Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Абе аз имам още едно питане към съпорта: след като на GW не му е приоритет ICMP, как да си измеря загубите?Интересува ме следката картинка:

 

132fe44b6635bfd0.jpg

 

От тук (DNS пинга) се подразбира, че проблем с вързката нямам, нали така?Да, но от това следва, че GW кляка на моменти или само си въобразявам и тези загуби са мираж?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Скъпи приятели,

 

Изключително щастливи сме да Ви съобщим, че най-после започваме покритие в кв. Кършияка, гр. Пловдив. Всеки от Вас, който направи заявка за включване на домашна услуга за адрес в кв. Кършияка до 28.02.2015 г., ще получи един безплатен месец. 

 

Разберете повече тук: http://cooolbox.bg/index.php/cat.76/subcat.99 или на телефон 0700 45 0 45. 

 

Очакваме Вашите заявки :)

Link to comment
Share on other sites

Пример: Предплащате 8 месечни цени на услуга CooolNet или 8 х 24,90 = 199,20 лв. Отстъпката е в размер на 10% от тази сума или 19,92 лв. В този случай дължимата сума ще бъде 179,28 лв.

 

Цели 2.50лв на месец...

Конкуренцията здраво натиска явно.

Link to comment
Share on other sites

Цели 2.50лв на месец...

Конкуренцията здраво натиска явно.

 

Това е доооста старо, поне така помня. Реална конкуренция на Кулбокс са само Мегалан. Не виждам някой да ги притиска. Ако ги притиска някой, досега да са пуснали в целия град, но си действат на час по лъжичка, като ги гледам.

На мен ще ми е интересно развитието при exabyte.

Link to comment
Share on other sites

 Реална конкуренция на Кулбокс са само Мегалан.

 

Това как го останови? Всеки един доставчик са им "реална" конкуренция. Всеки един който ползва друг доставчик - не ползва тях. Борбата е ожесточена. За това Ентри купиха Визио - да привлекат няколкото хиляди или колкото са там абонати да не идат при друг доставчик.

 

За мен друго е важно. Трендът в цените на масовия интернет в Пловдив върви на средна цена около 15лв. Това при всички основни играчи: Мтел, Булсат, Влизу, Ентри, Виваком, ДСС. Цените на Кулбокс са от 25лв нагоре. Да, всеизвестно е, че качеството и скоростите са отлични, но този пазар се определя и от цената, която за Кулбокс е доста над средната, за това коментирах голямото намаление от 25 на 22.50 (при предплащане).

Link to comment
Share on other sites

Тц, не си съвсем прав. Едно 70-80% от абонатите търсят пакетна услуга, тоест с телевизия. Сравни цените на пакетите на всички оператори и ще видиш, че Кулбокс имат от най-добрите, да не кажа най-добрите цени, за качеството, което се предлага. Говорим за качество. Качество като гледам предлагат само Кулбокс и Мегалан. При гръмотевици, каквито има поне 3-4 пъти годишно, веднага гърмят N3, Blizoo и Булсатком. При DCC не можем изобщо да говорим за интернет, защото всичко е трагедия, освен ако не си пуснеш оптиката им, която е колкото на Кулбокс, а съпорта вечер и почивните дни го няма. Виваком имат някакво качество, като се поддържа горе-долу, но там телевизията е с 4905953490 пакета и вариациите им и изобщо не знаеш, ако днес имаш някой канал, дали утре няма да е в друг пакет и ако искаш да го гледаш, трябва да плащаш още 1-2-3-4лв. отгоре. Друг проблем при тях е съпорта или по-точно ако се наложи посещение от техник, може да откараш и 2 дни без услуги. Та в тези случаи Мегалан и Кулбокс са бетон откъм съпорт, а Кулбокс е най-добре откъм пакетна услуга, че и със стационарен телефон. Свидетел съм как Кулбокс сплайсват прерязано влакно вечера в 21ч. и как техници на Мегалан, правят същото пак по това време. Тоест клиентът е обяснил, че няма изобщо услуга и те са пратили екип веднага. Кажи ми кой доставчик ще отиде в 21ч. вечерта, за да възстановява трасе? Някои дори ги няма в почивните дни или се правят на луди, защото ги мързи.

Link to comment
Share on other sites

Тц, не си съвсем прав. Едно 70-80% от абонатите търсят пакетна услуга, тоест с телевизия. Сравни цените на пакетите на всички оператори и ще видиш, че Кулбокс имат от най-добрите, да не кажа най-добрите цени, за качеството, което се предлага. Говорим за качество. Качество като гледам предлагат само Кулбокс и Мегалан. При гръмотевици, каквито има поне 3-4 пъти годишно, веднага гърмят N3, Blizoo и Булсатком. При DCC не можем изобщо да говорим за интернет, защото всичко е трагедия, освен ако не си пуснеш оптиката им, която е колкото на Кулбокс, а съпорта вечер и почивните дни го няма. Виваком имат някакво качество, като се поддържа горе-долу, но там телевизията е с 4905953490 пакета и вариациите им и изобщо не знаеш, ако днес имаш някой канал, дали утре няма да е в друг пакет и ако искаш да го гледаш, трябва да плащаш още 1-2-3-4лв. отгоре. Друг проблем при тях е съпорта или по-точно ако се наложи посещение от техник, може да откараш и 2 дни без услуги. Та в тези случаи Мегалан и Кулбокс са бетон откъм съпорт, а Кулбокс е най-добре откъм пакетна услуга, че и със стационарен телефон. Свидетел съм как Кулбокс сплайсват прерязано влакно вечера в 21ч. и как техници на Мегалан, правят същото пак по това време. Тоест клиентът е обяснил, че няма изобщо услуга и те са пратили екип веднага. Кажи ми кой доставчик ще отиде в 21ч. вечерта, за да възстановява трасе? Някои дори ги няма в почивните дни или се правят на луди, защото ги мързи.

Доколкото  съм  запознат за  да  гледаш  телевизия при  кулбокса трябва  да  ползваш  сет топ  бокс,  понеже не  поддържат  кам  модул или  се  лъжа?

Link to comment
Share on other sites

Да при тях е iptv изисква се сет топ бокс предоставен от тях. Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Лошо, с това  ме изгубиха  като  бъдещ(някога) клиент 

Link to comment
Share on other sites

Ако проблемът е във второто дистанционно - дистанционното на бокса при Кулбокс има програмируеми бутони, за основните функции на телевизора. Дистанционното на единия ми телевизор не помня къде е, ама наистина. На другия е в някой шкаф, доколкото помня, въпреки, че имам два оператора - Булсатком и Кулбокс. Освен това приемникът на Кулбокс може да се ползва и като плеър, предвид, че малко абонати имат телевизори с USB за плейване на филми, приемникът на Кулбокс им идва дюшеш.

Link to comment
Share on other sites

Ако проблемът е във второто дистанционно - дистанционното на бокса при Кулбокс има програмируеми бутони, за основните функции на телевизора. Дистанционното на единия ми телевизор не помня къде е, ама наистина. На другия е в някой шкаф, доколкото помня, въпреки, че имам два оператора - Булсатком и Кулбокс. Освен това приемникът на Кулбокс може да се ползва и като плеър, предвид, че малко абонати имат телевизори с USB за плейване на филми, приемникът на Кулбокс им идва дюшеш.

Не само, за мен  превръщането на  телевизора  в  монитор  не  е  приемливо.  Аз лично  не  бих  жертвал  тв тунера  за  сет-топ бокс , но  това  е  лично  мое  мнение.  Всеки си има  лично  мнение  и решава  кое  е  най-доброто  за  него.  

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

+1!

Не само, за мен  превръщането на  телевизора  в  монитор  не  е  приемливо.  Аз лично  не  бих  жертвал  тв тунера  за  сет-топ бокс , но  това  е  лично  мое  мнение.  Всеки си има  лично  мнение  и решава  кое  е  най-доброто  за  него.  

Link to comment
Share on other sites

Купете си ИПТВ телевизори тогава :) Само ще вметна, че със същия битрейт с който върви един канал тук, при кабелноцифровите оператори вървят 6. Имало разлика в качеството казват :)

Edited by бат Ицо
Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че няма такива по магазините, но защо не обърна внимание на втората част - сериозната, на предното ми мнение? Това, че ти пускат програмите както идват при тях, без никакво допълнително компресиране?

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че няма такива по магазините, но защо не обърна внимание на втората част - сериозната, на предното ми мнение? Това, че ти пускат програмите както идват при тях, без никакво допълнително компресиране?

Ако беше  спестил първата  част,  определено  щях  да  погледна  втората,  но  в  този  случай рязко  загубих  желание. 

Link to comment
Share on other sites

...пускат програмите както идват при тях, без никакво допълнително компресиране?

 

+1

Даже се стига до, на пръв поглед парадокса, Cooolbox да излъчват с по-високо качество Film+HD, отколкото го правят Булсатком.

Cooolbox IPTV - Fplus_HD_IPTV.jpg, Bulsatcom Satellite - Fplus_HD_Satellite.png

 

... рязко  загубих  желание.

И все пак виж сравнението: Fplus_HD_IPTV_vs_Satellite.png

 

Разбира се, на колкото по-голям екран гледаш, толкова разликата е по-забележима.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Какво точно разбирате под IPTV? Защото моето Сони на почти 5 години вече, се води че има поддръжка на IPTV?

Доставка  на  телевизията  по  оптика.  Съмнява  ме  твоето  сони  да  има  IPTV :)

Link to comment
Share on other sites

Под IPTV се разбира DVB over IP Network

Изобщо не е задължително преносната среда да е оптика.

Всъщност от медия-конвертора до Сет-Топ-Бокса, сигналът върви по UTP-кабел.

Link to comment
Share on other sites

 

Изобщо не е задължително преносната среда да е оптика.

 

Казах го  общо. Доколкото  знам  виваком  не  предоставя иптв без  оптика. Поне  така  твърдяха  техни  служители.

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

но в СТБ не влиза оптика, а обикновен LAN-кабел.

Оптиката е преносната среда до дома на клиента (както и при Cooolbox).

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...