Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

Аз пък друго бях прочел. Въпросната CEO съвсем наскоро отговори на въпроса дали е отворена към сделка с Майкрософт ето как - at the right price като допълни, че they better have boat loads of money. Въпросното изказване спокойно минава за изцепка. Първо, когато Майкрософт предложиха въпросните boat loads of money от Яху се направиха на тежки и сега се чудят как да свържат двата края. Второ, само резервите от кеш на Майкрософт към момента са повече отколкото Яху е изкарала по време на цялото си съществуване. Така че better have boat loads of money звучи по-скоро подигравателно, а за жена с нейното положение дори смешно.

 

Първо да покаже как ще изкара Яху от дъното, където междудругото се намира в момента и тогава да говори са сделки.

 

Значи едно е да искаш друго е да можеш. Не виждам Яху с парите които са изкарали как ще си позволят да закупят каквото и да е. Определено жената си вярва и има амбиция. Но пак казвам, едно е да искаш, друго е да можеш. Не виждам как компания от ранка на Майкрософт ще си продадат бизнеса си на Яху. За Балмер би било унизително.

 

Проблема на Яху е, че каквото и да купят те нямат ресурс за да направят това което им се иска. Единствената компания която може да свали Гугъл от трона е Майкрософт, но затова им трябва Яху. :)

 

Предполагам, че целия този цирк се разиграва с цел да подържат интереса на инвеститорите към Яху. Цената per share иначе би се сгромолясала моментално, понеже реалната цена е от два до три пъти по ниска, ако не и повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply
Единствената компания която може да свали Гугъл от трона е Майкрософт, но затова им трябва Яху. :)

Как реално смяташ да стане тази работа, след като Микромек продължават да губят от интернет бизнес и губеха дори във времена, когато съвсем гаражни фирмички станаха еталони за интернет бизнес като Ютуб и Фейсбук?

Link to comment
Share on other sites

Губят, но не достатъчно за да се откажат даже за момента са се постабилизирали и са на 0. В дългосрочен план има голям потенциал.

Link to comment
Share on other sites

Губят, но не достатъчно за да се откажат даже за момента са се постабилизирали и са на 0. В дългосрочен план има голям потенциал.

Голям потенциял в кое? Да си променят философията ли? Щото подхода с постоянно наливане на пари дори и Балмър разбра, че не върви. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Как реално смяташ да стане тази работа, след като Микромек продължават да губят от интернет бизнес и губеха дори във времена, когато съвсем гаражни фирмички станаха еталони за интернет бизнес като Ютуб и Фейсбук?

 

Като гледам и Яху не са спукали да изкарват пари. Майкрософт поне имат капацитет да понесат загубите.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Вече сме пред прага на голямата битка за пазара на ОС от най-ново поколение. Гугъл хвърли бомбата Chrome OS и очевидно подготвя почвата за сериозната битка. Интересно какъв ще бъде отговора от Редмънд или ще заложат на арогантното безразличие, което евентуално би им изяло главата. :)

Link to comment
Share on other sites

Kогато Майкрософт направи нещо всички от раз отсичат - it sucks, но когато гугъл пусне продукт макар и шитня, която няма как да бъде нещо друго освен безплатна всички казват - it rocks.

 

Това ще е многократно по-позорно начинание отколкото live search.

 

Ta и аз не си го представям. Не бих си сложил ОС който няма абсолютно никаква гаранция за някакво нормално ниво на сигурност. А и гугъл тепърва ще се сблъскват с претенциозността на юзерите. Колкото браузерът им постигна нещо. А какво ще върви на този ОС ? Кой ще им го купува ? Не казвам, че е лоша идея да си пуснеш собствен ОС, просто не трябва да очакваш нещо грандиозно като успехи. ОС-а все пак не е някакъв junk software като гугъл календар. А и скоро излиза Windows 7...

 

Та така.

Link to comment
Share on other sites

Признавам си, само я прегледах. :lol:

 

Добре поне, че не са предприели фронтална атака, а ще се задоволят с нетбуците.

 

Иначе, човека от PC World е съвсем директен - Don't make me laugh. Chrome OS is about as much a threat to Microsoft as a mosquito is to a bear.

Link to comment
Share on other sites

Иначе, човека от PC World е съвсем директен - Don't make me laugh. Chrome OS is about as much a threat to Microsoft as a mosquito is to a bear.

 

Да ама изтърва изключително важното продължение:

-- assuming the mosquito doesn't have Malaria that is.

Т.е. не се знае знае ли се. Може пък маларията да се окаже мечкоубийствена. :lol:

Link to comment
Share on other sites

На всички ни се иска гугъл да изкарат сериозно предизвикателство пред МС.

 

Просто не виждам как ре-селърите ще се навият редовно да продават нещо друго освен Уиндоус предвид колко сериозно са обвързани с МС. А пазара със сървърни ОС ? Това е значителна част от бизнеса с ОС.

 

Ще стане като с бизнеса с търсенето на МС. Ще ударят стена. А и да не забравяме и неизчерпаемия финансов ресурс на софтуерния мастодонт както го наричат някои. Гугъл има някакъв шанс за успех в Европа понеже тук погрешно са интерпретирали идеята за свободния пазар.

Link to comment
Share on other sites

Като човек писал програми за Windows Mobile отговорно заявявам че едвам се изтрайва - Емулатора е калпав (ама като казвам калпав - на P4-D/3ghz работи по-бавно от реално устройство на 200mhz), ограничени са доста функции доста от които са съвсем елементарни неща и да се чудиш защо аджеба им е трябвало да го резнат това, стартирането на приложенията е доста тромаво, и т.н. и т.н. Някак ми се струва че можеше да е доста по-бързо всичко но се трае. Ако вземеш някое HTC и го сравниш примерно с LG Arena (която няма OS или поне е някаква тяхна си) - ами LG-то е доста по-"responsive". Много ми се иска да разгледам телефон с Android но досега не съм успял да намеря в някой магазин а ме мързи да се разходя до Вега-та на главната - някой от форума ми каза че там го имало, но все си мисля че ще е доста по-пъргав от подобен с windows mobile. Особено пък едни нещастия на samsung пак с windows но като десктоп са сложили някаква тяхна си простотия (подобно на touchflo 3d на HTC - та при самсунга - пипнеш нещо - гледаш умно 1-2 секунди... аз такъв телефон не мога да изтрая не знам за вас. Чакам да видя и онази тошиба с 1ghz процесор - може да е по-бързичк там - а да видим...

Link to comment
Share on other sites

На всички ни се иска гугъл да изкарат сериозно предизвикателство пред МС.

Винаги има първа стъпка и според мен в случая Гугъл подхождат доста хитро, атакувайки точно ахилесовата пета на M$. Дали ще успеят и дали това ще им донесе стабилна база за осъществяване на следващия атакуващ ход тепърва ще се разбере.

Link to comment
Share on other sites

По-интересно ще е какъв ще е отговора на Майкрософт. Не че имат много алтернативи, но може би ще натиснат всичките селъри да избягват гугълския ОС. Поне в близките 1-2 години Chrome OS няма да е реална заплаха заради суматохата около новия им Уиндоус. По-нататък, кой знае.

Link to comment
Share on other sites

По-интересно ще е какъв ще е отговора на Майкрософт. Не че имат много алтернативи, но може би ще натиснат всичките селъри да избягват гугълския ОС. Поне в близките 1-2 години Chrome OS няма да е реална заплаха заради суматохата около новия им Уиндоус. По-нататък, кой знае.

 

Той до година-две няма да е кой знае колко годен за работа тъй или иначе, а за по-натам може пък да стане интересно... специално за пазара на мобилни устройства има нужда от нещо по-свежо защото нито iPhone нито blackberry-то са нещо кой знае какво (blackberry признавам са удобни за ползване но далече не съм възхитен и от тях).

Link to comment
Share on other sites

По-интересно ще е какъв ще е отговора на Майкрософт. Не че имат много алтернативи, но може би ще натиснат всичките селъри да избягват гугълския ОС. Поне в близките 1-2 години Chrome OS няма да е реална заплаха заради суматохата около новия им Уиндоус. По-нататък, кой знае.

Те хубаво ще натиснат селърите ама я си представи дори и в момента колко потенциални клиенти на нетбук изпитват възторг от придобиване на машина с архаичната ОС Win XP? Сигурно селърите няма да имат нищо против натиска откъм Редмънд, ако имат сериозна алтернатива.

Link to comment
Share on other sites

Да живее конкуренцията по принцип. Но оказва се не всяко нещо е лъжица за устата на единия или другия мастодонт. Е, ще поживеем и ще видим.

 

П.П. Специално за мен Кром-а е ... мн. зле, ползвам го на единия лаптоп по причина, че Вистата категорично отказва да пусне Файърфоксчето, и е направо трагедия като браузър. Някой неща така и не ми ги отваря изобщо, други не ги отваря правилно, определено е по-тежък от Мозилата и т.н. и т.н. Та колкото и елементарен да изглежда един браузър за такива големи глави като Гуугъл явно нещо... Иначе съм любопитен какво ще изкарат на ОС фронта.

Link to comment
Share on other sites

Хаха, с риск да навляза в поредния безсмислен многостраничен спор, само ще кажа:

Пази боже да да ползвам OS, която в света на ОС-овете е както Chrome в света на бразурите! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не мога да ви разбера. Ползвам Chrome 2.0 и ми е приятен. Стартира бързо, работи добре... не съм имал случай да не покаже нищо или да забие. FireFox-a тръгва за няколко секунди не знам защо (поне първия път). Верно имам няколко плъгина за дебъгване на JS и други програмистки глупости но някак chrome ми е по-приятен и удобен и има всичко необходимо за нен (не ползвам mouse gestures или други такива). Има си даже "inspect element" за да прегледам html-a какво точно се е генерирало и така.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

съгласен съм с по горния пост.Хром на мен ми върви много по леко от фаерфокс.Един таб ако се прецака,не ми изгаря целия браузър,и тва също е готино.. старира се почти мигновенно след като го цъкна, докато фаерфокс го чакам 4-5 секунди.

 

Всичко си му бачка тип топ. Отдавна ми се иска да го портнат и за линукс.За мен хрома си е най добрия браузър. Всичко ми харесва в него :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Microsoft and Yahoo agreed on Wednesday to an online alliance that could create a more formidable rival to Google in the search business.

 

In a joint statement, the companies confirmed the widely expected deal, which will give Microsoft a 10-year licence to integrate Yahoo’s search technology into its existing search platforms, while Yahoo will become the “relationship sales force” for advertisers for both companies.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Проблема на конкурентите на google е че самия google се е превърнал в основния индекс за една огромна част от потребителите на интернет. един вид като основна отправна точка - наименование на съдържанието на книгата ако щете - и като цяло проблемът е чисто психологически :)

 

дори microsoft & yahoo да изкочат с нещо наистина много по-добро от google... хората ще научат новината пак чрез google :)

 

късно е :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Гугъл вече отвориха пазарната кошница, подкарвайки отново инвестиционната си програма. Все още не се знае кои са най-ярките представители на групата за поглъщане, но миналата седмица от компанията обявиха закупуването на reCAPTCHA - компания, специализирана в уеб технологии за защита от спам и различни видове измами.

 

Понеже преди време в тази тема се развихри също и спор за лидерството при смарт телефоните, вече може ясно да се заяви, че Епъл издухва смело доайените на този пазар, като Микромек може само да седи и да гледа отстрани какво точно се случва с iPhone платформата. За малко повече от година, Епъл са продали 50 милиона устройства, потребителите на iPhone са свалили 2 милиарда копия от съществуващите 85 000 приложения. Ей на това се казва майсторско размазване на върлата конкуренция в този бранш, при това за отрицателно време. Интересно е привържениците на Микромек да погледнат какво бяха писали тогава по въпроса и да си направят съответните изводи (ако могат). :)

Link to comment
Share on other sites

Къде по точно имат реален успех ? Гугъл са нищо повече от една търсачка след като браузерът, андроидът и няколкото им жалки опити да бъдат нещо друго освен търсачка се оказаха тотално разочарование.

 

Майкрософт определено не спят и разработват собствен антивирус. А след излизането на Уиндоус 7 мисля, че тотално ще бетонират позициите си на ОС пазара. А що се отнася до Мак ОС, те ще си останат само и единствено в епълските ноутбуци, за които ще е пресилено да кажа ако държат 0.0001% от пазара. Така че Мак ОС директно влиза в класациите на най-малко използваните ОС. Но ще им дойде акъла в главата както стана с епълските power pc и минаха на интелски процесори. И да не забравяме, че Нокиа подобаващо отвърна на техния "смартфон" (с дефектни батерии...без коментар) чрез серия от много по-добри телефони. И докато епъл се радва на няколкото милиона продадени апарата, Нокиа отново показа, кой е лидерът на мобилните технологии. Но това е друга тема. Така че аз повод за радост тук не виждам. Виждам само напразни надежди да стане от нищо нещо. :lol:

Link to comment
Share on other sites

...

 

Трябва да им се признае, че добре се справят, но имат толкова хляб още да изядат, за да стигнат Нокия примерно, че не се знае знае ли се...

А къде ги четеш тия 50 милиона устройства (Бъркаш ! Да не им добавяш BlackBerry -тата) ? Малко множко ми се виждат, но дори и толкова да са от долната таблица се вижда, че Нокия почти не са мръднали от огромния си дял, НТС си удвояват продажбите, а стръмния ръст на Епъл идва основно за сметка на "others". 3Q не е свършило още та това е най-актуалното към момента.

015147329.jpg

 

Лично аз, въпреки че харесвам Епъл и продуктите им, специално Iphone не можа да ме накефи особено, та се връщам пак на НТС -тата.

 

А пък Fujitsu смартфон не съм виждал до момента, а явно са корави и те.

 

Едит: ах мамка ти и форматиране в тоз форум, колко си играх да я наглася тази табличка. Ц-ц-ц едно скрийшотче май ще трябва. Еййййй

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...