Jump to content
BulForum.com

Безотговорните участници в движението по пътищата


NeRoX

Recommended Posts

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Тоя по филмчето си е баш за глоба.Май по-добре беше да застане напреко на пътя та точно никой да не минава пък и по ефектно ще създава димна завеса към аборигените....

Link to comment
Share on other sites

Смених заглавието на темата - "За и против мотористите" е неподходящо, защото никой няма нищо против мотористи, кранисти, комбайнери, трактористи или каквито и да било други... Аз лично имам против безотговорното поведение, което застрашава околните. Уточнявам, за да престанете с малоумните изказвания тип "е мотористите са цвете, ти виж автомобилистите те повече катастрофи правят" при положение, че никой не твърди никъде обратното...

 

Дали караш мотор, тротинетка, валяк или тежкотоварен камион - все тая, въпроса е как го правиш. Ако го правиш така, че си заплаха за останалите - ядеш дървото. Когато това, че някой е отнесъл акт за безмозъчните си изпълнения на пътя, престане да ни учудва и възмущава, и спрем да защитаваме безотговорните, да им търсим извинения, когато са получили каквото са заслужили за поведението си - тогава може би ще сме направили първа стъпка към нормална държава...

Link to comment
Share on other sites

Така вече става темата :) Всеки който е научил и спазва правилата за движение по пътищата вече се е научил да шофира. Без значение, че не може да върти на ръчна, че не може да прави понички и т.н. че-та

Но пък и не е наша работа да се саморазправяме с кретените. В белите страни са му намерили цаката - Въртиш полицията по джиесема и казваш: Аз съм Иванчо, Еди кой си еди какво си направи, след което онзи си носи последствията. А тук първо трябва да научим някои хора да не ни гледат в ръцете.

Link to comment
Share on other sites

е да бе, овърмане, смени още няколко пъти заглавието, няма проблеми. така излиза че аз съм застанал твърдо за безотговорното поведение на участниците в движението по пътищата. утре ако искаш ме постави в защита на гладът в южна африка, щото така е по-здравословно за негрите...

Link to comment
Share on other sites

Така заглавието на темата обезсмисля диалога, не виждам здравомислещ човек, който ще е ЗА безотговорното поведение на пътя.

Link to comment
Share on other sites

е да бе, овърмане, смени още няколко пъти заглавието, няма проблеми. така излиза че аз съм застанал твърдо за безотговорното поведение на участниците в движението по пътищата. утре ако искаш ме постави в защита на гладът в южна африка, щото така е по-здравословно за негрите...

 

 

А иначе какво излиза - че всички, които не сме на твоето мнение, сме против мотористите ли? Ми не сме. Ама не видях да протестираш, че старото заглавие е некоректно?!

 

Излиза така както си го поставил - магаре застанало, магаре излязло, нали си чувал?

 

Десет човека ти повтарят, че въпросния кретен си е за глоба, защото застрашава останалите, но ти твърдиш, че не е и че има право да създава опасни ситуации, от които всички останали са ДЛЪЖНИ да се пазят и ако пострадат, то сами са си виновни, че били били там където той е решил да си показва кретенщината... демек той е невинен, просто си кара най-невинно и хоп - глобяват го... Те другите са виновни, че са там, ако ги нямаше, то нямаше и да го глобят, нали така? Ко праят пред хотела в деня на абитуриенския бал?! Та на къде твърдо си застанал?!

 

Айде, mobo, сега как ти се иска да е заглавието, как ще ти уйдисва най-добре на теб? Кажи, та да го коригирам, така че да пасне на теб?

 

 

Така заглавието на темата обезсмисля диалога, не виждам здравомислещ човек, който ще е ЗА безотговорното поведение на пътя.

 

Така ли? Прочети пак цялата тема и ще видиш не само един...

Link to comment
Share on other sites

Добре, ще махнем "За и против" - те не си бяха на мястото и при предишното заглавие "За и против мотористите". Моя грешка, че като махнах мотористите, не махнах и тях.

Link to comment
Share on other sites

Днес карах доста малко из града, както никога. Трябваше да ида само от нас до гребната. (3 км и 400 метра)

Ляв завой от крайна дясна, на червено, изпреварвайки и 2те колони. (Ако трябва да съм откровен, аз го правех от средна...)

Някъв пич, както си кара, и хоп в дясна лента, спира и качва няква п♛тка. Без да подаде сигнал без нищо. Спрях чисто на магия.

За дя(е)сния завой от Васил Априлов (моста) надолу, за да ходиш към гребната, имаше много чакащи коли. И всички за завой на ляво чакаха. Някъв пич с корса качи 2те гуми на бордюра, изпревари цялата колона и зави...

@ерр0р^ Не само, че е техен, а и ти работиш за тях...

Link to comment
Share on other sites

Според мен е невъзможно да караш 10 мин в Пловдив и да не видиш поне 10 човека които карат все едно пътят е тяхен...

Link to comment
Share on other sites

И като става дума за безрасъдни шофьори един пример от миналата седмица.

На светофара до Марса в Кичука. Към 22:30 23:00 светофара вече е на мигащо жълто. Карам от автогарата към затвора на кръстовището съм на СТОП. Спирам си както си му е реда, гледам няма коли потеглям и в следващия момент забелязвам някаква сянка ... скачам на спирачките и някакъв идиот камикадзе, прелита с 60+ пред мен :blink: Няма фарове, няма аварийни, черен автомобил ... ако бях тръгнал да се изнасям по-бързо така щеше да ме натресе странично точно в моята врата ... Тоя си беше за затвор от всякаде - това си е равносилно да стреляш с вързани очи в центъра и да разчиташ, че няма да уцелиш никой.

Като не му работят светлините - ми хвани си такси, вземи един фенер от купето да светиш, или пък карай на втора с максимум 20 км/ч. Вярно, че булеварда е осветен (което и ми помогна да видя "сянката" ), но точно в тази отсечка от Тромпета до кръстовището има поне две изгорели лампи.

Link to comment
Share on other sites

...Спирам си както си му е реда, гледам няма коли потеглям и в следващия момент забелязвам някаква сянка ... скачам на спирачките и някакъв идиот камикадзе, прелита с 60+ пред мен :blink: Няма фарове, няма аварийни, черен автомобил ...
Понеже на два пъти ми се случи да потеглям нощно време без светлини (защото уличното осветление пред нас е силно и се усещам едва когато навляза в тъмен участък), си изработих навик за светлините. Не го оправдавам този ("сянката"). Написах поста с единствената цел поне няколко човека да не повтарят моята грешка.
Link to comment
Share on other sites

А иначе какво излиза - че всички, които не сме на твоето мнение, сме против мотористите ли? Ми не сме. Ама не видях да протестираш, че старото заглавие е некоректно?!

 

Излиза така както си го поставил - магаре застанало, магаре излязло, нали си чувал?

 

Десет човека ти повтарят, че въпросния кретен си е за глоба, защото застрашава останалите, но ти твърдиш, че не е и че има право да създава опасни ситуации, от които всички останали са ДЛЪЖНИ да се пазят и ако пострадат, то сами са си виновни, че били били там където той е решил да си показва кретенщината... демек той е невинен, просто си кара най-невинно и хоп - глобяват го... Те другите са виновни, че са там, ако ги нямаше, то нямаше и да го глобят, нали така? Ко праят пред хотела в деня на абитуриенския бал?! Та на къде твърдо си застанал?!

 

Айде, mobo, сега как ти се иска да е заглавието, как ще ти уйдисва най-добре на теб? Кажи, та да го коригирам, така че да пасне на теб?

 

............

не става въпрос да ми уйдисва, а за техники на манипулация от детската градина, целящи дискредитация на противника и нямащи нищо общо с фактите по водения спор.

 

не съм отричал, че може да бъде глобен за "нарушаване на обществен ред", напротив точно това казах. Допълних че термина "обществен ред" е толкова безсмислен и неутвърден, че всеки може да си го интерпретира както си иска и да го използва като извинение за тормоз над произволна жертва.

Против съм поставянето на знак на равенство между "моторист" и "безотговорен участник в движението", пък ти както искаш си променяй заглавието.

Не ми харесва и това че от неясния ви стремеж към справедливост и равенство сте нарочили като единствен виновник и подлежащ на наказание момчето с мотора. думичка не се обелва за колите, които го подминаваха с рязко подаване на газ в лявата лента, въпреки че самите вие дефинирахте че мотористчето представлява реална опасност за възникване на ПТП. Не трябваше ли при нужда "колегите" на пътя да спрат за предотвратяване на ПТП?

само дето ПТП нямаше - това ви е и основното извинение за другите участници и свидетели. Нямало е да има поне в 90% от подобни случаи. Съсредтоточавате се над останлите 10% и го наричате масов убиец, защото е можело да възникне инцидент, да загуби управление и да убие няколко души.Ми то всеки е масов убиец по този показател. Логиката ви е същата като на американците дето нападнаха Ирак, защото МОЖЕ и да е имал оръжия за масово поразяване...

 

То и аз мога и да ви псувам, заради лицемерието и нахвърлянето върху по-слабите, но не го правя, нали?

Link to comment
Share on other sites

 

 

mobo то и в 90% от случайте с пияни шофьори не се случва нищо ... трябва ли заради тия 10% да забраняват шофирането в нетрезво състояние ?

От клипа се виждат две неща - затруднява УМИШЛЕНО движението на възлов булевард и вдига излишен шум и мръсотия. Тия дето го подминават са тръгнали от точка А до точка Б с колите си. Чак да спират няма нужда, достатъчно е, че намалят скоростта си, за да избегнат евентуално ПТП - нищо нередно не виждам от тяхна страна.

 

Както споменах напред в темата, обществения ред е утвърден с наредба, където е упоменато какво не трябва да се прави, какви са глобите, и кой има право да ги налага. Няма място за свободни интерпретации. Това, че за всеки град, област, държава са различни се дължи на факта, че не може например в курортен град да забраниш музиката след 22:00 например, или пък в наредбата за обществения ред в Плевен да забраниш къпането в река Марица :D Тези наредби са както за живеещите в града, така и за гостите му. Някои неща не са точно дефинирани, но в противен случей наредбата трябва да е от 1000+ страници.

Link to comment
Share on other sites

Mobo, ставаш вече смешен. Има едно нещо дето се нарича оценка на риска - не че имаш изобщо някакви способности по този показател, но е хубаво да се каже поне заради останалите. При оценката на риска на едно събитие, вероятността то да се случи е само единия основен параметър от оценката - в случая тези прословути проценти, дето се опитваш да ни ги навираш (не че пак отговарят на реалността). Другият съществен параметър от оценката на риска, който очевидно при теб е нещо напълно непознато е импакта от въпросното събитие, т.е. значението на последствията. Когато той е значителен (както например изхвърчането на моториста и попадането му под гумите на преминаващите автомобили) съответно значителен става и риска, независимо от малката вероятност събитието да се случи. Това сравнително грубо обяснение би трябвало да ти покаже, че на теб както и на много други им се губи една много съществена част в умението да се преценя риска, което води определено до безумното поведение на пътя. Всеки си кара така като че ли му е все тая дали ще живее или след пет минути ще се запъти към един по-добър свят, от който няма връщане - що, щото вероятността била малка, раи'шли.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е относително. Аз мога да карам 30 годишния си москвич, който принципно е заплаха на пътя. Но никой няма да ми прави проблем. Нито пък някой ще ми направи проблем, че съм въртял гуми с мотора. Айде анализирай риск-а тук. Какъв е шанса да се разпадне на части или да изгасне насред магистралата ? Това е много по-голяма заплаха.

 

Годфадъре и другите, които излагат тезата какво било в нормалните страни - прекалено много идеализирате. От личен опит ти казвам, че никой няма да ти направи проблем не само за гумите ами и за много други работи. Дори няма да тръгнат да те проверяват за алкохол. Разликата е, че когато стане гаф-а, няма прошка.

Link to comment
Share on other sites

ами смейте се, щом съм смешен бе.

годфадъре, при цялата ми любов към чуждиците в българския език, все пак успявам да те разбера, защото желая да проуча и твоята гледна точка. Процентите не ги навирам, а само илюстрирам казаното от мен чрез тях и не претендирам да са верни. Оценката на въздействието на дадено събитие върху група хора не може да бъде осъществена реално, без събитието да се е случило. Това казах и аз. Единственото събитие, което се е случило и чието въздействие оценявам е че въз основата на клипче, гледано по нета, без изобщо да сте присъствали или да сте свидетелствали на случките в него (както и аз, но нали уточнихме че съм смешен любител на споровете и правя всичко само напук), се чувствате ощетени и желаете да въздадете правосъдие без изобщо да ви влиза в правомощията или да ви засяга пряко, само защото евентуално би могло някак си някой да ви застрашял и вас по същия начин.

Сега вече не знам кое е по-смешно:

- това, че аз докато се опитвам да ви убедя, че не се е случило кой знае какво и че всеки е човек и невинен до доказване на противното, губя време и се занимавам да се изяснявам.

- или пък това, че сте готови да съдите и да лепвате обидни квалификации на хора, които не познавате въз основа на косвени свидетелства от хора, които също не познавате. или пък щото са избрали да се придвижват из града на две колела по-малко от вас.

- или пък фактът, че когато пожелаете да докажете, че някой не е прав и нарушава "обществения ред", веднага намирате точките и алинеите, които го доказват, но не ги намирате в ежедневието си, за да ги спазвате.

- това че "заради останалите" или "в името на народа" сте готови на какви ли не саможертви, но не виждате нищо лошо в това всеки отделен индивид да постъпва егоистично и просто да заобикаля така страшното препятствие, каквото е един моторист, поддал се на еуфория и дигащ адреналина си.

 

да бе. смешен съм много. и нямам твърда и ясна позиция, говоря ви само за да съм напук, понеже печеля точки в някаква световна класация от това. а си мислех че аз съм параноик и фен на конспиративните теории.

Link to comment
Share on other sites

Thief колко малко писа колко глупости каза :lol:

Искаш да ми кажеш, че ти имаш рентгеново виждане и виждаш всичко през този пушек? Ми ти си за Дискавъри, а не за Булфорум! А ако някой абитур. мини на пътя да вика, щот е пиян и някой го събере, щот нищо не вижда? Ами ако аз съм се готвил за тоя ден 4 години и някъв боклук ми опуши роклята/костюма? Полицията за това е там!

Понякога сте толкова елементарни, че сте чак смешни!

@mobo, задавам ти въпроса : Караш си най - спокойно в лява лента и някой от средна ти засича пътя, без знаци, без предупреждение. Кво прайш? Набиваш спирачки, псуваш и ако си zlobil, го настигаш и го убиваш. ТОВА Е СЪЩОТО! КАРАШ! ИЗВЕДНЪЖ ЗАВЕСА! ТИ СИ СЛЯП! СПИРАШ! Това е нарушение, както и оня идиот дет кара сякаш пътя е негов.

Link to comment
Share on other sites

Е ти определно биеш що се отнася до глупости. И този пост не е изключение :)

Ако...ако....ако...ако...е това и малко дете да беше щеше да го разбере. Винаги ще има ако.

Всеки си има така нареченото "персонално място" и дървените философи по форумите нямат място там.

Кеф ми е, изрязвам си мотора. Като те е страх от мечки, не ходиш в гората - стоиш си вкъщи пред компа и философстваш. Никой не е тръгнал да ти одимява фалшивия костюм :D Като поченете да се правите на ангелчета, леко ми идва в повече.

Link to comment
Share on other sites

Ама ти си моторииииииииииииииииииист! Имам 1 откровен въпрос : Имаш ли книжка за "А" ? Кажи си честно! Ако имаш - спирам с ако-тата!

А отнстно философстването : Аз съм бил на лов за мечки, а ти за НЛО-та. Обмисли варианта с философстването. А за костюма - фалшиф е обширно понятие, но да... Беше фалшиф. :lol:

ЕДИТ: А и тук никой не говори за изрязване. Умишлено ли не четеш?

Link to comment
Share on other sites

Thief спри с твоите Москвичи.Това, че караш руско возило не е гаранция, че то ще се разпадне на улицата и ще отрепе някой.Готов съм с двете ръце да се кръстя, че има не по-малко западни боклуци, които са по-опасни от Москвич.Не колата и нейната марка е тая, която е прави опасна, а собственикът и!!!

 

Малко офф:Това, че имам 3000 поста значи, че седя само пред компа у нас сигурно?Който е искал да се запознае с мен го е направил, събирали сме се, пили сме бири и т.н.Не давай глупави оценки за хора, които не познаваш!!!

Link to comment
Share on other sites

И като става дума за безрасъдни шофьори един пример от миналата седмица.

На светофара до Марса в Кичука. Към 22:30 23:00 светофара вече е на мигащо жълто. Карам от автогарата към затвора на кръстовището съм на СТОП. Спирам си както си му е реда, гледам няма коли потеглям и в следващия момент забелязвам някаква сянка ... скачам на спирачките и някакъв идиот камикадзе, прелита с 60+ пред мен :blink: Няма фарове, няма аварийни, черен автомобил ... ако бях тръгнал да се изнасям по-бързо така щеше да ме натресе странично точно в моята врата ... Тоя си беше за затвор от всякаде - това си е равносилно да стреляш с вързани очи в центъра и да разчиташ, че няма да уцелиш никой.

Като не му работят светлините - ми хвани си такси, вземи един фенер от купето да светиш, или пък карай на втора с максимум 20 км/ч. Вярно, че булеварда е осветен (което и ми помогна да видя "сянката" ), но точно в тази отсечка от Тромпета до кръстовището има поне две изгорели лампи.

Най-вероятно е забравил да си включи фаровете защото кара на осветени места. Мен преди 3 дни ми се случи подобна случка - карам си по руски с 60-70 и по едно време нещо зад мен ми мига , дадох му път и гледам една Тойота Ландкриузер как профуча покрай мен с над 90 км/ч без фарове и продължи да набира...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...