне сто пъти от тогава...

Проблемът е, че няма сигурно доказване, а само недоказани косвени улики, тъй като двамата съжителстват на доброволни начала, а проблемът се явява съвсем другаде и е твърде интимен. ;)

'Айде стига сме спорили, понеже изместваме същината на темата...

Link to comment
Share on other sites

Фродо, вярваш ли си като ги пишеш тези неща?

На кого му трябва да доказва доброволността на акта, след като е ясно, че актът е бил доброволен и за двамата - въпросът е кой от двамата лъже. Как експертиза, направена няколко месеца след случката ще докаже дали в онзи далечен ден мъжът е свършил вътре или някъде наоколо? В следващите месеци и двамата може да са правили секс още доста пъти - даже и да се открие нещо, как точно ще бъде доказано откога е...по датата и часа на "смъртта" на сперматозоида ли? А и жената да не би да не се е подмивала и хигиенизирала поне сто пъти от тогава...

Проблемът е, че няма сигурно доказване, а само недоказани косвени улики, тъй като двамата съжителстват на доброволни начала, а проблемът се явява съвсем другаде и е твърде интимен. ;)

'Айде стига сме спорили, понеже изместваме същината на темата...

става въпрос за експертиза след акта, а не след като се е родило бебето ;)

тука си разисквате моралния аспект според определен човек...е, аз се опитах да обясня как стоят нещата в реалния живот, а не в уникално измисления адвокатски сериал за дебилите от бостън.

и да, вярвам си, че дни след акта, ако няма друг полов акт, експертизата ще докаже абсолютно всичко което казах по горе :D

______________________________________________

 

Ей това червеното горе май ще постави рекорд за най-бързо разбрана бременност. :lol:

Казусът от темата на Психозис беше друг - прекъсване или не на бременност на няколко месеца, ама както и да е...

 

едит от фродо: е, добре де :D малко се получи разминаване, но идеята беше, че експертизата доказва, че е имало полов акт с определен човек...другото е следствие :D

Link to comment
Share on other sites

Кой го е бил през уя , да и свършва в устата ?? Ако тва с кражбата оправдае пича , нито една жена няма да може да осъди мъж за идръжка , щото всички ще пледират за "открадната сперма" и всеки ше си го прави без презерватив и ще си свършва дето му падне ... и ебати анархията става :D

Link to comment
Share on other sites

хахахах като чуя за издръжка и винаги ме напушва на смях щото и на мен баща ми е трябвало да плаща издръжка за мен ама и едно левче не съм видял

Link to comment
Share on other sites

Казусът от темата на Психозис беше друг - прекъсване или не на бременност на няколко месеца, ама както и да е...

Бременност може да се прекъсва само в началото. Докато се заведе дело и съда излезе с някакво реше тези срокове ще бъдат превишени и ще има опасност за живота на бременната. В този случай никой няма да отсъди да се направи аборт. Нужно е само малко да се помотаят и да обжалва няколко пъти жената. Едва ли някой съдия ще прибърза с такова решение.

Link to comment
Share on other sites

... Казал netrooт, инженера, на фродо... Адвоката...

Не съм инженер и нямам намерение да бъда ;). Прочети малко в интернет до кои месеци от бременността може да се направи аборт ;).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...