Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

Thief, за браузъра не мога да се съглася - на мен ми е много удобен и понеже тръгва по-бързо от останалите го ползвам него а не FF или IE.

 

Android наистина не ми хареса и то по-скоро устройството с него защото нямаше профили или групи абонати и настройка кои абонати да звънят при даден профил (не помня кое от 2те нямаше - профили или групи или само настройка на групите за даден профил но нещо липсваше и това ме спря да си взема такъв телефон). Освен това нещо не ме кефят тези екрани - искам си копченцата аз.

 

За iPhone - още не мога да си обясня какво толкова му харесват на този кютук но всеки си с нуждите. Аз искам телефон който да е малък и удобен и да е преди всичко телефон а не преди всичко фотоапарат и mp3/4 плеър, след това гейм конзола, устройство за браузване, автонавигация и чак след това телефон. Нито е фотоапарат като за света и снимките са доста по-зле от кой да е компактен апарат, нито е чак толкова удобно като вградените навигации или специализираните устройства с доста по-големи екрани. MP3/MP4 плеър не ми трябва - тая възраст я минах преди 20 години, игри нямам време да си играя не че не ми се иска... а да се ровичкам в интернет с нещо с такава разделителна способност е мъчение направо и бих го правил само при изключителна нужда. Та за единия телефон за който ми трябва всъщност има доста по-добри и удобни устройства и определено са доста по-компактни от тази "тухличка".

 

Аз доскоро и симбианите не исках да ги видя защото исках телефон а тези които бях разглеждал менюто им беше доста претрупано, но признавам не съм се ровил над 5 минути. Обаче с Е52 си промених мнението на 180 градуса - менюто е много добре подредено, апарата е доста лек, тънък, удобен, работи доста пъргаво и като цяло съм направо възхитен от него! След няколко разочарования от Нокия (6500, 6300 и индиректно 6700) бях решил повече никакви нокии да не си взимам. Гледах HTC-та, SE и какво ли не и почнах сериозно да се замислям за HTC S740 (windows mobile) но е прекалено "тухлест" за моя вкус и докато се чудех 2-3-4 месеца дали/или и взех че видях Е52 и си беше направо любов от пръв поглед.

 

Колкото до антивирусната - Майкрософт имаха някакви опити в миналото но доста тромави и безуспешни (помниш ли онази ДОС-овската антивирусна която правеше чексуми на файловете в директориите какъв ужас беше). Малко съм скептичен в тази насока но времето ще покаже.

 

Лично аз, въпреки че харесвам Епъл и продуктите им, специално Iphone не можа да ме накефи особено, та се връщам пак на НТС -тата.

 

Знам че ще се повторя но разгледай E52. Не знам какво търсиш от един телефон но за мен този е много близък до идеалния телефон който може да се направи. Ако можеше при заключена клавиатура да натисна нещо и да светне екрана като на SE и да ми покаже с големи цифри колко е часа и коя дата сме (без да инсталирам допълнителен софтуер - пробвах с един - доста лагваше телефона при тази операция и събуждането траеше 5-6 секунди заради нея). Това, липсата на smart search при добавяне на адресанти на SMS и още една-две дреболии са нещата които са недоизпипани, останалото си е просто супер.

 

За теб имам спомени че те дразнеше това че пази log на обажданията само 30 дни назад но на мен над 2-3 дена назад не ми трябват обикновено...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply
Знам че ще се повторя но разгледай E52. Не знам какво търсиш от един телефон но за мен този е много близък до идеалния телефон който може да се направи. Ако можеше при заключена клавиатура да натисна нещо и да светне екрана като на SE и да ми покаже с големи цифри колко е часа и коя дата сме (без да инсталирам допълнителен софтуер - пробвах с един - доста лагваше телефона при тази операция и събуждането траеше 5-6 секунди заради нея). Това, липсата на smart search при добавяне на адресанти на SMS и още една-две дреболии са нещата които са недоизпипани, останалото си е просто супер.

За теб имам спомени че те дразнеше това че пази log на обажданията само 30 дни назад но на мен над 2-3 дена назад не ми трябват обикновено...

 

Че то от туй по-голям кютук не знам: 116 x 49 x 9.9, почти колкото, даже по-високо от най-големия смартфон, който съм ползвал - 9100, ще удари 4 години като дизайн и да си взема подобно... И въпреки размерите на тухла четворка е с малка разделителна способност, под 640х480 не ми изглежда сериозно, пробвай се да побраузваш примерно.

Сравнено с първия Даймънд на НТС ми идва малко "особена" тая Нокия. Ползвах известно време Н73 май беше на Нокия и мисля, че повече няма да пробвам.

 

А за този смешен лог, като за смартфон да не споменавам хич.

 

 

Едит: Ц-ц-ц... гледам дяла на Нокиа и не мога да повярвам, тез барливи телефончета колко много се харесват...

Link to comment
Share on other sites

И докато епъл се радва на няколкото милиона продадени апарата, Нокиа отново показа, кой е лидерът на мобилните технологии. Но това е друга тема. Така че аз повод за радост тук не виждам. Виждам само напразни надежди да стане от нищо нещо. :lol:

Отново си говориш ей така, да си правиш вятър на устата. Значи от 3 на 13% увеличение на пазарния дял за една година на теб ти се струва нищо и то по време на най-запечената криза? Много мъдро. Тази цифра от 2 милиарда свалени приложения знаеш ли каква сума прави, като я умножиш по $1, като това са средства, влизащи в касата на Епъл постоянно, след като вече отдавна са продали съответния хардуер. Абсолютно съм убеден, че Стив Балмър си е загубил съня от точно тия числа, дето ги споменах и всяка сутрин се събужда стряскай ки се с тази информация в главата. :lol:

 

Що се отнася за Уин 7 - абсолютно същите глупости се говориха и за Виста преди да излезе, което в последствие се оказа дрън-дрън.

 

За iPhone - още не мога да си обясня какво толкова му харесват на този кютук но всеки си с нуждите. Аз искам телефон който да е малък и удобен и да е преди всичко телефон а не преди всичко фотоапарат и mp3/4 плеър, след това гейм конзола, устройство за браузване, автонавигация и чак след това телефон.

Дедо, ти изцяло бъркаш представите за това какво трябва да бъде един смартфон. По същия начин, както и Нокия толкова време се опитват да го наблъскат във форма, която не му е присъща, поради което губят значително. След като те интересуват изброените от теб неща, тогава на теб просто смартфон не ти трябва и си купуваш най-обикновен телефон. Смартфон, на който не може нормално да се браузва уеб не е никакъв смартфон (такива са 99% от моделите на Нокия). Ето защо Епъл направиха този удар - защото те предефинираха идеята за това какво трябва да представлява един смартфон, поради което сега другите се опитват да ги гонят.

Link to comment
Share on other sites

Тухла? 9mm дебела? Я пак? Колко е iPhone-a и колко е 9100 - 2см и половина почти, нали? A HTC Touch 2 колко е: 104 x 55 x 12.9 mm малко по-ниско но компесира на ширина и е с 25% по-дебел.

 

На мен ми е много по-удобен плосък и по-висок телефон за носене по джобовете отколкото нещо по-обемисто. Не браузвам с телефона и ми е крайно некомфортно дори с разделителна способност 1024х768 или 1280х800 а какво остава на 640х480... И не на последно място - телефон без клавиатура не искам защото няма как да напипам копчетата без да го гледам - все пак touch screen-a няма издатинки за да напипаш конкретно копче. Не е лош touch2 (или touch hd) но просто не ми е по вкуса телефон без клавиатура.

 

За лога съм сигурен че може да се намери някакъв софтуер, както примерно PhotoContact за WM с който става номера с профилите и настройката кои са идиотите които имат право да ме будят когато съм включил телефона на безшумен режими съм легнал да спя.

 

 

_________________

 

 

Кръстник, много си прав да знаеш - аз телефон искам да го ползвам за телефон, другото е бонус. Нямам грам нужда от "камера" защото тъй и тъй снимките са под всякаква критика, да браузвам на такъв екран е мъка. Нямам против навигацията и това е единственото което ме вълнува. Един smart search да имаше 6700-та и да не беше толкова зле с обхвата (поне тази на моя тъст му прави някакви номера и още малко да им набера и ще ида да се разправям защото хем приятели му я препоръчаха и продадоха). Та ако в това отношение 6700-та беше по-добре бих взел него. Или ако не струваше 2к някой от 8800 серията бих го предпочел защото така изтеглящ се екрана заедно с клавиатурата нагоре са уникално удобни. Е да ама 2000+лв за телефон няма да дам особено като знам че съществува вероятност junior да го подбара и да вземе да го ползва вместо камък за да млати разни неща с него (както правеше с 6230-то, което от своя страна е най-уникално здравия телефон който съм имал!)

Link to comment
Share on other sites

...

 

:) Виж само цените на тази нова и "хубава" Нокия и на стария почти на две години HTC Diamond (за първия говоря).

 

Разликата е почти двойна !!! Изводите всеки сам може да си ги направи. За това говоря.

 

Godfather: ценното на Епъл, е че са били винаги и продължават и сега да са новатори, сами си правят пътя напред. Само че, това засега просто ги държи живи - а до това да станат пазарни лидери има много много хляб за ядене.

Link to comment
Share on other sites

Godfather: ценното на Епъл, е че са били винаги и продължават и сега да са новатори, сами си правят пътя напред. Само че, това засега просто ги държи живи - а до това да станат пазарни лидери има много много хляб за ядене.

Никой не е казал, че ще станат лесно лидери в ултраконкурентен пазар, на който стъпиха буквално преди по-малко от две години. Но, старта е повече от показателен, в сравнение например с дългогодишните опити на Микромек да направят нещо по-различно от посредствено.

 

Дедо, толкова ли струва iPhone бе, баси? Тук стария 3G върви за $99, а новия 3Gs за $199 с контракт към оператора.

За Nokia 8800 говоря

Два бона за този боклук? Никога, дори да имах милиони. :woot

Link to comment
Share on other sites

Дедо, толкова ли струва iPhone бе, баси? Тук стария 3G върви за $99, а новия 3Gs за $199 с контракт към оператора.

 

За Nokia 8800 говоря. Не искам гъзарски телефон и ме боли фара че има нам си какво покритие, че бил позлатен или каквото там. Кефи ме тоя телефон че като го хванеш отдолу и клавиатурата е удобна да я ползваш с 1 ръка само. Не мога да си обясня защо всички slide телефони са по другия начин (който за мен е ултра неудобен). Първия ми телефон беше Nokia 7110 и ми беше страшно удобна (докато не се разбрица батерията и почна да прекъсва докато говоря).

 

iPhone e около 1к тука.

 

 

Светлия, може да струва колкото си иска, аз търся много конкретни неща от един телефон. И търся телефон а не фотоапарат, мп4 плеър и какво ли още не. Тези неща НЕ ГИ ИСКАМ и няма да ги ползвам. Навигация само няма да откажа но не държа особено. Искам обаче да е малък и удобен за ползване като телефон и това да му е ГЛАВНОТО предназначение - т.е. като го хвана и да мога веднага да почна да набирам някой или да отговоря ако звъни. И докато говоря да мога да издиря нечий друг телефон или да погледна календара евентуално и да видя дали нямам нещо записано за еди коя си дата. Но на последното не държа особено. Само намирането на нечий телефон докато говоря ми се налага по-често. Всичко останало е на заден план. Телефона го ползвам за телефон не за играчка и браузър

 

 

 

PS: Боклук с някакви си позлати и прочее глупости. Като телефон наистина не струва и според мен. Просто споменавам че е удобно да натискаш копчетата докато го държиш с ръка.

Link to comment
Share on other sites

Отново си говориш ей така, да си правиш вятър на устата. Значи от 3 на 13% увеличение на пазарния дял за една година на теб ти се струва нищо и то по време на най-запечената криза? Много мъдро. Тази цифра от 2 милиарда свалени приложения знаеш ли каква сума прави, като я умножиш по $1, като това са средства, влизащи в касата на Епъл постоянно, след като вече отдавна са продали съответния хардуер. Абсолютно съм убеден, че Стив Балмър си е загубил съня от точно тия числа, дето ги споменах и всяка сутрин се събужда стряскай ки се с тази информация в главата. :lol:

 

Що се отнася за Уин 7 - абсолютно същите глупости се говориха и за Виста преди да излезе, което в последствие се оказа дрън-дрън.

 

I vse pak Vista q opredelqt kato commercial success.

 

Ako iskash da smetnem parite, koito shte se naleqt v kasata na M$ sled Win 7 ? Apple-skite 2 miliarda sa kato trohi.

 

I moje li da hvurlish malko svetlina vurhy 50te miliona prodadeni telefona na Apple ?

Link to comment
Share on other sites

Да, Балмър я определи като успех, вярно е.

 

Колкото и да ми е симпатичен Бил и да съм (отчасти) доволен от OS-a на MS по ред причини не мога да отрека че Балмър е общо взето психопат :lol:

Link to comment
Share on other sites

Predi 1 godina Vista mina 140 mln. prodadeni kopiq s preobladavasht dql na business i ultimate. Aide Godfather da vzeme elkata i da kalkulira kolko $ izti4at v djobovete na M$ :lol:

Говоренето на глупости явно ти е хоби, защото тази цифра извадена ей така не означава абсолютно нищо. Ако обаче я съпоставим с продажбите на предишната версия XP се оказва, че има спад от 59%. Всъщност оказва се, че именно XP продължава да спасява Микромек от гълтането на водата. Щото ако я бяха спряли след пускането на Виста, сега щяха да подухват здраво таратора. Та какво казваш смятал калкулатора? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Като се има предвид, че не можеш да си купиш XP, а трябва да платиш за Vista Бизнес и после да даунгрейдваш до XP Pro - една огрооооомна част от тези 140 милиона продадени Висти реално са всъщност продажби на ХР... Защото, драги ми Смехурко, именно бизнеса НЕ ПРЕДПОЧИТА Виста - предпочита ХР. И масово плаща Виста, понеже няма ХР на пазара, и даунгрейдва до ХР, защото все пак трябва да работи, а не да се прави на бета тестер на Майкрософт и не му се рискува да си повери нещата на недоклатено нещо като Виста. Та като казваш 140 милиона продадени Виста това изобщо ама хич не значи НАИСТИНА 140 милиона Виста в употреба. Поради изключително хитрия маркетинг на Майкрософт - признавам им го. По тоя начин могат да пуснат още днес на пазара Windows 3.1 и да го превърнат в тотален бестселър с над 200 милиона продадени копия... Просто ще спрат от продажба Виста и ще ти кажат - купи си 3.1, лиценза му ти дава право после да инсталираш Виста или ХР. И хоп - изведнъж продажбите на 3.1 в небесата. Ето така се парви commercial success по Майкрософтски. Та тия статистики си ги чети и им се радвай, ама насаме... Сигурно само ти им вързваш.

Link to comment
Share on other sites

Защото, драги ми Смехурко, именно бизнеса НЕ ПРЕДПОЧИТА Виста - предпочита ХР. И масово плаща Виста, понеже няма ХР на пазара, и даунгрейдва до ХР

Мдам, абсолютно в нито една сериозна корпоративна среда няма Виста. Поне аз не съм срещал тук, а сме само на 200 км. от леговището на звяра. Тя присъства на практика само върху домашните системи на заблудени хорица. Това е реалната картина на "успеха". Ако седмицата пожъне същия успех, ще настанат едни твърде интересни времена. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Нямам точен спомен какво се е говорило за Вистата, но е пълно и тотално разочарование.

Виж 7 съм готов да се обзаложа, че ще има друга съдба. Съдейки по себе си, по отзивите на другите, по писаното в нета - смятам, че ще е сериозен успех на MS. Нищо, че може би и за Виста някой така е писал.

 

 

...Тя присъства на практика само върху домашните системи на заблудени хорица...

 

Забравяш милионите лаптопи с инсталирана Виста в употреба. Последните 2 години лаптопите се продават с Виста и без нищо (или както там му казват с Линукс някакъв :), който още в сервиза на ТМ го махат и ти слагат пиратски МS OS, може би за познати само).

Link to comment
Share on other sites

Забравяш милионите лаптопи с инсталирана Виста в употреба. Последните 2 години лаптопите се продават с Виста и без нищо (или както там му казват с Линукс някакъв :), който още в сервиза на ТМ го махат и ти слагат пиратски МS OS, може би за познати само).

 

 

Пич, ти май не четеш какво ти се пише, то кога ли си го правил, ти си чукча-писател... Фирмите купуват лаптопи с Виста на тях просто защото няма от къде да купиш такива с ХР, и ги даунгрейдват до ХР веднага. Така че - да, Виста присъства основно на машините на домашните потребители, които се радват на шаренкото. Там, където се работи се работи на ХР или дори 2к, но не и Виста.

 

А останалата част от приказките ти са отново вятър... машините без ОС се продават с FreeDOS. Запиши си го някъде, ако отново тръгнеш да се изказваш да не се излагаш много. Двамата с Теди сте най-големите въздух-под-налягане-писатели които съм виждал - голямо свистене, много шум, ама празно от вътре. А най-обичате да свистите по теми, които изобщо непознавате.

Link to comment
Share on other sites

...

 

:) Пак да изпъкнеш ! И пак в грешка. Нищо вече свикна.

 

Ubunto :) на това ли му викаш Free DOS. :lol:

Koлко още такива би желал да ти изровя, да не кажа, че повечето по-евтинки са така.

 

И лаптопа не бих го нарекъл домашна система, а примерно мобилна система - щото си го ползваш където искаш - в домашна, в бизнес и в която си поискаш друга среда.

 

Няма да ти препоръчвам: "ако отново тръгнеш да се изказваш да не се излагаш много" - щото ти само това правиш, може да специализираш нещо, знам ли и аз :lol:

Link to comment
Share on other sites

:) Пак да изпъкнеш ! И пак в грешка. Нищо вече свикна.

 

И лаптопа не бих го нарекъл домашна система, а примерно мобилна система - щото си го ползваш където искаш - в домашна, в бизнес и в която си поискаш друга среда.

 

абе извинявай, ама ти нормален ли си? в смисъл водиш ли се на отчет някъде, нещо? Не би го нарекъл домашна система, щото се ползвал и в домашна и в бизнес среда и която си поискаш друга?!? Примерно подводна, високопланинска, космическа, подземна...

 

Ехх... колко мъка има по тоя свят.. :rolleyes:

 

Знаех си че няма как да не изсвистите и двамата в хор, просто за да потвърдите... Болни хора.

Link to comment
Share on other sites

абе извинявай, ама ти нормален ли си? в смисъл водиш ли се на отчет някъде, нещо? Не би го нарекъл домашна система, щото се ползвал и в домашна и в бизнес среда и която си поискаш друга?!? Примерно подводна, високопланинска, космическа, подземна...

 

Гениално момче си, откога Убунто стана FreeDOS, ооо да, извинявай, откакто ov3rm4n така рече и отсече. :lol:

 

И в духа на горния ти бисер да те попитам нещо ? Предварително се извинявам, ако ти причинявам неудобство. Имам два лаптопа в офиса, които ги връщам вкъщи всяка вечер. :) Та пак да се извиня, но те домашни системи ли са или високопланински ? :lol: Или мооже би мобилни някакви.

 

Виждам, че не ти е лесен живота, ако мога да помогна с нещо съм насреща...

 

Едит: Състоянието ти да не е от Линукса ? Че лоша реклама му правиш така. Виж потребителите на Уин какви щастливи, весели хора са... и виж се ти :wacko: :angry1

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

На същата тема, ако е рогато е планинско, не е фрее-бсд значи не е рогато.

Връщаш ги вкъщи, ако полагаш грижи за тях значи са домашни, ако ги оставяш в офиса са бездомни.

 

Иначе четох някъде че Нокия се ориентират към Линукс базирана ос на смартфоните, голяма стъпка, ама дали е правилна? :)

Link to comment
Share on other sites

...Иначе четох някъде че Нокия се ориентират към Линукс базирана ос на смартфоните, голяма стъпка, ама дали е правилна? :)

Че що да не е :bgrin: ..

Може да искат да свалят цените на телефоните, все пак продават милиони бройи, освен ако не искат да слагат пиратски OS на тях :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Че що да не е :bgrin: ..

Може да искат да свалят цените на телефоните, все пак продават милиони бройи, освен ако не искат да слагат пиратски OS на тях :laughing:

А, не знам, май за н810 четох че е с линукс (os2008 based on maemo 4.0) базирана ос. :laughing:

Поне тогава смятам, че нокиа ще заднине iPhone като производителност. И ще има много по-голям избор от приложения.

Обаче ако се сложи линукс това ще е рай за повечето хора, които обичат да си експериментират с дистрота.

Ето един линк The Maemo platform по въпроса.

И уйкипедия даже.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...