Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

1. аз съм на ЕК с модем и си имам статично IP,откакто съм към тях.досега само един път са го сменяли и вече половин година съм с това.освен ако не ставаше въпрос за ЕК ЛАН,бившГГБИТ

2. още не съм минал към новите тарифни планове,щото като гледам какви проблеми имате...някой може ли да напише колко официално трябва да е ЪП скоростта и колко всъщност е за всяка тарифа

1. Да, практически в статично, защото го сменят доста рядко, но пък ти самият може да си го смениш по всяко време когато ти трябва... :)

2. В момента сме на това:

 

plovdivcx9.jpg

 

 

А в София са на това (идеята е и тук да стане същото и сега явно тестват):

 

 

sofiapg3.jpg

 

 

А ъп-ът за който питаш, си е от сто години 1 : 6...промяна няма да има

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Да, практически в статично, защото го сменят доста рядко, но пък ти самият може да си го смениш по всяко време когато ти трябва... :)

......

А ъп-ът за който питаш, си е от сто години 1 : 6...промяна няма да има

Да, като си сменяш МАК адреса. Дколкото знам + е че зад модема можеш да имаш до 15 фрее ип адреса едновременно.

Моя ИП адрес например на ЕК последните 1-2 месеца не се е сменял (освен оня ден дето го ръгнах в другата ланка), но преди това се сменяше доста често, няколко пъти се случи през 3-4 дена.

Така че някои може и да не им ги сменят, не знам на каква основа нечии не се сменят, но е факт.

А в момента тия неща са ми забити ръчно и директно в нетвор цоннецтионс и няма мърдане :bgrin: .

А тоя стогодишен 1:6 е е точно 3-месечен :bgrin: , откакто увекличиха почти тройно тарифите и Оптима стана 3072 кбит от 1280. Тогава беше нещо като 1:3 мисля.

То по-скоро да стане 1:12 :) , та при 6 мегабита да си запазят супер-ъплоуда на 512 отново.

Тва ми напомня за суперЛюбо и ултрамегабързия бтк нет от 2 мбита, уау, тая реклама като я гледам, ми се повръща повече дори от "На цената на качеството" :bgrin:

Малко ми е кофти да говоря така за ЕК, но като вече мога да сравнявам, мога да си позволяда поплюя по тези, на които съм бил досега, защото въпреки че нета при мен не е/беше толкова зле (не мога да се оплача много), много често се разваляше, ставаше бавен, а за телевизията да не говорим на какви мрежи и черти е образа на 90% от каналите.

Ся както ще качват скоростите, ако бяха стабилни 6/1 мбит, да остане човек на тях, за 28 лв не би било Чак толкова зле, но стабилността започна да слиза под определена критика, а и телевизията.... не вярвам да я оправят скоро, че и цената качват безсрамно. А като махам супер насраната ТВ, няма какда остана на същия нет, па колко ще да го украсят.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

опа :bgrin: аре и аз да кажа преди 3 дни си направих заявката за нов нет :devil :bgrin: ще бъда на гаров нет :) ще видим какво е там и от 3 седмици съм на пълно разочарован от ЕК бати селяците дано чумата ги тръшне тия насрани ************************ сега пингвам гоогле.цом 30% загуба на пакети :wacko: :wacko: :ghost :angry1 :angry: за протокола от 2 месеца са заидвали да ми видят проблема (оправданието било че имали много работа и неможели да смогнат , с кое да режат кабели на свои бивши абонати ли ???):punk :punk :punk. Само да даойдат тия с новия нет и не ми пука (и ако е толкова добър колкото го хвалят ще съм приятно изнинедан :))пък нащи да си решават за кебелната, аз лично и нея искам да махна но това вече не е мой проблем аз лично не съм гледал телевизия от поне 2 месеца, ако не се брои 15 минути сутринта преди работа

Edited by ma6inata1
Link to comment
Share on other sites

Работата ни е свързана със съгласуване на информацията с нашите клиенти и подизпълнители. Моделите които правя са обемисти - някои надхвърлят 30 - 40 MB, съответно и проектите в основата на които лежат тези модели са по 150 MB и нагоре. Всичко това се прехвърля няколко пъти в двете посоки. За целта във фирмата бях пуснал FTP сървър, а хората с които работим влизаха по IP адрес с име и парола. Сега това вече не е толкова лесно за съжаление.

 

Тъй тъй - то не е лесно това с динамичните IP-та. Срамно че сте успели да пуснете FTP сървър пък за dyndns.org не сте чували... :)

Link to comment
Share on other sites

Тъй тъй - то не е лесно това с динамичните IP-та. Срамно че сте успели да пуснете FTP сървър пък за dyndns.org не сте чували... :)
Чували сме, що да не сме чували, ама беше по лесно да накараме другите да пуснат частен сървър за обмен на файлове :D. Динамичните IP_та бяха добро основание да се откачим от задължението :bgrin: . Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

здравейте.живея на 10 км. от Пловдив в село.има изградена мрежа само на евроком.имам пусната молба от 2 години в селския офис но резултат няма.трябва да се пусне около 50 метра кабел,но няма кой да го направи.обаждах се и в офиса в Пловдив а от там се обадили в селото на секретарката и ми казаха че все още не можело да пуснат нет при мен.въпроса ми е към коя по горна инстанция да се обърна за да ми обърнат внимание.благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

zarkoenko, като е само 50м кабела защо не си го пуснеш сам ами чакаш вече 2 години? На всички ни е ясно че тея от евроком ги мързи да дишат. Лично свързах цялата ни кооперация с шахтата на улицата, защото от 1 година ги чакаха и никой не идваше.. Така че заеми се сам ако искаш да се случи нещо, иначе ще си чакаш още толкова.

Link to comment
Share on other sites

трябва да сложат усилвател защото последния е на 50 метра от мен.техници ми казаха че трябвало да се сложи такъв усилвател.по принцип иначе не е проблем сам да си пусна кабел,предполагам че няма да е повече от 20-30-лв.стига да дойдат да ми настроят ланката.незнам ако се обадя в централния им офис в София дали няма да се размърдат.някой ако знае някакви координати в София нека да даде

Link to comment
Share on other sites

....незнам ако се обадя в централния им офис в София дали няма да се размърдат.някой ако знае някакви координати в София нека да даде...

Не мисля, че от София ще ти решат проблема, освен ако не си по-нахален и не поискаш да те свържат с някой от когото зависят нещата...но ето ти все пак координати - 0898-970-000

Link to comment
Share on other sites

има няколко човека за които знам че са на БТК,но в селото връзката е много зле,докъто в Пловдив е доста по добра.поради тази причина и хората които са на евроком не искат да минат на БТК.еврокома имат скорост около 350к/б. при БТК това е непостижимо засега.странно се получава защото нищо не зависи от месния офис на евроком а магазин за строителни материали извън селото (около 100 метра извън село) има пуснат еврокомски нет.а аз съм на половина разтояние и нямам.обаждах се в Пловдив и там си изтриха ръцете,че нямали техници в момента.ебахти тъпунгерите,молиш им се да ти вземат парите а те се ебават.

Link to comment
Share on other sites

.еврокома имат скорост около 350к/б.

 

Не се излагай или не чети кво пише по брошурите им!350 е на теория,лично аз съм ги достигал 5-6 пъти.Реално е 200,че да не кажа и под тях.Ако наистина нямаш алтернатива на ЕК и ще минаваш на тях-бъди подготвен за реалността.А тя определено не е много розова :D

Link to comment
Share on other sites

при мене откакто ми сложиха екЛАН преди седмица си държи тая скорост,ъплоуда си е супер варира от 400/500 кб/с а дауна си е 750 и нагоре,поне засега положението е доволно дано да продължи

ей сега направих тестче да проверя,то си е същата скорост и цяла седмица:

215318324.png

тва е от 30 лв тарифата.

Edited by EaSteRn_SuN
Link to comment
Share on other sites

при мене откакто ми сложиха екЛАН преди седмица си държи тая скорост,ъплоуда си е супер варира от 400/500 кб/с а дауна си е 750 и нагоре,поне засега положението е доволно дано да продължи

ей сега направих тестче да проверя,то си е същата скорост и цяла седмица:

215318324.png

тва е от 30 лв тарифата.

 

Брей да им се не види. То като не останаха хора и някак си от самосебе си се пооправил нет-а. А да видим докога :P

Link to comment
Share on other sites

Това са им новите скорости... не се я оправял. Просто на нововключилите се им се дават тези бонуси. Пък и може да ви се види станно, но колегите дето бачкат там имат повече заявки за включване всеки ден от колкото могат да обработят. Странно наистина с оглед на информацията, която се вихри из форума ама факт... Ако има някой на 50 лв тарифа и 12 мбита ще видиш. Това за ЕК Лан де.... иначе макс 8 мбита на модем.

Edited by basten
Link to comment
Share on other sites

Аз преди бях на модем,жива мъка е.Но лана е добре засега,иначе бонуса за новите май е само при цената,скороста си е без промяна,поне така питах стари абонати,главно ъплоуда ме наведе на мисълта да пробвам еклан.Кофти че няма услута статично ип,защото ми трябва.

Edited by EaSteRn_SuN
Link to comment
Share on other sites

....Просто на нововключилите се им се дават тези бонуси. Пък и може да ви се види станно, но колегите дето бачкат там имат повече заявки за включване всеки ден от колкото могат да обработят....
Имам лошото предчувствие че хората с тези бонуси ще се каят после. Както си писал :
.... иначе макс 8 мбита на модем....
абсолютно не отговаря на истината. На работата плащаме най скъпата тарифа - около 120 лева месечно и въпреки това получаваме само 2.5 мбита. Явно е че ЕКК се стреми да подлъже нови абонати с бонуси, а след като ги хване за гушата с договори да играе както си знае.
Link to comment
Share on other sites

215364236.pngСега направен абонат съм от година и нещо ( но това не променя факта че бих предпочел да мина на лангейм)

215364704.png2nd

незнам до колко влияе но слушах радио онлайн докато правих тестовете(не вярвам да гълта много нет)

Edited by OutSider
Link to comment
Share on other sites

OutSider това на каква тарифа е.Иначе ето моя до Лондон

215365537.png

за договорите цаката да си правиш безсрочен и като се дънят - довиждане.

оффтопик аватара на Бякуа е добър :)

Edited by EaSteRn_SuN
Link to comment
Share on other sites

Имам лошото предчувствие че хората с тези бонуси ще се каят после. Както си писал : абсолютно не отговаря на истината. На работата плащаме най скъпата тарифа - около 120 лева месечно и въпреки това получаваме само 2.5 мбита. Явно е че ЕКК се стреми да подлъже нови абонати с бонуси, а след като ги хване за гушата с договори да играе както си знае.

Ами така си е... като те хванат и после стой та гледай... затова и за home потребители вече не препоръчвам на познати точно тях.

Иначе въпросните скорости са валидни само за нови юзъри, които са се интересували от определена промоция (говоря за модема, за лан-а не съм особено запознат). За останалото съм съгласен.

Edited by basten
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...