Jump to content
BulForum.com

Шампионска Лига - сезон 2007/08


Stenli

Recommended Posts

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Факт е че Челси обърнаха мача, но все пак - великите са си велики! Двата отбора размениха по два чисти пропуснати гола. Юнайтед успяха мъжки да се справят и само позьорското цигане с циркаджийските му номера бе на косъм да ни коства титлата. За разлика от Тери, който се подхлъзна, Роналдо се осра откровено. Да се лигавиш срещу вратар като Чех е меко казано тъпа схема. Великият Ван Дер Сар спаси положението.

 

Щастлив съм не само заради титлата. Щастлив съм че видях най-гнусната и грозна мутра (Аврам Изрода) като конски гъз с диария - не се сещам някой да ми е бил толкова отвратителен колкото тази гад (между другото кога евреите станаха и футболни стратези ?!?). Също така и плешивия циганин Дрогба, който така се молех Видич да достигне само с една ръка.... :punk

 

GLORY GLORY MAN UNITED!

 

Честито на всички, които празнуват като нас тук!

Link to comment
Share on other sites

Честито на всички!!!

Всички критици и хейтъри трябва да замълчат!Поклон пред шампионите!!! :punk :punk :D

Link to comment
Share on other sites

Симпатизирах на Манчестър, но определено намирам победата им за незаслужена.

Аз не симпатизирах на никой от 2та отбора, но определено лондончани повече искаха победата, бяха по-добре построени за тази среща, имаха по-чистите положения за гол... но топката е от женски род и никога не знаеш какво ще и се преиска.

Link to comment
Share on other sites

Аз ще се пробвам да направя по-нормален коментар, въпреки че не обещавам нищо...все пак съм още под влиянието на емоцията от победата. Мисля, че мачът беше равностоен и правилно се стигна до дузпи. Първото полувреме беше изцяло за United и трябваше още тогава нещата да приключат, но Tevez, който пипна 3 пъти топката, изпусна големи положения. Направо не знам да му се радвам ли, че всяко негово отиграване беше толкова опасно или да му се карам, че беше толкова незабележим. И после стана тоя фалшив гол. През второто полувреме очевидно Chelsea имаха психологическото предимство да са се измъкнали и започнаха да играя много по-добре от първото полувреме. Второто си беше тяхно и заради него заслужаваха равенството. Яд ме е само, че в полувремето на United Chelsea вкара каръшки гол, а не си вкараха в своето полувреме. Но предполагам, че е късно да обвинявам късмета, след като отборът ми е спечелил с дузпи, което винаги си иска късмет. В продълженията работата пак беше на кантар като гредата на Lampard и пропускът на Giggs мисля бяха равностойни. При дузпите някак си имах усещането, че Ronaldo ще изпусне. Не съм убеден, че е толкова добър дузпаджия принципно, а и в такива моменти най-големите изпускат. Винаги съм казвал, че бековете бият най-добре дузпи накрая - просто няма напрежение толкова. След Ronaldo Chelsea вкараха два пъти и вече се бях отказал, когато пък Terry се подхлъзна. Цял мач играчите на United се подхлъзваха, а в най-решителния момент баш капитанът да се оплете така... Чак ми е жал за него, защото е добър футболист и достоен капитан...След това вече предимството беше за Manchester, щом хлапета като Anderson и Nani нямаха проблеми с дузпите. Anelka не смятам, че имаше мотивация толкова. Някак си усетих, че няма толкова привързаност към тоя отбор и дузпата я би ей така, колкото да мине. Van der Sar определено имаше слаб мач, но кой ти помни сега...сега е герой... Доколкото знам при вас не са ги давали, но аз гледах по TrueTV, които даваха ESPN с коментар от Sky Sports...ходи се обяснявай, и след мача имаше интервюта с Fergie и Ronaldo. И двамата бяха леко неадекватни и само повтаряха "the lads, the lads...the lads deserved it". Като цяло смятам, че се получи страхотен мач с положения, голове, драма и всичко. А и червен картон...един от коментаторите на ESPN (в студиото след мача) чисто и просто каза, че Drogba е идиот. Цялата тая патаклама мисля, че беше излишна и Michel се справи добре. Като цяло съдийството беше на много високо ниво. Имаше разбира се по някоя и друга грешка с пресилен фаул или грешно даден тъч, но като цяло съм много доволен, че Wenger не се оказа прав, че съдията ще реши финала.

 

Е, честито! Отборът е млад и има още какво да постига, но сега да се порадваме на чудесния сезон и на невероятния рекорд на Giggsy. Честито!

Link to comment
Share on other sites

За това точно тея отбори (Милан - Пул) направиха най-добрия финал в историята на ШЛ.

Нищо лично :lol:

 

 

едва ли има по-добър финал от Милан - Ливърпул 3:3 (2005) в историята на КЕШ. Иначе днес гледаме уникално интересен мач. Доста положения, греди, червен картон, драма, дузпи

 

Абе да, ама не...честно казано спомените са ми много мългяви. 6 положения 3 гола в едната 3 в другата с невероятен обрат и дотук. Няма спор, че беше велик...

 

Честито на феновете на Юнайтед!

Още веднъж да кажа, че това за мен беше най-ДОБРИЯ финал в близките години, гледахме ФУТБОЛ :punk

Link to comment
Share on other sites

Мен не ми хареса( гледах само от 80-тата до края на продълженията ).Да им е честита титлата на Юнайтид.Ако след този мач Дрогба остне в Челси :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз не симпатизирах на никой от 2та отбора, но определено лондончани повече искаха победата, бяха по-добре построени за тази среща, имаха по-чистите положения за гол... но топката е от женски род и никога не знаеш какво ще и се преиска.

Митак,мачът си беше равностоен като си поделиха по една полувреме общо-взето.

 

А гола им все едно не беше късмет, пропуските на Юнайтед при 1:0 не бяха късмет, чистенето от голлинията на Тери в продължението - късмет.

Така че и двата отбора имаха доста късмет ( или нещастие ) в редовното време и продълженията. Вече при дузпите признавам, че имахме повече късмет :)

 

И все пак - Златният Дубъл е факт.Кога за последно сте виждали двама души да вдигнат заедно купата.Голям жест на Рио към ГИГС който олицетворява духа на Манчестър Юнайтед.УНИКАЛНО :punk

 

1889977245.jpg

Link to comment
Share on other sites

Митак,мачът си беше равностоен като си поделиха по една полувреме общо-взето.

 

А гола им все едно не беше късмет, пропуските на Юнайтед при 1:0 не бяха късмет, чистенето от голлинията на Тери в продължението - късмет.

Така че и двата отбора имаха доста късмет ( или нещастие ) в редовното време и продълженията. Вече при дузпите признавам, че имахме повече късмет :)

 

И все пак - Златният Дубъл е факт.Кога за последно сте виждали двама души да вдигнат заедно купата.Голям жест на Рио към ГИГС който олицетворява духа на Манчестър Юнайтед.УНИКАЛНО :punk

 

1889977245.jpg

В същност подобно на Жоро, мисля, че Юнайтед стартираха по-добре, но към 30 и някоя минута Челси се опитаха да вземат инициативата и да изравнят резултата. Създадоха 1 или 2 опасности, като в една от тях след рекушет вкараха гол. Държа да отбележа, че от 40тата минута Челси беше подхванал вече Юнайтед и за мен лично беше въпрос на време да отбележат.

Като цяло Челси започнаха мача с идеята да не допуснат гол и да вкарат 1. Отбора им беше дефанзивно построен, но с играчи, които да позволяват бързо преливане от защита в атака. Есиен беше оставен назад с ясната идея да се възползват от силните му включвания и най-вече изстрели от далечно разстояние.

Началното преимущество на Юнайтед беше планирано, просто Челси дебнеха на контра, а за това свидетелстваха многото изстрели в полза на лондончани и в същото време огромната разлика във владеенето на топката от страна на Юнайтед. Хубаво, но Юнайтед ги изненадаха и това наложи промяна в играта им. Всички очакваха, че Челси ще е по-силен през 2то полувреме още преди да е почнал мача и преимуществото им през него бе просто смазващо. Виждаше се как за периоди от време Юнайтед се бранеха с 10 човека... че даже и с 11. Многото изстрели не помогнаха на Челси, а гредите спасиха посредственият в този мач холандски вратар.

В продълженията очаквах да се случи, както с Ливърпул. Челси да почнат да атакуват по-стабилно от средата на първото продължение. Тук обаче Грант направи просто уникално голяма грешка като вкара Анелка в игра. По-слаб играч от него тази вечер нямаше. Той не само, че не помагаше на Челси, но улесняваше да безкрайност защитниците на Манчестър. Логично се стигна до дузпи.

Ако знаех предварително каква игра ще предложат 2та отбора, но не знаех резултата... бих искарал следните проценти: победа за Юнайтед (15%), равен (55%), победа за Челси (35%).

А иначе бях заложил за 1:1 в редовното време и стигане до дузпи. Което пък познах :)

Link to comment
Share on other sites

Кот'Д'Ивоар-ското дърво (държа да уточня) си игра добре, поне според мен.

 

Адски се радвам за Гигс. От повече от десетилетие ми е любим футболист и изключително се радвам, че оставя вече златна следа след себе си :]

Цъ Роналдо имаше нужда от този шамар, да го свали малко на земята. Да види, че отбора му може да загуби благодарение на него. Смятам, че му предстоят много слаби сезони - виждам в негово лице поредната жертва на звездоманията ;]

Link to comment
Share on other sites

Кот'Д'Ивоар-ското дърво (държа да уточня) си игра добре, поне според мен.

 

Мисля,че той говори за Анелка,а не за Калу. :)

 

 

Цъ Роналдо имаше нужда от този шамар, да го свали малко на земята. Да види, че отбора му може да загуби благодарение на него. Смятам, че му предстоят много слаби сезони - виждам в негово лице поредната жертва на звездоманията ;]

На абсолютно същото мнение съм.Особено сега ако вземе и Златната топка,това ще е краят на кариерата му. :D

Link to comment
Share on other sites

Cristiano Ronaldo се държи така от началото на кариерата си, когато беше на 17. Оттогава все се говори как е леке и как ще се затрие. И на мен така ми изглежда, защото много преди него са го правили, след като са били лекета, но истината е, че засега той постоянно прогресира. Говореше се след световното, че ще има проблеми с Rooney и няма да играе добре - стана втория играч спечелил наградите за най-добър млад играч и най-добър играч в Premiership след любимия на всички коментатор Andy Gray. След това се говореше, как няма да може да повтори толкова добра година - вкара 42 гола за един сезон, 31 в Premiership (изравнен рекорд в първенството при 38 мача с не кой да е, а с Alan Shearer), рекорд за най-много голове отбелязани от халф, пак обра наградите, голмайстор и в шампионската лига... Е, догодина му е време вече да не може да повтори подобен сезон или да го подобри, щото то няма накъде. Ама знае ли се...копелето досега го е правело, защо да не продължи...

 

И на мен не ми е най-симпатичният играч. И аз не обичам лигльовци като него. Но в крайна сметка това е без значение, важното е какво правиш на терена. А в момента Ronaldo просто е най-добрият. И предстои да видим какво ще стане.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cristiano Ronaldo се държи така от началото на кариерата си, когато беше на 17...

 

Наричайте го леке лигльо или както си пожелаете,но Роналдо е найстина един млад талант.Да се надяваме,че ще продължи кариерата си в Манчестър Юнайтед поне още 5 години.Тая година Манчестър взеха,къде,кво има благодарение или не на него.Голям мач направиха с Челси заслужено станаха шампиони и на Англия и в Шампионска лига !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Уникален късмет: Левски срещу Андерлехт или БАТЕ Борисов в ШЛ

 

 

Няма такъв смях ако това се окаже новият Тампере :lol: :lol: :lol:

 

ми дано вуцата да не му попречи пак нещо...щот на него се нещо му е криво и се някой го ощетява, и винаги той е онеправдания :D

 

мисля, че и съперника са преодолими и не са нищо повече от левски. дано и момчетата да си повярват и да влезем пак в групите...не за друго, ми щот румънците вече ни настигат и ще ни вземат скоро мястото в евротурнирите :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Според мн пък Андерлехт въобще не са за подценяване-играли са не един и два пъти в ШЛ

В първия мач Андерлехт - БАТЕ Бойко 1-2.КАто ги гледам така едва ли ще продължат срещу Левски белгийците :)

Link to comment
Share on other sites

А ако левски бият следващият им съперник кой ще е, знае ли се? Нали два мача трябва да бият, за да влезнат в групите?

Link to comment
Share on other sites

Бият и са в групите...това е 3 предварителен кръг.

Предишните години не започвахме ли във втори? какво сме направили толкова, че сега от трети почваме :D?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...