Jump to content
BulForum.com

Застраховки


MititU

Recommended Posts

Ако имам каско ще ми е все тая кой е виновен(освен ако не съм с бонус каско на булстрад), така че е безсмислено това което си написал. Иначе мойта застраховка е в Армеец на 4.5%.

 

Пълни глупости пишеш. Поне недей да заблуждаваш колегите!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply
Пълни глупости пишеш. Поне недей да заблуждаваш колегите!

Първо искам да поясня че говоря за застраховка пълно авто каско, а не за гражданска отговорност. До сега като гледам всеки казва на гражданската отговорност само застраховка. Сигурно не разбирам, ще ми обясниш какво значение има кой е виновен, при положение че и при двата варианта ми оправят колата без 1ст да дам? Ако имам каско изобщо няма да се занимавам с гражданската на тоя който ме е ударил, а ще си ползвам услугите на моя застраховател. Пак си прочети горния пост да видиш колко си се оплел с граждански и каскота :)

Link to comment
Share on other sites

какви са тея глупости :laughing: . Типично по български - нали не давам 1 ст. какво ми пука кой е виновен :laughing:. Например в САЩ и в Канада се записва всяка катастрофа и всяка глоба в record-a на шофьора и като си бил виновен, не само ще ти стои там, но и ще плащаш по-висока застраховка. И тогава ако ще и 20 каско-та да имаш ще ти пука дали ти си виновен или теб са те блъснали. Ми по тая логика всеки ще си направи каско и ще блъска наред - нали няма да даде дори 1 ст. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Еми доколкото ми направи впечатление и тук в България вече има нещо като списък на това какви катастрофи имаш.Сега когато си правих застраховка гражданска отговорност веднага ми излезе, че нямам произшествия.Имам ли щяха да ме дялнат без значение дали аз съм виновен или не...За ДЗИ говоря.

Link to comment
Share on other sites

какви са тея глупости :laughing: . Типично по български - нали не давам 1 ст. какво ми пука кой е виновен :laughing:. Например в САЩ и в Канада се записва всяка катастрофа и всяка глоба в record-a на шофьора и като си бил виновен, не само ще ти стои там, но и ще плащаш по-висока застраховка. И тогава ако ще и 20 каско-та да имаш ще ти пука дали ти си виновен или теб са те блъснали. Ми по тая логика всеки ще си направи каско и ще блъска наред - нали няма да даде дори 1 ст. :laughing:

Отговора на поста ти се състои в първото изречение :D Все ми е тая кой плаща и за какво, при положение че не съм аз. Като почне да има record и като цъфнат налъмите, друго ще е.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Днес четох някъде, че в близко бъдеще искали да заформят цена около 300 евро за ГО.Бах мааму.Тея наред ли са? :angry1

Тв'а явно влиза в плановете на ЕС да намалят вредните емисии с 20% до 2012.

Link to comment
Share on other sites

Първо искам да поясня че говоря за застраховка пълно авто каско, а не за гражданска отговорност. До сега като гледам всеки казва на гражданската отговорност само застраховка. Сигурно не разбирам, ще ми обясниш какво значение има кой е виновен, при положение че и при двата варианта ми оправят колата без 1ст да дам? Ако имам каско изобщо няма да се занимавам с гражданската на тоя който ме е ударил, а ще си ползвам услугите на моя застраховател. Пак си прочети горния пост да видиш колко си се оплел с граждански и каскота :)

 

Хм, а това че ако ти си виновен ти пишат акт не те ли бърка??

Link to comment
Share on other sites

Хм, а това че ако ти си виновен ти пишат акт не те ли бърка??

Щом дилемата е дали да се занимава с гражданската на другия или с каското си, едва ли той ще е виновен => едва ли ще му пишат акт.

Link to comment
Share on other sites

Щом дилемата е дали да се занимава с гражданската на другия или с каското си, едва ли той ще е виновен => едва ли ще му пишат акт.
Първо искам да поясня че говоря за застраховка пълно авто каско, а не за гражданска отговорност. До сега като гледам всеки казва на гражданската отговорност само застраховка. Сигурно не разбирам, ще ми обясниш какво значение има кой е виновен, при положение че и при двата варианта ми оправят колата без 1ст да дам? Ако имам каско изобщо няма да се занимавам с гражданската на тоя който ме е ударил, а ще си ползвам услугите на моя застраховател. Пак си прочети горния пост да видиш колко си се оплел с граждански и каскота :)

 

...

Link to comment
Share on other sites

Днес четох някъде, че в близко бъдеще искали да заформят цена около 300 евро за ГО.Бах мааму.Тея наред ли са? :angry1

Тв'а явно влиза в плановете на ЕС да намалят вредните емисии с 20% до 2012.

По-скоро да се понахранят застрахователите... http://www.investor.bg/?cat=5&id=66516

Няма държава и това е. Стане ли над 150 евро сериозно ще се замисля дали да плащам изобщо... Малко ли гуши пълня. Няма ли намаления за хора без ПТП-та, няма и да плащам...

 

На ден по 5 голфа дават в plovdiv24 да се блъскат, аз да плащам. Като се блъскат селяните, да си плащат. Да е*а и демокрацията. Заради 100000, които се трошат, плащат 6-7 милиона. Май само правото да мълчиш е останало...

Link to comment
Share on other sites

По принцип има икономическа логика гражданската да е по-скъпа (дори и от каското) - лимита на разходите, които може да направи застрахователя по едно автокаско са ясни - стойността на застрахованата кола. Докато разходите, които може да направи по една ГО могат да бъдат огромни - в случаи на катастрофи с много участници или загинали разходите на застрахователната компания могат да са стотици хиляди лева...

Link to comment
Share on other sites

Аз лично нямам против да плащам по-скъпа гражданска, стига тя да е обвързана с поведението ми на пътя, т.е. катастрофите, които правя. Но не смятам да плащам 300EUR плоска такса и по този начин да покривам разходите, които правят заради някой дебил на пътя.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

по принцип ГО е много комплексна полица при нея се изплащат имуществени и не имуществени щети за вторите в момента лимита е 100 000 лева от другата година до колкото помня влиза в сила тази сума да нарасне с още една нула което от своя страна вдига прага и на другите наранявания(горното е при смърт)за имуществената страна на застраховката поскъпва поради това че нужните пари за отремонтирането на една кола се повишават което автоматично качва и самата застраховка.Колкото до хората който смятат да не плащат ГО представете си блъскате някой нямате застраховка в течение на обстоятелствата човека в другата кола умира по закон обещетението при смърт достига 1 000 000 (новите разпоредби)ремонта по колата примерно струва 20000 хиляди и какво става с вас застрахователят ви съди за имуществените вреди ако е заведена и не имуществена щета той щеви съди и за съответното обещетение което ще заплати на потърпевшите,а той спечели ли делото което е с 99% сигурно,става страшно забавно.Давам реален пример кола блъска пенсионер човека е насинен само лежал е 2 дни в болницата поради изследвания на него с охлузванията му беше изплатено обезпечение от 1200 лева така че правете си сметка ;)

Колкото до каското това по късно :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ами - аз на едната кола плащам 4.5%, на другата 5%. Мисля, че колкото повече остарява колата, толкова процентът е по-висок...

Link to comment
Share on other sites

Ами - аз на едната кола плащам 4.5%, на другата 5%. Мисля, че колкото повече остарява колата, толкова процентът е по-висок...

За кола на 4 години става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Зависи и начина на ликвидация при възникване на щета има много покрития и много варианти и тогава процента може да плава

Link to comment
Share on other sites

зависи колко е двигателя иначе по принцип Български Имоти държат ниски цени но не се знае до кога ще просъществува поради това че се готви сливане с Булстрад

Link to comment
Share on other sites

Държа да предупредя всички, на които предстои да застраховат автомобилите си, че към края на месеца цените ще се увеличат. Вместо да търсите най-евтината ГО по-добре си я направете НАВРЕМЕ.

Link to comment
Share on other sites

Laguna II 1.9dci 120 коня 2002-ра

 

За втора поредна година в Булстрад: 172 лева преди 3 седмици. Интересно, че в другият офис ми каза нещо от сорта на 178. Със зелена карта и всичко както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...