Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

Да, само дето огромната маса потребители (обикновени) просто не знаят какво искат, и затова виждаме итерфейса на дистротата на какво мяза, елементарни недомислия.

 

Аз да тикажа, и Дядомраз ще ти каже, клиентът/потребителят, който не разбира много, НЕ знае какво точно иска. Майкрософт поне хвърлят пари по специалисти в GUI-то, и дори да не се допитват повече от другите, пак изкарват по-ползваеми неща. Еми получава се малко наложен начин на ползване, но това не означава, че е лош, просто хората свикват, защото има хора, които това им е професията, дизайнери, специалисти по ползваемостта и т.н.

Все едно рекламите по телевизията, бидейки подобно моделиране на мозъците, някой те пита как искаш да изглеждат.. Въпреки че примерът не беше много подходящ.

С всичко е така.

И на мен ми се иска дистанционното за телевизора да имаше съвсем различен подход при избор на двуцифрени канали, че тия дето са обращение ме дразнят максимално , но..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply
А , пак не ме разбра (енгри) ....

 

Сефте :P

 

 

 

клиентът/потребителят, който не разбира много, НЕ знае какво точно иска.

 

Клиента НИКОГА не знае какво иска... и много точно знае какво НЕ ИСКА... основно правило е това :) Казва какво иска, после обяснява че не е искал точно това. Затова и се пишат възможно най-подробни договори за да има черно на бяло какво е поискал, после се подписва и техническо задание с това което ТИ си разбрал и обяснения как ще стане, после ако се окаже че не бил обяснил добре или ти си го разбрал погрешно да си плати за оправянето на нещата а не да те върти на шиш още 2 месеца без да ти плати стотинка за да му го натаманиш според нескопосаните обяснения... Не че го правя винаги но когато са намесени повече пари и е по-голям проекта гледам да се постарая с тези неща за да няма после хър-мър, айде сега почвай наново за без пари щото не си бил разбрал....

Link to comment
Share on other sites

Аз да тикажа, и Дядомраз ще ти каже, клиентът/потребителят, който не разбира много, НЕ знае какво точно иска.
:thumbs-up: Много точно. Който се е парил знае :)

 

Еми получава се малко наложен начин на ползване, но това не означава, че е лош, просто хората свикват

Аз съм за това, че на потребителите донякъде трябва да им се налага, дори зорлем как точно да използват дадено нещо, а не те както го виждат. В противен случай се получава нещо, дето мяса на разграден двор, и ти се мъчиш после да го държиш в някакви граници и да угодиш на всички. В крайна сметка резултата е манджа с грозде и неясен резултат от използването на даденото нещо.

И тогава и да е за без пари няма кой да ти го хареса, използва и да ти донесе приход под някаква форма.

Link to comment
Share on other sites

хахах

Разговорът съвсем отиде за бира :)

 

Всичко, което хвърчи се яде. :lol:

И като си помисля, че се отървах от един болен мозък от типа на идиота в подписа на мразовития дядо :), направо ми иде да литна от щастие!

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за това, че на потребителите донякъде трябва да им се налага, дори зорлем как точно да използват дадено нещо.... В крайна сметка резултата е манджа с грозде и неясен резултат от използването на даденото нещо.

...

Анджък. Погледни хилядите Линукс дистрибуции и всеки с почти свое виждане кое и как.

Като стана дума, можем да си направим тема, в която да споделяме вижанията си някои битови и не толкова битови проблеми бхиа могли да бъдат решени доста по-добре, а не както са в момента. Примерът ми с дистанционното например :) . Но да не е в раздел Линукс :bgrin: .

Всичко, което хвърчи се яде. :lol:

Не баш всичко, но повечето хвъркати двукраки стават.

 

Разговорът съвсем отиде за бира :)

..

И като си помисля, че се отървах от един болен мозък от типа на идиота в подписа на мразовития дядо :), направо ми иде да литна от щастие!

Я раздуй, кой кой?? :bgrin:

За бирата, за теб може и да пропия :D .

Та кога и къде :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

хахах

Разговорът съвсем отиде за бира :)

 

Ами на мен напоследък все бирата не ми достига да му се не види, но Godfather с който би ми било най-интересно да поспоря се намира чак в Канада пусто да опустее...

 

 

Всичко, което хвърчи се яде. :lol:

И като си помисля, че се отървах от един болен мозък от типа на идиота в подписа на мразовития дядо :), направо ми иде да литна от щастие!

 

Е ся вече се заинтригувах ...

Link to comment
Share on other sites

Разговорът съвсем отиде за бира :)

Лошо няма. Той дед Мороз от колко време надава вой за бира + кебапчета :)

Всичко, което хвърчи се яде. :lol:
направо ми иде да литна от щастие!

Ако няма кебапчета, може и теб да хапнем ;) съдейки по горните ти изказвания, ще станеш годна в момента на изхвърчането от щастие. Само ако може преди това да вземеш вана с марината :D

Link to comment
Share on other sites

..

Ако няма кебапчета, може и теб да хапнем ;) съдейки по горните изказвания. Само ако може преди това да вземеш вана с марината :D

Ай ся, аз бях пръв и най-смел :bgrin: . Да си имаме уважението :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Е че ти колкото и да ядеш, не мож я изя девойката. Или тя трябва да е макс кило, или ти си нещо като ланголиер, та да успееш да я погълнеш.

 

 

Не бе, аз няма да я ям, ставаше дума за бира, кафе или каквото там :)

А там трима са много (в повечето случаи :bgrin: ), както знаеш.

Ако си мисля,че си мислиш, това за което мисля :wacko: - споко бе. Аз съм щастливо женен и няма да ви се меся там за квото третия е в повече (в повечето случаи)

Link to comment
Share on other sites

Е , вече го обърнахте на чат хора .

Викнете някой модератор да поизчисти темата , пък ние ще си направим друга .

Заглавието ще е нещо "Кибапчета и бира - да поспорим заедно" ... нещо от сорта за да привлича хора .

п.п. Айде да се изчисти темата вече и някой да създаде такава за битовите въпроси , но май може и други теми да се използват за това .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не бе, аз няма да я ям, ставаше дума за бира, кафе или каквото там :)

А там трима са много (в повечето случаи :bgrin: ), както знаеш.

 

За разчистването на темата си прав, но поне темата отново май влезе в темата, след споровете за Яху между анализаторите :)

Link to comment
Share on other sites

Пускам линк към статия от Милко Георгиев.

Статията

 

 

Милко Георгиев е лектор и на едно доста интересно обучение

В началото на декември 2007 vivatel стартират първата българска мобилна реклама. Използваната медиа е mini.mail.bg – мобилната версия на популярната уеб базирана поща Mail.BG.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Понеже темата напоследък замря, благодарение на Thief, който се покри някъде след като уж трябваше да видим невероятния обрат на събитията още в началото на август, та да вметна какво е казал днес главния кофчежник на Микромек Chris Liddell на конференция на Ситигруп в Ню Йорк по адрес на прословутата сделка с Яху:

 

Sept. 4 (Bloomberg) -- Microsoft Corp. Chief Financial Officer Chris Liddell said the chances of the software maker buying Yahoo! Inc. are still "negligible''.

 

`"You never say never, I can never say that, but it's so close to negligible'', Liddell said today at a Citigroup Inc. conference in New York. The low chances of an acquisition mean Microsoft won't limit its share repurchases, he said.

 

За справка на Thief: английския израз negligible е доста близък до българските "на кукуво лято" и "когато цъфнат налъмите". :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Бумът в интернет индустрията извежда 34 иноватори в редиците на най-богатите хора в света. Общото богатство на уеб милиардерите и милионерите, включени в списъка на Forbes, възлиза на 109,7 млрд. долара. Много от тях дължат успеха си на продукти, които се оказват „подривни“ за господстващите компании на пазара. Характерно за тези подривни иновации е, че те посрещат потребности на клиентите, които преди са били пренебрегвани. За да открие тази група от клиенти, Пиер Омидиар не е трябвало да търси много. Идеята го осенила благодарение на годеницата му, която колекционирала различни видове бонбони и търсела начин да развие търговия с тази колекция.

 

Омидиар, компютърен програмист, създава уебстраницата eBay, за да й помогне в начинанието. Няколко години по-късно той се нарежда на четвърто място в списъка на най-богатите интернет гурута със състояние от 7,7 млрд. долара.

 

Друг проницателен ум разбира, че може да развие бизнес като таргетира нетрадиционните студенти – тези със семейства и деца, които не могат да посещават редовно занятия. Преподавателят Джон Спърлинг основава университета за онлайн обучение University of Phoenix. С 1,7 млрд. долара Спърлинг се нарежда на 15-то място редом до останалите уеб милиардери.

 

Начело в класацията са основателите на Google Сергей Брин и Лари Пейдж със състояние от съответно 18,7 млрд. и 18,6 млрд. долара. На трето място се нарежда създателят на сайта за онлайн покупки Amazon.com Джефри Безос с 8,2 млрд. долара

 

След Омидиар петото място се заема от Eрик Шмит, изпълнителен директор на Google, с 6,6 млрд. долара.

 

Богатство от 3,6 млрд. долара гарантира на Джефри Скол шестото място в класацията. Той е първият президент на еВay и негов най-голям акционер. Скол се е отказал от работата си в компанията и се концентрира върху филантропските си прояви и филмовите си продукции. Той е изпълнителен продуцент на филма „Неудобната истина“, който печели два Оскара през 2007 г.

 

Седмото място в класацията се заема от най-богатия жител в Шанхай – Шъ Ю Джу, създател на компания за онлайн игри ZTgame, която е известна с неконвенционалния си маркетинг. Богатството му е 2,8 млрд. долара.

 

Интернет предприемачът Хироши Микитани, които управлява шестата най-популярна дестинация в японското уебпространство - онлайн търговския център Rakuten, е осми в списъка. Макитани разполага със състояние от 2,6 млрд. долара.

 

Деветото място се заема от Марк Кюбан, бивш барман, който създава интернет портала Broadcast.com, заедно с Тод Уегнър. През 1999 г. порталът е продаден на Yahoo! за 5,7 млрд. долара. Кюбан притежава богатство от 2,6 млрд. долара.

 

Дейвид Фило, съосновател на Yahoo!, с 2,5 млрд. долара, e последният от милиардерите в челната десятка.

 

Източник:

Investor.bg

Link to comment
Share on other sites

Нищо кой знае колко революционно не са измислили повечето от цитираните. А и в случая става въпрос именно все за уеб милиардери, какво друго може да ги направи милиардери ако не някое от тези споменати неща. И още няколко, в никакъв случай не революционни, а просто времето им е било тогава, както и Бил Гейтс навремето се е оказал на правилното място в правилния момент.

 

Има доста неща, които трябват за да се постигне подобно богатство, и споменатите видове услуги са само част.

Защо аз или някой от този форум, или който да е който познавате, супер програмисти и т.н. експерти и т.н., не влезе в топ 100 или дори топ 1000 на интернет богаташите?!

 

Цялата тази тема ми се струва просто една от многото да си губим времето когато няма какво да правим :)

Link to comment
Share on other sites

И за Lehman се разправяше, че шанса да не изплуват от кризата е negligible, но видяхме какво стана. Сделките в тоя сектор обикновено се договарят на затворени врати и се съобщава едва когато 1та страна е готова да извади куфара с доларите на масата.

 

Иначе какво стана с 20 млрд-ния repurchase-a на Мсофт ? Уж няма да купува Яху, а Балмер се ослушва. Никой не вярва, че акциите на тая компания дето не може да генерира 1 млрд. печалба дори струват реално 18$.

Link to comment
Share on other sites

Жалко, че не виждаш по-далеч от носа си :)

Ще коментираме след 1ви Август.

Дотогава, почети тук таме и помисли върху прочетеното за да разбереш накъде духа вятъра. Това с гугъл го слушахме от преди няколко месеца.

 

 

Todays date: September 17, 2008 - 48 days after August 1, 2008...

 

 

Чудя се - ще коментираме след кой 1 Август? Че сега ще кажеш сигурно, че съвсем не си имал предвид 1 Август 2008... А коя? 2009? 2010? 2011? 2101? 2хххх? хххх?

 

Добре, че виждаш по-далече от носа си за разлика от всички други... Ама имаш бая дълъг нос да ти кажа... От 13 Юни като го погледнеш та краят му се не види. :D

 

На твое място бих си млъкнал, че нали знаеш - вола рие, ама калта пада по гърба му... От тук нататък каквото и да ти се прииска да кажеш по въпроса - моля те остави го за след 1ви Август... Тогава ще коментираме...

 

Смешник.

Link to comment
Share on other sites

Не ми се занимава да копи/пействам точно сега и да се хващам за отделни изречения. Не е като да не коментирахме. Ти къде беше ?

 

Хубаво се беше покрил за известно време та лиши темата от голямо количество глупости.

 

Иначе не спирай да разсъждаваш. Нали форумите са вид забавление все пак.

Link to comment
Share on other sites

И за Lehman се разправяше, че шанса да не изплуват от кризата е negligible, но видяхме какво стана. Сделките в тоя сектор обикновено се договарят на затворени врати и се съобщава едва когато 1та страна е готова да извади куфара с доларите на масата.

 

Иначе какво стана с 20 млрд-ния repurchase-a на Мсофт ? Уж няма да купува Яху, а Балмер се ослушва. Никой не вярва, че акциите на тая компания дето не може да генерира 1 млрд. печалба дори струват реално 18$.

 

 

Мухахаха, е защо ги намеси Lehman в темата така и не разбрах? Всъщност тези, които мислят с главите си отдавна бяха наясно, че тия приятелчета няма да ги бъде. И не само те. Не може да разчиташ на глупавия постулат, че пазара на недвижимости е с неспирен ъптренд и достатъчно добре ликвиден и да не гризнеш голямото дърво накрая.

Thief, на твое място бих поспрял за известно време с "анализите", освен ако не си решил да ставаш за смях и на марсианските кокошки. :lol:

 

За да се върнем малко на темата Микромек-Яху и понеже спомена отново за цената на акциите, ето ти две картинки как се отразява настоящата финансова буря на двете компании. Картинките навяват някои странни мисли. :D

 

msftyr7.th.gif

 

yhoodt5.th.gif

Link to comment
Share on other sites

Като например?

 

Lehman - за да ти поясня negligible. Всъщност, причината да гризнат дръвцето далеч не може да се опише с 2 реда. Много финансови гуру-та не предвиждаха нещата да поемат натам.

Link to comment
Share on other sites

Като например?

 

Lehman - за да ти поясня negligible. Всъщност, причината да гризнат дръвцето далеч не може да се опише с 2 реда. Много финансови гуру-та не предвиждаха нещата да поемат натам.

 

Нещата винаги седят далеч по-просто, отколкото се опитват да ги изкарат "анализатори" като теб. Това, което не можеш да опишеш с два реда е просто следствие от залитането по двете големи простички заблуди, за които споменах. На тези два нещастни постулата се крепеше събпрайм пазара, а великите гурута просто решиха, че този пазар е дойна крава и могат с измислени "фокуси" да пикаят срещу вятъра, докато накрая не стигнаха до дървото. :lol:

 

 

 

Нищо кой знае колко революционно не са измислили повечето от цитираните. А и в случая става въпрос именно все за уеб милиардери, какво друго може да ги направи милиардери ако не някое от тези споменати неща. И още няколко, в никакъв случай не революционни, а просто времето им е било тогава, както и Бил Гейтс навремето се е оказал на правилното място в правилния момент.

 

Има доста неща, които трябват за да се постигне подобно богатство, и споменатите видове услуги са само част.

Защо аз или някой от този форум, или който да е който познавате, супер програмисти и т.н. експерти и т.н., не влезе в топ 100 или дори топ 1000 на интернет богаташите?!

 

Цялата тази тема ми се струва просто една от многото да си губим времето когато няма какво да правим :)

 

Теди, не знам защо имам чувството, че света ти е крив за нещо, но в края на краищата богатството на тези хора се дължи съвсем заслужено на авангардни постижения, без които не бих могъл да си представя прогреса на съвременните технологии. Съгласен съм, че в повечето случаи става въпрос основно за уникален бизнес модел, но точно този бизнес модел е дал мощен тласък за развитието и практическото приложение на свързаните с него сериозни уеб технологии. Именно пък водещите в класацията Сергей Брин и Лари Пейдж освен уникален бизнес модел са създателите лично и на няколко от най-значимите съвременни интернет технологии.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...