Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Здравейте,
Бизнес клиентите също са ограничени да ползват SIP акаунтите си само през cooolbox услугата си.
 В тази връзка не се прави дискриминация между бизнес и домашни, а просто бизнес клиентите плащат допълнително за по-голяма функционалност (да ползват номерата си през собствена централа). Причините да ограничаваме ползването са много, но двете основни са: 
- Регулационни - нямаме право да предоставяме мобилни номера (реално свободният SIP акаунт е мобилен номер).Номерата трябва да са фиксирани към физически адрес.
- Технически - много често се случва, колкото и добре да смята клиента, че е защитил SIP акаунта си, да бъде хакнат. Сдобият ли се хакерите с акаунта на клиента започват опити да пуснат през него огромно количество международен трафик от различни краища на света, като всичко това се трупа на сметката на клиента. От тази гледна точка ограничението да се провеждат разговори се приема от повечето ни клиенти като екстра.
 
Въпреки това ние се вслушваме в мнението на всичките си клиенти и ще помислим дали има начин да преодолеем неудобствата и да предложим подобна услуга.

 

Не съм се запознал със законите, но има voip доставчици който предлагат стационарни номера. Тоест със фиксиран софииски номер аз се обаждам от всяка точка на сета, стига да има интернет. И това са български voip. Ползвам и един чужд който пък позволява да си задам който си искам номер, фиксиран или мобилен, български или чужд и когато набирам да се показва съответния номер. Тоест има начин тази регулация да бъде "преодоляна".

 

За притеснението, че на клиентите ще им се натрупа голяма сметка, можете да добавите опция в MY COOOLBOX потребителите сами да си задават по-малък лимит за натрупана сметка.

Link to comment
Share on other sites

И от какъв зор "да бъде преодоляна"? Има си закони и те се спазват от всички сериозни фирми. Това, че някои си позволяват да не обявяват реалния брой на клиентите си и да ощетяват доставчиците си, да препредават най-нагло откровено по пиратски спортни събития, не означава, че всички трябва да са като тях щото "щом едни нарушават закона, що да не го правят всички". Значи нанко, за теб държавата с всичките и закони ти е голям враг и ти трябва да я прецакваш? 

Link to comment
Share on other sites

Не знаех, че съм бил такъв бандит. :) Значи според теб 99% от voip доставчиците са измамници защото предоставят възможност да избираш със фиксиран номер? Никъде в по-горното си мнение не съм написал, че трябва да се нарушават законите.

 

Иначе ако говорим за врагове, да враг ми е и то голям. След като си сам срещу всички, след като народа не мисли за себе си като за едно цяло, а като за единица която трябва да отселее ако ще и да е като прецака другия, след като тези който имат пари правят каквото си искат и нищо не може да ги спре, след като управниците ни крадат и оставят хората да гладуват, след като се водят антибългарски предизборни кампании и на никой не му пука, след като малкия и средния бизнес се мачка всякак си... и ред други неща. Това за мен си е враждебна среда, ако за теб не е това вече е друг въпрос. Но това е тема на друг разговор и отново не казвам, че трябва да се нарушават законите. Казвам, че трябва да се разбират и да намери начин услугата да е законна и да работи за клиентите си.

Link to comment
Share on other sites

КРС ще провери ли чуждите доставчици, които предлагат български номера?

Като Sonetel напр., чийто услуги ползваме за няколко държави в Европа и които предлагат номера в 11 града в България...

 

Sonetel_BG_phone_censored.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Нямам представа какво и как разбираш, но сме потребители на услугите им повече от две години и знам какво говоря.

Ако наистина държиш, избери си един град от списъка, а аз ще прежаля €5.40 (€2.70 инсталационна такса + €2.70 за първия месец) и когато имам време ще ти се обадя на номер, който ми изпратиш на ЛС.

"If you also make local or international calls with Sonetel, we will show your Sonetel phone number to the person you are calling."

http://sonetel.com/en/html/services/phone-numbers.shtml

Link to comment
Share on other sites

Нямам представа какво и как разбираш, но сме потребители на услугите им повече от две години и знам какво говоря.

Ако наистина държиш, избери си един град от списъка, а аз ще прежаля €5.40 (€2.70 инсталационна такса + €2.70 за първия месец) и когато имам време ще ти се обадя на номер, който ми изпратиш на ЛС.

"If you also make local or international calls with Sonetel, we will show your Sonetel phone number to the person you are calling."

http://sonetel.com/en/html/services/phone-numbers.shtml

 

Излишно е да обясняваш. Не са единствените, които предлагат тези услуги:

http://www.bgopen.net/services.html

 

 

Безплатен директен телефонен номер от номерационния ни план в над 10 града на България за потребителите, ползващи тарифни планове с месечна такса, както и за новорегистриралите се потребители:

Аз исках да попитам Щип или някой друг от КБ за следното:

 

- Регулационни - нямаме право да предоставяме мобилни номера (реално свободният SIP акаунт е мобилен номер).

 

Това правна дефениция или лично мнение е (за "свободния" СИП)?

Link to comment
Share on other sites

Излишно е да обясняваш. Не са единствените, които предлагат тези услуги:

Знам, че не са единствените. Известно време ползвах софийски телефонен номер от PlanetPhone, при това го заявих и сключих Договор без да се помръдна от компютъра.

Хората са модерни и гъвкави. Приемат електронно подписани заявки и договори.

 

Въпросът беше принципен: Ако според някой, българските фирми нарушават закона и КРС евентуално може да направи проверка и да излезне със становище, как точно ще провери чуждите доставчици, които предлагат български номера?

Link to comment
Share on other sites

Не, това е "принципно" мнение на "съпорта" от София :popcorn-and-drink-smiley-emotic  :popcorn-and-drink-smiley-emotic  :popcorn-and-drink-smiley-emotic

:santa:

 

Знам, че не са единствените. Известно време ползвах софийски телефонен номер от PlanetPhone, при това го заявих и сключих Договор без да се помръдна от компютъра.

Хората са модерни и гъвкави. Приемат електронно подписани заявки и договори.

 

Въпросът беше принципен: Ако според някой, българските фирми нарушават закона и КРС евентуално може да направи проверка и да излезне със становище, как точно ще провери чуждите доставчици, които предлагат български номера?

 

По закон КБ доставят телефонна услуга до физически адрес, която ще си остане такава. Това, че потребителят е 'отркил' начин да я ползва и по друг начин не би трябвало да бърка КБ, оттам и 'закона', според мен.

Link to comment
Share on other sites

Вие правите ли разлика от входящ телефонен номер, през който не може да се избира и стандартен телефон през който се избира, т.е. когато ми звъннеш на мен да ми се презентираш точно с номера, който имаш като входящ на виртуалния си офис? 

Link to comment
Share on other sites

Много офтопик стана И ТУКА май. Време е за репорт, който едва ли ще се трогне.

 

П.С.  Бат ти Ицо, трябва ли във всяка тема да си на контра по явно далечни ти въпроси?

Link to comment
Share on other sites

Вие правите ли разлика от входящ телефонен номер, през който не може да се избира и стандартен телефон през който се избира, т.е. когато ми звъннеш на мен да ми се презентираш точно с номера, който имаш като входящ на виртуалния си офис? 

 

А ти не четеш ли какво е писал plameni по-горе.

 

"If you also make local or international calls with Sonetel, we will show your Sonetel phone number to the person you are calling."

Link to comment
Share on other sites

Да видях го, също така и пуснах запитване кой от 37-те лицензирани оператора има договор с тях. Ако разбира се това е известно на когото трябва, ако не - става интересно.


Много офтопик стана И ТУКА май. Време е за репорт, който едва ли ще се трогне.

 

П.С.  Бат ти Ицо, трябва ли във всяка тема да си на контра по явно далечни ти въпроси?

 

Това, че не съм прочел в бързината едно изречение не прави въпросите далечни! Може да сравниш колко съм бил далеч вчера от отговорите които официално получихте!

Link to comment
Share on other sites

Да видях го, също така и пуснах запитване кой от 37-те лицензирани оператора има договор с тях. Ако разбира се това е известно на когото трябва, ако не - става интересно.

Като гледам номерата, които се предлагат са от номерационния план на ИНТЕРУУТ БЪЛГАРИЯ EАД.

Не е ясно обаче, дали ги предлагат директно на Sonetel или някой техен клиент.

Link to comment
Share on other sites

Нищо на никой не смятам да пиша в тоя "форум". Модераторите са по-кът от бели лястовици. Тука всеки пише/прави к'вото си иска, така че... просто споделям мнение.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Аз някак си не виждам офтопик в темата - коментира се услуга на Куулбокс като се правят сравнения с други подобни услуги. Къде точно е проблема? 

Link to comment
Share on other sites

До похваля доставчика. Много доволен клиент съм от... няколко годинки вече. Вчера играх една игрица онлайн и бях с най- ниския пинг. А бяхме 4 човека от Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Аз някак си не виждам офтопик в темата - коментира се услуга на Куулбокс като се правят сравнения с други подобни услуги. Къде точно е проблема? 

 

Жалко. Наистина жалко...

 

П.С. Аз виждам последните 10-15 поста да се коментира SIP на различни фирми, които нямат нищо общо с бокса. Знания по английски и сезиране на КРС. Ама то това не е само в тая тема, така че може проблема да е в моя ТВ.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...