Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Аз опитах да се вържа към тях в офиса. Като им поисках фактура знаете ли какво ми казаха ?!?

че не работели с фирми

може би за това са те отпратили :lol:

фирмаджия искаш да минеш тънкана с 25лв да зараниш 10 пцта сигурно :tongue

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дaно скоро стигнат до тракия, мисля да се възползвам и от телефона :) А това за фактурите... ми хора стегнете се за такива смешни суми фактура? Освен ако не пускаш на няква дебела тарифа не виждам смисал.

Edited by DELUXe
Link to comment
Share on other sites

...А това за фактурите... ми хора стегнете се за такива смешни суми фактура?...

 

:blink: Ама ти верно ли го мислиш това?!? Искал съм фактура и за една трета от парите,точно от такива "дето не им се занимава" "ма шефката каза да пишем само за големи суми" "нема го кочана с фактурите"и тн. Не че ми трябва а защото се правят на интересни :angry1 и защото не си им длъжен с нищо-плащаш ли си длъжни са да ти я осигурят...Преди време имах спречкване с Мтел по тоя въпрос,загубиха ми се няколко фактури (за дребни суми под 50 лв) Така ги налях по телефона,че ми ги пращаха по куриер 6 месеца,и една мома от отдел за жалби и незнам кво си с възможно най-благия и меден гласец ми звънеше накрая на месеца да ме пита кво става,дали съм доволен :)

Link to comment
Share on other sites

Съветвам ви внимателно да прочетете БЛАНКАТА преди да правите подобни изказвания ! Сигурен съм, че ще забележите :

;)

Какво нередно има в това да получаваш фактурите на адрес различен от този на който си по лична карта?

Link to comment
Share on other sites

... за такива смешни суми фактура?

Off/ Издавал съм фактури и за 5 лв. и всеки път когато трябва да издам фактура, независимо на каква сума - издавам. Само един единствен път кочанът с фактурите не беше в мен (беше в друг град) и една жена ми поиска фактура и то веднага, за извършената от мен работа на стойност 7 лв....на което аз предпочетох да не й взимам никакви пари, защото ако трябваше спешно да се обаждам да ми изпратят кочана с фактурите със сигурност щях да влезна поне с 10 лв. :)

 

Така че ме съмнява в днешно време каквато и да е фирма да откаже да издаде фактура с касова бележка, а това mobo казва, че не са готови със счетоводния софтуер ми се струва несериозно, защото преди да пуснат каквато и да е услуга, тези неща трябва да са подготвени предварително (а не следварително), тъй че този род обяснения не вървят... ;)

 

@netrootbg, имат предвид, че това поле се попълва само ако искаш да получаваш фактурите на различен адрес от този, който си дал по-горе...ама това май не на тебе, ами на gado трябваше да го кажа... :)

Link to comment
Share on other sites

Какво нередно има в това да получаваш фактурите на адрес различен от този на който си по лична карта?

 

Нищо нередно няма, даже напротив ! Ама нали всички реват, че нямало да се издават фактури !? За това им насочвам вниманието към бланката за заявка.

 

Оффтопик : Никъде в закона не е упомената минимална сума за която да се издава фактура ! Фактура се издава, ако се налага дори и за левче.

 

@Midex Явно не съм се изразил добре, но ти си вторият който не ме е разбрал правилно. (Сори :) /Midex/)

 

158929.jpg

 

Издават си фактури хората, стига вече глупости !

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

..............

 

Така че ме съмнява в днешно време каквато и да е фирма да откаже да издаде фактура с касова бележка, а това mobo казва, че не са готови със счетоводния софтуер ми се струва несериозно, защото преди да пуснат каквато и да е услуга, тези неща трябва да са подготвени предварително (а не следварително), тъй че този род обяснения не вървят... ;)

...............

моето си е чисто предположение за конкретния отказ като някакво еднократно временно затруднение. не съм бил там, не съм бил на телефона, не знам какво са му казали.

знам само, че чисто счетоводно при евентуална ревизия би възникнал проблем ако е издадена фактура за продажба на стока с дата преди получаването на стоката в склада. от друга страна при доставките на интернет практически се продава "вятър на метър" (мноу ме кефи тоя лаф :lol: ) и няма счетоводство, което да успее да изравни количествата купено/продадено....

и аз потвърждавам че ИТД си издават фактури като нормална фирма. за конкретната услуга още не съм пробвал, но ще се свържа и ще проверя. може и корпоративен клиент да им стана ако са точни.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми обясни какво печелиш от фактура за 5лв в смивъл ддс ли ще се избива от тези пари и колко е то в 5лв? Иначе не казвам, че не трябва да издават. Те са длъжни да го правят! Казвам, че не намирам смисал.

Link to comment
Share on other sites

20% ддс, 10% данък печалба, 6 или 7% данък дивидент ~ всичко към 35% се получава надолу от цената върху фактурата. И оправдаваш разход. Аз и за 5лв взимам фактура.

Link to comment
Share on other sites

Обърнете внимание, че на бланката (договора) пише че се сключва за срок от 1 година. Това което ви казват операторките на безплатния телефон не винаги отговаря на това което пише в договора.

Също парите от таксата за включване се връщат, ако в рамките на 1-вия месец сте се обаждали 2 пъти на телефона за повреди, и в двата пъти поврведата не е била отстранена в рамките на 4 часа след подаването на сигнала.

Link to comment
Share on other sites

Обърнете внимание, че на бланката (договора) пише че се сключва за срок от 1 година. Това което ви казват операторките на безплатния телефон не винаги отговаря на това което пише в договора.

Също парите от таксата за включване се връщат, ако в рамките на 1-вия месец сте се обаждали 2 пъти на телефона за повреди, и в двата пъти поврведата не е била отстранена в рамките на 4 часа след подаването на сигнала.

еее ти ми разби детските мечти :lol:

и тия ли за 1г. да ги *****

апък дребният шрифт не ми се чете хич

 

щото се махам от гигашита и се чудех тези да чакам 1-2 месеца или Langame

другата седмица ще ги питам и ако наистина са за 1г. - мн. ще ме улеснят в избора :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Сега като се загледах верно има доста уловки :О Никъде в сайта освен в линка към договора не се споменава какъвто и да е договор,камули едногодишен-.-

Също това с money back-а ... има го само в .pdf файла на промоцията -_-

Link to comment
Share on other sites

Ако се зачетете по-подробно, ще видите, че има възможност договорът да бъде прекратен по всяко едно време но с двумесечно предизвестие.

 

Ред. То аз и сега съм с договор към Визио, но всички техни абонати знаят до колко е обвързващ този договор ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ред. То аз и сега съм с договор към Визио, но всички техни абонати знаят до колко е обвързващ този договор ;)

хм ... и аз имах някакав с Визио

ама след 2-3 месеца я питам оная патка абе защо пишете 3мбит а външния не се и доближава до 3мбит никога дори в 3-4ч през ноща - оназ ми вика ми външния никой не може да ви каже колко е :lol:

и на другия месец - аиде в коша

да не споменавам че оптиката беше на 10м от нас а гръмне ли нета идваше на другия ден :cry

 

а за Money Back Guarantee чак сега и аз го намерих къде са го писали щото го търсих при Общи условия ... те 100 документа :bgrin:

 

http://cooolbox.bg/page2/ тва па ся кво е :blink: без телефон а е по скъпо и по бавно ОМГ :sick

Edited by en3rgy
Link to comment
Share on other sites

Ами те имат покритие на 5 улици в пенсионерски квартал, кой да се е вързал? Пък и офертата само с интернет не е кой знае какво повече от тази на лангейм, така че едва ли някой скоро ще иде да се занимава..

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим че за моя изненада именно те са тези, които пускат по дървета и стълбове дебелия черен кабел, който се чудим оптика ли е, не е ли.... Миналия ден ги наблюдавах как надскочиха булеварда до Папараци...

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво опъват по дърветата,обаче срещу поделенията на Гладно поле същия тоя дебел "кабел" едни момчета го гъчиха в една шахта...Беше на камионче с надпис на фирмата,и доста дебел :unsure: Ако навсякъде основните им трасета са под земята нещата изглеждат добре...Ще поживеем и ще видим,важното е конкуренция да има :D

Link to comment
Share on other sites

Утре в 14:30 идват у нас ;p

Евала, веднага пускай speedtest, коя тарифа ще пускаш?

Тези кабели, които са по дърветата може да са за телефона ? Или нещо друго, резервни трасета нещо ? Не е ли възможно.

Link to comment
Share on other sites

Кабелите пред нас ги прекараваха и вчера и днес. Изкараха ги от 1 шахта на 15метра от нас и от там вече по дървото и към кооперацията ми.Кабела е черен и сравнително по-дебел от нормалния лан кабел.

А за тарифата - пакета с телефона(малката обаче) CoolBox Standart

Link to comment
Share on other sites

Кабелите пред нас ги прекараваха и вчера и днес. Изкараха ги от 1 шахта на 15метра от нас и от там вече по дървото и към кооперацията ми.Кабела е черен и сравнително по-дебел от нормалния лан кабел.

А за тарифата - пакета с телефона(малката обаче) CoolBox Standart

 

В кой район си?

Link to comment
Share on other sites

Баси ! И пред нас вчера пускаха трасе, обаче девойката от " Работа с клиенти" ми рече, че ще ме вържат чак към 10.07.2008.

 

И не, не са резервни трасета това по дърветата - трасета са си ! Добре поне, че оптиката не я бърка гръмотевици и стига да е за външен мотаж, не и пречи и, че е по дуварите.

Link to comment
Share on other sites

Айде на промоцията:

286289542.png

286289804.png

286290055.png

286290485.png

Нещо малко международния upload ме притеснява и ще ви дам повече инфо по-късно.

Същото и за телефона ;)

 

Coolbox Standart(25лв)

//

data.bg

Ping statistics for 195.149.248.130:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 3ms, Maximum = 4ms, Average = 3ms

--

google.com

Ping statistics for 64.233.167.99:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 144ms, Maximum = 164ms, Average = 151ms

 

Ако някой иска още пингове и тестове сега е момента :Д

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...