Jump to content
BulForum.com

Безотговорните участници в движението по пътищата


NeRoX

Recommended Posts

Днеска на абитуриенската пред Санкт Петербург един пич запали гумите на една Ямаха отново и всички а-у, но по едно време едни куки го бяха хванали го закараха при "главния" им дебелак, който му зе каската и му каза да си я вземе от районното и каза на другите да го закопчеят. По-едно време се намеси друг и пича се размина само с акт. Въпроса ми е какво подяволите трябва да пише в акта?! :blink: Опушване на публиката? :lol: После мотора на пича изчезна и се оказа, че тъпата кука, която гу е спряла го е накарала да си остави ключовете на мотора. Пича като каза, че ша подаде жалба с/у него и куката се насра и почна да пелтечи. :lol: Дано мотора се намери и всичко мине благополучно ама много ми се иска оная кука да го обере. За сега нищо добро не съм видял от тия куки как да ги обичаш мамка му...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

В акта най-вероятно пише нарушаване на обществения ред или нещо подобно. Могат да те глобят за същото, ако колата ти е много шумна. Примерно аз като видя куки и веднага минавам на висока предавка, щото колата не ми е от най-безшумните и да не правят проблеми. А колкото до мотористите всички под ножа, просто няма такива самоубийци - донори на органи :angry:

Link to comment
Share on other sites

Незнам на какво основание могат да му пишат акт или да го глобят, но лично на мен ми писна от тия "селски" (да не се обиждат хората от село) изпълнения - палене на гуми и т.н. Така, че в случая съм съгласен с полицията. Не че много от тях не са тъпаци.

Link to comment
Share on other sites

Абе според мен за тоя повод са можели да направат изключение

 

Изключенията свършват на Рогошко шосе... Паленето на гумите на мотора, дето тати ти е купил, не те прави мъж. Виж труп може да те направи. Проблема е, че освен теб най-вероятно ще направи трупове и невинни хора наоколо. Иначе такива "мъже" не ги жаля, като ги видя снимани на стена... каквото са търсили са намерили. Само да имаше начин да претрепват само себе си...

Link to comment
Share on other sites

много сте отворени всички виртуални пуберчета пред компютъра но когато ви спират напикавате гащите да не би да ви спрат тунингованата голф 3 купена с продажба на картофи.в акта трябва да пише нарушаване на обществения ред.научете се да карате нормално а не да си правите гонки из града застрашаващи другите на запад има специални места където се правят такива гонки

а на оня дето вика 4е от генерал до редник куките са прости то тои е май.... - в мвр няма генерали и редници там има полицай и инспектори ама дечко яж си попарката още си малък

Link to comment
Share on other sites

Еех ти пък много голям разбирач и големец се извъди кво си почнал да се дъхаш като петел вместо да обесниш като хората

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не съм съгласен с вас. Както казах не е минавал нито с висока скорост нито нищо, а просто запали гумата. Какво ще е това нарушаване на обществения ред при положение, че всичко наоколо форсира, бибитка, крещи и не знам си още к'во. И не знам кои са селските пръчки и доонорите и на кои им се повръщва като видат мотористи, ама както доидат те и всичи зарязват абуригените и тргват след тях в очакване какво ще направят, а те го правят за шоуто на всички. Не съм фен на моторите и не съм пристрастен, но аз ги подкрепям. Вече цяла седмица ги гледам и ми изглеждат супер печени и възпитани хорица и не че няма 1-2 откачалки, но всички групи си имат изключения. И за край мога да кажа, че всеки има право да кара каквото си иска и да се трепе. Те знаят риска, а за това колко хора ще утрещят заедно със себе си съм на мение, че автомобилистите по го "могат". :)

Link to comment
Share on other sites

Проблемът в случая е, че не всеки е там за да го опушват с мирис на изгоряла гума и да се насмърка доволно.Не забравяйте, че освен абуригените там има и други хора, роднини и т.н.Там младите да си дерат да си викат ама все пак трябва да има граница.Миналата година точно един, който палеше гума пред Тримона го биха по-каската.Аз ако бях по сербез и аз щях да го направя!!!Тъпо е и според мен е добре да има глоби точно на бала.Ако сме на Калояново на пистата, или пък някъде другаде, където има гонки тогава на всички е кеф.Те за това са там да се радват на палежи на гуми и т.н.На бала не му е мястото.

 

П.П. Стенли, много си прав.По Санкт Петербург е всяка вечер да не кажа и през деня.Палежи,дигане на предни гуми,форсажи и какво ли не.Особенно ако седнеш на ивицата да пиеш нещо и се побъркваш колко самоубийци има.

Link to comment
Share on other sites

И за край мога да кажа, че всеки има право да кара каквото си иска и да се трепе. Те знаят риска, а за това колко хора ще утрещят заедно със себе си съм на мение, че автомобилистите по го "могат". :)

Да бе, така е, всеки има право да се трепе както си пожелае. Ама да ти кажа само кво може да стане от тяхната безгранична простотия. Карам си аз по "Христо Ботев", вече съм подминал Военна болница (посока ВСИ) и само чувам от лявата ми страна за секунда "фиууу" и някъв идиот-моторист ме изпреварва със 100+ km/h. Ами я си представи, че аз в същия момент реша да свия наляво, за да избегна поредната шахта/дупка по хубавите ни пътища? Сещаш ли се кво става? Малоумникът си отива, а аз почвам да обикалям по съдилища и кво ли не заради простотията на някъв нещастник, дето е решил първо да наруши забраната за изпреварване на булеварда и второ ограничението от 50км в града. И да, това ограничение важи за всички. Така че тея некадърници докато карат като откачени няма да спра да ги псувам при всяка удобна възможност.

 

 

:пп А кво правят по бул "Санкт Петербург" просто няма как да ви го опиша, трябва да се види :angry:

Link to comment
Share on other sites

За мен всички ченгета са отрепки от генерала до редника!

 

 

В заблуда си!

 

Аз също не харесвам тия с каските,и определно трябва да се вземат мерки за това което правят!

Link to comment
Share on other sites

:пп А кво правят по бул "Санкт Петербург" просто няма как да ви го опиша, трябва да се види :angry:

да има време сега започва сезона

някой ден ще събират някое камикадзе от асфалта на части

лошо е наистина ще има вероятност да повлече със себе си невинен шофьор или пешеходец

 

В заблуда си!

 

Аз също не харесвам тия с каските,и определно трябва да се вземат мерки за това което правят!

е добре не 100% ами 90%

тук таме е останал някой свестен може би :wacko:

Link to comment
Share on other sites

"тия с каските" може да са луди, но не газят хора!

 

Не харесвам системата МВР от много години и поне още 2 пъти по толкова трябва да изтекат за да си променя мнението.

И не смятам, че се работи по въпроса с реформите! Може и да съм сляп, но съм крайно скептичен!

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не съм съгласен с вас.
...прибирам се аз вчера от работа, умерено изморен и решавам да се отдам на релакс... само че имам лошия късмет да живея до 22-ро училище. И като се почна едно броене, една радост, че са преброили успешно до 12, като се появи една група рокери, кросери, ATV-та, пистарки, всичките форсиращи, дигащи предници, палещи гуми... да кажа, че са ми надули главата би било равносилно, да кажа, че по нацистките конц-лагерите са притеснявали евреите...

Така че акта и конфискуването на инструмента за обществен терор и масови самоубийства е минималното...

Link to comment
Share on other sites

...прибирам се аз вчера от работа, умерено изморен и решавам да се отдам на релакс... само че имам лошия късмет да живея до 22-ро училище. И като се почна едно броене, една радост, че са преброили успешно до 12, като се появи една група рокери, кросери, ATV-та, пистарки, всичките форсиращи, дигащи предници, палещи гуми... да кажа, че са ми надули главата би било равносилно, да кажа, че по нацистките конц-лагерите са притеснявали евреите...

Така че акта и конфискуването на инструмента за обществен терор и масови самоубийства е минималното...

да бе, така е. всички останали са длъжни да пазят тишина, понеже Ваше Височество се връща уморено от работа, а дори например като е избирало местоживеенето си не се е сетило че ще има подобни сезонни/моментни притеснения.

 

хората са си купили мотори, платили са си пътните данъци и си плащат и акцизите като си сипват и горивото. регистрирали са си возилата и преминават през годишни технически прегледи, където се установява (е теоретично де) дали нарушават звуковите норми и дали возилата им са достатъчно безопасни. имат същото право да ползват улицата, каквото и всички останали.

Link to comment
Share on other sites

да бе, така е. всички останали са длъжни да пазят тишина, понеже Ваше Височество се връща уморено от работа, а дори например като е избирало местоживеенето си не се е сетило че ще има подобни сезонни/моментни притеснения.

 

хората са си купили мотори, платили са си пътните данъци и си плащат и акцизите като си сипват и горивото. регистрирали са си возилата и преминават през годишни технически прегледи, където се установява (е теоретично де) дали нарушават звуковите норми и дали возилата им са достатъчно безопасни. имат същото право да ползват улицата, каквото и всички останали.

Напълно подкрепям!

 

Що се тонася до "конфискуването" на "инструмента за обществен терор" повтарям пак, за който не е разбрал, че след като тъпата кука накарала пича да си остави ключовете на мотора той е бил откраднат, а не конфискуван и сега пича може спокойно да подаде жалба, но предсчуствам, че ако мотора не се намери работата ще бъде замазана и пича няма да види нито мотора нито отплата. Що се отнася до мнението ви за мотористите предполагам, че вече сте по-големи и олегнали хора и за вас това е дразнещо. Аз като по-млад това ми доставя голямм кеф. Може би един ден и аз ще мисля като вас. Peace! :)

Link to comment
Share on other sites

Какво значи му каза да си остави ключовете на мотора ... Колко пъти като те спрат от Кат си оставаш ключовете в колата и отиваш до патрулката, ами ако му бяха казали да се хвърли от моста на Марица сигурно пак щеше да го направи. нещо не хващам логиката. И лошо няма да им се радваш, на времето мисля имаше мото писти Там човек може да им се радва на воля, но факта е, че по улиците на Пловдив са истинско бедствие, да не говорим колко пиячка обръщат преди да възседнат двуколките.

Link to comment
Share on other sites

хората са си купили мотори, платили са си пътните данъци и си плащат и акцизите като си сипват и горивото. регистрирали са си возилата и преминават през годишни технически прегледи, където се установява (е теоретично де) дали нарушават звуковите норми и дали возилата им са достатъчно безопасни. имат същото право да ползват улицата, каквото и всички останали.

 

Е да де - като всички останали в рамките на закона и правилника. Без за създават предпоставки за възникване на ПТП - прочети правилника.

 

Не теоретично, а съвсем наистина.

 

Това че са си купили мотори (или по-скоро - тати и мами са им купили), не им дава никакво право да застрашават живота и здравето на другите участници в движението.

Link to comment
Share on other sites

Е да де - като всички останали в рамките на закона и правилника. Без за създават предпоставки за възникване на ПТП - прочети правилника.

 

Не теоретично, а съвсем наистина.

 

Това че са си купили мотори (или по-скоро - тати и мами са им купили), не им дава никакво право да застрашават живота и здравето на другите участници в движението.

ами и всички останали потребители на улицата имат права върху нея в рамките на закона и правилника. тъй че и правата на мотористите са същите. не виждам защо да чета правилника отново.

включването на скорост и задържане на предната спирачка на мотор, известно като "пилене на гуми" никъде не е записано в ЗДП или ППЗДП като забранено.

броенето до 12 и шумната еуфория на завършващи средното си образование тийнейджъри също не е забранено освен от силно разтегливото понятие "нарушаване на обществения ред". Евентуално се нарушават шумовите норми, но пък човек като не иска да има шум от ученици наоколо, не си избира жилището в близост до училище примерно....

Link to comment
Share on other sites

предполагам, че вече сте по-големи и олегнали хора
Планинско колоездене, и дисциплината Downhill, в която прохождам, не мисля, че е от по-улегналите занимания :] Но аз се съобразявам с туристите, с които делим пътеките, предупреждавам достатъчно отдалеч за присъствието си, и карам внимателно при наличието на пешеходци.
годишни технически прегледи, където се установява (е теоретично де) дали нарушават звуковите норми...
Да де, да. Теоритично. На теория няма разлика между теория и практика. На практика разликата е огромна.

 

mobo, желанието ти да покажеш другата гледна точка по даден казус понякога те отпраща в защитаването на глупави тези, които с интересно упорство и забавни доводи защитаваш.

 

В случая съм 90% сигурен, че ако дискусията не се беше развила по този начин, нямаше да заемеш тази поцизия.

Link to comment
Share on other sites

не виждам защо да чета правилника отново.

включването на скорост и задържане на предната спирачка на мотор, известно като "пилене на гуми" никъде не е записано в ЗДП или ППЗДП като забранено.

 

Очевидно има защо да го прочетеш пак... :D

 

Очевидно в ЗДП и ППЗДП няма да опишат абсолютно всяко едно глупаво, небезопасно, идиотско и просто тъпо поведение, то не е и нужно... не се налага на теб да ти се обяснява това.

 

Но описаното от теб е действие което е опасно, създава предпоставки за възникване на ПТП и е заплаха за живота и здравето на останалите участници в движевието. Right? За това вече има съответните текстове на съответните места и е ЗАБРАНЕНО. Не се прави, че не го разбираш, защото всички знаем, че го разбираш.

Link to comment
Share on other sites

Какво значи му каза да си остави ключовете на мотора ... Колко пъти като те спрат от Кат си оставаш ключовете в колата и отиваш до патрулката, ами ако му бяха казали да се хвърли от моста на Марица сигурно пак щеше да го направи. нещо не хващам логиката. И лошо няма да им се радваш, на времето мисля имаше мото писти Там човек може да им се радва на воля, но факта е, че по улиците на Пловдив са истинско бедствие, да не говорим колко пиячка обръщат преди да възседнат двуколките .

 

е не се изказвайте е така колкото да кажете нещо.... познавам стотици хора из града които карат мотори и нито 1 от тях не би се качил на мотора пил , може да са безотговорни ама чак толкова глупави не са ........ ;)

Link to comment
Share on other sites

Е да де - като всички останали в рамките на закона и правилника. Без за създават предпоставки за възникване на ПТП - прочети правилника.

 

Не теоретично, а съвсем наистина.

 

Това че са си купили мотори (или по-скоро - тати и мами са им купили), не им дава никакво право да застрашават живота и здравето на другите участници в движението.

Това, че понякога не карат по правилника не е така защото са мотористи, а защото са млади, надъхани и си мислят, че са царе на пътя и могат всичко. Но както говорят фактите се случва същото с автмобилистите и то с доста "улегнали" водачи. Не мога да разбера какъв е проблема с шума при положение, че те така излизат от завода. Много са малко моторите със сменяни ауспуси и те някак си не могат да ги направят по-безшумни за разлика от колите, които са винаги в нормите. Това, че селските пръчки искат да им "бучат" и да си мислят, че карат бързи коли е друга работа. Това с подчертаването мама и тати ме дразни доста. Ти пък от къде знаеш, че е така. Това, че има и такива случяи нищо не означава. Познавам много мотористи, които са се блъскали, за да си купят желаната мапина. С колите на младите момчета също по тази логика трябва да са от мама и тати и според мен там такивата случаи са доста по-чести. Примерно не виждам как може еди 18-19 годишен да кара CLS, но карат такаче изключение винаги ще има. Просто мразя нещата да се слагат под един похлупак...

Link to comment
Share on other sites

Очевидно има защо да го прочетеш пак... :D

 

Очевидно в ЗДП и ППЗДП няма да опишат абсолютно всяко едно глупаво, небезопасно, идиотско и просто тъпо поведение, то не е и нужно... не се налага на теб да ти се обяснява това.

 

Но описаното от теб е действие което е опасно, създава предпоставки за възникване на ПТП и е заплаха за живота и здравето на останалите участници в движевието. Right? За това вече има съответните текстове на съответните места и е ЗАБРАНЕНО. Не се прави, че не го разбираш, защото всички знаем, че го разбираш.

участници в движението при стоене на едно мястои контрол над машината? или някой сигурно ги е извикал сеирджиите да го наобикалят и освен това ги е накарал принудително да участват в шоуто, рискувайки живота си, нали?!

да, винаги има вероятност да му се спука гума или да изтърве мотора и той да тръгне напред с неопределимо високо ускорение, обаче тази вероятност не е по-голяма от вероятността да се спука гума на някой преминаващ автомобил по булеварда и да връхлети върху сеирджиите, примерно.

 

за другите участници пък е записано че трябва да се движат с такава скорост, че да могат да спрат и да избегнат опасността. та ако са чак такава опасност мотористите що не ги избягват другите участници в движението, а?

 

аз всичко разбирам, ама най-разбирам, че много се дразня от едностранчиво мислене тип "тия не са хора, щото са <инсерт рандом лабел хере>".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...