Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

kato ti e trudno cheteneto ne cheri nikoi ne te kara nasila

 

много мразя някой да почне да се заяжда за смотаната кирилица

 

Tuka sme o6te Bulgariq, wapreki che politicite ni sa USA gazob*izci.

Oficialnata azbuka w Bulgariq e KIRILICATA, A oficialniqt ezik-Balgarski, kato toj se pishe s kirilski bukwi.

Werno, che wse poweche stawat horata, koito Amerika im e Bog i idol, no ne i na men.Sorry.

P.S Pisaneto na 6lekawica edwa li e proqwa na wisoka kultura.

Kirilicata ne e smotana, towa e azbukata na koqto pi6em ot wekowe.

Ej w towa prewry6ta ezika ni pisaneto na lateneca-Ne6o grozno.

Pisha go na 6lekawica, za da mogat da go prochetat wsichki.

 

Тук е България, ние ползваме Българската азбука.

Наистина, трудно се чете и е неприятно.

На кирилица пишем от векове, ако мислиш, че е смотана, значи...ами има места където не пишат на нея.Харесай си едно от тях :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply

Tuka sme o6te Bulgariq, wapreki che politicite ni sa USA gazob*izci.

Oficialnata azbuka w Bulgariq e KIRILICATA, A oficialniqt ezik-Balgarski, kato toj se pishe s kirilski bukwi.

Werno, che wse poweche stawat horata, koito Amerika im e Bog i idol, no ne i na men.Sorry.

P.S Pisaneto na 6lekawica edwa li e proqwa na wisoka kultura.

Kirilicata ne e smotana, towa e azbukata na koqto pi6em ot wekowe.

Ej w towa prewry6ta ezika ni pisaneto na lateneca-Ne6o grozno.

Pisha go na 6lekawica, za da mogat da go prochetat wsichki.

Искам сега да се извиня на модераторите и екипа за написаното по-горе. Няма повече безсмислено да спамя в темата.

 

 

jjjkjk - pod "tyka" imash predvid foruma li ? Ne schitam za problem da pisha na shliokovica oshte poveche pred hora koito nyamat absolutno nikakva ideq za temata.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Привържаниците на тезата, че Гугъл били само една търсачка дали могат да усетят колко смешно и неадекватно звучи всичко това само буквално има-няма година и нещо след старта на такива мащабни проекти като Андроид например? Нашествието на тази платформа е не само колосален успех за Гугъл, но и поредното доказателство за устойчивостта и неограничените иновативни възможности на отворения код и свързаните платформи. В момента няма друга платформа, която да дава сериозен отпор на нашествието на Епъл и всъщност, което е по-важно, да пришпорва все по-силно иновациите в този сектор. В тази битка на топ-иновациите е интересно да се запитаме къде е мястото на Микромек и Уиндоус? Ами става все по-очевидно, че това място отива някъде назад в историята. Вижте само последната дума на пазарните лидери като HTC с моделите Desire, Nexus One и разбира се флагмана Evo 4G, както и най-новия флагманов продукт на Samsung: Galaxy S. Тенденцията е повече от ясна. Огромното предимство на Андроид платформата е уникалната интеграция на иновативните услуги на Гугъл, като се започне с търсачката, мине се през Гугълмапс и се стигне до приложения като Гугъл Гогълс. Микромек просто и идея си нямат как могат да предложат нещо дори само бегло доближаващо се до това. Да не говорим за отчайващото изоставане с мудността на мобилната им платформа. След като за година и нещо Гугъл успяха да постигнат такъв иновативен възход, изключително приятно усещане ми доставя мисълта за това какво ни очаква в следващите две-три години. :)

Link to comment
Share on other sites

и всичко това само с лекичък разход на трафик, който се тарифира на обем. напрао луда далавера.   за доставчиците на услуги и на свързаност.

Link to comment
Share on other sites

и всичко това само с лекичък разход на трафик, който се тарифира на обем. напрао луда далавера.   за доставчиците на услуги и на свързаност.

Естествено, нали това е ключа за бараката. Все пак бизнес модела за да е устойчив, трябва да осигурява далавера на всички по веригата.

Link to comment
Share on other sites

Привържаниците на тезата, че Гугъл били само една търсачка дали могат да усетят колко смешно и неадекватно звучи всичко това само буквално има-няма година и нещо след старта на такива мащабни проекти като Андроид например? Нашествието на тази платформа е не само колосален успех за Гугъл, но и поредното доказателство за устойчивостта и неограничените иновативни възможности на отворения код и свързаните платформи. В момента няма друга платформа, която да дава сериозен отпор на нашествието на Епъл и всъщност, което е по-важно, да пришпорва все по-силно иновациите в този сектор. В тази битка на топ-иновациите е интересно да се запитаме къде е мястото на Микромек и Уиндоус? Ами става все по-очевидно, че това място отива някъде назад в историята. Вижте само последната дума на пазарните лидери като HTC с моделите Desire, Nexus One и разбира се флагмана Evo 4G, както и най-новия флагманов продукт на Samsung: Galaxy S. Тенденцията е повече от ясна. Огромното предимство на Андроид платформата е уникалната интеграция на иновативните услуги на Гугъл, като се започне с търсачката, мине се през Гугълмапс и се стигне до приложения като Гугъл Гогълс. Микромек просто и идея си нямат как могат да предложат нещо дори само бегло доближаващо се до това. Да не говорим за отчайващото изоставане с мудността на мобилната им платформа. След като за година и нещо Гугъл успяха да постигнат такъв иновативен възход, изключително приятно усещане ми доставя мисълта за това какво ни очаква в следващите две-три години. :)

 

bla bla...koe my e inovativnoto ? google imat nat 30-40 prodobivaniya na godina. Vsichkite im innovacii se bazirat na veche izmislen ot nyakoi drug model. A Microsoft prosto trybva da kupqt RIM i cimentirat apple i google zaedno na dunoto.

Link to comment
Share on other sites

bla bla...koe my e inovativnoto ? google imat nat 30-40 prodobivaniya na godina. Vsichkite im innovacii se bazirat na veche izmislen ot nyakoi drug model. A Microsoft prosto trybva da kupqt RIM i cimentirat apple i google zaedno na dunoto.

Абе млади момко. Ти успя ли евентуално да се опиташ да помислиш преди да посегнеш към клавиатурата? Или пък да не би случайно да комбинираш силни психотропни с метилов алкохол? Изобщо можеш ли да се замислиш какво ще правят Микромек ако купят РИМ? Ще почнат от следващия месец да пускат блекбърита с прозорци ли? :lol:

Единствената компания, която изобщо има някакъв смисъл да купуват това е само HTC. Обаче дори най-верният им до скоро съюзник като HTC почнаха да бият отбой, въпреки топлите връзки с тарикатите от Редмънд, подплатени с характерните за последните юридически каламбури. Върхът на сладоледа беше скорошното обвинение на Микромек срещу тях, че използвали цяла камара редмъндски патенти в устройствата им работещи под Андроид. Резултата беше, че HTC се съгласиха да им плащат някакви суми (нерде не Андроид с редмъндски патенти, които никой не е виждал в действителност, при това заплащани от производителя на хардуера), само и само ония да си траят пък тайванците да си продават на спокойствие най-новите джаджи с Андроид. Пълен смях. На тайванците обаче им трябва съвсем малко още финансова мощ и бетониран пазар (аха, позна - с платформата на Андроид) за да им теглят едни яки тайвански майни. Микромек така и не могат да разберат, че върха на съвременните мобилни технологии не е шарена платформа, която е минитюаризиран десктоп вариант. Истината е доооооооста далече от това. Ето защо опитите им в този сектор са абсолютно обречени. Както се вижда, това са го осъзнали дори най-верните им партньори.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък 1 не разбирам - защо хората искат телефон който е нещо като компютър ама не съвсем. Нито става за сърфиране (да не говорим за безумните цени на мобилния интернет) нито пък за нещо кой знае какво друго освен игри и евентуално навигация. Навигацията е къде по-удобна с по-голям екран а игрите са за лапетиите. Защо тогава не си ползват телефона за телефон ми се опитват да правят с него несвойствени работи и само се измъчват. Ей това не мога да го схвана от години насам. Снимането с телефон също е пълна трагедиа (с много малки изключения). Имам смартфон не защото е такъв а защото е единствения който ми хареса на размер, екран и да има умното търсене а не да цъкам всяко копче по 3-4 пъти докато изпиша правилната буква (това не толкова умни телефони Sony-Ericsson го имат но ми изглеждаха ужастно пластмасови и паянтави и затова взех тази нокия иначе нямах проблем да взема сони). За сметка на това умния ми телефон през 15 дни го рестаратирам защото нещо се ошашква и symbian-a почва да си мисли че няма памет за да ми покаже контактите. Ама какво да се прави, не само windows иска да се рестартира (то всъщност моя компютър не помня откога не съм го рестартирал, но телефона на 15тина дена задължително) :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък 1 не разбирам - защо хората искат телефон който е нещо като компютър ама не съвсем. Нито става за сърфиране (да не говорим за безумните цени на мобилния интернет) нито пък за нещо кой знае какво друго освен игри и евентуално навигация. Навигацията е къде по-удобна с по-голям екран а игрите са за лапетиите. Защо тогава не си ползват телефона за телефон ми се опитват да правят с него несвойствени работи и само се измъчват. Ей това не мога да го схвана от години насам. Снимането с телефон също е пълна трагедиа (с много малки изключения). Имам смартфон не защото е такъв а защото е единствения който ми хареса на размер, екран и да има умното търсене а не да цъкам всяко копче по 3-4 пъти докато изпиша правилната буква (това не толкова умни телефони Sony-Ericsson го имат но ми изглеждаха ужастно пластмасови и паянтави и затова взех тази нокия иначе нямах проблем да взема сони). За сметка на това умния ми телефон през 15 дни го рестаратирам защото нещо се ошашква и symbian-a почва да си мисли че няма памет за да ми покаже контактите. Ама какво да се прави, не само windows иска да се рестартира (то всъщност моя компютър не помня откога не съм го рестартирал, но телефона на 15тина дена задължително) :)

A aко телефона има Wi-Fi или аджеба направят UMTS или HSDPA с неограничен трафик и някаква месечна такса?

Правят мини вариант на компютъра, защото с нещо вече познато се работи по-лесно.

Снимането с телефона може да е трагедия, но не с всички е така, а за нещо набързо е ОК.

Или ще носиш със себе си всеки ден цифровата камера/ фотоапарат?

А ще носиш ли в комплект и GPS навигационно устройство?

А лаптоп ще носиш ли в комплекта, че да имаш някакъв достъп до интернет?

Прави се компромис с всичко, но въпреки това може да имаш всичко в едно устройство.

Музикален плеър, интернет достъп, видео плеър, GPS навигационно устройство, радио, TV-тунер, камера.

Лично аз каквото и да ми кажеш, бих предпочел устройство All in One, а не да нося всичко с мен.

Знам, че всичко няма да е на нивото и няма да може да се конкурира в качеството с цифров фотоапарат или лаптоп, но получаваш удобството от това да имаш всичко на една ръка разтояние.

Link to comment
Share on other sites

Още един стабилен партньор на Микромек анонсира решение, което е сериозен шамар за стратезите от Редмънд. LG обявиха, че до края на годината ще извадят на пазара 20 (двадесет) смартфон модела с Андроид. Толкова за платформата, която уж не ставаше за нищо.

Link to comment
Share on other sites

Sorry за офтопика ама да отговоря. Ако има други неща за коментиране предлагам на ЛС да продължим.

 

 

 

A aко телефона има Wi-Fi или аджеба направят UMTS или HSDPA с неограничен трафик и някаква месечна такса?

 

А дано ама надали.

 

 

 

 

Снимането с телефона може да е трагедия, но не с всички е така, а за нещо набързо е ОК.

Или ще носиш със себе си всеки ден цифровата камера/ фотоапарат?

 

Canon SD 750 - погледни го колко е голям. Няма телефон който да може да снима дори наполовина толкова добре колкото този бръмбъзък.

 

 

А ще носиш ли в комплект и GPS навигационно устройство?

 

Дума да не става. То ще си стои в колата и ще е с поне 5 инчов екран.

 

 

А лаптоп ще носиш ли в комплекта, че да имаш някакъв достъп до интернет?

 

А какво ще достъпвам и къде? Ей това досега не ми се е налагало. Може би за да проверя каква е температурата отвън? Да си проверя пощата може би? Нещо толкова неотложно което да не може да почака 1 час? Който има голям зор ми звъни или аз звъня на другия човек... сигурно аз не разбирам...

 

 

Прави се компромис с всичко, но въпреки това може да имаш всичко в едно устройство.

 

И става нещо като нищо... (мое мнение, не задължавам никого с него)

 

Музикален плеър, интернет достъп, видео плеър, GPS навигационно устройство, радио, TV-тунер, камера.

 

Музика със слушалки не слушам отдавна, в колата си имам радио и CD player друго не ми трябва.

Интернет достъп - на каква цена и какъв? На екранче с размер малко над пощенска марка е мъчение да ровиш повечето сайтове. Въжможно е ама е криво.

GPS - малко и неудобно

TV тунер - :rofl:

Камера(фотоапарат) - колкото да не е без хич - минало покрай фотоапаратите, за видеото няма да коментирам - става само за да можеш да се похвалиш на съучениците че еди коя си ти е направила свирка - от такова разстояние горе-долу се различава кое какво е, за по-голямо е ужас и се кара на догадки.

 

 

Знам, че всичко няма да е на нивото и няма да може да се конкурира в качеството с цифров фотоапарат или лаптоп, но получаваш удобството от това да имаш всичко на една ръка разтояние.

 

Да бе ама всичко което ти е на тази ръка разстояние е крайно кофти и неудобно. Ей това ми е мисълта. А повечето неща дори не ми трябват или ако ми трябват и съм пробвал да ги ползвам през телефона съм загубил 15 минути, не съм свършил това което съм искал и съм се изнервил. Ей това ми е мисълта

 

 

 

_______________________

 

 

Godfather: той и Symbian-a стана open source ама гледам всички бягат от него неясно защо... Нокия като видяха дебелия край го "отвориха" ама не им помогна. То че нещо е с отворен код не го прави по-добро или лошо.

Link to comment
Share on other sites

Godfather: той и Symbian-a стана open source ама гледам всички бягат от него неясно защо... Нокия като видяха дебелия край го "отвориха" ама не им помогна. То че нещо е с отворен код не го прави по-добро или лошо.

Така е. Обаче платформите с отворен код, каквато е Андроид имат изключително предимство на този ултраконкурентен пазар. Виж само за една година какво колосално развитие се случи както на платформата, така и на приложенията и какви сериозни играчи влязоха в играта (всъщност на практика вече всички без Нокия, макар в самата компания да има сериозни привърженици на изоставянето на Симбиан за сметка на Андроид). Ключът за бараката обаче е в интеграцията на иновативните услуги. Точно това правят от Гугъл и това плюс разбира се оптимизираността на платформата за мобилни устройства ги изстреля с висока скорост. Тази интеграция обаче развива и традиционните услуги на Гугъл. Търсачката например вече не е това, което беше с пускането на Гугъл Гогълс. Технологията за търсене с изображения е нещо наистина уникално. Гугълмапс също претърпя сериозно развитие и в момента е услуга, която сериозно застрашава живота на традиционните навигационни решения изобщо. И това е само малка част от списъка. В цялата тази конкурентна борба, нещастниците от Микромек седят отрстрани и продължават да се чудят защо потъват надолу със страшна сила.

Link to comment
Share on other sites

Твърдя че отворения код няма нищо общо с това. iPhone не е с отворен код пък гледай ги как продават. iPad не могат да насмогнат да произведат толкова колкото се купуват.

 

Android е това което е, защото Google стоят зад тях и както казваш се интегрира с разни техни услуги. Неприятното е че ти трябва интернет. Верно в много кафенета има WiFi a и мобилния трафик поевтинява но продължава да е безобразно скъп все още... вече не е чак толкова бавен поне, но пък можеш много бързо да се набърбукаш със солидна сума.

 

Аз продължавам да недоумявам какво толкова им харесват хората на "умните телефони" и май най-добре да взема да пусна отделна тема че току-виж някой ми отвори очите :)

Link to comment
Share on other sites

Твърдя че отворения код няма нищо общо с това. iPhone не е с отворен код пък гледай ги как продават. iPad не могат да насмогнат да произведат толкова колкото се купуват.

Дедо, Епъл се ползват от предимството на първите, пък те също така си правят и хардуера на платформата, което е съществената разлика в случая. Докато Гугъл нямат сериозни мераци в тази част, защото за тях интеграцията на т.нар. cloud services е от първостепенно значение. Ако Андроид не беше отворена платформа, никога нямаше да постигне този успех по съвсем разбираеми причини и никога нямаше да могат да обвханат така абсолютно всички производители. Този пазар е ултрахиперконкурентен и буквално всеки цент по веригата е от значение. Архаичните бизнес-модели като Редмъндския нямат никакъв шанс.

Link to comment
Share on other sites

Щото нали знаеш приказката че не е кой знае к'во ама радва.

 

Иначе съм съгласен, много функции, нито една от тях не е достатъчно качествена (някои хора от темата използват това описание за гугъл впрочем, като тииф, който видимо ако може ще се венчае за МС скоро).

Друго... отвори тема! Така ще те ядът там, че ще се откажеш от мнението си на втория ден! XD

Link to comment
Share on other sites

Това за смартфоните е истина, на който толкоз му трябва връзка с интернет има мини латопи които макар с 10-11 инча екран могат да свършат реална работа, при тегло под килограм и 10 часа работа на батерия, смартфона губи смъсъл отвсякъде. Да не говорим, че за парите за смартфон може да се вземе що годе приличен телефон, нетбукче и даже ще останат пари да се почерпи.

Link to comment
Share on other sites

Ето още нещо интересно от пресата за манията в момента по Андроид машините на HTC в Америка:

Aside from these difference, the HTC Droid Incredible and the HTC EVO 4G are practically identical.

 

Both run Google Android OS 2.1 on a 1 GHz Qualcomm Snapdragon processor, use the HTC Sense user interface overlay, sport 8 megapixel cameras with a flash, and come with 8 GB of storage, Wi-Fi, GPS, and an array of other features. They even cost the same: $200 with a two-year service contract.

 

And there’s one more thing they have in common: they are hard to get. Demand is so high that both Sprint and Verizon have their respective products on backorder.

Link to comment
Share on other sites

Бахти за $200 (и американска заплата) и аз бих си го взел. Ама за над 1000 лв и българска заплата ще взема да пропусна след като не ми трябва особено.

 

Apple и Google са имена, не забравяй. Ако не беше Google нямаше никой да погледне Androida гарантирам ти и това дали е отворена платформа или не мисля че няма голямо значение.

 

Преди време един приятел беше казал че в офиса на Тойота в щатите куче да вържеш до 2часа ще го продадеш, същото е и с Google и софтуера. Хубаво или не чак толкова - името продава. Apple също техните iАлабала се купуват не че са чак толкова по-добри или нещо, ама дизайна, името Apple и рекламата какво ли не правят.

 

Вземи друг пример - Нокия телефоните им от 8мата серия са пълна пръдня (с извинение) ама сложили не знам си каква кутийка, реклама, едно друго и продават телефон с отвратително слаби функции на отвратително висока цена... друг да го направи ще го отсвирят ама нали са Нокия и рекламата им е добра и се купуват, нищо че телефони на няма и половината от цената на 8800 примерно имат много повече функции, работят по-бързо и т.н. но все пак да имаш 8800 значи си гъзар.

Link to comment
Share on other sites

Gadfather...mnogo si se filmiral pokrai bezplatniya crap ot google. Google se slavyat s tova che ne si izpipvat produktite vkluchitelni i Androida. Vsushtnost, tova koeto lipsva na MS e malko agresiya, ne tolkova ideya.

Link to comment
Share on other sites

Бахти за $200 (и американска заплата) и аз бих си го взел. Ама за над 1000 лв и българска заплата ще взема да пропусна след като не ми трябва особено.

 

Apple и Google са имена, не забравяй. Ако не беше Google нямаше никой да погледне Androida гарантирам ти и това дали е отворена платформа или не мисля че няма голямо значение.

Дедо, то хубаво името ама не забравяй, че и Микромек са не по-малко име от Епъл или Гугъл. Обаче това някак си не им движи далаверата на този пазар - познай защо. Същото се отнася и за старата слава на Нокия. Конкуренцията в този сектор е убийствена и това да си лежиш на стари лаври е равносилно на самоубийство.

Иначе за цените си прав, ама всъщност това си е проблем само на българските оператори.

 

Gadfather...mnogo si se filmiral pokrai bezplatniya crap ot google. Google se slavyat s tova che ne si izpipvat produktite vkluchitelni i Androida. Vsushtnost, tova koeto lipsva na MS e malko agresiya, ne tolkova ideya.

Момче, спри да смесваш психотропни с алкохол менте, че ставаш вече комика на годината.

Link to comment
Share on other sites

Microsoft наистина лежат на стари лаври и последните телефони на HTC с windows бяха зле или поне на мен не ми харесват защото е всичко друго но не и телефон. Ма то на мен и iphone не ми харесва :lol:

 

Нормално е да губят пазари след като се появи нов и то силен играч а виж че последните години излезнаха 2 при това. Доскоро имаше само symbian и WM и разни не-умни телефони (от които ако на Sony-Ericsson бях намерил модел който да не е дотам пластмасов и да има умното търсене което за първи път видях в windows mobile и се влюбих в него, щях точно SE да си взема ама или клавиатурите бяха изчанчени или толкова кофти пластмаса че ме беше яд да ги гледам - верно евтини ама чак пък толкова).

 

MS aко се стегнат имат шанс да задържат доста от пазара и ще е интересно да гледаме надпреварата на 4мата играчи... и да ме убедят че имам нужда от подобна джаджа защото засега ми е тотално излишна

Link to comment
Share on other sites

Godfather...znaesh che sum prav no si dosta tvurdoglav - zatova i vsyako tvoe izrechenie e ednakvo s predishnoto, i.e. ne dava nova informaciya.

 

Celite na MS sa suvsem drugi - kontrolirane na OS pazara, totalna zavisimost na business-a ot tehniya software. Vsichko drugo idva na vtoro myasto. Google i apple vdigat mnogo shum okolo sebe si, no istinata e che tova nosi malko value added. Osobeno pri google. Problema pri tyah e che vsichkite tezi shitni koito pusnaha v posledno vreme imat edin problem - ne mogat da stanat silen revenue generator. A i vse oshte chakame Win7. Neshto sprya da govorish za Linux - koeto e napulno normalno sled kato drugite OS byaha totalno sravneni s zemyata sled izlizaneto na Win 7. E, ne se i sumnyavam che i za nego si mi spretnal edin absatz.

Link to comment
Share on other sites

Godfather...znaesh che sum prav no si dosta tvurdoglav - zatova i vsyako tvoe izrechenie e ednakvo s predishnoto, i.e. ne dava nova informaciya.

 

Celite na MS sa suvsem drugi - kontrolirane na OS pazara, totalna zavisimost na business-a ot tehniya software. Vsichko drugo idva na vtoro myasto. Google i apple vdigat mnogo shum okolo sebe si, no istinata e che tova nosi malko value added. Osobeno pri google. Problema pri tyah e che vsichkite tezi shitni koito pusnaha v posledno vreme imat edin problem - ne mogat da stanat silen revenue generator. A i vse oshte chakame Win7. Neshto sprya da govorish za Linux - koeto e napulno normalno sled kato drugite OS byaha totalno sravneni s zemyata sled izlizaneto na Win 7. E, ne se i sumnyavam che i za nego si mi spretnal edin absatz.

Бахахахахаха, човече, ти сигурно идваш от някаква друга вселена. Щото в тази нашата точно Гугъл и Епъл са тези, които са учебников пример за уникален revenue generator от всяко едно иновативно начинание. Точно това им умение им гарантира завладяването на нови пазари, в които дългогодишни позиции са държали други тарикати, на които им липсват точно тези умения. В нашата вселена това горното се вижда елементарно от числата на публичните финансови отчети и от трендове на пазарните дялове, от които дори неграмотен абориген би схванал разликата. С теб вече не ми се приказва, честно. Или нарочно се правиш на шут, или просто си някакъв безнадежден случай.

Link to comment
Share on other sites

Стига си наблягаъл на тия иновативни истории от гуугъл. Нищо иновативно нямат гуугъл, имат менаджерски подход и пари да купуват тези иновации. Търговци! Кажи ми какво са измислили гугъл? И какво са купили? Епъл са като покемоните за децата, нищо повече от модно движение, слийк дизайн за сума пари...iSiktir...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...