Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

На мен на по-ниската трио тарифа ми показва това: 939066015.png

И аз съм на по-ниската тарифа... и ако получа същия резултат в понеделник... ще черпя :)

Това ме устройва напълно като скорост за САЩ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз съм на по-ниската тарифа... и ако получа същия резултат в понеделник... ще черпя :)

Това ме устройва напълно като скорост за САЩ.

 

и аз съм на трио Стандарт...

 

ето няколко теста от одеве:

Mininova

 

data.bg < преди свалях с 2.5 ,3.5 МБ.Незнам дали зависи от натоварването на сървите им,обаче сега е по добре :)

Rapidshare < преди през деня скороста ми беше 200-300 кб.

 

пиратският кораб

Link to comment
Share on other sites

и аз съм на трио Стандарт...

 

ето няколко теста от одеве:

Mininova

 

data.bg < преди свалях с 2.5 ,3.5 МБ.Незнам дали зависи от натоварването на сървите им,обаче сега е по добре :)

Rapidshare < преди през деня скороста ми беше 200-300 кб.

 

пиратският кораб

Проблема при мен не е свалянето... то си е супер и максимума е 2,9 MB/s отвън.

Колкото до rapidshare... ако нямаш премиум акаунт скоростта на сваляне е граничена и не е критерий за истинските възможности. Даже с висока скорост си свалял. При липса на платен акаунт скоростта е обикновено 150-200 кб/с

Link to comment
Share on other sites

Проблема при мен не е свалянето... то си е супер и максимума е 2,9 MB/s отвън.

Колкото до rapidshare... ако нямаш премиум акаунт скоростта на сваляне е граничена и не е критерий за истинските възможности. Даже с висока скорост си свалял. При липса на платен акаунт скоростта е обикновено 150-200 кб/с

 

Докато има програми като FreeRapid dowloader и тн. ,тия акаунти с тях и без тях.Самата програма която ползвам почти всекидневно се ъпдейтва... copy & paste-вам линковете в download manager-a и си се свалят сами.

С опера и firefox скороста ми е същатата която показах одеве.В хепи хаур-а минава и Мб, в зависимост от натоварването на сървърите им .

Ползвам хостинг клиенти от доста време :)

Link to comment
Share on other sites

Докато има програми като FreeRapid dowloader и тн. ,тия акаунти с тях и без тях.Самата програма която ползвам почти всекидневно се ъпдейтва... copy & paste-вам линковете в download manager-a и си се свалят сами.

С опера и firefox скороста ми е същатата която показах одеве.В хепи хаур-а минава и Мб, в зависимост от натоварването на сървърите им .

Ползвам хостинг клиенти от доста време :)

Moже и да ползваш, но аз съм имал платен акаунт на рапида и трябва да ти кажа, че разликата е голяма... да не кажа огромна.

От друга страна... програмката, която ползваш не прави нищо особено защото пак чакаш да изтече времето между две сваляния и сваляш с ниска скорост. Единственият плюс е, че не правиш всичко ръчно.

Иначе в щастливия час... само се докосваш до истинските възможности :)

Както и да е. Повечето неща отдавна не се качват на рапида именно заради ограниченията му... които стават все по-рестриктивни всеки ден, както и многото промени в условията за трупане на бонус точки от платените акаунти.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, момчета!

 

Някой да има желание да ми стане приятел? :laughing:

Ще се включвам към Куулбокс от Вторник...та някой да има желание да си намали месечната вноска с 50% и на мен да направи хаир за инсталационната такса има ли?! В Кичука съм!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, момчета!

 

Някой да има желание да ми стане приятел? :laughing:

Ще се включвам към Куулбокс от Вторник...та някой да има желание да си намали месечната вноска с 50% и на мен да направи хаир за инсталационната такса има ли?! В Кичука съм!

Винаги готов :)

Link to comment
Share on other sites

Ето при мен резултата:

 

940119652.png

 

Прави ми впечатление, че какъвто и тест да направя ъплоада винаги ми е по-голям от данлоуда...Що така незнам.

 

 

Аз съм на евтиното Трио.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

ПС: Абе до кога се плаща че ме мързи днес да ходя до касата а вчера се изнервих с еПий и не успях да си регистрирам картата (а ходих до 4 различни банкомата, пробвах 2 карти и така и не се получи)

Най - добре е да плащаш чрез микросметката си в epay + иползването на електронен подпис. Така няма да имаш никакви такси когато си плащаш сметките.

Link to comment
Share on other sites

Най - добре е да плащаш чрез микросметката си в epay + иползването на електронен подпис. Така няма да имаш никакви такси когато си плащаш сметките.

Само дето трябва микросметката да я зарежда някак, а ако го прави пак от epay, пак се прави превод от картата му. Ако я зарежда кешово, се губи смисъла от ползването на нета за плащане, изобщо при всеки начин трябва някакъв превод да направи за да я зареди. Дори ако го прави с банков превод към нейния ибан.

Освен това не мисля, че такса от 10-20 ст. са му проблем. Явно нещо с картата не е направил както трябва.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ако зареждаш микросметката с банков превод (към нейния ИБАН) от сметка в ЦКБ, си спестяваш и тези 20 ст.

 

Така за плащането на сметките за ток, вода, интернет, телефон и телевизия нямам и стотинка допълнителни разходи.

Link to comment
Share on other sites

C:\>ping www.yahoo.com

 

Pinging eu-fp.wa1.b.yahoo.com [87.248.122.122] with 32 bytes of data:

 

Reply from 87.248.122.122: bytes=32 time=52ms TTL=54

Reply from 87.248.122.122: bytes=32 time=51ms TTL=54

Reply from 87.248.122.122: bytes=32 time=52ms TTL=54

Reply from 87.248.122.122: bytes=32 time=51ms TTL=54

 

Ping statistics for 87.248.122.122:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 51ms, Maximum = 52ms, Average = 51ms

 

C:\>ping www.google.com

 

Pinging www.l.google.com [74.125.43.105] with 32 bytes of data:

 

Reply from 74.125.43.105: bytes=32 time=58ms TTL=52

Reply from 74.125.43.105: bytes=32 time=58ms TTL=52

Reply from 74.125.43.105: bytes=32 time=58ms TTL=52

Reply from 74.125.43.105: bytes=32 time=78ms TTL=52

 

Ping statistics for 74.125.43.105:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 58ms, Maximum = 78ms, Average = 63ms

 

Link to comment
Share on other sites

Само дето трябва микросметката да я зарежда някак, а ако го прави пак от epay, пак се прави превод от картата му. Ако я зарежда кешово, се губи смисъла от ползването на нета за плащане, изобщо при всеки начин трябва някакъв превод да направи за да я зареди. Дори ако го прави с банков превод към нейния ибан.

Освен това не мисля, че такса от 10-20 ст. са му проблем. Явно нещо с картата не е направил както трябва.

Правя един превод за зареждането на микросметката. Няма и левче такса за този превод. Веднъж на няколко месеца я зареждам микросметката. Плащам доста сметки и накрая на месеца си става някаква сума. Не е много, но защо да не си я спестя. Даже ми е по - удобно когато дърпат от микросметката. Така не мисля колко пари имам в картата.

Link to comment
Share on other sites

Правя един превод за зареждането на микросметката. Няма и левче такса за този превод. Веднъж на няколко месеца я зареждам микросметката. Плащам доста сметки и накрая на месеца си става някаква сума. Не е много, но защо да не си я спестя. Даже ми е по - удобно когато дърпат от микросметката. Така не мисля колко пари имам в картата.

Така и така пооспамихме, да попитам, не се ли взима процент от преводната сума? При мен е така в epay, и за сметки от по 10-20 лв мисля че беше под 10 ст. Та ако преведеш примерно 200 лв за всичките си сметки към микросметката, таксата не е ли сравнима с иначе поотделните ако ги плащаш през картата една по една? Дори с банков превод май взимаха процент, предполагам зависи и от банката, последно превеждах през ПИБ и не съм обръщал внимание.

Абе честно казано около 6-7 сметки като плащам, 1-2 лв макс. в такси да отиват :). Не съм се интересувал, но тези такси, които се появяват в ипей при всяка сметка, ипей ли ги взима, или са преводните от самата карта?

Link to comment
Share on other sites

Така и така пооспамихме, да попитам, не се ли взима процент от преводната сума? При мен е така в epay, и за сметки от по 10-20 лв мисля че беше под 10 ст. Та ако преведеш примерно 200 лв за всичките си сметки към микросметката, таксата не е ли сравнима с иначе поотделните ако ги плащаш през картата една по една? Дори с банков превод май взимаха процент, предполагам зависи и от банката, последно превеждах през ПИБ и не съм обръщал внимание.

Абе честно казано около 6-7 сметки като плащам, 1-2 лв макс. в такси да отиват :). Не съм се интересувал, но тези такси, които се появяват в ипей при всяка сметка, ипей ли ги взима, или са преводните от самата карта?

Не ми одържат никакви такси за превода. Единствено от моя страна си плащам за транзакцията. Под левче е както написах по - рано. Ако плащаш с карта имаш 2 такси. Едната е тази от страна на epay, а другата е от страна на банката издател на картата. Има карти които нямат такса за онлайн плащания. Зависи каква ти е картата за да имаш 1 или 2 такси при плащане. По принцип банките имат доста ниски такси когато превеждаш пари онлайн. Затова и превода ти написах, че излиза под 1 лев. При теб този начин можеш да го направиш много лесно. Доколкото съм чел разполагаш с електронен подпис. Единствено трябва да захранваш микросметката. Ако не се лъжа при използване на карта + електронен подпис също имаше някакви отстъпки. Трябва да видиш в страницата на epay. Влез си в профила и вдясно на страницата има детайли.

Link to comment
Share on other sites

Моят подход е малко по-различен:

Ако погледнеш IBAN и BIC на микросметката, ще видиш, че IBAN е от вида BG XX CECB 9790 АААА АААА АА,

а BIC e CECBBGSF, а това е ЦКБ.

т.е. микросметката, всъщност е сметка в ЦКБ.

В началото, логично си помислих, че не би трябвало да е проблем директно да се внесат пари в брой, в тази сметка.

Оказа се, че не може . . . сигурно защото от системата EasyPay няма да могат да прибират такси.

 

Обаче могат да се правят преводи от друга сметка към IBAN-а на микросметката и ако този превод е в рамките на ЦКБ, тогава е безплатен (поне с електронното банкиране, което ползвам).

 

Затова имам грижата само да осигуря пари в нормалната си сметка в ЦКБ, а след това без никакви такси превеждам чрез електронно банкиране необходимите суми в микросметката.

 

Както писах в предишен пост, по този начин няма никакви допълнителни разходи за транзакции.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Не ми одържат никакви такси за превода. Единствено от моя страна си плащам за транзакцията. Под левче е както написах по - рано. Ако плащаш с карта имаш 2 такси. Едната е тази от страна на epay, а другата е от страна на банката издател на картата. Има карти които нямат такса за онлайн плащания. Зависи каква ти е картата за да имаш 1 или 2 такси при плащане. По принцип банките имат доста ниски такси когато превеждаш пари онлайн. Затова и превода ти написах, че излиза под 1 лев. При теб този начин можеш да го направиш много лесно. Доколкото съм чел разполагаш с електронен подпис. Единствено трябва да захранваш микросметката. Ако не се лъжа при използване на карта + електронен подпис също имаше някакви отстъпки. Трябва да видиш в страницата на epay. Влез си в профила и вдясно на страницата има детайли.

В профила вдясно не виждам нищо, освен в Помощ секцията, където пише, че с микросметка и с карта Маестро плащанията от страна на ипей са безплатни. Другите са около 0.65 или 0.95% от превода.

Отстъпки за ел. подпис от теб чувам, не виждам да има, има единствено това че отговарям на условия за безплатна застраховка.

Важното тук е че с микросметка плащанията наистина са безплатни спрямо ипей, и таксите, които отиват за захранването ѝ.

Захранване от Маестро е безплатно, както и от микросметка (на друг потребител предполагам, защото не знам дали мога да имам повече от 1 микросметка). За останалите е 0.65/0.95%. Отделно ако е от ЦКБ се предполага, че също е безплатно понеже ще се води вътрешен превод. В ПИБ също е безплатно между вътрешни сметки по интернет, последно основно там имам сметки и е-банкиране.

В останалите случаи банката-издател начислява някакви такси, които не вярвам да са <1%. Вариант е специално за сметките да поддържам сметка и в ЦКБ, ама айде не мерси :) . Защото вероятно всички банки вече имат месечна такса поддръжка (щом ПИБ я въведе преди 2 месеца) около лев :) . А определено в днешно време за да избягваш такси към различни системи/сайтове, ползващи сметки в различни банки, май трябва човек да поддържа сметки в поне 3-4 банки, и навсякъде да плаща поддръжки.. То стана малко като с GSM-ите, гледка на човек с 3 dual-SIM ГСМ-а, с тефтер с таблици от кой да говори при търсене на различни познати/приятели :bgrin:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Все още нямат такса за поддръжка на сметката.

Вадиш безплатно още една Maestro и си готов.

 

Обаче за електронното банкиране задължително трябва електронен подпис, че от м. Май премахнаха почти изцяло операциите с издадените от тях цифрови сертификати (а и вече не издават нови).

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам един въпрос леко встрани от интернета, но свързан с готината кутия :) Имам един 14" телевизор от 2-рата световна война и съм решил да си пусна цифрова. Та въпроса ми е - възможно ли е пускането на телевизията на лалета, т.к. не е налична scart букса :)

 

Благодаря предварително за отговора :-)

Link to comment
Share on other sites

Възможно е.

Или си купуваш кабел SCART към чинч/камбанки/лалета

42387_0.jpg

или слагаш на сет-топ-бокса такъв преходник

scart2.jpg

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

...Та въпроса ми е - възможно ли е пускането на телевизията на лалета, т.к. не е налична scart букса :) ...

Мисля, че ще ти трябва само кабел SCART/RCA - SCART включваш в STB-то, а RCA (камбанките) - в телевизора.

3-5-8 лева според кабела ти решават проблема :).

едит: колегата ме е изпреварил :)

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Експериментално проверено - спира на 8ми :)

 

Аз пък най-накрая с пот на челото успях да си регистрирам карта - всъщност зора беше да се разбера коя точно да регистрирам и да обиколя 5 банкомата преди да напсувам едната банка че не става и само ме разхождат а те да се сетят че в epay можело само дебитните им карти да се регистрират...

Link to comment
Share on other sites

Със съжаление споделям първото си разочарование.

Вчера следобед минах от Дуо на Трио и още вечерта портовете за данни на конвертора дадоха фира (обаче телевизорите си работят). В 22,30 звънях на съпорта, там сложиха "тикет". Ама днес не се обади никой и така си седя без нет.

Та сега ме е яд на DCC дето разровиха лайната и народа се юрна да сменя доставчици; последните естествено дават приоритет на включванията пред отстраняването на аварии и това е разбираемо. Ама хич не ми е приятно.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...