Jump to content
BulForum.com

Безотговорните участници в движението по пътищата


NeRoX

Recommended Posts

Забранено е да говориш по гсм в колата (поне така мисля) или да държиш волана с едната ръка ама никой не ги глобява за това ... защото ако мина през дупка има голяма вериятност да изпусна колата/мотора от контрол и да стане беля после .

п.п. Има си места за изпълнения и е хубаво да има дистанция при тези работи .

:laughing:

 

тая пък глупост от къде ти дойде на акъла ? едно време като карах курсовете нямаше подобно нещо ако някой идиот го е приел е съвсем друго макар че не вярвам....... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply
тая пък глупост от къде ти дойде на акъла ? едно време като карах курсовете нямаше подобно нещо ако някой идиот го е приел е съвсем друго макар че не вярвам....... :lol: :lol:

Мен щяха да ме късат за това

Link to comment
Share on other sites

Как бе, не са ли те учили теб, че ръцете трябва да са винаги на 2 без 10 и как да превключваш с дясното колянце, защото през цялото време ръцете ти трябва да са на волана. :) Странно и мен не са ме учили. Баси и инструктурите дето са.

 

А за моториста, хубаво подпалване направи. Щом има пари за гуми да си го прави каквото иска. Ама като го прави на места, неразрешени за подобни изпълнения, трябва да си има едно наум и за разправа с полицаи. Щом са отишли точно при него, значи е прекрачил една допустима тънка граница, която другите абитуриенти не са го направили, или просто е бил толкова голям карък, че да им се е набил на очите.

 

Каквото и да е било, със сигурност нямаше да му направят нищо ако нямаше причина. Виж за мототра много жалко че се е получило така. Да пуска жалба към полицаите, да докара и няколко свидетеля и да се консултира с адвокат от там нататък ( разбира се ако му се занимава).

Link to comment
Share on other sites

то тва за ръцето го знам да еба ама как по дяволите постонно да си държа ръцете на волана , айде при висока скорост ок , съгласен съм ама при положение че карам по прав път с 40км/ч смисъла е никъв , сега за вземането на завой с една ръка определено не съм сългасен понеже един ме задра миналото лято защото му се изплъзна волана .......

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам ли, че ако тръгна с мръсна газ с 500 кб. мотор и оцветя асвалта, някоя кука има право да ми каже нещо ? Глупости. Това от където и да го сучеш, не е забранено в правилника.

Създаване на опасни положения....това вече е в ръцете на въображението на дебелото ченге. Да пише акт и да подчертае...въртя гуми на улицата.

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам ли, че ако тръгна с мръсна газ с 500 кб. мотор и оцветя асвалта, някоя кука има право да ми каже нещо ? Глупости. Това от където и да го сучеш, не е забранено в правилника.

Създаване на опасни положения....това вече е в ръцете на въображението на дебелото ченге. Да пише акт и да подчертае...въртя гуми на улицата.

В акта ти ще пише нарушаване на обществения ред и изобщо не го вълнува дебелото ченге кво мислиш ти ;) Представи си, че всеки мисли като теб и всеки тръгва с мръсна газ кво ще стане тогава?

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам ли, че ако тръгна с мръсна газ с 500 кб. мотор и оцветя асвалта, някоя кука има право да ми каже нещо ? Глупости. Това от където и да го сучеш, не е забранено в правилника.

Създаване на опасни положения....това вече е в ръцете на въображението на дебелото ченге. Да пише акт и да подчертае...въртя гуми на улицата.

 

Кво ли пък ще да е, да тръгнеш така с 1500 кубиков мотор !? Същото е !! Голяма простотия . Това вече опира до акъл. Защото ако ти трябва бързо изнасяне, това изобщо не е най-добрият начин, да оставим на страна, че ако направиш тази простотия в кръстовище, създаваш предпоставка за ПТП. Естествено, че не могат да ти кажат нищо ! Както вече казах това опира до задкормилното устройство.

Link to comment
Share on other sites

що бе няма да противореча на овърмана? ....

няма да отричам: прав съм си. всички са хора, мотористите също.

 

:D

 

Хихехехехихахаха - ето ве! Казах ли ви аз - веднага заема противоположното мнение на изказаното от мен. Печеля баса...

:P

Link to comment
Share on other sites

В акта ти ще пише нарушаване на обществения ред и изобщо не го вълнува дебелото ченге кво мислиш ти ;) Представи си, че всеки мисли като теб и всеки тръгва с мръсна газ кво ще стане тогава?

Е това с реда отдавна се изтърка. Ще трябва да бъде доста по-специфичен как точно съм нарушил реда.

Link to comment
Share on other sites

От клипчето се вижда че е по средата на улицата. Ако не се лъжа е в средната лента. Вижте колко "дим" има за зад него. Караш си нормално и изведнъж пред теб се появява димна завеса. Ами ако блъсна някой човек, кой ще изкарат виновен... Лично за мен е глупост да прави това точно в средната лента и да пречи на всичките коли които се опитват да минат от там. Реално само най - лявата лента е донякъде свободна за движение.

 

Това с броенето от 1 до 12 го има от 2 години. До преди това го нямаше. Радвам се за което.

Link to comment
Share on other sites

Е това с реда отдавна се изтърка. Ще трябва да бъде доста по-специфичен как точно съм нарушил реда.

Това изобщо не се е изтъркало. Има си норми и правила, които трябва да се спазват. И все пак нищо не каза кво ще стане, ако всеки мисли като теб и си пали гумите на всяко възможно място? Щото то тва е най-лесното, по-трудно е да използваш главата си и не просто да караш, а да мислиш като караш. И колкото и безразсъдно да е шофирането на човек, трябва да се сети, че не е сам на пътя и че е поел отговорност, ако не за себе си, то поне за другите, след като се е качил на тон и половина желязо.

Link to comment
Share on other sites

Това изобщо не се е изтъркало. Има си норми и правила, които трябва да се спазват. И все пак нищо не каза кво ще стане, ако всеки мисли като теб и си пали гумите на всяко възможно място? Щото то тва е най-лесното, по-трудно е да използваш главата си и не просто да караш, а да мислиш като караш. И колкото и безразсъдно да е шофирането на човек, трябва да се сети, че не е сам на пътя и че е поел отговорност, ако не за себе си, то поне за другите, след като се е качил на тон и половина желязо.

 

Човек, ти от Марс ли идваш ? На теб може и да ти се иска всички да са ангелчета на пътя, но това не е било и никога няма да бъде. Дали ще тръгна с въртеж или не, докато карам до 50км/h, никой не може да ми каже копче. Това и по правилник е позволено.

Освен ако не правя драг насред главната, не застрашавам живота на никой. По същата логика, ако се мотая на светофата има по голям шанс да ме блъснат опитвайки се да потегля "по учебник".

Link to comment
Share on other sites

Ще ми отговориш ли на конкретния въпрос, или ще ми обясняваш от къде падам? Щото повтаряш едно и също няма да казвам като кво да не се обидиш. Разбрахме, че явно не могат да те глобят за въртене на гуми, е аз ти казвам, че могат, а дали ще ми повярваш си е лично твой проблем, дано не го разбереш от личен опит някой ден.

Link to comment
Share on other sites

Може, може.Нарушаване на обществения ред и т.н.Има за какво ;) Това, че ще въртиш до 50км/ч не означава, че си управляваш автомобила разумно и по начин, по който можеш да го контролираш без опастност за др. участници в движението ;)

Link to comment
Share on other sites

Човек, ти от Марс ли идваш ? На теб може и да ти се иска всички да са ангелчета на пътя, но това не е било и никога няма да бъде. Дали ще тръгна с въртеж или не, докато карам до 50км/h, никой не може да ми каже копче. Това и по правилник е позволено.

Освен ако не правя драг насред главната, не застрашавам живота на никой. По същата логика, ако се мотая на светофата има по голям шанс да ме блъснат опитвайки се да потегля "по учебник".

Ако го направиш това на светофар или някъде другаде и те видят полицаи има огромна вероятност да те спрат за нарушаване на тишината и обществения ред. Както нямаш право да слагаш ауспуси, които ръмжат и пречат на хората, така нямаш право и това ;) А ти си потегляй както искаш... Не е нужно да запалиш гумите си, за да тръгнеш бързо.. Айде моля ти се, не си единствения шофьор във форума...

Link to comment
Share on other sites

Може, може.Нарушаване на обществения ред и т.н.Има за какво ;) Това, че ще въртиш до 50км/ч не означава, че си управляваш автомобила разумно и по начин, по който можеш да го контролираш без опастност за др. участници в движението ;)

 

 

 

Да не кара кола 600 коня, че да не може да я "задържи" докато тръгва с "въртене на гуми" :D - особено, ако тръгваш с нещо дето е FWD

Link to comment
Share on other sites

Да не кара кола 600 коня, че да не може да я "задържи" докато тръгва с "въртене на гуми" :D - особено, ако тръгваш с нещо дето е FWD

Достатъчни са 150 коня, задно предаване и неопитност от страна на водача, за да стане белята - повярвай ми. А да не говорим, ако е моркро или заледено, тогава с доста по-малък двг можеш да се завъртиш при по-рязко подаване на газта. След като името на темата е променено може да пуснете един вот :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Stenli е прав да се възмущава от подобни индивиди, мислещи се за много велики, които качили се на 2 колела, гледали 2-3 филма и решили да се правят на мъже по пътищата. Но ги има както и на 2, така и на 4 колела. Обикновено от тях идва черната хроника за утрепани мотористи, защото 100 градско си е безразсъдно! За състезания си има писти! Нека пътищата да останат за хора, искащи да стигнат от точка А до точка Б по определения за това ред!

Лошото е, че заради подобни комплексарщини кой е най-бързия и най-мощния се хвърля черно петно върху всички мотористи, което според мен не е правилно. Не всички трябва да с под ножа както се изрази Stenli, има много улегнали, здраво мислещи хора които карат безопасно за себе си и за останалите. Някой спомена, че били млади и буйни, дъра-бъра затова карали бързо ...глупости. Това не зависи от възрастта (защото има такива както и на 50, така и на 20 год.), зависи от мирогледа ;)

 

Хайде със здраве и много безаварийни километри за всички участници в движението ;)

Link to comment
Share on other sites

Малко актове от bmw форума, за да видите, че могат да ви глобят стига да искат и ще измислят няква абсурдна причина. Тва го пиша най-вече за Thief.

Изчакахме го ние отпред и като излиза носи най-интересното - АКТА... и се смее Very Happy Вътре четем следното (цитирам по памет)... Лицето управлява автомобил БМВ 316 като обикаля в кръг на кръгово кръстовище като постоянно превърта гумите си при което вдига излишен шум и прах
Моят най-глупаво формулиран акт е: "Накара пресичащите деца да се разбягат"
Последният, който имам е: "...използва мобилен телефон по време на управление на автомобила без наличие на устройство позволяващо използването на телефона без използването на ръцете" ... чак завалийката се зачуди като ми го чете, а на моя коментар "много интелигентно формулирано господин полицай" ме изгледа малко гадно ..
Моя най смешен акт: " В явно нетрезво състояние нарушава здравите норми на обществения ред".
А моят последен гласи- Лицето управлява МПС в неправилното платно и извършва неубедителна маневра

smil, прав си, че има говеда и сред шофьорите на коли, даже са повече и не ги оправдавам с нищо, ама кво да се прави.

Link to comment
Share on other sites

След като името на темата е променено може да пуснете един вот :bgrin:

И какъв е смисъла ? Не виждам как човек може да има нещо против мотористите ? Все едно да имам нещо против таксиметровите шофьори, притежателите на Golf 2 ( със или без ПК в номера ) , и т.н. и т.н. заради определени индивиди.

Link to comment
Share on other sites

Малоумника си е малоумник, без значение какво кара.... и колело да кара пак глупости ще прави :lol:

Трябва да има уважение към другите на пътя за да спре войната по пътищата. Но .... манталитет български ... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ако го направиш това на светофар или някъде другаде и те видят полицаи има огромна вероятност да те спрат за нарушаване на тишината и обществения ред. Както нямаш право да слагаш ауспуси, които ръмжат и пречат на хората, така нямаш право и това ;) А ти си потегляй както искаш... Не е нужно да запалиш гумите си, за да тръгнеш бързо.. Айде моля ти се, не си единствения шофьор във форума...

 

Идеята ми е, че никой не може да ти казва как да потеглиш със собствената си кола/мотор. Това са пълни стъкмистики. Да дойдат да замерят колко децибела вадя. Един грохнал москвич е 10 пъти по шумен при нормално каране. Трябва ли да го спрат, че нарушавал реда ? (не е правил тунинг). Моля ви се, с вашите философстваници по форумите за кое е морално и кое не ставате банални. Проверките за алкохол са в пъти по смислени. Това с обществения ред няма да мине при никой, който си знае правата.

 

Това дето стенли ми е цитирал е изрично написано в правилника като забранено (говорене по телефон и т.н). Рязкото тръгване с въртене на гуми не е.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...