Jump to content
BulForum.com

Алтернативни горива на Дизела


A55A551N80R

Recommended Posts

Точно, на стара кола преди 90-те даже ефекта е доста положителен за мотора, има разлика в мощността в полза на олиото, разхода пада и тн...

Но и то си има недостатъци, зимата забрави, освен със система за подгряване и че маркучите за обратната нафта се скапват и протичат (проблема се решава със смяна на всеки 1000км.) ;)

 

 

А на нов автомобил е чисто самоубийство...

Link to comment
Share on other sites

Браво възпитателю.Да живей тоя начин на мислене.

 

Начина на мислене е според битието,колега...Не ми е приятно да търся горива на черно,или пък да карам на газ,обаче цената на която ми продават бензина и нафтата на бензиностанцията не ме радва ама хич :( Варианта с олиото го изключвам изобщо за кола след 2000 година...

Link to comment
Share on other sites

 

The vehicle unveiled by Japanese company Genepax in June 2008. While many news reported dubbed the vehicle a "water-fuel car",[3] it is actually powered by hydrogen generated on-board from the reaction of a metal hydride with water. Since the metal hydride is the ultimate source of the car's energy, it is not truly a water-fuelled car

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Water-fuelled_car

 

Тоест... кола задвижвана от вода в... чистия вид мисля че все още не съществува но добрата новина в случая е че алтернативи има и изчерпването на нефта няма да доведе транспорта в колапс. Всичко зависи от това до колко алчността на петролните компании ще подтискат внедряването на новите технологии в масовото производство.

Link to comment
Share on other sites

да кажем че ми е познат и преди това взимах доста големи количества като работеше в една фирма и сега ми я дава на "преференциална цена" , нафтата му е от ОМВ , а преди 1-2 месеца пак я взимах от него и на 1,50-1,60 ..... мой приятели също вземаха нафта на 1,60 но в малки количества нямаше повече , така че знаеш ли къде да търсиш винаги се намира по тънко от "черното"

а някой би ли ми разяснил на всяка дизелова кола ли може да се налее олио и да си джиткам (не че бих си причинил такова нещо на колата и на себе си просто ми е интресно)

 

Забрави просто, ще ти легне доста скъпо това удоволствие.

Те новите дизели са толкова капризни към нафтата, че и от бензиностанция да е наливаш, пак му ядеш тиквата ;)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте ,колеги! Аз като човек съвсем леко запознат с дизелите( абе не ги харесвам), ще ви дам 2 примера за алтернативно дизелче:

1. 50/ 50 дизел и рапично олио; тествано на кола 1998 г. (ситроен ксара) ,олиото директо от бутилката ( това го правят в Франция)

2. от 50/50 до 90/10( та даже и 100%) керосин /дизел. Никакви проблеми,особено за зимата ,даже е по-добре.Тествано на много коли,безотказно

Link to comment
Share on other sites

Здравейте ,колеги! Аз като човек съвсем леко запознат с дизелите( абе не ги харесвам), ще ви дам 2 примера за алтернативно дизелче:

1. 50/ 50 дизел и рапично олио; тествано на кола 1998 г. (ситроен ксара) ,олиото директо от бутилката ( това го правят в Франция)

2. от 50/50 до 90/10( та даже и 100%) керосин /дизел. Никакви проблеми,особено за зимата ,даже е по-добре.Тествано на много коли,безотказно

 

Първият вариант..... добре разбирам го.Ама за вторият от къде подяволите да се снабдя с керосин?Сигурно трябва някой от Крумово да ми токне от хеликоптер или пък от графа някой да пусне един маркуч от резервоара на МИГ 29-ка.....А за 100% според мен е смехотворно.Ако беше възможно по бензиностанциите щеше да има и керосин.

Link to comment
Share on other sites

ооооооо баце,вервай ми керцата е по-скъпа от дизела,като цени на ЛУКОЙЛ , но съм виждал хора да карат на 100 % керосин.Вярно на 50 000 км ,хвърляха двигателя,но за тях си струваше,защото караха такси.Само добавяха малко масалце

А за начините на доставка : NO COMENT :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Аз ша ви кажа малко информация от кухнята...

В момента се строи фабрика за Био-Етанол, близо до Пловдив, която ще произвежда по 90 000 литра на вечер. Цената на горивото ще е значително по - малка от бензина при всички положения...

Какъв е тоя Био-Етанол? Че той етанола по Био от това няма накъде да отиде.Не съм чул спирт да се добива от петрол все още. Етанола (спирт, бъдеща водка, ракия и каквото още искаш го наречи) се произвежда от всичко Био което ти дойда на акъла, само захар да има вътре. :bgrin:

 

Незнам за цената на етанола като гориво каква ще е, но опредлено ще разбият всички на пазара за високоалкохолни напитки :lol:

edit:

Понеже изписа доста тъпотии в темата за бирите, а тук продължаваш да се излагаш, за това ще прескоча мнението ти и ще кажа - ще поживеем, ще видим. :)

Понеже поста ми е меко изражение на това което бих написал ще ти го кажа направо. Ти усети ли каква тъпотия си написал с това си изказване за Био-Етанола. Усещам, че и на тебе ти е ясно колкото на другия разбирач Raptor-a. Като не разбирате нещо, като не ви е ясно мълчете си бе хора, грам ли не усещате как се излагате.Само разбирачи тука :angry1

Link to comment
Share on other sites

Понеже изписа доста тъпотии в темата за бирите, а тук продължаваш да се излагаш, за това ще прескоча мнението ти и ще кажа - ще поживеем, ще видим. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако започнат да го продават по левче литъра, долнопробните кръчми ще фалират. :)

Link to comment
Share on other sites

Вие сте откачени трябва да се кара само на Бензин и на нищо друго.

Брех ти си бил някакъв гений, добре че каза за бензина, може да пробвам днес :lol:

 

Иначе това с олиото го гледах по Discovery Channel, някакви американци с мерцедеси 123-ки. Обикаляха ресторантите за бързо хранене от сорта на McDonald's и си наливаха олио от там в резервоарите, така че не е нещо ново и неизпробвано за да се притеснява някой. Пък и Рудолф Дизел не е измислил двигателя си да работи с дизел от петрол ;)

Link to comment
Share on other sites

Това са глупости ...

Системата за разделяне на водата на водород и кислород, използвайки водорода като гориво и кислород като отпаден продукт, е измислена отдавна. Сети се сам защо не се налага.

 

Вие сте откачени трябва да се кара само на Бензин и на нищо друго.

Кажи го на пилотите, ба ти откачалките, на киросин ша ми седат...

Link to comment
Share on other sites

Адски съм доволен.....земииии за 7 лв минаваш 100км. ;)Тва дори колегите дето на газ карат не могат да се похвалят с такова постижение.

 

На извънградско докарвам малко по-нисък разход с газовата :P

 

Дано си го изгориш с кеф този тон олио B)

Link to comment
Share on other sites

..........Пък и Рудолф Дизел не е измислил двигателя си да работи с дизел от петрол ;)

 

Напълно си прав ама мисля си видял размерите и устройството на неговият двигател.Сега само принципът на работа е същия а техническото изпълнение е съвсем различно.Така че сегашните Дизели се правят за Нафтичка а не за Олио съответно :)

Link to comment
Share on other sites

Да но двигателите са пригодени за работа с етанол! Освен това правиш велико откритие :) Къде спа последните 20 години? В България обаче не може да си позволим производството на растителна маса специално за производство на етанол. Може да разчитаме само на отпадъчна такава.

Link to comment
Share on other sites

Да но двигателите са пригодени за работа с етанол! Освен това правиш велико откритие :) Къде спа последните 20 години? В България обаче не може да си позволим производството на растителна маса специално за производство на етанол. Може да разчитаме само на отпадъчна такава.

Хехех, само показвам колко масово е навлязло там :) . Ако се инвестира достатъчно винаги може.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Всичко е ок, вече около 1500 км съм минал с олио, няма проблем, честно казано не усещам разлика във вървенето, както върви на нафта, така и на олио, но само едно нещо ме дразни.Сутринта като запаля и 1-2 минути докато загрее много чатка.Имам чувството, че на 3 цилиндъра работи колата, тресе се цялата и направо даже гасне ако не и се даде форсаж малко.Явно се дължи на полузапушена дюза, а и горивния филтър не съм сменял отдавна.Та въпросът ми е какво се хакна като добавка в олиото.Чувал съм, че на 15 литра олио се слагат около 50-100 грама керосин и подобрява октана и консистенцията на олиото(защото без съмнение през нощта малко или много температурата е по-ниска и съответно олиото става малко по-гъсто и оттам идва трудния старт рано сутрин).Приятел ми е казвал, дори и че бензин се слага зимата на камионите, ..някой ако има представа какво се слага и колко да помага. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...