Jump to content
BulForum.com

Застраховки


MititU

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Аз пък мога да те пратя при човек, където няма да ти направи 10 лева отстъпка, но после ще ти съдейства, ако имаш проблем и няма да си трошиш нервите. Пиши един ПМ за повече инфо.

Link to comment
Share on other sites

дай те мнения де за застрахователните компаний тва онова застраховката преди да се направи по време на застраховката,

става дума за каско и за гражданска!!

Link to comment
Share on other sites

Че каското ти зависи от самия модел на колата...ние как да гадаем какъв е.Отиваш в коя да е застраховатилна компания и по Швакито ти определят цената.Цените не се различават много.много в отделните компании ;)

Link to comment
Share on other sites

не бе сашко идеята е не колко е колата ами самата компания обслужване,визия на фирмата такива работи за цената го знам,за каско и гражданска че всяка кола си е за себе си!

Link to comment
Share on other sites

митак, гражданската си я направих при някакви "български имоти" или нещо такова, че беше най-евтино - 99лв за вектра 2.0 :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Значи от 3 години, колата неизменно си я застраховам в Евроинс. Януари си поднових полицата по "Гражданска отговорнос", цената беше 116 лева за 1800 кубика, не знам как е в сравнение с другите компании ( не съм и проверявал, защото знаех че ще продължа в Евроинс). Автокаското ми също е там, като за изминалата година 2 пъти имах щета и ме обслужиха много бързо и коректно ( добра сумичка получих, че чак като си оправих пежото ми остана и да се разцепя вечерта из нощните барове :punk ). Също така бащата и той е направил гражданска в Евроинс + Еврокаско за 40 лева. Доколкото знам само те предлагат такъв продукт като това Еврокаско, което покрива щети по автомобила до 1000 лева и е много гот, за по стари автомобили за които не си струва да се прави пълно автокаско. Също така ако имаш някое от 2-та вида каско , имаш право и на безплатен годишен технически преглед, т.е. май не е точно безплатен, защото миналата година ми взеха 5 лева в пункта, но пак си е супер.

Link to comment
Share on other sites

аз съм в армеец , всичките ни коли са в армеец и каското и ГО и сме много доволни , от доста години сме там и вече ползваме 10% лоялен клиент отстъпка на всички услуги , имали сме щети които ги покриват на 100% и дори остават парички за 1 бутилки уиски , а е имало и щети които спокойно могат да не ми зачетат

Link to comment
Share on other sites

някой имали някви наблюдения над Бул Инс дайте мнения за тая компания ???

За Бул Инс, какво да ти кажа имат най-голям дял в автомобилното застраховане доколкото знам и са една от малкото останали т.нар силови застрахователи ( не е тайна, че собственици на Бул Инс са братята Маргини :excl: ). Слава богу в Пловдив не се крадат така коли, както в София макар че и там като че ли понамаляха (вече отминаха времената, когато се крадяха автомобили, които не са застраховани еди-къде си). От мои познати, съм слушал че са разочаровани от Бул Инс, що се отнася до щети (доста некоректни били, наблягат си и обслужват предимно по-скъпите автомобили. Това е което съм чувал за Бул Инс, не съм им бил клиент, едва ли и ще им бъда :P

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Някой знае ли дали пълномощните с които се дава право на други лица да карат колата и да се изплати евентуална щета от каското след това трябва да са нотариално заверени, или просто подписани от собственика?

Link to comment
Share on other sites

Вече няма нужда от пълномощни за шофиране на автомобил. Даже за напускане на страната няма нужда. До скоро всеки път когато излизах в посока Сърбия трябваше не само да показвам пълномощно, но и да оставям по едно копие. От няколко месеца вече няма нужда от такова нещо. Ако ти се наложи за нещо трябва да са нотариално заверени.

Link to comment
Share on other sites

Има нужда, когато някой ми кара колата и, ако стане ПТП, след това застрахователите искат пълномощно, за да изплатят щетата. Въпросът ми е трябва ли да е нотариално заверено, защото аз преди имах пълномощно от лизингодателя, което не беше нотариално заверено, а само подписано и подпечатано.

Link to comment
Share on other sites

Според мен, щом има и печат, значи лизингодателя ти действа и като нотариус. Както има разлика и между процедурите по прехвърляне или купуване нов внос от автокъща. Но за пълномощно, винаги се иска нотариус (печат не искаха само при взимане на заплата в бившата фирма където работех ;) )

Link to comment
Share on other sites

...значи лизингодателя ти действа и като нотариус
- абсолютно невъзможна ситуация.

 

Няма нужда пълномощното да е нотариално заверено. Четири години съм карал с такива, при щети не помня дори тях да са ми искали. Така или иначе са напълно достатъчни.

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо ми се пада скоро да правя застраховка да попитам тук. :)

Кой къде си направи застраховката и има ли някакви далавери около нея.

Например към Лев Инс май беше, ми казаха, че застраховката е 145 лв., но с нея дават и гориво за 15 лв.

 

Други идеи?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Къде да си направя застраховка към "Лев Инс"

Най-логичният отговор е "В офиса на Лев Инс", но по-полезен отговор би бил "Съфорумецът Слави прави застраховки в Лев Инс". :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вече действа единна база данни и всяка изплатена щета се описва. Който има виновна щета догодина ще плаща повече. Някой по запознат може да обясни по-подробно. Освен това според измененията на правилника, с подписване на двустранния протокол най много да издухате супата. Затова при ПТП задължително се обадете на застрахователя ви да изпрати мобилен екип. Той ще ви търси и правата срещу нарушителя. Т.е. ще изисква вместо вас заплащане на щетата от ГО на виновния. Това естествено ако имате каско.

Link to comment
Share on other sites

Ако имам каско ще ми е все тая кой е виновен(освен ако не съм с бонус каско на булстрад), така че е безсмислено това което си написал. Иначе мойта застраховка е в Армеец на 4.5%.

Link to comment
Share on other sites

Ако имам каско ще ми е все тая кой е виновен(освен ако не съм с бонус каско на булстрад), така че е безсмислено това което си написал. Иначе мойта застраховка е в Армеец на 4.5%.

 

Ти недей така да ти е все едно, че именно в Армеец има едни много интересни договори. Тия хубавци са големи измамници. Като ти цъфне едно самоучастие над 70% после и ти идва да ги избиеш на място. Иначе няма грижи да направиш каско на кола от 100000+ лева, което да е смешно като цифра. Само да не попадаш в злополука след това...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...