Jump to content
BulForum.com

Подходящо място за шофиране?


gadniqt

Recommended Posts

Трябва ми някакво спокойно място за каране на кола в Пловдив(полигона го няма вече).Идеята е да се упражнява една позната с моята кола,преди изпита за книжка.Ако някой се сеща за някои по-задънени и по-широки :) улички, да казва :)

Link to comment
Share on other sites

В Пловдив мисля ,че най-добре да се упражнява в Тракия , защото улиците са най-широки , с най-малко дупки и трафик. Иначе в някое село още по-спокойно ще е...

Link to comment
Share on other sites

Малко офтопик, но защо го няма полигона?

:пп от много време не съм ходил към гребната не ми се смейте :bgrin:

 

В момента е платен паркинг, като вдигнатите неправилно паркирани коли също ги карат там. Освен това направиха и ограда и хората не могат да влизат. ;) Последната спирка на някои рейсове все още е там. :)

 

Мога да препоръчам спокойно място за шофиране - покрай гребната база, улицата на която е отрезвителното отделение. По нея чак до Прослав, където също не е кой знае колко натоварено, може да се шофира спокойно. ;)

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми някакво спокойно място за каране на кола в Пловдив(полигона го няма вече).Идеята е да се упражнява една позната с моята кола,преди изпита за книжка.Ако някой се сеща за някои по-задънени и по-широки :) улички, да казва :)

Ето ТУК е удобно място за упражнения. Надявам се, че се ориентираш. Там ходихме с братчеда да се упражнява преди 2 седмици.

Link to comment
Share on other sites

Индустриалната част на Тракия,между пожарната и Пишещи машини също е доста ненатоварена само че, има доста дупки,аз поне жената я карах там.

Link to comment
Share on other sites

Или в тракия или отиди на село.Там е най добре!тъкмо да се научи да избягва дупките :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мястото, което е дал Sothbiss също е удобно, там чакам понякога 37 и всяка втора кола е учебна. Просто посточнно хвърчат с 30км/ч учебни коли. :D

Предложението за паркинга на Кауфланд и Метро. Ако смяташ да ходиш там хубаво е да е сутринта примерно, когато няма коли и е празен паркинга, защото следобяд след 5ч и особено събота и неделя е голяма лудница, всеки завивиа както му падне и може да стане белята.

Link to comment
Share on other sites

Мога да препоръчам спокойно място за шофиране - покрай гребната база, улицата на която е отрезвителното отделение. По нея чак до Прослав, където също не е кой знае колко натоварено, може да се шофира спокойно. ;)

Там е доста тясна улицата. Според мен не е добра идея да кара там. Трябва да е някъде на по - широко.

Link to comment
Share on other sites

Там е доста тясна улицата. Според мен не е добра идея да кара там. Трябва да е някъде на по - широко.

Е нали момичето е преди изпит, би трябвало да знае горе долу как се кара. Няма нужда да я закарваме на летището, на широко. То между другото и аз много се обаждам, обаче и аз нямам книжка и трябва да ходя и аз да карам някъде, обаче не виждам удобно място и го отлагам все...

 

P.S. Трябва да ти е много близка, за да си дадеш колата на ЖЕНА, която няма книжка, лично аз не бих рискувал :lol:

Link to comment
Share on other sites

И аз ще ти предложа място. Първенец! Влизаш в селото и на "центъра" се свива в дясно, минава се по един мост, след тва един глух прелез и фактически отиваш на бунището. Важното е, че след бунището има нещо като полигон, ако щеш и малка самолетна писта го наречи. Някви мургави субекти правят дървени въглища там. На тоя полигон съм ходил, даже съм и водил да се учат. Там даже са правени разни дръпки, гледах драг на баварии на някво клипче.. Мястото е доволно забутано, обаче си заслужава - широко, спокойно, добър асфалт и никой, ама никой не те притеснява. Даже тук таме се намират разни кофи, правиш си ограждения за френски гараж, змейки.. Айляк е :lol:

Link to comment
Share on other sites

За паркиране идеята за паркинга на Кауфланд е перфектна и за нормално паркиране и за френски гараж .

Link to comment
Share on other sites

За паркиране идеята за паркинга на Кауфланд е перфектна и за нормално паркиране и за френски гараж .

:) то до паркиране няма да се стига,че не ми се ходи после на тенекеджия :),то така или иначе май не ги изпитват на паркирване.

Link to comment
Share on other sites

:) то до паркиране няма да се стига,че не ми се ходи после на тенекеджия :),то така или иначе май не ги изпитват на паркирване.

ам..напротив :) караш квото караш и накрая паркираш.

 

 

Ако ти се разкарва..отиваш до асеновград по-точно до асеновата и продължаваш по пътя..като минеш първото село няма никой,само гъбари :D

Link to comment
Share on other sites

Като няма да паркира и няма да кара в натоварено движение с други коли, какво тогава ще учи тази девойка????? И без това си е свикнала на учебния автомобил, да си вземе изпита и книжката пък после тепърва ще се учи, а и точно тогава е силно препоръчително да има друг човек в колата. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

препоръчително е и да не е твой автомобила поне първите няколко пъти :D

П.С - Много внимавай каде карате щото един приятел миналата година така го гепиха куките и караше приятелката му, която няма книжка и глобите са адски големи.... при отежняващи обстоятелства може да се стигне и до съд.

Link to comment
Share on other sites

ам..напротив :) караш квото караш и накрая паркираш.

Ако ти се разкарва..отиваш до асеновград по-точно до асеновата и продължаваш по пътя..като минеш първото село няма никой,само гъбари :D

 

ооо недей препоръчва пътя след Лясково, там няма почти никакво движение и няма дупки, обаче е много тесен, със завои, ще се стрелне някой я от Яврово или Добралък и ще стане белята.

Link to comment
Share on other sites

Идеята е да се упражнява една позната с моята кола,преди изпита за книжка.

Остави тази работа на инструкторите. По-добре след изпита сутрин рано или късно вечер въртете из града, отколкото преди това.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пътя покрай входа на захарната фабрика. Онзи, който минава под моста. Там минават мноооого малко коли, леко е тесен, но затова пък може да се свикне с колата и как да се сменят скоростите. Истинското училище почва, като вземеш книжка. 2-3000 км. из града и си пушка. Гледай да не е в натоварените часове от начало, докъто мине първоначалният стрес. Успех.

Link to comment
Share on other sites

Не знам къде може да се намери такова място в Пловдив , но бащата винаги ми е казвал , че ако се научиш да караш на черен неравен път без човека до теб да си разлива кафето , значи се справяш добре ... с габаритите на колата лесно се свиква като паркираш постоянно .

п.п. Още ми е трудно да паркирам на зад между коли ... това ми беше съвета и ако намерите такова място да учите хората там .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...