Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

Dosta gluposti se izpisaha ot strana na overman i godfather, no zabravih che i dvamata sa insider-i i razpolagat s informaciq deto i Ballmer nqma.

 

Sporite bez da imate fakti. Pokaji mi kakav procent ot zakupenite Visti sa downgreidnati kum XP ? Togava moga da se suglasq. Vsi4ko ostanalo da dogadki i brushtolevene.

 

Slu4aite s downgrade kum XP sa sravnitelno malko zashtoto pove4eto firmi otdavna sa zakupili licensi za XP, a te sa glavnite downgrager-i. A home userite predpo4itat da polzvat Vista sled kato sa platili za neq.

 

Apple-skite 50 mln vuobrajaemo-prodadeni telefona produljava da se podminava suvsem umishleno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply
Мдам, абсолютно в нито една сериозна корпоративна среда няма Виста. Поне аз не съм срещал тук, а сме само на 200 км. от леговището на звяра. Тя присъства на практика само върху домашните системи на заблудени хорица. Това е реалната картина на "успеха". Ако седмицата пожъне същия успех, ще настанат едни твърде интересни времена. :lol:

Виста не е одобрена за използване за военни цели :pirate.

 

Аз лично съм един от хората на които лаптопа им дойде с софтуер от Майкрософт който беше премахнат и не се използва изобщо. Можеш да си сигурен, че голяма част от тези 140 милиона са по този начин. Това за 50 милиона телефона съм го срещал на доста места.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично съм един от хората на които лаптопа им дойде с софтуер от Майкрософт който беше премахнат и не се използва изобщо. Можеш да си сигурен, че голяма част от тези 140 милиона са по този начин. Това за 50 милиона телефона съм го срещал на доста места.

 

... но пък си си го платил. Това, ако не е успех на маркетнига на MS. :)

 

А за 50-те милиона, ако се вярва на Гартнър, щом за най-силното си 3-месечие са продали 5,4 млн, не е ясно как за малко над година може да са 50 млн ?!?

Link to comment
Share on other sites

Slu4aite s downgrade kum XP sa sravnitelno malko zashtoto pove4eto firmi otdavna sa zakupili licensi za XP, a te sa glavnite downgrager-i. A home userite predpo4itat da polzvat Vista sled kato sa platili za neq.

Thief, моля те не се излагай.... ти май не си наясно, че сериозните фирми сменят компютърното оборудване (което включва и лицензите) на всеки 2 години - новите компютри идва с стикери по кутията и дискове за Виста (включително и моя) - от тези Висти (няколко хиляди PC-та) ВСИЧКИ на които е необходимо да има WIN са downgrade-нати до XP - нямаме нито една Виста, даже и компютрите на секретарките. Около 30% са под Linux и около 5% са макове - основно се ползват за презентации.

Каква по-ясна статистика от тази ти трябва?

Link to comment
Share on other sites

... но пък си си го платил. Това, ако не е успех на маркетнига на MS. :)

 

А за 50-те милиона, ако се вярва на Гартнър, щом за най-силното си 3-месечие са продали 5,4 млн, не е ясно как за малко над година може да са 50 млн ?!?

iPhone се продава вече няколко години ;). Платих си го понеже тогава все още нямаше избор за взимане на лаптоп без операционна система. Трябва да видя дали не мога да си искам парите. Така и не е ползван и съответно не е регистриран.

Link to comment
Share on other sites

Thief, моля те не се излагай.... ти май не си наясно, че сериозните фирми сменят компютърното обурудване (което включва и лицензите) на всеки 2 години - новите компютри идва с стикери по кутията и дискове за Виста (включително и моя) - от тези Висти (няколко хиляди PC-та) ВСИЧКИ на които е необходимо да има WIN са downgrade-нати до XP - нямаме нито една Виста, даже и компютрите на сектретарките. Около 30% са под Linux и около 5% са макове - основно се ползват за презентации.

Каква по-ясна статистика от тази ти трябва?

Айде кажете защо се прави този даунгрейд дори на секретарките. Просто питам. На една секретарка какво ѝ пречи Виста да ползва? Или Виста е толкова несигурна, че по подразбиране зомбитата-администратори даунгрейдват даже докато спят.. И защо не им сложиш Линукс и на останалите 65% ами ги мъчиш с Windows? Едва ли ще се затруднят, след като вече са работили с Windows.....

По-несигурно нещо от XP не съм виждал скоро.

Просто питам, не се заяждам.

Link to comment
Share on other sites

iPhone се продава вече няколко години ;)...

 

Никой не му се смята нещо. 5 милиона последното и най-силно тримесечие, 900 хиляди същото 2-ро тримесечие на 2008 година. Дори да кажем, че 3-тото са продали 10 млн. и ако се заложи в ретроспектива назад със същия ръст - и от 1000 години да се продава, повече от 20-30 млн. едва има. Доста още остават до 50.

 

...което не омаловажава факта на огромния им ръст и сериозното им присъствие и заявка за лидерски позиции.

Link to comment
Share on other sites

просто не виждам смисъл да се спори с подобни елементи... нито един от тях не е в течение на нещата, но всички са много информирани, много знаят и всичко им е ясно... по изказванията им просто става ясно до колко изобщо имат и най-бегла представа за нещата за които говорят... еле пък Светлия, според който ако един компютър се използва в подводница, то значи Уиндоуса на него работи в подводна среда... това разсъждение оправи настроението на целия офис тук.

 

Thief, ти колко работни станции поръча и пусна тази година? Защо се изказваш за неща, които няма как да знаеш по-добре от хората които това работят? Знаеш ли как изглежда лиценз за Уиндоус за персонален компютър? Явно не. Лиценза се удостоверява от стикера на кутията ти, както вече те осветлиха. А няма как да получиш стикер за ХР от много време насам - за целта Майкрософт са се изхитрили да ти кажат, че лиценза (стикера) за Виста Бизнес ти покрива и инсталация на ХР Про - но само ако на машината ти има стикер за Виста Бизнес. Сега по-ясно ли ти стана каква е схемата? За да сложиш на компютъра си ХР легално, трябва да си платил Виста Бизнес. Няма не искам, няма недей... Няма корпорация съм, обикновен юзър съм... Като си корпорация можеш да получиш преференциални условия за плащане - но ще си купиш Вистата и гък няма да кажеш. Като си такъв фен на Майкрософт редно би било да си по-запознат с лицензионната им политика, пък то какво излиза - ти хал-хабер си нямаш, а ние имаме по-пълна информация за нея... и става смешно накрая.

Link to comment
Share on other sites

просто не виждам смисъл да се спори с подобни елементи... нито един от тях не е в течение на нещата, но всички са много информирани, много знаят и всичко им е ясно...

 

:lol: И това го казва човекът, който има "компетентни" меродавни мнения по ВСИЧКИ някога обсъждани в този форум теми и въпроси. От извънземни технологии, до психология на растенията. То не е архитектура, икономика, промишленост, хардуер, софтуер ли не беше, строителство, предприемачество, пазар на ценни книжа, имоти, домати и т.н. и т.н. няма как за ден-два да изброя всичко. Само в семейни и сексуални взаимоотношения не съм мернал аксиомите ти, но може би не съм догледал.

 

Много, много несериозно. Е, ти пък поне оправяш настроението на целия форум. ;)

Link to comment
Share on other sites

Айде пак се отплеснахте. Нали говорихме за безплатни услуги, при което не ми стана ясно iPhone как успя да се намеси в случая след като струва грубо 1000лв тука и неговата OS си работи само на него или поне досега не съм видял лаптоп с ОС-а на iPhone... къде се забихте пак във вечния спор Windws vs Linux не мога да разбера (а аз страдам от хроничен недостиг на маса с бира и картофи върху нея за да се включа в този спор)

Link to comment
Share on other sites

Thief, моля те не се излагай.... ти май не си наясно, че сериозните фирми сменят компютърното оборудване (което включва и лицензите) на всеки 2 години - новите компютри идва с стикери по кутията и дискове за Виста (включително и моя) - от тези Висти (няколко хиляди PC-та) ВСИЧКИ на които е необходимо да има WIN са downgrade-нати до XP - нямаме нито една Виста, даже и компютрите на секретарките. Около 30% са под Linux и около 5% са макове - основно се ползват за презентации.

Каква по-ясна статистика от тази ти трябва?

 

Говориш от личния си опит във фирмата в която работиш ли ? Аз не виждам каква тежест може да има такъв аргумент, но...

 

Само ако Win-a ти е ОЕМ нямаш право да го инсталираш на друг компютър. А ОЕМ-а не идва с диск. Или поне не съм чувал за такъв. Ако ползваш ритейл-а, можеш. Но ако си закупил машина преди 5 години и я смениш след две, няма да си купиш нов ОС ако имаш ритейл такъв.

Малко след излизането на Виста започна кризата и много компании съкратиха до нула инвестициите в ИТ. Така, че не знам за какъв масиран downgrade ми говорите след като покупката на нови машини беше буквално замръзнала.

 

Съгласен съм с Теди. Казваш, че купувате нови машини на всеки 2 години. Айде тогава дай ми смислен отговор, защо по дяволите ще минаваш на XP ? Единствената причина за downgrade сред някой беше относително по-сериозните изисквания на Виста. Ако проблема е в леснотата на ползване то явно секретарките ви са много руси...

Link to comment
Share on other sites

Thief, стига бе, човек, спри... ОЕМ не идва с диск?! Мога да те бия от тук до хоризонта с ОЕМ дискове с Виста и ХР... Искаш ли? За всеки закупен комп имам инсталационен ОЕМ диск. Стига говорихте наизуст. Съгласен ли си, ако ти покажа ОЕМ инсталационен диск на Виста Бизнес и ХР Про да го изядеш?

 

Никоя корпорация няма да закупи ритейл ОС. Помисли и ще се сетиш сам защо.

Link to comment
Share on other sites

Ок, тука не бях сигурен, щото от всичките ми закупени компютри досега, никога не съм попадал на ОЕМ с диск. Съвсем сериозно говоря. Както и да е...този аргумент не беше съществено важен.

Link to comment
Share on other sites

да, не е съществено важно дали като купувам компютри за фирмата си, ми пробутват и Виста с тях... след малко ще ми кажеш, че всъщност не за продажбите на Виста говорим, а за дълголетието при костенурките...

Link to comment
Share on other sites

Какво очакваш да чуеш ?

 

Ти ми казваш, че Виста не е commercial success.

 

Аз ти казвам, че е и ти давам конкретни факти за 140 млн. продадени допреди 1 година. Отделно, ето ти още:

The sale of Windows Vista licenses more than doubled those of Windows XP during its first month of availability.

 

Очевидно е, че е успешен след като през същата година М$ направиха огромни суми пари.

 

Теб обаче нещо не ти допада истината и се захващаш с адски съмнителния и тотално непроверен аргумент с downgrade-а към XP.

 

Както и да е, важното е, че я продават. Иначе няма лошо да се сърдиш на M$, че са решили да спрат да предлагат XP, но те са си в правото да го направят.

Link to comment
Share on other sites

ХР е OS отпреди близо 9 години. Точка.

Нека спрат да я продават. Пада ѝ се. В правото са си, за времето си ХР беше успех, но при наличието на по-добри и сигурни нови Windows-и, вече и 7 излиза, нека забравим за ХР. Все пак доколкото разбрах поддръжката с критични ъпдейти ще продължи до към 2014.

 

Интересно ми е друго - все още се продават нетбуци с ХР, щото с 1 рам и некви ссд-та от по 4 ГБ примерно, друго не можем подкара. Та тези ХР-та са ОЕМ, лицензирани ли са, т.е. явно ХР още се продава, макар вероятно и не-ритейл (не съм гледал дали наистина ХР е спрян да се продава).

Link to comment
Share on other sites

August 20, 2008

Chicago (IL) - According to Microsoft, Windows Vista is on a path of success and the operating system is flying off OEM and retail shelves. However, a new survey questions how many of those actual Vista licenses are actually in use, as a new survey claims that a substantial portion of PC buyers chooses to downgrade to Windows XP.

 

According to market research firm Devil Mountain Software, which runs a global community-based network to collect "real-world" metrics from windows computers, almost 35% of users who purchased a PC within the past six months downgraded from Windows Vista to Windows XP. Apparently, this trend continues, despite the fact that Microsoft officially retired Windows XP from retail and OEM channels back in June.

Link to comment
Share on other sites

Само 35% ли ? Ако оверман се беше изтрървал да налучка число, то щеше да е поне 80%.

 

Макар и причината да е от последна важност, от 140, махни 40 заради downgrade - остават 100 млн. продадени до края на 2008.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един върпос малко в страни от темата, но Виста имаше ли такъв бета период като при 7, демек, безплатно сваляне и тестване. Ако не, това при 7.0 е доста показателно че виста се е оакала..

Link to comment
Share on other sites

това и казвам - по този начин утре биха могли да направят невероятен успех с продаване на MSDOS... като принудят всички да го купуват с хватката - ми спираме от продажба ВИСТА и пускаме ДОС... което няма да значи, че ДОС изведнъж е станал ама ебахти яката система, нали? ще си е същото лайно.

 

 

"само" 35% - август 2008 - и тенденцията продължава... аре да четем както трябва, а? и това е август 2008 което е колко време след пускането на Виста?

 

(не съм гледал дали наистина ХР е спрян да се продава).

ми защо изобщо тогава се намесваш не разбирам?!? това не погледнал, онова не бил сигурен... погледни и тогава говори. после се обиждаш, като ти кажат, че дрънкаш... Продават ти Виста, чийто лиценз ти позволява да инсталираш и използваш ХР.

Link to comment
Share on other sites

Не казвам, че Виста е някакъв особен успех както ХР беше навремето, но нека всеки сподели какво толкова не е съгласен с нея, и толкова не е в състояние да си върши работата, че да я мрази толкова, и да минава на ХР. Освен ако не е запален геймър и в ранните етапи когато драйверите не бяха читави да е имал 2-3 кадъра надолу в игрите.

И да оставим настрана че гълта малко повече памет, при днешните цени на рамта, за сметка на това се оправя с големи обеми данни доста по-добре от ХР и т.н.

Защото едва ли ще чуя някой сериозен довод. Освен може би в среди, където има по-тесни и особени изисквания, или някакви други обективни причини. Говорим за нормално съвременна машина. И така и не се засегна темата защо се даунгрейдва нова машина на секретарка към ХР, като че ли на Виста няма да ѝ е възможно да работи :) . Но тва как да е.

Link to comment
Share on other sites

Ми аре. Става въпрос за commercial success...ти под commercial какво точно разбра ? Морален ли ?

 

"тенденцията продължава" се разбира като "тенденцията юзърите да продължават да downgrade-ват", което съвсем не означава, че процентът ще расте. Дори с времето ще става обратното.

Link to comment
Share on other sites

не, казвам ти от одеве, че продават Виста и твърдят, че е успех, но хората я купуват не защото е по-добра или е кой знае каква успешна ОС. А защото нямат избор.

Link to comment
Share on other sites

Домашен потребител, който си купува компютър или си сглобява такъв, никой не му навира в компюъра каквато и да е OS. А докато разните компании купуват маркови ПЦ-та и примерно не могат да вземат такива без Windows (едва ли нямат избор какви компютри да купуват, с или без Windows), домашния потребител, който също е огромно перо в Windows дяла, се вижда какво ползва повече. Каквато и да е причината (широко дискутирана вече).

И значи да разбираме, че всеки корпоративен играч на тази земя, който ползва Линукс изцяло, има огромен брой закупени неизползвани Виста лицензи, щото има закупени Н на брой компютри :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

И значи да разбираме, че всеки корпоративен играч на тази земя, който ползва Линукс изцяло, има огромен брой закупени неизползвани Виста лицензи, щото има закупени Н на брой компютри :rolleyes:

Точно така - правилно си разбрал :=)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...