Jump to content
BulForum.com

Алтернативни горива на Дизела


A55A551N80R

Recommended Posts

Нафтата става 2,60+, луксозната(Премиум, В пауър -2,70+)!

В тая тема предлагам да обменяме опит в шофирането с тези заместители на нафтата.Някой ако някакви проблеми има или особености е забелязал, каквото и да е....

Също така може да си помагаме в търсенето на тези неща, защото вече все по-трудно и по-трудно се намират.

Аз примерно ако намеря, място от което да взимам постоянно веднага съм готов да направя партия с някой съфорумник, защото карам по около 50 км на ден и в никой случай няма да мога да изгоря мазнината от една нормална кръчма, която събират за 1 седмица.

Link to comment
Share on other sites

Бая дъртички коли трябва да карате, за да горите друго освен дизел от Лукоил и ОМВ. Ще ви излезе икономията през носа

 

Шел-а ? Аз само от там пълня и не мога да преценя дали съм доволен. 2 ст. над другите слагат :blink:

Link to comment
Share on other sites

За шел горивата знам че са лайно. Не че разбирам много мен не ма слушай ,ама един приятел зареди за 15лв газ и кара само 70км , пък друга кола на приятел (сивик дизел) на 2 пъти и светка лампата за двигателя и двата пъти от сервиза казват че е от мръсно гориво.

Link to comment
Share on other sites

Шел месат горивото с лайна,газта с въздух... не е работа.3-4 пълни резервоара и дюзите хвърчат...Зареждах на ОМВ....обаче нa ЛукОйл цените са по-добри,а и дават карти за отстъпка(5 ст. на литър).А колкото до алтернативните горива..само да има чалъм,но мисля че все още не е много добре измислено и ше прецакват двигателя.Някъде по ТВ видях бензиностанция,на колонките,на която имаше БИОдизел и беше 20-30 ст. надолу...в Пловдив не съм виждал никъде.

 

Айде със здраве :)

Link to comment
Share on other sites

Та някъде казаха ли, каква е причината дизелът да стане толкова скъп или просто е ефект от глобалната американизация и целта е всички да караме на бензин като в добрата стара Америка? И даже камионите да ни станат бензинови като в добрият стар Съветски съюз?

Link to comment
Share on other sites

Наистина ли ми се струва или някой иска да си сипе изгоряло Олио от фритюрника в резервоара?Биодизелът наистина се прави от такива мазнини но след преработка.То да беше само нафтата скъпа ами и бензина е скъп също.Дереджето е да намерите нафта от някой който кара ТИР и крадва някое друго кило.

Link to comment
Share on other sites

Та някъде казаха ли, каква е причината дизелът да стане толкова скъп или просто е ефект от глобалната американизация и целта е всички да караме на бензин като в добрата стара Америка? И даже камионите да ни станат бензинови като в добрият стар Съветски съюз?

И как ще ме накарат да карам на бензин при условие, че и той отива към 2.50 :blink: Скоро всичко ще мине на метан и газ, ама така кат гледам взеха да се сещат и нея да увеличават - вече е 1.11 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Бая дъртички коли трябва да карате, за да горите друго освен дизел от Лукоил и ОМВ. Ще ви излезе икономията през носа

 

Точно, на стара кола преди 90-те даже ефекта е доста положителен за мотора, има разлика в мощността в полза на олиото, разхода пада и тн...

Но и то си има недостатъци, зимата забрави, освен със система за подгряване и че маркучите за обратната нафта се скапват и протичат (проблема се решава със смяна на всеки 1000км.) ;)

Link to comment
Share on other sites

Скъпа нафта ,ма и бензина почна да я гони па нафтата спря да се качва. Оня ден пътувам към Храбрино и на отиване гледам на една измислена бензиностанция бензина 2,37лв. След 3 часа се прибирам по същия път и кво да вида 2,42. Дали за 3 часа са заредили толково много коли че е свършило всичкото гориво и веднага са докарали ново по хувабо на нови свежи цени ? Не мисля :angry1

 

П.П Осрахме темата яко :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Най добре ми действа газта на Еко Елда. До колкото са ми казвали и газта на и горивата на Лукойл Петрол били хубави.

Link to comment
Share on other sites

А за бензина, може да се ползва и примес от около 15% Етанол, който е доста по-евтин поне на запад. Та като стана въпрос за етанола, някой да знае дали изобщо се продава някъде? :)

Link to comment
Share on other sites

А за бензина, може да се ползва и примес от около 15% Етанол, който е доста по-евтин поне на запад. Та като стана въпрос за етанола, някой да знае дали изобщо се продава някъде? :)

Етанола си е най-обикновен спирт 96 градуса(%). Проблема е че 1 литър спирт е далече над 2.50 лева.

Така наречения медицински спирт е метанол.

 

пп:греда, пак правописна грешка :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Етанола си е най-обикновен спирт 96 градуса(%). Проблема е че 1 литър спирт е далече над 2.50 лева.

Така наречения медецински спирт е метанол.

Този медецински спирт от медец ли се прави? Ясно защо е толкова скъп. :P

Link to comment
Share on other sites

Аз ша ви кажа малко информация от кухнята...

В момента се строи фабрика за Био-Етанол, близо до Пловдив, която ще произвежда по 90 000 литра на вечер. Цената на горивото ще е значително по - малка от бензина при всички положения...

Link to comment
Share on other sites

И кой ще го гори? Да не мислиш, че ще си сипя биоетанол ей така в колата?

 

Попаднах на предложение за акциз върху биоетанола - 300 лв / 1000 л

Link to comment
Share on other sites

От тази година има изискване на EU една част от съдържанието на горивата да е точно биогориво.

Ако не се лъва ставаше за 5%. Говоря за всяка една колонка от която си зареждаш, а не да направят отделна. Смесено е предварително. Дали се изпълнява не съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

Айде познайте какво ще ви наливат в колите на мястото на 5-те процента био гориво :bgrin: Аз лично не бих рискувал да си купя модерен дизелов автомобил,и да ми наливат "био"отпадъци...И вместо да се занимавате с глупости от сорта на олио в резервоара се поразтърсете за еФтина нафта,в момента се търгува на черно за 1.90 - 2.00 лв/литъра ;) Само търсене му е майката...

Link to comment
Share on other sites

Айде познайте какво ще ви наливат в колите на мястото на 5-те процента био гориво :bgrin: Аз лично не бих рискувал да си купя модерен дизелов автомобил,и да ми наливат "био"отпадъци...И вместо да се занимавате с глупости от сорта на олио в резервоара се поразтърсете за еФтина нафта,в момента се търгува на черно за 1.90 - 2.00 лв/литъра ;) Само търсене му е майката...

 

Браво възпитателю.Да живей тоя начин на мислене.

Link to comment
Share on other sites

и на по-малко се намира в момента я вземам на 1,70 ма се добрах със зъби и нокти до малкото което пича крадва

Link to comment
Share on other sites

Или тоя дето ти я продава на 1.70 трябва да е много прост, или трябва да ти е много добър приятел...едно от двете.

Преди 1-2 месеца вървеше по 1.80 нафтата на черно, поне аз на толкова бях взел и то от един селянин, дето хал хабер си няма и като го питах колко, каза колкото кажеш.

Сега на черно върви по 2 кинта нафтата, откъдето и да го погледнеш.

Иначе по темата

Взех 1 тон олио от съфорумник(дори не му знам ника, звънна ми директно на телефона), засега сипах 10 литра(минал съм към 50-100км) да пробвам, няма грешка, само дето чатка малко както винаги и този път вони странно, на много работи, риба, картофи, даже пуканки долавям.... ;)

Адски съм доволен.....земииии за 7 лв минаваш 100км. ;)Тва дори колегите дето на газ карат не могат да се похвалят с такова постижение.

Link to comment
Share on other sites

Ице, батенце защо си правиш такива глупави експерименти и си наливаш олио в резервоара?Нима толкова държиш да сменяш най-малкото горивен филтър доста често.?А недай си боже да стане нещо с попмапата ще ти трябват толкова пари колкото ти струва цялата кола....

Link to comment
Share on other sites

да кажем че ми е познат и преди това взимах доста големи количества като работеше в една фирма и сега ми я дава на "преференциална цена" , нафтата му е от ОМВ , а преди 1-2 месеца пак я взимах от него и на 1,50-1,60 ..... мой приятели също вземаха нафта на 1,60 но в малки количества нямаше повече , така че знаеш ли къде да търсиш винаги се намира по тънко от "черното"

 

 

а някой би ли ми разяснил на всяка дизелова кола ли може да се налее олио и да си джиткам (не че бих си причинил такова нещо на колата и на себе си просто ми е интресно)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...