Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

На Мсофт им трябва платформа на която да има реклама. Какво технологии ще я движат да ти кажа честно 5 пари не дават. Балмер прилича ли ти на човек на който му пука за корпоративна култура ? Айде ако Яху беше гигант като Мсофт да речеш, че несъвместимостта на двете ще съсипе новоформираната компания. Но няма да е кой знае колко пресилено ако кажа, че на Яху след време ще може да се гледа като на компанииките които Мсофт ги изкупуват ежедневно, за спорт. А с такава изцепка е по-вероятно да бутне леко акциите си понеже пазара не смяташе, че 44 млрд. са оправдани.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply
На Мсофт им трябва платформа на която да има реклама. Какво технологии ще я движат да ти кажа честно 5 пари не дават. Балмер прилича ли ти на човек на който му пука за корпоративна култура ? Айде ако Яху беше гигант като Мсофт да речеш, че несъвместимостта на двете ще съсипе новоформираната компания. Но няма да е кой знае колко пресилено ако кажа, че на Яху след време ще може да се гледа като на компанииките които Мсофт ги изкупуват ежедневно, за спорт. А с такава изцепка е по-вероятно да бутне леко акциите си понеже пазара не смяташе, че 44 млрд. са оправдани.

 

Това става много добре за сценарий на някоя нова серия на Seinfeld - Thief в ролята на Cosmo Kramer. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Thief,

 

моля те,

попорочети поне мъничко какво е това животно e-marketing...

 

и преди си ме втрещявал, но не съм и си помисляла, че би могъл да ме втрещиш в такива величини...

 

Yahoo може да имат проблеми, но имам чувството, че не работят по тях или по-скоро си мислят, че проблемите им са от друго естество. Знам ли...

Имате потенциал и то не малък, но явно ги е шубе да смнят курса.

 

В същото време Майкрософт ми се струват неспособни да оперират с безплатни платформи.

Link to comment
Share on other sites

Е Мсофт не са казали, че ще купуват Яху, просто, че сделката makes sense, което е разбираемо след като Янг не може вече да скача на многото пари. Така сделката найстина мейква повече сенс :lol:

Link to comment
Share on other sites

В същото време Майкрософт ми се струват неспособни да оперират с безплатни платформи.

 

Не искам да се заяждам но Майкрософт имат някой и друг безплатен продукт... Не че са много обаче благодарение на тяхното VirtualPC вече има няколко безплатни версии на VMWare :)

Link to comment
Share on other sites

:)

 

За съжаление няма как да оценя този техен продукт.

 

Аз визирах по-скоро интернет платформите.

Въпреки, че техните интернет продукти в началото си са се развивали добре. Изхождайки от това, не се знае къде ще се намират настоящите големи играчи след примерно пет години.

 

Трудно е, признавам. Трябва да се тича бързо, много бързо, но всъщото време бавно, по-бавно...

Link to comment
Share on other sites

Малко не разбрах това с тичането... за интернет платформи не знам какво точно визираше, но най-добрата, богата на възможности и удобна среда за разработка на web приложения в момента е Microsoft Visual Studio. Верно не е безплатна обаче. До един момент техния browser беше значително по-добър от Netscape (специално 4.7 като се сетя каква борба беше да направи нещо с javascript и ми се присира направо... с извинение за израза ама си е точно така).

Link to comment
Share on other sites

Яху съкращават 10% или 1400 от общо 14300 служители. Печалбите на Яху за третото тримесечие са спаднали с 64% до $54 милиона от $151 милиона.

Предполагам точно тези цифри силно са впечатлили Балмър и желанието му за покупка се е разгоряло с още по-голяма сила. :lol:

Link to comment
Share on other sites

djadomraz,

 

аз гледам на нещата от маркетингова гледна точка.

Както се казва: маркетолог, какво да го правиш.

 

А това с тичането беше свързано с нагласите на потребителите, улавянето и предугаждането на тези нагласи. Взимането на решения, които могат да те закопаят или да те изстрелят...

Link to comment
Share on other sites

А това с тичането беше свързано с нагласите на потребителите, улавянето и предугаждането на тези нагласи. Взимането на решения, които могат да те закопаят или да те изстрелят...

 

Има един стар лаф: клиента никога не знае какво иска, но винаги много точно знае какво не иска! Някой път някой уцелва нещо което е липсвало на всички но до този момент никой не се е бил сетил - е тогава се правят милиарди за отрицателно време.

 

Ето за търсене аз ползвам гугъл - не бях се замислял защо, но още отначалото ми хареса. Наскоро отворих yahoo и lycos - ужас - страниците им са типичен портал - има какво ли не 99.999% от което не само не ми трябва но ми и пречи. Всичко хубаво но аз искам да намеря нещо конкретно и всичко което ми трябва за целта е точно 1 поле където да напиша какво търся и нищо друго. А не да се разсейвам с милиони простотии и подскачащи flash реклами наоколо. Не желая да ми показват новините от президентската кампания и какво ли не, ако искаш щях да отворя CNN.com примерно, не искам нищо друго освен полето за търсене а те се опитват да ме заринат с неща които не ме вълнутват и аз забравям какво съм искал да намеря... Ей затова търся с google - защото не ми пречи да си свърша моята работа а не ми навира неговите си неща пред погледа ми само и само да забършат някой цент от показване на някоя реклама.

Link to comment
Share on other sites

Нали има една версия на Visual Studio - Експрес май я водят, която е безплатна? Аз лично ползвам 2005 Про, защото най-новата не поиска да се инсталира на компютъра ми.

Link to comment
Share on other sites

Нали има една версия на Visual Studio - Експрес май я водят, която е безплатна? Аз лично ползвам 2005 Про, защото най-новата не поиска да се инсталира на компютъра ми.

 

Верно. Като го спомена се сетих че и MSDE-то също е безплатно...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Миналата седмица в София се проведе интернет семинар по случай провеждането на Бг сайт 2008.

Мартин Попов събира презентациите на лекторите и бихте могли да се възползвате от информацията за семинара от неговия блог.

А това е и програмата за самия семинар.

 

Останах очарована от презентацията на Сашо Варов!

 

Някой присъства ли на семинара?

Link to comment
Share on other sites

Не, но от опит знам, че тези "семинари" са абсолютна глупост или по-скоро опит за PR. Като гледам програмата, дори думата семинар звучи смешно...

Link to comment
Share on other sites

Добре де, леко е offtopic това, но едно ми е трудно да разбера - защо тези хора губят толкова много време в тези блогове? Това така да го списваш редовно и да пишеш какво ли не отнема доста време... то и писането тука но някак го правя за минута-две после продължавам да си чопля каквото правя и при следващото чакане поглеждам какво ново в пощата и отговарям евентуално. Но да пишеш такива подробни статии и прочее - трябва или това да ти е работата или да нямаш грам личен живот... А някой да ти плаща да пишеш повечето неща които са изписани (особено по личните блогове) не виждам как ще стане. Да го правиш в работно време за мен е престъпление и не виждам кой работодател би траел човек който губи поне 1 час от времето си в писане на блога си и вероятно още поне 1 в четене на чужди такива. Остава да си има прекалено много време за губене... Та в този ред на мисли почвам да си мисля че всякакви такива неща само разни откачалки може да ги пишат :) Пропускам ли нещо?

Link to comment
Share on other sites

В десетката. После защо БВП-то не расте...

Че за какъв БВП говорим в българия..

Дори звучи смешно само като си го чета предното изречение.

Че тук само търговия и измами са на дневен ред. И май не само у нас. Блоговете са едни от най-бързо разрастващите се сайтове, светът е пощурял и милиони прекарват сума време да си водят дневници и разни такива сайтчета, ако сметнем колко милиарди часове потенциално полезен труд и креативност се губи в подобни лични блогове, не ми се мисли.

Човечеството си измисля всякакви ненужни и 'измислени' неща, които уж са му нужни. Глупости на търкалета, половината от нещата, които има и по нета, са абсолютно ненужни, просто апетита идва с яденето, и огромен процент от всикчо това е не само безполезно, но и вредно. Егати прогреса!

На тоя свят няма безплатен обяд, и тия милиарди блогове може да са безплатни за ползващите ги (по някакъв начин), но в глобален план тия неща за мен са вредни. И после ще говорим за БВП. Видяхме, че и най-силната нация не е защитена от глупостите, които си е посяла :) .

Link to comment
Share on other sites

Ако става въпрос за блога на Мартин, той е медиа праньор на интернет кампании. Това му е работата. Аз лично го приветствам, защото се е хванал с нещо много трудоемко. Нищо че Интернет е навлезнал силно в живота ни, що се отнася до уеб планирането, то там си има редица специфики, които са характерни само за този канал. Все още има огромна част от рекламисти, рекламодатели и т.н., които дори не са наясно с принципите на интернет медиа планирането. Да не говорим, че дори на интервю преди време дама с невероятен маркетингов капацитет ми заяви в прав текст: "В България няма интернет маркетинг.", като визираше интернет търговия.

Изобщо за какво говорим...

 

Thief,

какъв PR, какви пет лева...

 

Дори само да чуеш как работят другите, въпреки че си съвсем наясно с нещата, пак си заслужава!

А ти май не си съвсем наясно... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Едва ли, Балмер вече обяви, че ще изкупува обратно акции за 20 млрд. Е, в предвид, че и тази сума няма да ги събори, нищо не се знае. Ако от Яху слезнат на земята с реални искания, може да стане сделката - с други думи ако се продадат за 20 млрд. вместо за 40, сигурно.

 

Tuk. - скоро май ще има сделка

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

След като почнаха да излизат резултатите от последното тримесечие на 2008 е редно да видим как се отразява кризата на технологичните гиганти. Цифрите обаче няма никак да се понравят на Thief, защото очевидно Google е единствения ИТ гигант, който засега се радва на стабилни резултати:

Better Than Everybody

 

“They are doing better than everybody,” Ross Sandler, an analyst with RBC Capital Markets, said in an interview from New York. He expects Google shares to perform better than their peers. “They are managing growth and controlling costs at the same time, which is what we like to see.”

 

Fourth-quarter net income was $382.4 million, or $1.21 a share, the company said. Leaving out some costs, profit was $5.10 a share, beating the $4.96 estimated by analysts in a Bloomberg survey. Google wrote down investments in Time Warner Inc.’s AOL and Clearwire Corp. by $1.09 billion, causing profit to drop 68 percent from a year earlier.

 

Каква е ситуацията в същото време с Майкрософт? Съкращения на поне 5000 души от персонала и рекорден спад на печалбата и пазарната капитализация при цена на акциите от $17.20 от последната борсова сесия.

 

Microsoft tumbled 13 percent to $17.20 after saying it’s no longer able to give forecasts as the slumping economy crimped demand for software. The world’s biggest software maker said it will eliminate 5,000 jobs as it cuts costs to match a slump in demand. The company also posted second-quarter sales and profit that missed projections. Microsoft follows General Electric Co., Corning Inc., Johnson Controls Inc. and Eastman Kodak Co. in declining to forecast results for 2009

Както се вижда от цитата по-горе, финансистите на компанията от Редмънд даже вече са блокирали и не могат да правят прогнози за бъдещето.

Link to comment
Share on other sites

Нормално. Сравнително малкият персонал на Гугъл е вероятната причина да няма уволнения. Както и, че за изяли пазарен дял от Яху. Въпреки всичко Майкрософт са репортнали ~18 млрд. $ нетна печалба за 2008.

 

Както и да е, кризата няма да подмине и Гугъл (освен ако Яху тотално не издаде багажа). Ефектите върху реалния сектор далеч не са свършили.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Да повдигнем любимата на Thief тема с поредната пикантерия относно отношенията Яху - M$. CEO-тата се се сменят, един си отива и друг идва, но пък надеждата за подобна сделка остава единствено в душата на Thief. Ето какво е казала Carol Bartz, новия CEO на Яху, която между другото поддържа топли отношения със Стив Балмър:

Shake-up needs more time, not Microsoft

The no-nonsense executive hired by Yahoo five months ago got her latest points across Wednesday during an appearance at an investor conference hosted in New York by Bank of America Corp.'s Merrill Lynch.

 

As usual, Bartz was peppered with questions about the on-again, off-again talks that Yahoo has been holding with Microsoft since 2006. Although she didn't rule out the possibility of turning over Yahoo's search operations to Microsoft, Bartz left no doubt she believes the company will thrive without Microsoft.

 

"Yahoo actually has a bright, bright future -- possibly clearer and simpler -- without the Microsoft connection," Bartz said. When the topic continued to come up, Bartz finally said, "Forget about the Microsoft stuff, it's honestly not that relevant."

 

If Yahoo were to farm out Internet search to Microsoft, Bartz estimated that the company could save about $500 million to $700 million annually. But she indicated she had reservations about whether Yahoo could entrust such a key piece of technology to Microsoft, which has been losing money in its Internet division for years.

 

Responding to an investor question, Bartz said it probably makes more sense for Microsoft to sell its Internet operations to Yahoo -- a concept that she said has raised with Microsoft CEO Steve Ballmer. But she said such a combination probably would cause antitrust problems, especially in e-mail, where Yahoo and Microsoft run the two largest services.

 

Значи какво излиза, според новата шефка с близки връзки с Балмър, далеч по-разумно е M$ да продаде интернет бизнеса си на Яху. Бизнесдамата по твърде дипломатичен начин се опитва да каже една очевадна публичната истина, че Микромек хал хабер си нямат от интернет бизнес с безплатни услуги и е по-добре да не се напъват в тази насока. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...