Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Обаче понеже Ауди ме подсетиха от другата тема ...

________________

 

Ама и коментите от статията ги бива

 

"аЛди са марката с най-много мигрирали собственици" ебаси, тия пеликани ли са, щъркели ли? И какво показва туй? Че хората харесващи Ауди си го купуват зарад... хм, не е иновацията (принципно нови технологии след куатро май нямат), не е заради дизайна (какво?), не е заради возията, не е заради двигателите... хм... сигурно не са им стигнали паричките за Бенца, Лексъс-а или БМВ-то което са искали.

 

Бърза справка за най-базовите и достъпни модели >

 

А4 120 к.с. бенз - 48к

 

316d печка 115 к.с. - 52к

в лева.

 

Та на VW груп най-силния аргументец е цената, а не друго - което никак не е малко, да не излезе, че ги подигравам. Просто рекламата им е неадекватна за мен.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

принципно нови технологии след куатро май нямат

След тази крилата мъдрост е крайно време да спреш с автомобилната тематика, освен ако не се готвиш да правиш собствено хумористично шоу. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Слушам те в захлас да кажеш нещо.

 

__________________

 

Докато копнея просветление... Някой разбрал ли е нещо за тия прословути еко такси и как ще се изчисляват ако има такива? Защото рових из на МФ сайта и не видях. Писах им мейл, не вярвам да ми отговорят. Акциза, че го няма е ясно, но да не измъдрят нова хитрина.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

А4 120 к.с. бенз - 48к

 

316d печка 115 к.с. - 52к

в лева.

 

Авенсис с малко повечко екстри - 37к... ей така моя тъст си взе шкода superb с маса екстри вкл. автоматик и продължава да е страшно доволен.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично си мисля, че е по-добре повече пари за мерцедес/бмв/ауди, отколкото да спестиш с опел, ситроен, тойота - т.н. - лични наблюдения.

 

Един жокер... говоря за интериора, качеството на изработка и т.н.

 

 

Сега гледах цените на Х1... те бая доволни били X1 sDrive20d 80 000 лева като има допълнителни екстри:

Вътрешно огледало и странични огледала с функция против заслепяване

Вътрешно огледало с функция против заслепяване

Вътрешно огледало с цифров компас

Система за почистване на фаровете

Фарове за мъгла

Сензор за дъжд и автоматично управление на светлините

Ксенонови фарове за къси и дълги светлини

Кожен волан

Мултифункционален волан

Runflat гуми

18 Алуминиеви джанти тип Turbine Styling 323 с различен размер гуми за преден и заден мост

Секретни болтове

Вътрешни декоративни елементи сиви Satin Silver matt

Подготовка за мобилен телефон с Bluetooth

Климатична инсталация 530 0,- лв.

Автоматичен климатична инсталация с разширени функцииКлиматична инсталация 530 0,- лв.

Камера за обратно виждане

Контрол на дистанцията при паркиране (PDC)

Навигационна система Professional

Комбинация текстил кожа Pearlpoint/Pearl Vermilion Red - Black червен - черен

Трансмисия

Автоматична функция Старт / Стоп 1CC 0,- лв.

Регенерация на спирачната енергия

Алармена система 302 0,- лв.

Вградено универсално дистанционно управление

Подлакътник за предните места, плъзгащ се

BMW Basic Service Inclusive – 5 години/100.000 км 7NH 0,- лв

Това включва 5 години безплатна смяна на масло, разни други течности по колата, труд и т.н.

 

 

 

Оо ето и нещо като за мен... без отсъпкта - 118i Кабрио Крайна Цена 68.735,- лв.

Подготовка за мобилен телефон с Bluetooth интерфейс

Фарове за мъгла

Runflat гуми

Секретни болтове

Стандарт за ниво на вредни емисии EU5

Външни декоративни елементи в цвят на купето

Автоматичен климатична инсталация с разширени функции

M спортно окачване

Радио BMW Professional (incl. MP3 function)

USB аудио интерфейс

Подлакътник за предните места 473 296,- лв.

Спортни предни седалки

BMW Basic Service Inclusive – 5 години/100.000 км

Кожен салон Boston Coral Red - Black – червен/черен

Автоматична функция Старт / Стоп 1CC 0,- лв.

Регенерация на спирачната енергия

жАлармена система

M Спортен пакет (337)

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен, но за 316 за мен не си струва... повече HP поне да има :)

 

Чакай, че за миг почнах да си го представям.....при положение, че за 55 взимаш Ц5-новото. И от от ония хубави промоцийки с много екстри и голям дизелак. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

A вместо тях може едно e55 AMG Mercedes за скромните 27к долара, реколта 2003 :)

http://www.internetautoguide.com/usedcars/...1337/index.html

 

______________________

И без това не вярвам да отиде някой от тук да си купи баш 316-ката или a4 - точно за тях няма особено хава. Просто да покажем и другата крайност, автомобил за без пари. Още повече, че ще го кара човек най-много 3-4 години ако не е много голям фен.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

A вместо тях може едно e55 AMG Mercedes за скромните 27к долара, реколта 2003 :)

http://www.internetautoguide.com/usedcars/...1337/index.html

 

Не, мерси. И това, че някой може да даде 55 бона за Ц5 не значи, че може да даде пак толкова, НО да кара и поддържа е55 :rolleyes:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Дали? Щото ако ги има кеш да ти кажа довода ти е за боклука ;)

 

____________________

 

Бира не пийм. Виж ако е лизинг разбирам за какво ми говориш. Но ако човек може да си позволи да изкара 50 хилки свежа пара, която си е изработил е друго. Ся, въпроса е и на колко хора реално им трябва е55 и колко има смисъл да го караш в задръстването в 08:00 и в 18:00 ама :)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Дали? Щото ако ги има кеш да ти кажа довода ти е за боклука ;)

 

По една Каменичка да сложим? :rolleyes:

 

Дали? Щото ако ги има кеш да ти кажа довода ти е за боклука ;)

 

____________________

 

Бира не пийм. Виж ако е лизинг разбирам за какво ми говориш. Но ако човек може да си позволи да изкара 50 хилки свежа пара, която си е изработил е друго. Ся, въпроса е и на колко хора реално им трябва е55 и колко има смисъл да го караш в задръстването в 08:00 и в 18:00 ама :)

 

е, в крайна сметка ще пия каменица. :rolleyes: :P

Link to comment
Share on other sites

Аз лично си мисля, че е по-добре повече пари за мерцедес/бмв/ауди, отколкото да спестиш с опел, ситроен, тойота - т.н. - лични наблюдения.

 

Един жокер... говоря за интериора, качеството на изработка и т.н.

 

 

Сега гледах цените на Х1... те бая доволни били X1 sDrive20d 80 000 лева като има допълнителни екстри:

.....

 

Общо взето може и да си прав но ако можеш да сложиш на масата минимум 60,000... освен това го има и момента с консумативите а нова кола освен в официалния сервиз другаде не може щото гаранции едно друго... обслужването на твоето BMW колко излиза ?

Link to comment
Share on other sites

Общо взето може и да си прав но ако можеш да сложиш на масата минимум 60,000... освен това го има и момента с консумативите а нова кола освен в официалния сервиз другаде не може щото гаранции едно друго... обслужването на твоето BMW колко излиза ?

 

 

Всяко новозакупено БМВ от България има 5 години безплатна смяна на масло и консумативи. Ще дам един пример... на едната кола и изписа, че трябва да се смени маслото баш като беше на морето. Закарахме я в БМВ Бургас и го смениха. Т.е. с тази промоциика не те интересува кой консуматив колко ти струва :) По-просто казано... купуваш кола от магазина и заправяш за поддръжка 5 години или 100 000 км - това е безплатния сервизен пакет, иначе можеш да доплатиш за друг пакет. Чувал съм, че най-якият пакет включва всичко... смяна на чистачки, износени части, труд и т.н.

 

"Със сервизен пакет от BMW, безпокойствата за разходите - за обслужване, поддръжка и в зависимост от избрания пакет и ремонт на износени части са вече в миналото. С BMW Включен сервиз можете да обслужвате вашия автомобил толкова често, колкото е необходимо без допълнително заплащане за определения период от време или пробег. Предлага се избор от пакети, от които можете да избирате. И понеже се прехвърля на новия собственик, пакетът увеличава стойността на вашия автомобил. Свобода, която не знае ограничения: BMW Включен сервиз."

 

Това важи от средата на 2007. За жалост не включва моята. А моята смяна на масло е около 500 лева.

 

 

Edit:

 

Ето какво представлява тоя пакет:

 

Първата стъпка към удоволствието да шофираш без ограничения: Редовното сервизно обслужване се покрива от BMW Service Inclusive. А добрата новина е: този пакет се предлага по стандарт с всеки закупен нов автомобил BMW за срок от пет години или пробег от 100 000 км.

 

Пакетът BMW Service Inclusive включва:

 

• Смяна на моторното масло и масления филтър

• Обслужване/смяна на въздушен филтър, микрофилтър и горивен филтър

• Обслужване/смяна на запалителни свещи

• Обслужване/смяна на спирачна течност

• Проверка на автомобила и стандартно обслужване в съответствие с BMW сервизната книжка

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Моята следваща кола няма определено няма да е хечбек и определено няма да е комби. И определено няма да е само с предно предаване... така че ще заложа или на някакво бмв или на ауди куатро или на нещо "народно" 4motion ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Определено е управляемо, ти къде си тръгнал с това БМВ - '
. :lol:
И може би сервизният му интервал да е на всеки 410 метра :)
Ами не е правено в БГ, но да. Чупи се бая - няма как. Важното е да печели :)

 

Ако ще от Лука Димотнездемоло да е правено, пак износването което ще има този двигател ще е ужасно. Top Fuel драгстърите след ВСЯКО състезание имат нужда от основен ремонт и преглед за микро-пукнатини (точно както едно време в Ф1).

 

В едно състезание (ден) имат по 4 дръпки най-много. Квалификациите за топ 16 са предишния ден и пак си има ремонт преди 1/8 финалите.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

така че ще заложа или на някакво бмв или на ауди куатро или на нещо "народно" 4motion ...

На "народните" системата ако не се лъжа е кофти- 95% отпред и евентуално ако компа реши, че има нужда нещо назад - яко ъндърстиър, докато куатрото е с торсен май.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам всички аудита са quatro.

Да ... аз пък знам че всички бмв-та до 93та са xdrive :)

 

4motion-a по преценка на компютъра ли е ?! Аз се надявам на "ръчен" избор ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Не е постоянен 4х4 ;)

 

И при Бенц и при VW системите са със виско или дигитални. Предполагам генерацията която ще купуваш от VW ще е със synchro , което е по-добре да не го плащаш - само излишен разход е. Разгледай инфото в нета за 4х4 системите ще добиеш добра представа кое какво е.

Link to comment
Share on other sites

И аз се бях запалил по едно време за пасата 4х4 и като взех такъв само с предно, ме беше яд, че не взех 'проходимия', но когато разбрах принципа на тяхното 4х4, бързо ми мина мерака. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...