Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

Операционната система която гугъл разработват още не е излезнала. Така че, като Гугъл не пишат нищо за нея, ти от къде ще разбереш каква е?

Гугъл "вълната" ми се струва добро като идея, макар да куцат някои неща там, сигурно ще се доизпипат.

И тииф, в грешка си, мс играят на сигурно, защото са си стъпили здраво в тяхните среди и не искат да си покажат носът навън в друга обстановка. Имат си продуктите, обновяват си ги, взимат парите на хората и така им е добре.

Гъгул се базира на безплатни и иноваторски услуги, за т'ва хората винаги ги посрещат с писимизъм, поне така мисля, защото те не предлагат нещо, което се знае от години и да продължават да го развиват до край, само и единствено съсредоточени там, към този продукт или даден пакет от продукти!

Аз лично разчитам на гугъл да се вижда нещо ново, дори и да не е нещо особенно, пак е ново и след този идея може да се доразвие и да стане нещо много по-добро, това е целта на иновациите общо взето.

:)

Овърмане, откажи се от тази битка, няма да я спечелиш, иновации не трябва да има, нека тъпчем на едно място. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply

И в този ред на мисли се зачудих, какво по точно гугъл е "измислило" и какво е придобило след закупуване на компании:..

 

 

Дата - Компания - Наследен в;

 

February 12, 2001 - Deja - Google Groups

September 20, 2001 - Outride - Google Personalized Search (iGoogle)

February 2003 - Pyra Labs - Blogger

April 2003 - Neotonic Software - Google Groups, Gmail

April 2003 - Applied Semantics - AdSense, AdWords

September 30, 2003 - Kaltix - iGoogle

October 2003 - Sprinks - AdSense, AdWords

October 2003 - Genius Labs - Blogger

May 10, 2004 - Ignite Logic - HTML editor

June 23, 2004- BaiduA Chinese language search engine

July 13, 2004- Picasa - Picasa, Blogger

September 2004 - ZipDash - Google Maps for Mobile

October 2004 - Where2 - Google Maps

October 27, 2004 - Keyhole, Inc - Google Maps, Google Earth

March 28, 2005 - Urchin Software Corporation - Google Analytics

May 12, 2005 - Dodgeball - Social networking service - Google Latitude

July 2005 - Reqwireless - Google Mobile

July 7, 2005 - Current Communications Group - Broadband internet access

August 17, 2005 - Android - Android

November 2005 Skia - Android, Google Chrome Browser

November 17, 2005 - Akwan Information Technologies - Search Engines

December 20, 2005 - AOLB - Broadband internet access

December 27, 2005 - Phatbits - Google Desktop

December 31, 2005 - allPAY GmbH Google Mobile

December 31, 2005 - bruNET GmbH - Google Mobile

January 17, 2006 - dMarc Broadcasting - AdSense

February 14, 2006 - Measure Map - Google Analytics

March 9, 2006 - Upstartle - Google Documents

March 14, 2006- @Last Software - Google Sketchup

April 9, 2006 - Orion - Google Search

June 1, 2006 - 2Web Technologies - Google Spreadsheet

August 15, 2006 - Neven Vision - Picasa

October 9, 2006 - YouTube - YouTube

October 31, 2006 - JotSpot - Google Sites

December 18, 2006 - Endoxon - Google Maps

January 4, 2007 - XunleiC - File sharing

February 16, 2007- Adscape - AdSense

March 16, 2007 - Trendalyzer - Google Analytics

April 17, 2007 - Tonic Systems - Google Documents

April 19, 2007 - Marratech - Google Talk

April 13, 2007 - DoubleClick - AdSense

May 11, 2007 - GreenBorder - Google Chrome

June 1, 2007 - Panoramio - Panoramio

June 3, 2007 - FeedBurner - FeedBurner

June 5, 2007 - PeakStream - Server (computing)

June 19, 2007 - Zenter - Google Documents

July 2, 2007 - GrandCentral - Google Voice

July 20, 2007 - Image America Google Maps

July 9, 2007 - Postini - Gmail

September 27, 2007 - Zingku - Google Mobile

October 9, 2007 - Jaiku - Google Mobile

July 30, 2008 - Omnisio - YouTube

September 12, 2008 - TNC (Tatter and Company) - Textcube.com

August 5, 2009 - On2 Video compression

September 16, 2009 - reCAPTCHA - Security

November 9, 2009 - AdMob - Mobile advertising

November 9, 2009 - Gizmo5Google Voice

November 23, 2009 - Teracent - Adsense

December 4, 2009 - AppJet (EtherPad) - Google Wave

Link to comment
Share on other sites

Никой не е казал, че точно те трябва да ги мислят, важното е, че работят все в насока с нови идеи... е да не се изказвам толкова силно и все пак, дали те са го измислили или са го "присвоили" не е от такова значение, защото идеите са налице.

Листа си го грабнал от wiki-то, хванах те!

Лист

 

Впрочем, сега като се замисля, гугъл искат да господстват над света, като име зад което се крият хиляди малки компании и проекти. хахаха

Тяхната идея май е в стил "на където се обърна все тяхно лого виждам", мобилни устройства, търсачка, ос, емайл, карта.

Сигурно си представят как след години върху къщите на хората ще седят надписи Гугъл.

Което не е ли малко плашещо? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

А аз в този ред на мисли мога ли да кажа старата истина, че ЕДИНСТВЕНОТО безплатно нещо е сиренцето в капана за мишки ! ;)

 

Тъй че ай мерси от тез безплатни услужки, дето даже и не знам как и по колко си ги и ЩЕ си ги плащам...

 

P.S. Те и пенсионерите не плащат данъци... :blink: , ако се сеща някой какво искам да кажа.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Време е да продължим темата с изключително интересните факти, които излизат напоследък:

 

Пазарният дял на Internet Explorer се е сринал до рекордни нива, според повечето анализатори около 60%, като най-голям спад от 10% има точно за последната година в периода на излизане на IE8 и Windows 7, според изследване на Conceivably Tech.

 

browser550.jpg

 

Други анализатори дори определят още по-осезаем спад на пазарния дял на IE. Интересен факт е, че всъщност най-много пазарен дял от този на IE напоследък е дръпнал Google Chrome (в пълен противовес на изказаните мнения преди година, че това е боклук, който няма да просъществува) и в момента държи дял от около 6.7%.

 

В същото време Apple отбеляза продажби от над един милион броя iPad само за 28-те дни от стартирането им, а общия пазарен дял на Windows ОС продължава макар и бавно своя ход надолу средно с около 0.3%. Загубите основно идват от мобилния пазар, където Google и Apple вече почти не дават шанс за пробив на мастодонта от Редмънд. :)

Link to comment
Share on other sites

...

 

:) От Куция кон Кром, само ИЕ е по-зле, което всъщност се вижда и от графиките. Аз не знам защо още съществува ИЕ - просто е години назад от Файърфокса, колкото и да го копират. А Крома расте повече от рекламата, която му правят и отчасти заради това, че е "модерен", което едва ли е критерий, но явно върши работа - засега !

 

Айпада е ясен (и тук доста мода има), ама той целия Епъл е на обратната страна на това как се правят милиарди от безплатни (платени при Епъл) услуги.

 

А Уин мобайл, закономерно върви към изчезване. Имам два телефона с Уин - единия с 5 (на почти пет години е) и един с 6 незнам коя си Уин мобайл. Еми този с 5 -та версия е железен, никакви бъгове, проблеми и т.н., 6-та версия сравнена с него е като недоразумение. Та при такъв "прогрес", изхода е предрешен - extinction. :)

Link to comment
Share on other sites

Chrome изобщо не е толкова куц. Аз си го ползвам и съм доволен. Бързо стартира, има всичко което ми трябва а пък html инспектора ми е по-удобен от този на firebug (не за всичко но то идеални неща няма).

 

Аз всъщност ползвам почти всички браузъри но най-много Chrome ползвам напоследък

Link to comment
Share on other sites

Точно навреме живна темата.

От тоя @#$@#* лагав Firefox вече ми дойде до козирката. С всяка версия става все по-отчайващ. До едно време се траеше с 10-20 таба след 15-тина дена почваше да лагва, айде иди дойди. Сега какво, с 30-40 таба ми се налага от известно време да се разполагам, и така след 3-4 дена вече едвам става за ползване! Лагва все едно работи 1 година. Е*ати. Да не говорим за разваленото скролиране, което явно на по-големи резолюции насича а не е мазно и плавно. Щото на малки резолюции почти го няма тоя проблем. Предните версии си бяха по-добре.

Въпреки това, отново неуспех съпътства опита ми да мина на IE за основен браузър. Основно заради непреодолими липси на всякакви дори дребни timesavers, на които съм свикнал през годините в FF.

В същото време да отбележа и Опера, и ИЕ8 работят с месеци БЕЗ НИКАКВИ ЗАБЕЛЕЖКИ по лагвания или каквото и да било. ИЕ8 си е седял с по 10-15 таба и ползван в 30-тина % от времето, в продължение на 5 месеца без рестарт, и няма нито един симптом да лагва, просто за мен това е НАЙ-стабилния браузър! Каквото щете говорете. И това се повтаря вече 3-4 пъти с по над 3-4 месеца без рестарт.

За съжаление това изглежда за мен не е най-важното след като не мога да свикна с липсите на елемнтарни дребни неща от FF, да не говорим да свикна някога с нещо като Хроме. Но ИЕ8 стартира по-бързо от FF (това за мен е най-маловажното де), по-бързо рендира, не лагва и след месеци, скролира винаги плавно без засечки и мн. други.

Нека IE му пада процента. Хроме каквото и да му се качва, това за мен не е показател никакъв! На Скайп му се качи също последните години, това прави ли го по-добър софтуер?! Не, свидетели сме как става все по-отвратителен.

За Хроме - кое по-точно спрямо IE8 примерно да му харесам повече? Някой да каже?! Стартира по-бързо? Колко по-бързо, ИЕ8 стартира за един миг при мен, FF маалко по-бавно, Опера най-бавно. А дали бих усетил разлика между 1/5 и 1/4 от секундата?! А дали през 30 сек. стартирам браузъра си? Или веднъж-дваж в 1 час.., аз лично веднъж-дваж на шестмесечие, ама айде да не се повтарям.

Не виждам Хроме в кое точно бие ИЕ8 примерно, при всекидневна употреба, освен в прекомерната си простота(ия). Но това вече е въпрос и на вкус и предпочитания.

 

То си беше ясно, че IE, претърпял толкова много критики през годините, заедно с откровената омраза към MS, ИЕ вече се приема едва ли не като мухлясал столетник, който бавно мърда напред, няма вечно да има огромния дял, който е имал едно време. Никнат алтернативни браузъри като гъби, и дали от маркетинг, или просто щото е модно да си с Хроме или каквото и да е друго, както стана малко с FF преди, и както виждаме на вълни как се мята света по разни откровени боклуци, та няма начин ИЕ да остане същия. Само дето OS-и не никнат чак толкова като гъби щото не е толкова тривиално, та Windows затва и малко по-бавно ще отстъпи някой ден.

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещаш какъв процент от хората ги бърка дали след 3-4 месеца без затваряне браузъра им ще започне да лагва. Процентът клони към нула. Даже бих казал е нула. Освен теб друг не съм прочел да си ги използва толкова време без да ги спира. И преди сме обсъждали този въпрос. Не забравяй, че това не е сървърно приложение. Браузърът е клиентско приложение. Така и не получих разумен отговор защо си решил да ги държиш отворени по толкова време. Никаква логична причина не мога да намеря. Ти сигурен ли си, че нямаш някакви проблеми със самата ОС?

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещаш какъв процент от хората ги бърка дали след 3-4 месеца без затваряне браузъра им ще започне да лагва. Процентът клони към нула. Даже бих казал е нула. Освен теб друг не съм прочел да си ги използва толкова време без да ги спира. И преди сме обсъждали този въпрос. Не забравяй, че това не е сървърно приложение. Браузърът е клиентско приложение. Така и не получих разумен отговор защо си решил да ги държиш отворени по толкова време. Никаква логична причина не мога да намеря. Ти сигурен ли си, че нямаш някакви проблеми със самата ОС?

Аз всъщност после малко съжалих, че тук се поизпуснах да обсъждам браузърите, защото има и друга тема за това, но както и да е.

Да, сещам се, че е така, но съм виждал мнения на хора във форуми, които са като мен. Защо не спирам ли.., от мързел вероятно. Имам много табове, уж и с доста "временни" страници, които често поглеждам през деня, с разни напътствия и други, обяви като референции, които от някои сайтове често се менят и експирват (примерно напоследък се налага в imot.bg да браузвам и често изчезват обяви, които искам да сравнявам с други и т.н., и много често букмаркването не е решение), букмаркването на всичко е галимация, с която не искам да се занимавам, да си замърсявам с временни неща важните менюта. Вече свикнах FF да го рестартирам през няколко дена със запомняне на сесията, та после относително безболезнено да възстановя. В доста табове съм логнат на определени места, за някои браузъра по някаква причина не ми дава да запомня паролите, за други си има Reload Every XX за следене на разни неща. Мога да продължа, но вероятно ще ме обвиниш, че самия метод на работа с браузъра който съм избрал е изначално грешен. Е, може, но преди с версии 2.хх на FF нямаше чак такива проблеми и до месец си стигаше. Там РАМ гълташе доста.

И по-важното - Нямам проблеми с OS, защото ако си прочел и други мои мнения, IE8 изкарва и 5 месеца (вярно, с по-рядко ползване) без ГРАМ разлика от ден №1 като усещане на работа ;) . Както и Опера (нея около месец съм я тествал и също нямаше грижи). Е, ако IE8 като интерфейс ме задоволяваше, ЩЯХ да ползвам него точно през целия си ъптайм без да го спирам и щях да си пея. За нещастие има някои други бъгове и липси от FF, които ме спират. Вече 4-5 пъти се случва IE8 да си кара над 4 месеца при мен без спиране без каквито и да е грижи като лагване и т.н. от тоя сорт. Т.е. за мен той си остава най-стабилния браузър, и крашвания не съм имал на него.

В интерес на истината май ще се потвърди за пореден път, че на FF болката явно му е Флаша. Оня ден инсталирах Flashblock и пускам флашове само тук таме където не може без тях (Google Analytics и други такива), и все още не усещам да е почнал да лагва, иначе на 3-тия ден щеше да не става.

Link to comment
Share on other sites

Може и за това да е, при мен флаша направо кара фокса да полудява за рам и да крашва константно докато не ги блокирам... аз използвам AdBlock Plus добавката и само заради тази добавка не съм сменил фокса с друг браузър.

И след като се блокират повечето флашове, естествено ръчно си става (с едно цъкане) и като се променят някои валути на урл бара, се държи двойно ако не и тройно по-стабилно от нормалното.

 

Проблемните зони на фокса.

Работата с рам паметта

Библиотеките с history

Url бара

Флаша

 

Ако тези неща се направят както в предишната версия на лисицата, имам чувството, че ще го заобичам то'я браузър. :)

 

И като за финал, мозила се прецакват като го правят все по-тежък този браузър, вместо да гледат всичко да е по-изчистено, да става бързо и пак да си държат на стила, те ми добавят ненужни работи като... personas и прочие.

Това смятам е и причината да не граби такъв дял потребители.

Link to comment
Share on other sites

Може и за това да е, при мен флаша направо кара фокса да полудява за рам и да крашва константно докато не ги блокирам... аз използвам AdBlock Plus добавката и само заради тази добавка не съм сменил фокса с друг браузър.

И след като се блокират повечето флашове, естествено ръчно си става (с едно цъкане) и като се променят някои валути на урл бара, се държи двойно ако не и тройно по-стабилно от нормалното.

 

Проблемните зони на фокса.

Работата с рам паметта

Библиотеките с history

Url бара

Флаша

 

Ако тези неща се направят както в предишната версия на лисицата, имам чувството, че ще го заобичам то'я браузър. :)

 

И като за финал, мозила се прецакват като го правят все по-тежък този браузър, вместо да гледат всичко да е по-изчистено, да става бързо и пак да си държат на стила, те ми добавят ненужни работи като... personas и прочие.

Това смятам е и причината да не граби такъв дял потребители.

Разводни се темата, но.. може би трябва да се попреместят малко мнения другаде.

Да коментирам и моите наблюдения около твоите.

Последните версии не съм забелязал да имат проблеми с паметта като предните. Ако визираш връзка и с библиотеките с хистори, ползвам Tabmix plus, той си има хистори и т.н., и Фокса РАМ не качва много с времето. Дори след доста дни не качва повече от около 300-400 МБ, което си е нормално за мен, но пък лага става ужасен (и при 200 , и при 400 съм усещал гадния лаг, т.е. връзка няма за мен тука). Предни версии са ми качвали над 1ГБ с лекота.

 

URL бара нямам особени забележки, с 1-2 твеак-а се пооправя, и там съм свикнал вече, малко го скофтиха, но.. нищо критично за мен.

За Флаша и забиването... ми Фокса май не ми е забивал скоро, дори с пълен набор флашове, проблемът е само в увеличаващия се лаг.

 

Да, все по-тежък става от тази гледна точка с всяка версия, като усет на работа, скролиране и т.н. По-добър е станал обаче в следните неща:

- стартира по-бързо отпреди (последните 1-2 версии като че ли пак обърнаха назад малко)

- някои дребни нововъведения в табове, по функции и др.

 

Ако ще става все по-тежък, и не го пооптимизират, може от някоя версия вече да прелее чашата и да мина на IE8 примерно, което поне за момента е невъзможно да стане, защото ФФ все още се търпи, заради всичките други плюсове по функционалност и интерфейс.

Персонас пък ми харесват, сложил съм си едно средносиво като фон, съвсем по-добре е, пак е простичко, но по-добре, и не мисля, че точно това е "помогнало" за сговнясването на самия браузър.

Link to comment
Share on other sites

Има един доста важен момент с IE. Реално това е единственият браузър който е интегриран на 100% в операционната ти система. Всичките други са в неизгодно положение. Това може да е една не малка част от причините. В момента има доста интересна кампания против flash технологията. Apple поеха инициативата, в последствие и Microsoft се включиха. Да видим до какво ще доведе това нещо.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Работата е там че трябва да стане малко по-културен html-a за да могат да се правят някои неща които дизайнерите сега само на флаш могат да правят. Иначе и аз не го обичам флаша но хората обичат шаренкото и да е по-динамично а подобни неща или с флаш или с някакъв плеър стават. Аплетите лека полека умряха или поне скоро не съм виждал кой знае колко аплети, нито activex-ове (то какви activex-ове да видя като ползвам главно chrome и ff) и единствения ActiveX който последните 3 години съм виждал е някаква простотия с която се стартираше печатането директно от браузъра и то го намерих за едни мои клиенти защото им било достадно да избират всеки път принтера и да цъкат още един път - искали като натиснат "Печат" и да се печатало :)

 

Ако изритат флаша ще съм доволен, но ме съмнява.

 

А MicroSoft с техния SilverLight - no comment. Не знам защо го направиха но е по-ужасно и от флаша според мен.

Link to comment
Share on other sites

Да така е. Но именно това е критикувано от години и че лесно може да наруши сигурността на цялата OS. Въпреки това какво по-точно имаш предвид, че останалите са в неизгодна позиция? Т.е в този аспект искаш да кажеш, че е по-добре сложен ли..

Това не обяснява защо примерно Опера също изглежда няма особени проблеми с дълги ъптайми, но нея не искам да ползвам по други причини. А ако работата с Flash е основния проблем, както засега си мисля, защото изобщо не лагва FF засега откакто блокирам флашовете от 3 дена, по-скоро трябва да се търси проблема в начина по който Флаш се ползва от IE8 и FF.

Да, за въпросната антифлаш кампания, дано само не е продиктувана от опит за "пробутване" на друга подобна, която да е даже по-зле, примерно нещо като куиктайм, а за Silverlight още нямам впечатления, да не говорим, че освен в сайта на MS, drugade никъде не съм засичал да ми го иска, то даже не беше ли още в някаква бета stage..

Link to comment
Share on other sites

Да, за въпросната антифлаш кампания, дано само не е продиктувана от опит за "пробутване" на друга подобна, която да е даже по-зле, примерно нещо като куиктайм, а за Silverlight още нямам впечатления, да не говорим, че освен в сайта на MS, drugade никъде не съм засичал да ми го иска, то даже не беше ли още в някаква бета stage..

Опитват се да пробутат H.264. Там обаче има толкова много патенти намесени, че не ми е ясно как ще го наложат.

Link to comment
Share on other sites

QuickTime и ITunes не ми ги и споменавайте. Това са едни от най-некадърните софтуери които съм виждал. По-зле от това могат само студенти да се справят.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MS oshte ne sa pusnali Win 7 Mobile. A Android oshte napodobqva beta versiq na posredstven mobilen OS.

Kakto vsichko pri google - dobri kato ideya no adski nedoizpipani.

 

Kolkoto do IE, mislya che IE v momenta e nai dobriq browser i Chrome nikoga nqma da bude tova koeto e IE prosto zashtoto google

suzdadoha image na Chrome kato na browser s potencial, koito obache se qvqva edin ot mnogoto free bull***ts koito sa pusnali za da kluvnat market share.

Zatova i povecheto seriozni potrebiteli vkluchitelno i biznesa nikoga nqma da izpozlva neshto drugo osven Microsoftski produkt. Zashtoto kogato se otkrie problem

v sigurnostta na IE, oshte na sledvashtiq den ima releasnat fix. Pri Chrome neshtata sa tochno obratnoto - google sa slojili BETA i ne ne davat 5 pari. Kogato

reshat da go opravqt, jivot i zdrave, togava.

 

Godfather, izpuzna druga osnovna novina - Win 7 e nai uspeshniq windows vuv vsqko edno otnoshenie. Udar za Linux i OSX.

Link to comment
Share on other sites

Zashtoto kogato se otkrie problem

v sigurnostta na IE, oshte na sledvashtiq den ima releasnat fix.

Ахахахаха. Затова има дупки неоправени от години :):)

Link to comment
Share on other sites

"prosto zashtoto google

suzdadoha image na Chrome kato na browser s potencial, koito obache se qvqva edin ot mnogoto free bull***ts koito sa pusnali za da kluvnat market share."

- Thief, ми тъй си е, що ли Хроме има такова разпространение, а по-добрата Опера толкова малко.. Някой някъде спомена, че щото тва е Google, имат власт и пари, вече могат да лансират и миризливо л***но и пак ще има успех. Същото, за което се обвинява и MS с техния IE.

Между другото съгласен съм с теб, че ИЕ е може би най-стабилния. А FF откакто му спрях флашовете, стана и той най-стабилния :) , вече близо месец и едва сега се наблюдават наченки на леко лагване щото все пак нерядко пускам по някой флаш, ютюб и други шитс.

 

Между другото тия дни пробвах Google SketchUp. Учудващо добра и функционална програмка за 3D. Разбира се има си някои малоумици но... Освен това има и Pro версия, познайте (платена) :rolleyes: . И пак общо взето става колкото да си ръчкаш нещо у дома, то тя и затва е 30-тина МБ де, непретенциозна.

 

"Koi sa tezi dupki neopraveni ot godini ?! "

- В IE6 си имаше дълготрайни дупки. IE8 вече не виждам с какво по-несигурен може да се нарече като цяло от другите. Като за разпространен с много пред останалите, даже май става по-сигурен от тях.

Link to comment
Share on other sites

Tedy, po princip vizirah IE8 makar i 7 da e dosta stabilen :)

 

Da produlja misylta si ot predishniq post - ako v Chrome se otkrie bug - ne vqrvam google mnogo da se razburzat da go opravyat. Dokato pri IE ili pone do vremeto kogato beshe integralna chast ot Win - MS imaha zaduljenie da reagirat i ne mogat da go ostavyat neopraven, bilo to i nekadurno. Golyama chast ot userite na IE e biznesa, a tam se iska seriozen support. Eto zatova FF i osobeno Chrome - nikoga nyama da vleznat v tozi segment. Imenno zatova mislya che IE e pone malko po safe ot Chrome. FF e safe, no tova nai veche se dulji na fakta che godini nared IE dominirashe kato browser i vsichki security atacki de facto byaha nasocheni kum IE.

 

Gogole SketchUp ilustrira tova koeto iskah da kaja - free uslugite na google osven tursachkata im sa dobri kato ideya, no s losho izpulnenie. I tya zatova e platena. Google maps sushto e mnogo dobur, no da ne zabravyame che tya trugna ot pridobivane na kompaniyata zad google maps.

 

V interes na istinata MS mogat mnogo lesno da vleznat na pazara na mobilni telefoni. Prosto pridobivat RIM i slagat ruka nad BlackBerry, a te sa bezsporen lider na pazara na smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Драги ми Thief четенето на шлекавица е трудно и не бих си правил труда да чета постове на нея. В България ползваме една хубава азбука, наречена КИРИЛИЦА.

 

Да, същата оная създадена от Кирил и Методий, и за която празнуваме на 24май.

Има фонетичен вариант на кирилската клавиатурна подредба-Като натиснеш някой бутон с надписче на Английски, то взема че излиза Българската буква-алтернатива, с малки изключения.

Инсталира се елементарно и се настройва с 4клика.Линк за кирилицата Линк

 

Кирилица, моля!

IE се ползва, защото е интегриран и защото някои сайтове-он-лайн банкиране и т.н могат да работят само с него както трябва.

Браузерът все още остава един от най-уязвимите, особено в моите очи.

Е, кърпят го, но нови дупки се намират прекалено често, за продукт поддържан от хиляди програмисти на MS, на които всяка компания плаща с всеки лиценз на Windows.

Относно Google-Ами евала. От дипломна работа на 2-ма студенти какво е станало.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...