Jump to content
BulForum.com

Безотговорните участници в движението по пътищата


NeRoX

Recommended Posts

дядомраз, явно не си войнствено настроен. Ако някъв заспал моторист ме напсува ( и той е виновен за ситуацията ) слизам и почвам да го блъскам по каската, ако е без каска по-лошо за него :lol: И да кажа поне на мотористчетата във форума, че от дясно е забранено да се изпреварва :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply
Днеска на абитуриенската пред Санкт Петербург един пич запали гумите на една Ямаха отново и всички а-у, но по едно време едни куки го бяха хванали го закараха при "главния" им дебелак, който му зе каската и му каза да си я вземе от районното и каза на другите да го закопчеят. По-едно време се намеси друг и пича се размина само с акт. Въпроса ми е какво подяволите трябва да пише в акта?! :blink: Опушване на публиката? :lol:

 

 

xXx май не разбра нищо от това което си цитирал. Какво се случка ако изтървеш спирачката? Точно това се опитва да ти каже Godfather. Преди да се изкажеш, че не се е случвало ти предоставям това за гледане: http://www.youtube.com/results?search_quer...mp;search_type=

 

Нерокс мисля че сега би трябвало да си наясно защо е глобен въпросният моторист. Относно кражбата на мотора - не знам за правило, по което да те здължат да си оставиш ключовете на мотора/колата на място. Според мен малкият се е стреснал от полицаите и ги е забравил. Ако са го принудили да оставя така мотора - да съгласем съм - трябва да понесат наказателна отговорност.

 

Иване браво за показното от мене ;) След този ти пост смятам че темата трябва да продължи съгласно новото й заглавие, тъй като не виждам какво може повече да се дискутира относно случаят в стартовия пост. Отсъствах от петък досега и честно ви казвам направо се уморих докато изчета всичко. Отделно колко глупости изчетох....

Link to comment
Share on other sites

Нeка и аз да споделя какво ми донесе 1ви юни. След един страхотен ден на Перперикон със семейството ми и приятеля ми се прибрахме и си почивахме от дългия път. Баща ми след дългото каране разпускаше с цигара на терасата, когато чухме доста силен удар, последван от още един удар. Веднага помислихме, че е станала поредната катастрофа на кръстовището до нас и скочихме да видим какво става. В този момент приятелят ми изскочи да види дали не са ударили неговата кола, която беше паркирана съвсем наблизо. И гледката беше следната :

 

1212347263.jpg

 

1212347376.jpg

 

1212347458.jpg

 

Пияният шофьор не успял да вземе завоя, качил са на бордюра, и колата поднесла към другия тротоар , удря се в дървото, а дорвото се стоварва върху нашия Rover 200. В началото приятелят на водача тръгна да ни увещава да не звъним в КАТ, ами те да ни дадат парите. Ама като дойде време да се говори за суми, се скътаха. Добре, че вече лично се бях постарала да се обадя в КАТ и не се поддадохме на уговорките им. За съжаление КАТ дойдоха след повече от час и пияният шофьор вече беше изпил 3 литра вода, изял един цял хляб и изсмукал няколко кутии ментови бонбони. Като дойде КАТ, дрегерът му показа 0,69 промила. На всичкото отгоре този кел*ш се опита да подкупи и катаджиите, издебна ги, отиде да говори с тях, после смигна на събралите се негови приятели. В това време приятелят ми вече побесня, защото помисли, че пияницата ще се измъкне. Слава богу, катаджиите излязоха точни и си написаха всичко в акта, както беше. За капак наглите приятели на шофьора се купиха бири от магазина, показно пиеха и накрая даже почнаха и да се заяждат с нас.

 

Приятелят ми успешно успя да си закара колата до тях(от кичука до панаира), след като изправиха малко волана.

 

Развръзката: баща ми току-що ми се обади от застрахователите на пияния идиот и каза, че те ще покрият всички щети. Ровъра има само гражданска отговорност, за късмет другата кола е имала пълно каско.

 

В заключение, който иска да пие, да не кара, ми да си хване такси. Койно може да отдели сума ти пари да се напие, може да отдели и 3 лв за такси и да не рискува човешки живот. Късмет беше,че нямаше никой в колата и че нямаше пешеходци по иначе оживената улица.

 

Сега тръгвам да търся стъкло за Ровъра по магазините . Стискайте палци :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

............

 

 

Само един въпрос да ти задам - тук си от 2004 година, спорили сме милиони пъти - за тези четири години, някога по какъвто и да било начин да е прилагана цензура спрямо мненията ти, без значение дали са ме устройвали или не?! И изведнъж сега ми изтърсваш това?!

не ми се щеше да повдигам темата отново на първа страница, защото докато намеря време да наваксам в нея и тя съвсем естествено е поела в друга посока. цензура към мен няма и не е имало, предполагам няма и да има. ако си бях затраял обаче или ти бях отговорил на лично, това погрешно би могло да се интепретира като "виновно поведение" от моя страна.

изречението, което си цитирал, изобщо не беше адресирано към теб, нито към който и да е друг с админски права във форума. Бих могъл да те захапя по параграфа "гузен негонен бяга", но няма да го направя. спирам дотук.

Неуспеха ми за публикация на постинга се дължи на "зашуменото трасе" на доставчика ми. Не се дължи на каквато и да е намеса от който и да е в този форум, освен ако някой админ не е идвал лично да ми шуми по жицата и да смущава спокойствието на усилвателите и регенераторите,

 

по новия топик не мисля да се изказвам за момента.

 

 

edit: ov3rm4n, старателно се опитвам да не влизам в този спор за личните качества, за да не избягаме по тъч линията на офтопика, защото уважавам правилата на този форум. скоростта ти на отговор е впечатляваща, но наистина не съм искал да те засягам. мислил съм, решил съм - всеки може да чете и да си прави собствени изводи, а в чий интерес са си е негово решение.

Link to comment
Share on other sites

yeah, right... и по начина по който го вметна това

 

Снощи се опитах да ви поговоря по темата, но някак случайно 3 пъти не ми се публикува поста. Чак почвам да се чудя дали и този ще види бял свят.

 

- на всеки един прочел го му става кристално ясно, че всъщност ти не намекваш, че някой "случайно" не ти публикува поста... ти всъщност споделяш недоволството си от своя интернет доставчик... да.

 

Моля те... не ни прави на прости... отново.

 

Опитите за замазване обикновено водят до все по-силно разнасяне на миризмата. Тъкмо беше минало на задните страници - и твоя пост, и моя отговор на него - не е в твой интерес пак да се появяват.

 

Хубаво беше да помислиш преди да го напишеш.

 

Не ми дължиш обяснения, нито на мен, нито на някой друг. Нито пък обясненията ще променят нещо, поне за мен. Честно казано - дори не ме вълнува вече, за мен е свършен факт, ако това има изобщо значение за теб. Съмнявам се да има. Аз съм си направил изводите и съответно карам нататък...

Link to comment
Share on other sites

Шибаните пешеходци участници ли са? А? Тъпите пешеходци, които се равняват на стадо?!!?! На Руски, точно преди да се качиш на Герджика, една п♛тка, току що, реши, че пътя е неин и тръгна да пресича без да се огледа, без нищо. Аз съответно изпреварвам рейса и последното, което очаквам е путката и чисто на магия чупя волана и влизам в насрещното! Пича от насрещното вижда ситуацията и се прибира, и аз успявам да увладея колата и да спра. И ПУТКАТА ОТЗАД СЕДИ ПО СРЕДАТА НА КРЪСТОВИЩЕТО И ГЛЕДА КАКВО СТАВА!!! ЧИСТО НА МАГИЯ НЕ Я НАПРАВИХ НА САЛАТА! И ПОСЛЕ АЗ ЩЯХ ДА СЪМ ВИНОВЕН!!! Пия вече 2ра ракия и още не знам какво става...

Link to comment
Share on other sites

Пешеходците са винаги с предимство колкото и да не ти се иска. Това че в България не сме свикнали да е така е съвсем отделен въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Пешеходците са винаги с предимство колкото и да не ти се иска.

и могат да си пресичат когато и където им скимне ли?дори и да няма обозначена зебра?

 

къде го пише това,което твърдиш...

Link to comment
Share on other sites

Раздел XXII. Поведение на водачите към пешеходците

 

Чл. 116. Водачът на пътно превозно средство е длъжен да бъде внимателен и

предпазлив към пешеходците, особено към децата, към инвалидите, в частност към

слепите, които се движат с бял бастун, и към престарелите хора.

Чл. 117. При приближаване към място, където на пътя или в близост до него се

намират деца, водачът на пътно превозно средство е длъжен да намали скоростта, а при

необходимост - и да спре.

Чл. 118. При подаден от водач на организирана група деца сигнал с палка

"Стоп! Деца", с червен флаг или с ръка водачите на пътни превозни средства са длъжни

да спрат и да изчакат преминаването на децата.

Чл. 119. (1) При приближаване към пешеходна пътека водачът на нерелсово

пътно превозно средство е длъжен да пропусне стъпилите на пешеходната пътека или

преминаващите по нея пешеходци, като намали скоростта или спре.

(2) При заобикаляне на спряло пред пешеходна пътека пътно превозно средство

водачът на нерелсовото пътно превозно средство е длъжен да се движи с такава скорост,

която да му позволи да спре, за да пропусне преминаващите по пешеходната пътека

пешеходци.

(3) (Отм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)

(4) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачите на завиващите пътни превозни

средства са длъжни да пропуснат пешеходците.

Чл. 120. (1) Когато преминаването на пешеходците през пешеходна пътека се

регулира с пътен светофар или от регулировчик, водачът на пътно превозно средство е

длъжен:

1. при подаване на сигнал, който забранява преминаването - да спре пред

пешеходната пътека;

2. след подаване на сигнал, който му разрешава преминаването - да пропусне

пешеходците, които все още се намират на пешеходната пътека;

3. да не навлиза на пешеходна пътека, ако не е убеден, че няма да бъде

принуден да спре и да остане на пешеходната пътека след подаване на сигнал, който

забранява преминаването.

(2) Когато пешеходец, стоящ на банкета или тротоара, сигнализира с ръка за

намерението си да премине по пешеходната пътека, водачът на нерелсово пътно

превозно средство е длъжен, без да създава опасност за движението, да спре, за да

пропусне пешеходеца.

Чл. 121. Когато на платното за движение има вода, кал или дребни камъни,

водачът на пътно превозно средство е длъжен да преминава с такава скорост, че да не

причини изцапване или нараняване на пешеходците.

Чл. 122. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Водачът на пътно

превозно средство при приближаване към спиращ, спрял или потеглящ автобус,

обозначен с опознавателен знак, че превозва организирана група деца, е длъжен да

намали скоростта и при необходимост да спре, за да осигури безопасността на децата.

 

 

целия закон в сайта на мвр

 

дерзай.

Link to comment
Share on other sites

и на мене чат пат ми идва да слезна и да убия някой пешеходец без значение от последствията , особено пък някакви кифли на които им давам път на място точно до подлез/пешеходна пътека и започнат да ми вървят все 1 пътя е на баща им , а като им подвикна по-бързо аз излизам че съм простак..... да бе да ..... това че имат предимство в реалният свят не ги прави бронирани да си пресичат където искат , аз да не съм ванга да знам дали тоя зад мене ще спре или не....

Link to comment
Share on other sites

Пешеходците са винаги с предимство колкото и да не ти се иска. Това че в България не сме свикнали да е така е съвсем отделен въпрос.

Това твърдение обезмисля всички пешеходни подлези, надлези, пътеки и светофари. Кеф му е на пешеходеца да пресича - всички спират и го пускат. Аха да тръгнеш и някой друг се наканил да пресече :unsure: Дори да няма пешеходна пътека, в закона пак е упоменато къде и как да пресичат.

 

Направо и тротоарите да премахнат. Не че в момента има някаква полза от тях - на тротоара паркирани коли, на улицата пешеходци. Но за това са виновни подкупните общинари, които дават разрешение за строеж на кооперации с по 30 апартамента и три гаража. Или всичките му подблокови магазини и магазинчета - колата отпред на улицата а гаража бакалия.

Това, че в България сме свикнали така е поради простата причина, че няма глобени пешеходци. По напред в темата бях споменал как се набират пред колата, а ги мързи да слезнат и качат едни стълби.

Ама те от бебета се учат така - майки с колички по платното - що - ЩОТО ИМ ДРУСАЛО по плочките, искали асвалт. Докато не ги раздруса някой, че да ги пишат по весниците, а да не могат да се прочетат.

А днес направо куриоз - от бариерата на Панаира до колелото един буташе инвалидна количка на платното. Пресичаше наравно с колите. Яд ме е че не го снимах, беше жалка картинка. А тротоара там е нов, бордюрите са направени така, че спокойно да може да минава. Едно е да пресича пешеходната пътека - едва ли ще има шофьор който да му отнеме предимството, ама да се движи наравно с коли камиони рейсове е недопустимо.

Link to comment
Share on other sites

Определено не бих казал че пешаходците са винаги с предимство но просто няма как да ме убедите че на обозначените места за пресичане повече от 20%(даже да не е много) спазват правилата за движение.Допуска се че понякога в зависимост от движението водача просто няма как да спре но отношението српямо пешеходцете е под всякаква критика.Аз като човек без кола ходещ чесно на ляво и надясно мога да кажа че няма такива шофьори като българските (говоря за преобладаващата маса от некадърници).Аз да не мога 5 мин да пресека спокойно на зебра или на светофара да ме е страх че някой прелитащ ще ме отнесе или пък да не ви говоря какво става като има як дъждец и ходиш по бордюрчетата и кво става изведнъж сякаш е заваляло като из ведро но не тва е някакъв роднина на Шумахер решил че аз вече съм мокър от дъжда и нищо не ми пречи да вкъся гьола...

Link to comment
Share on other sites

Повечето от пешеходците не знаят и правилата за движение. Стъпил ли е на пешеходната пътека трябва да го пускаш, но не може да очакваш да се пазиш на 1 метър да не те опръска или да седиш на тротоара и всеки да ти спира. Като съм пешеходец скачам на пешеходната пътека и О чудо, всеки спира...

Link to comment
Share on other sites

Помня, че първото нещо което ми набиха в главата, по време на шофьорският курс беше НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО, ПЕШЕХОДЕЦЪТ ! Каквото и да прави, където и да го прави, спираш и чинно чакаш да се изнесе.

Link to comment
Share on other sites

и могат да си пресичат когато и където им скимне ли?дори и да няма обозначена зебра?

 

къде го пише това,което твърдиш...

Еми затова имаш глава на раменете,да предвиждащ,да си с 1,2 идеи по-напред от действията и да предотвратяваш такива ситуации...Моя инструктор на теорията казваше:"Пешеходците са свободни електрони и винаги са с предимство"...тва е...

И кво,като има обозначена зебра?Там си по-малко защитен ли?Боли го фара някой,че ти си с предимство,кога мине враз тебе...Има или няма зебра се спира,без псувни,клаксони и подобни.

Link to comment
Share on other sites

Аз като човек без кола ходещ чесно на ляво и надясно мога да кажа че няма такива шофьори като българските (говоря за преобладаващата маса от некадърници)

Явно аз съм единствения тук, който е доволен от повечето шофьори по пътя в България. :) Не знам за вас, но аз съм супер спокоен като карам по пътя и до сега съм ползвал само веднъж клаксона и то заради пешеходци, заради които почти спрях, за да се изнесат бааавно по-към тротоара, защото бяха решили, че щом е глуха уличка, значи може да си ходят навсякъде. Иначе повечето шофьори си карат нормално. И супермени има, но явно не ги засичам прекалено много на ден. А за пешеходцие, не може вниманието да е само от едната страна, нали така?

Link to comment
Share on other sites

Явно аз съм единствения тук, който е доволен от повечето шофьори по пътя в България. :) Не знам за вас, но аз съм супер спокоен като карам по пътя и до сега съм ползвал само веднъж клаксона и то заради пешеходци, заради които почти спрях, за да се изнесат бааавно по-към тротоара, защото бяха решили, че щом е глуха уличка, значи може да си ходят навсякъде. Иначе повечето шофьори си карат нормално. И супермени има, но явно не ги засичам прекалено много на ден. А за пешеходцие, не може вниманието да е само от едната страна, нали така?

Абе неможе но факта че ставаме свидетели на адски катастрофи и на толкова пияни шофьори само за един ден говори че и при тях нещо куца ;)

Link to comment
Share on other sites

Два дни преди началото на баловете по новините съобщиха колко сериозно и безкомпромисно полицайте ще санкционират всеки,излезнал през прозореца или люка...пред Новотела бяхме наизлизали всички от прозорците/колкото и да се стори тъпо,детско или не знам си кво на някого/ и една кука вика на шофьора,че трябва да отбием понеже не карал абитуриенти. . .ние щяхме буквално да му избодем очите,само се извини и вика давайте давайте. . .На тоя пич жена му му е пуснала сутринта и не беше с гъза нагоре.Има норми за максимално допустими децибели,чието превишаване води до нарушение на обществения ред,обаче има супер много коли били те с издънени гърнета или с кюнци,които ги надвишават.Иначе къф му е проблемът на тоя пич да си пили гуми,има пари - пили.Събрал е очите и куките не са били на 25 новобранци,а някви чички на по 50,на които им е дошло в повече и са го изгаврили.Който си мисли че всеки моторист е с характер на потенциален донор пияндур просто не познава мотористи и е тъжно.Всичко си има изключение естествено.Чудо голямо някъф тип са го гледали там 5 минути,а ся във форума 1293891238 години се обсъждат 2-3 милиметра гума. . .

Link to comment
Share on other sites

Преди малко правя си десен завой на един огромен булевард в Тракия, като нормално гледам наляво, за да не засека някой, щото имаше наспрели коли в най-дясната лента на лек завой и видимостта беше малка. Всичко ок бавничко-славничко си излизам, спрях за да мине едно бмв и давам газ, за да се изнасям. При обръщането ми напред обаче видях как един ненормалник с колело профуча пред колата и то движейки се в насрещното откъдето просто не съм и предполагал, че някой ще се появи. Е кажете ми тва човешко ли е? Ако се бяхме блъснали едва ли щеше да му стане нещо, ама за сметка на това, ако ми беше счупил колата щях да слезна и да му отворя канчето :angry1 :angry: :angry1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...