Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

Щото в тази нашата точно Гугъл и Епъл са тези, които са учебников пример за уникален revenue generator от всяко едно иновативно начинание.

 

Да бе ама при Apple нито кода е отворен нито нещо е безплатно...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply

Koe na google e tolkova veliko ? Kato izkluchim edin google maps (ot pridobivane) i Andriod (koito spored men ima oshte mnogo put da izvurvi dokato se naloji) ? Vsichko drugo e posredstveno i ima dalech po dobri resheniya. Kato zapochesh ot Chrome i stignesh do proslovutiya google profile...

Link to comment
Share on other sites

Чайте ся, кое по-точно при Google е безплатно?!

Търсачката? Ми кажете за платена търсачка, че не се сещам.

Google Maps? Ми кажете услуга с платени карти, която има шанс да стане бързо световноизвестна, и за която да се налага всяко хлапе да плаща.

Wave? Тая тъпотия пък не знам дали някой би дал пари, а месинджъри платени не знам да има, камо ли работещи изцяло в браузър имайки предвид всеки браузър колко нестабилен софтуер е, с изключение на IE8, който оставя всички останали да му дишат прахта по дълговечност според мен, както съм казвал, ето в момента близо половин година ИЕ8 не съм го спирал и работи като ден N1, а ФФ е рестартиран поне 10 пъти, Опера що годе е стабилна и тя, за Хроме да не говорим.

А Миранда, и mIRC, и др. не съм ги рестартирал и тях половин година, ама те са десктоп програми, а най-мразим да се занимавам с крашващи IM софтуери и такива които имат по-странична функция в бекграунд, а като се сетя, само FF и един ФТП клиент ми крашват чат пат през годините. Да не говорим в браузър ако работи всичко, кви обеми памет ще гълта за един IM примерно, а Миранда ми гълта 2-3 МБ буквално. Кво да се плюнчим с тия браузърски глупости.

 

Общо взето всеки един сайт в интернет предлага някаква услуга безплатно. Моделът е такъв, че не можеш за всяко нещо като услуга в интернет да искаш пари. Не и докато ресурсите са общодостъпни, ако за всяко нещо трябваше да се плаща в нета, нета нямаше да излиза 20-30 лв, а много повече. В крайна сметка както останалите казват, повечето от тия неща са до огромна степен наложени и ненужни и глупави. Такива, без които не само можем, но и щяхме да сме по-щастливи.

Да споменавам ли като търся в Google за нещо, че ми излизат по един милион сайтове за обяви с помия като инфо, изтекли обяви и т.н., вместо да ми излезат сайтовете на хората, които се занимават с нещото.. Ако ги нямаше тия помии, дори слабо оптимизиран сайт щеше да излиза напред. А тук какво става, свидетели сме на това как помии, в които са вложени средства за SEO, а реално нямат стойност, или дават хаос като цяло, са напред и наводняват първите резултати. Поне за голяма част от търсенията при мен лично. Намирам доста неща така, но все по-често се разочаровам, и бягам към директории/индекси с ръчно одобрени ресурси и т.н. 100 пъти предпочитам да има по ЕДИН-ДВА сайта за дадена област (обяви, имоти и каквото се сетя от тоя сорт) отколкото 1 милион, и да намериш това което ти трябва е непосилно и накрая си с износени нерви. Обяви - у нас има 100000000 такива сайта. Верно ако реши човек публикува в 10-тина най-известни, но и хората търсят почти само в първите 2-3 по-известни. Да ама някои попадат в по-неизвестни или по- им харесват или др., а точно там може да е твоята стока/имот и т.н.

Имоти - има 100 сайта, все известни, същата работа. Агенции за имоти - само в пловдив наброих около 200, поне тия с които последните месеци си имах взимане даване. А колко са реално не знам. Пълен хаос е там пък. Ако имаше един сайт за имоти, влизаш намираш квото търсиш и точка. Поне знаеш дали има или не каквото точно искаш. А то тва кво е, ебати. Агенциите буквално се "бият", след 2 срещи почват да нервничат, на третата вече си изпускат нервите, говорят откровени лъжи, мажат, ама то нали има 200 като тях, а общо се продават примерно 100 имота, и като се замислиш, какъв е смисъла от

стотиците агенции?! Накрая или свършена работя йок, или намираш НЕЩО там колкото да ти хареса що годе, или си съсипваш нервите накрая, АКО намериш нещо което да ти допада наистина.

Това е, предпочитам да нямам огромен избор пред това което е сега поне в Бг.

 

За мен във всяко нещо си има и негативи.

Много съм съгласен с vinyl_master! Повечето неща, които за много хора е иновация и "яко", за мен са просто мода, маркетингово наложени никому ненужни шитс (поне голяма част). Тук ще се скочи, че и MS така налагат продуктите си. Само дето Windows е OS, а без такава не може нито един PC, и ако сега при мобилните услуги има избор, ми нека и при десктоп да навлязат тия дето при мобилните, та да отстранят MS и там, щом е толкова зле стратегията им. Само дето май при десктоп конкуренцията е слаба, има един линукс с 10000 дистрибуции, един мац, ама нали, при десктоп да си конкурентен май е малко по-трудно.

Link to comment
Share on other sites

Google docs е велико. Понеже се мъча да правя нещо подобно на ексела и го разглеждах тяхното - уникално е! Хитро са го измислили това.

Link to comment
Share on other sites

На скоро четох няколко статии специално за SEO, едната от която в PCWorld мисля и съм съгласен с автора им-SEO е просто начини да излъжеш търсачките.

Замислете се-Няма нито една голяма компания или организация, занимаваща се със SEO.

Всичко се прави от отделни,уж пръснати експерти, които тайно и задкулисно "оптимизират" сайтовете на тези, които си платят.

Най-дразнещо е като пуснеш търсене за нещо, отиваш в друг сайт, който пък излиза още една търсачка за нещо си, и отдолу реклами на същото.

Просто SEO е направо престъпна дейност според мен. Един вид Измама едва ли не.

И аз искам като търся нещо, да го намеря, а не да обикалям и само да срещам сайтове "търсачки" или такива, които ме линкват "на майната си"

Постоянна битка между SEO "оптимизаторите" и търсачките. Но SEO "оптимизаторите" са винаги стъпка пред търсачките. :bgrin:

На Google единствените им хубави услуги са търсачката, може би пощата, Google Maps и Google Earth от части.

Всичко останало за crap, който не ползвам защото е досаден, бавен и т.н.

 

Лично аз съм сигурен, че Редмъндският гигант няма да излезе от играта.

Той не губи пазар току-така и сигурно подготвя нещо... :punk

Apple нещо не ми допада въобще, ама въобще.

Същото е и със Android...

 

СмартФоните може да са компромис със качеството на функциите, но не може да искаш нещо малко, ултракомпактно и да има всичко, което пожелаеш и да работи по-добре от всяко нещо в него, сложено като отделен предмет.

Не може да очакваш от камерата качество на професионален фотоапарат, нито да очакваш телефона да свири като уредба, или да е мощен колкото компютър i7 и 12GB RAM.

Но СмартФоните дават най-доброто, което може да имаш и едновременно с това да го имаш в компактна опаковка.

Преди 20 години са говорели и че лаптопите не стават, нямат бъдеще, не били толкова добри като настолните компютри, ама сега какво стана?

Май лаптопите взеха да бият по продажби настолните PC? :)

Link to comment
Share on other sites

Абе въпроса е, че се прекалява и интернет даде поле за изява на всякакви и на куцо и сакато. Моето лично мнение е, че нашето Бг интернет пространство е някакъв огромен хаос, точно куцо и сакато прави сайтове. Че знам един индивид, който има към 50 (вече може и да са стотици) сайта за обяви, дибидюс едни и същи, демек с една и съща кодова база 99%, при това смешна отвсякъде, сменени само цветовете и името на сайта, нацвъкани дессетки и стотици, даже в whois е един и същ.

 

Много съм разочарован от търсачките вече.

SEO не е по-престъпна дейност от тази в доста други сфери на един свободен свят, и в капитализма. Но когато човек се нервира, може да я нарече така.

GMail е добра поща, там са ми всички основни пощи, които ползвам. Два критерия имам за поща: 1) да има POP3/IMAP/SMTP, 2) да не пада често. А да, и добрия СПАМ филтър на трето. А да, общо взето да няма смешни ограничения за големина на изпратените атач файлове. Уеб интерфейс на пощи не ползвам, само на Яху, че там имам от 10 години поща само за спам и разни регистрации по сайтове. И като цяло освен липсата на POP/SMTP при другите разни пощи, GMail си е една нормална поща, ползвам я щото и аз не знам, може би Единствено защото са Google и се предполага, че "утре" няма да изчезнат, а имейл адреса е май единственото което най-дълго във времето остава константно за повечето хора: скайп се краде относително по-лесно, GSM-и се сменят (много ясно при тия наши изедници и 100000 абонаментни плана и уловки чак да ти писне (аз закво не ползвам GSM отдавна, чат пат ако не забравя го пускам да се зареди и ако трябва да се ползва за аларма нещо)), и т.н.

Напатил съм се в миналото от мейл услуги дето или са тестови платформи, или падат често, или изчезват или правят POP3 платен, дагиеа.

Google Docs - хубу, набързо онлайн да редактираш някой документ, при наличието на свободни десктоп офиси като ОО, и такива които можеш на флашка да си носиш, а не да разчиташ на ограничените уеб базирани глупости, още повече има ли комп с Виндовс, който да няма MS/OO Office?!

И аз не виждам кой знае какво около Гугъл фрапантно, иновативно, breath-taking, революционно, което да ми промени драстично живота.. Повечето хора ползват Единствено търсачката, за другите неща може и да не са чували.

А техните напъни за уеб базирани OS и другите такива шитс, да са ****. Далече сме още от момента в който ще узрее подобна шантавост, особено в Бг.

 

Съгласен съм с мнението за плеърите, камерите и т.н. глупости, че аз и лаптопа видях че го ползвам от гъзария, като ида някъде да разцъкам ICQ, и кво, нищо което да не може да почака дори два дена да се прибера. Сигурен съм, че с доста хора е така. Ама пред себе си или пред роднини не смея да призная, че лаптоп не ми беше особено нужен. В момента се ползва 99% да ръгам гадни програми като Скайп на него, някоя игра за да не рестартирам десктопа, за някои тестове, за които не ми се пуска vmware, и др такива, като бонуса е по-малкото гълтано електричество все пак. И кво, взех си мобилен нет от Мтел дадох 100 лв, и кво, 80% от трафика ми изгоря, а 20-те % от гъзария на морето. И сега седи.

Ми децата по основните училища?! Всеки с GSM, да не мислите, че толкова са им нужни, това е мода, не си бръснат за слива ако нямаш телефон и да не ти звъни по време на час, да си го кажем в очи. Толкова много примери могат да се дадат за неща, без които можем да си живеем също толкова щастливо и добре... Просто с някои неща се прекалява, това ми е мнението.

Все ми е едно дали Редмънд ще излезе от игрите, вакуум няма да има, ако е платено нещо, отново ще има начини за заобикалянето му, а мобилните услуги все още не са на приемлива поне за нашите стандарти цена, а евтините боклуци просто не стават за нещо кой знае какво от това да се гъзариш или да си чекваш пощата да видиш някой ако ти е писал и да му отговориш. 2/3 от помията по мобилните устройства са ненужна crap.

Че няма да слушам музика по улицата, голям праз, не разбирам как мога да вървя или карам кола и да слушам със слушалки, аз даже в кола като карам мразя да слушам музика, ама това е др. тема.

В бъдеще може да се усъвършенстват нещата и да стават, както лаптопите задобряха и сега се ползват като десктоп даже.

jjjjjk, лаптоп се ползва от хората по различни причини. Първо предимно от хора, които или ровят по нета повечето, слушат музичка тва онва, ей такива глупости. Второ, от хора които Наистина имат нужда от мобилност. Трето, ако имаш готовност ако нещо му стане да ръсиш пари за ремонт, щото знаеш смяна примерно на едно дъно колко струва и т.н. Да не говорим че цените на един лаптоп са по-високи от на десктоп както и да го смятаме, за мощността, функционалността и възможностите които дават. А ако ползвам външен монитор, клав, мишка, кво остава.. пак си струва само ако ти трябва да го мъкнеш, иначе за нещо по-сериозно като работа не става, т.е. не е ефективно, дори ценово.

 

Та един ден ако измислят екран който може да се сгъва примерно , или навлязат прожекционните клавиатури или... сещате се, всичко това, след 20г. може и да е реалност, тогава съм съгласен. Тва сега е мижи да та лаже. Колкото да чекна някоя поща, и то с триста зора. Камера в телефон има смисъл за бързи неща, вярно е, плеър така или иначе имат за да слагаш мп3 за звънене, останалото айде мерси, досега и без него сме живели, а сега май не живея по-качествено ако имам ТВ тунер в телефона примерно.

Link to comment
Share on other sites

Тоя андроид какво му се кефите толкоз незнам. Просто ми е чудно какво може да ме привлече - 2/3 са някакви социални мрежи ала бала facebook и шитни останалото го имат и в хубавите модели смартфони на по 4 години вече. tedy музиката е добре, най-малкото единственото което трябва да се направи е да се остави пултчето за хендс фрии-то и са му се махнат стандартните слушалки и да се сложат хубави слушалки които са дори по-малки и леки от стандартните. Останалото е само бонус. Камерата се ползва рядко, поне от мен не повече от 10-20 пъти в годината. Новия вид на търсачката на гугъл е най-големия шит който съм виждал напараво ми става гнусно да я ползвам с това как напълниха полето отляво с лайна. Хайде на широк и голям монитор се търпи, 1920 по хоризонтала е достатъчно, но на лаптоп със стандартната вече 1366х768 положението е просто плачевно. За пощата ок не е лоша и е стабилна другото за мен няма значение. Пикасата съм я ползвал и за 15 минути ползване получих обрив от простотията и, за останалите неща дори не искам да им пробвам хилядите шитове копиращи програми които вече ги има при това спряващи се много, много по-добре от гугълския им еквивалент. Чувам, че на разни нетбуци искали да им слагат андроид. Смях в залата, да се сравнява Андроида с компютърна ОС е като да се сравняма вентилатор с климатик. А това с уеб базираната система която увисва ако няма нет, да не говорим за времето за търсене за съхраняването на лични файлове и т.н. незнам за какви се имат гугъл. Цялата им работа е напънала се планината и родила мишка. Поне да не бяха барали търсачката която си беше добра но и нея я превърнаха в поредния им шит.

 

ПП. Минимализма както в устройствата така и в хардуера никога не ме е привличал, никога няма да ме прилече нищо на Ейпъл нито на Гугъл. На беличкото и лъскавкото се кефят хора които ползмат компютъра само за скайп, фейсбуци, ферми и т.н. и за тях е само моден аксесоар.

Лаптопите никога няма да изместят настолното ПС. Най-малкото тая статистика е за продадените предварително сглобени настолни компютри и за продадените лаптопи. Конфигурациите които не са сглобяване сериино а сабирани от различни части даже не са в тая статистика.

Link to comment
Share on other sites

Всичко трябва да е с мярка. И аз не обичам минимализма на Хроме и сафари примерно, но не ми харесва и bloat като скайп примерно. За някои неща колкото по-семпли по-добре. Миранда примерно е минималистична, но предвид колко рядко принципно ѝ виждам интерфейса, хич не ми дреме, стига да има функционалността, а тя я има, има плъгини и т.н. Скайп е в другата крайност, адски ме дразни.

 

Мен пък сегашния изглед на Google ми харесва, нямам особени скрупули за изгледа им, и сега си е Ок, резултатите че били малко по-вдясно, пак и на лаптоп си е Ок на ширина. Мен пък понякога ме радва че има отляво разните опции щото ги ползвам нерядко. Хоумпейджа им ме дразни там дето трябва да се мърда мишката след зареждане, да се покажат допълнителните линкове в сайта им - за къв дявол трябваше да го правят тая простотия..

 

Пикасата е бати лайното. И аз се обринах, 2-3 пъти през годините съм я пробвал да видя как се развива, и всеки път с гръм и трясък се маха, добре че само по виртуалки я пробвам, не искам да я помириша.

Андроид дето искат да го изси*ат, само да не го мерна на нетбук или лаптоп, който по някое време бих искал да закупя. Или поне хардуера да поддържа още дълго и конвенционалните OS.

Въоръжи и простаците с интернет, дай им възможност да серат по нета та Гугъл да им индексира и техните лайна....

 

Същото и с фейсбук - и него не мога да го гледам. По-голям хаос в един сайт не бях виждал, честно. Оня ден се наложи да поразуча и API-то им за връзка на приложенията с наш сървър, помагах за дебъгване на една простотия де, та навлязох в по-дълбоки shits, едвам изтраях. Нямам предубеденост, но са малко сайтовете, които не мога да понасям.

Link to comment
Share on other sites

Лаптопите никога няма да изместят настолното ПС.

 

Абе подобни лафове са ги говорили преди време че PC-тата никога няма да изместят големите машини с терминалите пък гледай какво стана. PCтата първоначално са били само за любители ама вече не е така.

 

 

За децата и GSM-ите - на тях не са им нужни наистина, родителите обаче се чустват по-сигурни когато знаят че винаги могат да ги намерят или децата да им звъннат ако е необходимо. Аз и на моя бих дал GSM след като тръгне на училище по същата причина

 

 

За лаптопите - има и такива с по 2 дисплея: http://www.gscreencorp.com/ или поне скоро ще има... тази година може би :)

Link to comment
Share on other sites

Е, те лаптопите в някои по-напреднали страни са си доста по-разпространени, хората далеч по-лесно си позволяват по-мощни машини, и предпочитат лаптоп дори за по-сериозни неща защото могат да си го позволят без особени трудности.

Че тук имаше мнения че машините с 256 РАМ били преобладаващи все още.. Както винаги сме в някакви непрестанни кризи и нещата у нас се случват винаги с големи закъснения, та някой ден може и у нас да преобладават, но така или иначе си има области където десктопа не може да се измести, дори като периферия, дисплеи и т.н.

 

За децата, и аз бих дал на детето си GSM, разбира се, просто размишлявах, че голяма част от нещата са наложени и като мода, а не че толкова са ни нужни, в синхрон с това, че не виждаш особен смисъл от разни смартфони с 100-в-едно, и нито една функция не е удобна.

 

За двата дисплея в лаптопа, добре изглежда, но по-доброто ще е сгъваем Единичен дисплей с голяма резолюция, ако ще и да е с разгъваемо платно от корпуса, и на принципа на проекторите, с някаква 2560х1600 примерно, проекционна клавиатура (или и тя да е разгъваема), както и мишка някаква, скрита в корпуса, с вградена подложка и си я вадиш готова за действие. Е това бих признал. С тъчпад да се работи ми е толкова мъка, че направо не става за нищо.

Link to comment
Share on other sites

Бахахаха, яко. Значи сте убедени, че бъдещето на информационните технологии трябва задължително да отразява собствените ви предпочитания. Да, ама не, както обичаше да казва един популярен коментатор. Пазарът, уважаеми, не се интересува от това какви са предпочитанията на Теди или някой друг, за когото например Андроид се явява шитня. Защото същият този пазар вече си е казал тежката дума и простичките факти са достатъчно ясни дори за ботсуански бушмен. Това какво на вас ви се иска е напълно безпредметно в случая. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бахахаха, яко. Значи сте убедени, че бъдещето на информационните технологии трябва задължително да отразява собствените ви предпочитания. Да, ама не, както обичаше да казва един популярен коментатор. Пазарът, уважаеми, не се интересува от това какви са предпочитанията на Теди или някой друг, за когото например Андроид се явява шитня. Защото същият този пазар вече си е казал тежката дума и простичките факти са достатъчно ясни дори за ботсуански бушмен. Това какво на вас ви се иска е напълно безпредметно в случая. :lol:

А, точно.

Независимо дали по един или друг начин (единия ти е трън в гащите, а другия е единствения правилен за теб), се налагат някакви неща на масите. Дали MS или Google, все тая.

Щото и ние сме хора, и далеч не сме против иновациите по принцип.

И докато за теб моделът на безплатните услуги (по-горе питах кое е безплатно при Google, което не сме виждали при други; или коя по-точно тяхна услуга е някаква революционна, щото май търсачката е нещото което масата ползва основно) е единствения правилен и останалото е анатема, за мен е все едно дали ще ползвам платения Win или безплатния Линукс, защото такива като Гоогле не са по-малко тарикати от MS, в края на краищата единия по един, другия по друг начин налага някакви шитни.

 

Пазарът си казал тежката дума викаш.. Нагоре коментираха, пазарът не се движи от изконните желания на масите, а той е манипулиран и от същите тези компании, антипод на които за теб се явяват "микромеките". И преди да ме обявиш и мен за луд, ми кажи един обикновен лузер от масата като си купува някакъв наакан iPhone, дали е участвал в проектирането му, съобразен с потребностите му, а го купува as-is, и се кефи на джаджата, ама да не говорим Apple какви суми е хвърлила за маркетинг, и разчита на "стари лаври" и име, за да продава.. Подобно е и с твоите "безплатни" услуги. Ако не беше Google зад Chrome дали тая боза щеше да стане по-известна от Опера да кажем?! Не естествено. Това е пак вид налагане, макар и не по модела на MS.

И последно, безплатно е само сиренцето в ... знаеш.

Ако тръгнем по веригата къде безплатните услуги добиват реално парично измерение (нали Google са милиардери), и после се спуснем обратно, ще видим че това за сиренцето си е баш така, само impact-a за узерите не е така непосредствено осезаем за масата както когато бръкват да си купят един Win. Това обаче си е така и за всичко "безплатно".

Link to comment
Share on other sites

Теди, обясненията ти за световна конспирация на един от най-конкурентните пазари (ако не най-конкурентния) са толкова наивни и смешни, та чак дрънкат. Значи буквално за една година Гугъл успяха такава конспирация да направят, та прецакаха Микромек с най-верните им съюзници и промиха мозъците на всички, щото в момента народа се изтрепва за най-новите модели с Андроид и операторите не могат да насмогнат с беклога на поръчките. Венсеремос! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Теди, обясненията ти за световна конспирация на един от най-конкурентните пазари (ако не най-конкурентния) са толкова наивни и смешни, та чак дрънкат. Значи буквално за една година Гугъл успяха такава конспирация да направят, та прецакаха Микромек с най-верните им съюзници и промиха мозъците на всички, щото в момента народа се изтрепва за най-новите модели с Андроид и операторите не могат да насмогнат с беклога на поръчките. Венсеремос! :lol:

Не бе, никъде не съм казал "световна конспирация".

Просто "големите" работят така. Не вярвам някой сериозно да мисли, че в големите корпорации има особен морал що се отнася до печеленето на пари, било то по "безплатния" начин или платения.

За мозъците, не мисля, че има смисъл да спорим колко бързо се промиват на масите. Особено в условията на псевдодемокрация и див капитализъм. Открай време човечеството така се движи, едни маси манипулират други маси. Само средствата се менят.

Да, Венсеремос.

Link to comment
Share on other sites

http://gigaom.com/20...bile-os-market/ tuk ima i winmo samo che statistikata e do 2009 oshte niama za 2010 i vse pak winmo ima poveche ot 2 pati prodajbi ot android :) 2010 shte drapne malko androida osven ako ne pusnat 7 skoro i vse pak niama kak da zadmine microsoft google se opitvat da praviat razni stapki za razshiriavaneto na kompaniata im obache ne sa nishto poveche ot tarsachka i po loshoto e che dokato se zanimavat s razni OS, mobile OS(priznavam che tuk gore dolu im se poluchi), pikasi, prevodachi. karti i razni drugi glupusti tarsachkata im zaprilicha na ........ i mejdu drugoto tezi paneli ot liavo malko sa gi otkradnali ot Bing :) i tam sa dosta po dobre napraveni ot tezi na google eto edno sravnenie http://www.bing.com/...LH&scope=images http://www.google.co...l=&oq=&gs_rfai= EDIT: pak neshto se precaka i vsichko sedi na edin red :(
Link to comment
Share on other sites

Не бе, никъде не съм казал "световна конспирация".

Просто "големите" работят така. Не вярвам някой сериозно да мисли, че в големите корпорации има особен морал що се отнася до печеленето на пари, било то по "безплатния" начин или платения.

За мозъците, не мисля, че има смисъл да спорим колко бързо се промиват на масите. Особено в условията на псевдодемокрация и див капитализъм. Открай време човечеството така се движи, едни маси манипулират други маси. Само средствата се менят.

Да, Венсеремос.

Мдам, в такъв случай не разбирам защо изобщо се занимаваш с технологии, след като абсолютно всичко свързано с тях идва и се движи от дивия капитализъм в псевдодемокрациите, че и в откровените диктатури дори. Не виждам изобщо някакво реално разрешение на проблема ти, освен може би да хванеш гората.

 

http://gs.statcounte...y-200905-201006 kato gledam tozi Android kadeto tolkova go hvalish e tragnal malko nadolu ne nagore :) moje da poglednesh statistikata i za brauzarite chrome vapreki che se pokachva ima oshte dosta pat dokato stigne Firefox i IE

Явно не се замисляш, че подобни "статистики" на базата на някакви уеб броячи са изключително "представителни" за пазара на смартфони. Съсредоточи се върху данните за абонатите на смартфони с Андроид, за да видиш скока на пазарния дял. Всъщност данните дори само за САЩ са повече от показателни. За 4 месеца от ноември 2009 до февруари 2010, дела на Андроид скача от 3.8% на 9% (данните са на ComScore - лидер в анализите и изследванията на пазарите на мобилни технологии). Всъщност интересното е, че тези статистики изобщо не отчитат пускането на Андроид версия 2.1 в последните топ хитове на хардуерните лидери като HTC, Samsung, Motorola и LG. Тепърва данните отчитащи нашествието на 2.1 (Eclair) и особено на 2.2 (Froyo) ще бъдат изключително интересни.

Link to comment
Share on other sites

Godfather - nyakude po gore spomena za promivane na mozuci. V tazi tema, ne vijdam chovek s po promit mozuk ot tebe. Mnogo udobno se opita da otklonish komentarite na horata tyk s dovoda che "nyakakva si" kompania pravila analizite. V sushtoto vreme da posochvash ComScore za lider e znak sa silno promito mislene.

 

V US android e mnogo po popularen otkolkoto v evropa, US rezultatite ne sa predstavitelna izvadka. V Evropa osven BBerry i iPhone - nikoi drug ne e chuval i ne iska da vidi drug smartphone. Nice try.

Link to comment
Share on other sites

Godfather - nyakude po gore spomena za promivane na mozuci. V tazi tema, ne vijdam chovek s po promit mozuk ot tebe. Mnogo udobno se opita da otklonish komentarite na horata tyk s dovoda che "nyakakva si" kompania pravila analizite. V sushtoto vreme da posochvash ComScore za lider e znak sa silno promito mislene.

 

V US android e mnogo po popularen otkolkoto v evropa, US rezultatite ne sa predstavitelna izvadka. V Evropa osven BBerry i iPhone - nikoi drug ne e chuval i ne iska da vidi drug smartphone. Nice try.

Промит мозък, уважаеми приятелю, е този, който говори наизуст без да се позовава на конкретните данни от авторитетни източници. Случайно да забеляза, че ComScore не е някаква си компания, а най-цитирания източник за изследванията на пазара в Америка? В Европа пазарният дял на Андроид до първото тримесечие на годината е само с 1% по-малко от този в САЩ, т.е. 8%. Сега остава да разплетеш и уникалната загадка, защо най-новите хитове с Андроид излизат първо на европейския пазар, преди да се появят в САЩ, както и да прочетеш изключително внимателно тази статия на Computerworld показваща глобалния възход на iPhone и Android. При това всички данни са най-много до първото тримесечие на годината, т.е. изобщо не отчитат анонсирането на новите версии в последните хитове на производителите, както и бъдещите им планове да залеят пазара до края на годината с огромно разнообразие от Андроид базирани модели. За ситуацията в Китай все още няма точни данни, но според повечето анализатори на азиатските пазари всъщност Андроид дори изпреварва iPhone и това е съвсем логично, след като дори топ производител като HTC остана само с един базов модел под WinMo и премина на Андроид, особено в последните си хитови модели. Та толкова за промитите мозъци. От тук нататък мисля няма какво да си говорим повече. Аз нямам намерение да коментирам, само от време да време смятам да вадя последната информация по движението на този пазар.

Link to comment
Share on other sites

Мдам, в такъв случай не разбирам защо изобщо се занимаваш с технологии, след като абсолютно всичко свързано с тях идва и се движи от дивия капитализъм в псевдодемокрациите, че и в откровените диктатури дори. Не виждам изобщо някакво реално разрешение на проблема ти, освен може би да хванеш гората.

..

Това елементарно мислене в стил (хващай гората след като всичко е конспирация) е неуместно и често срещано.

Живеем в някакво общество и все пак трябва да се съобразяваме с тенденциите, иначе изоставаме. Това не пречи да се "съпротивлявам" душевно и да размишлявам и имам мнение за 'някои' неща, които ни се натрапват по един или друг начин. Имам ли избор да не ги ползвам?! Не, защото ще изглеждам "старомоден", а някои ще ми се смеят, образно казано.

 

..след като дори топ производител като HTC остана само с един базов модел под WinMo и премина на Андроид, особено в последните си хитови модели. Та толкова за промитите мозъци. От тук нататък мисля няма какво да си говорим повече. ..

Ми ти сам го каза, тоя и оня производител "преминал" на еди кво си (Андроид), изоставил тая и оная платформа (причините са все едно, дали патентни или чисто финансови в интерес на една или друга компания).. Нещо ми намирисва на похват на нормална копорация (MS примерно) тука.. Ако толкова много са минали на някоя платформа, и старата "изчезва" примерно, масата какво може да направи, да излезе на митинг че си иска WM ли?! Да се смея ли. Тя ще ползва каквото ѝ подхвърлят с най-различни методи, подобно на MS и договорите с производители, така мразени от теб. А това как се определя какво искат хората спрямо това какво купуват повече (пазарния принцип) ми се струва, че няма много място. Сещам се за примери от сорта на налагането на VHS формата преди години, въпреки че Video8 (или нещо такова, или Бетамакс, забравих) бил по-добър.

Исках да кажа, че това че нещо се налага, не означава, че е по-добро, или че това че е безплатно като основа, се налага със средства, много по-различни от тези на корпорациите, в чият честност толкова се съмняваме.

Link to comment
Share on other sites

Промит мозък, уважаеми приятелю, е този, който говори наизуст без да се позовава на конкретните данни от авторитетни източници. Случайно да забеляза, че ComScore не е някаква си компания, а най-цитирания източник за изследванията на пазара в Америка?

 

Govorish pulni vreli nekipeli - nai citirani i suotvetno nai-respektirani market research kompanii sa Nielsen, GfK, IMS etc.

Link to comment
Share on other sites

Интересно водене на спор !

 

Godfather стила "у наше село кокошките са мисирки" е отдавна познат и не води до нищо, освен до насмешка. А при теб друго освен този начин на водене на "дискусия" няма:

ред С => Аз съм най-отворения "бхахаха" :lol: :lol: :lol: , вие ли ще ми кажете на мен "бухахахаха" :lol: :lol: :lol: и т.н. бисер след бисер.

 

Всичко което те попитат и не ти оттърва се прескача и следва: ред С =>.

 

И аз предпочитам да мина на Андроид от Уин мобайл в момента, но при теб някак твърде лично отива. Не знам защо се вживяваш толкова ?

Link to comment
Share on other sites

Незнам но ако смятате че M$ са лоши то google са 2 пъти по-лоши. Това че не го виждате и разбирате е отделен въпрос. И другото незнам какво толкова им се кефите, че нещата им са безплатни. Нали се сещате, че ако нещо тяхно реално струваше и 1$ щяха да му вземат парите. Всичките им неща с изключение на търсачката която развалиха и на картите които реално не са тяхно творение не струват и 5 пари. Ако ги пуснат с пари просто НИКОЙ няма да ги купи. Толкова е просто. Аз не мога да се кефя на някой произвеждаш sh*ts на конвейр пак били и те безплатни. И да всичко за мен с изключение на 2-те неща които написах по-горе са sh*ts всеки нормален човек го знае. Андроида е нищо ново под слънцето, че американкия народ му се кефи не мога да му помогна, те се кефят на всяка втора простотия. А това за масовостта не е за нищо атестат. Ето примерно при лаптопите масови са лъскави екрани, масово с резолюция 1366х768. Масови са разни лъскави играчки без никакво реално приложение. Масова е всяка втора простотия която измисли Стив Джобс, но малоумници достатъчно да му вярват и да го хранят, какво да се прави.

 

Единственото положително от цялата работа е че нещата на Google са до такава степен некадърни, че да не могат да съдадат нещо свястнж за да си изпълнят плановете да станат сериозна сила в някоя сфера и да започнат да налагат и останалите си шитни. До сега от тях само боклуци и агресивна реклама.

Link to comment
Share on other sites

az kazah sashtoto malko po gore samo tarsachkata im stava ama ia razvaliha :) inache mai samo godfather smiata che MS sa loshi a Google po dobri a pak realno i MS i Google sa zle zaedno s Apple i Linux v momenta ne e kakto beshe predi sega horata se kefiat na glupusti vseki gleda da izkara kvoto moje na pazara i laino fotoramka da izkara niakoi shte se kupuva mnogo i shte e goliam hit

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...