Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

20лв да не те назорвам... все едно екклан имат 1000тарифи

 

Ми така лаконично без да е отговор на някой от предните 2-3 пост-а... реших че си стигнал до нов отговор на вечния въпрос за живота вселената и всичко останало та реших да попитам все пак не беше ли 42 това... :)

Link to comment
Share on other sites

:angry1 Някой да има проблеми със нета и скоростта. От одеве на 2 пъти ми заби модема и се оправя само с рес на РС-то, сега пък нямам грам ъплоуд, а съм качил торенти :angry1

пфф

Link to comment
Share on other sites

Дано тази година нета е по хубав , по бърз и с по малко прекъсвания. ( за малкото клиенти които остават верни на Евроком)

Link to comment
Share on other sites

Дано...., дай Боже....., да се надяваме,..... то май само това ни остана! :D Нека тази година нет-ът да е по-качествени и по-бърз, пък и от здравето да не се оттървем! :)

Link to comment
Share on other sites

някой ще пусне ли един тест в speedtest.com на оптима ... да видим как стоят нещата :)

Eй ти...ха тамън и аз скоро не съм тествал...

217939873.png 217940265.png

217940460.png 217940625.png

217940798.png

Забелязва се, че положението не е никак розово...вече цяла седмица има спад с 10%, а и тоя пинг ми се струва доста за БГ-то :bgrin:

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Eй ти...ха тамън и аз скоро не съм тествал...

....

Заелязва се, че положението не е никак розово...вече цяла седмица има спад с 10%, а и тоя пинг ми се струва доста за БГ-то :bgrin:

Ми освен да ви покажа какво е пинг 5-6 мс до софия и скорости 40мбит/12мбит в момента пак до София :) .

До пловдив пинга е само малко по-малък, 4 мс. До париж са 10мбит/2 мбит скоростите. До лондон 6/1.8.

Ми това е, вече и аз съм към групата на чудещите се как ЕК има още клиенти при тия скорости а вече и при тая (не)стабилност.

Да не говоря, че откакто и за телвевизия се откачих от ЕК, качеството на образа е несравнимо при конкуренцията.

Link to comment
Share on other sites

На цената на качеството нали знаеш. Рекламата ми напомня на "ние се правим че работим те се правят че ни плащат" само дето конкуренцията взима хем по-малко хем е по-добра... Колкото и да съм лоялен клиент или да ме мързи да се занимавам със смяна на оператора то в един момент не се издържа :)

Link to comment
Share on other sites

Знам какво имаш предвид по едно време ми писна и им теглих майните сега мисля отново да го направя само да си стъпя малко на краката :) във финансов план

Link to comment
Share on other sites

Ааааа...гадове такива... :woot ...имам предвид tedy, Раптора, разни дядо Мразовци и цялата компания, дето се махна от ЕК. :lol:

Много...ама много моля tedy да не помества повече скрийшотове, че да не сложа и аз един...ще сънува кошмари поне 1 седмица....на всичкото отгоре днес 1 час изобщо нямах нет....абе изобщо...кофти история... :sick

Майтапът настрана, ама недейте писа поне в тази тема, че толкова ме е яд на ЕК, а като допълнително наливате масло в огъня с разни постове и картинки с връзката на Лангейм, направо си умирам от яд и завист...ама не благородна, ами направо си злобея. :bgrin:

Иначе си чета редовно темите за останалите доставчици, че ако някой нещо се олее междувременно, да знам април към кого да се ориентирам... ;)

Link to comment
Share on other sites

@tedy има такива които са на ЕК като мен защото още на са дошли от другия доставчик да ми пуснат кабела :bgrin: :bgrin: :bgrin: ма надявам се да не чакам още много днеска гледам на нет груп доста се мотаха из квартала та може и мене да ме огрее в най-скоро време :punk а дано :)

Link to comment
Share on other sites

...

Ми то повече няма какво да се каже :) .

И не разбирам защо някои хора предплащат за цяла година напред, а камо ли за БТК дето имаха договори за по 2 години, направо немея. 2г. да си подвластен на всички мизерии, които могат да ти се стоварят и да не можеш да се преместиш. Бих разбрал да се предплати за 6 мес. при условие че качеството на един доставчик едва ли рязко ще се влоши (изключвам разни аварии) за 6 месеца, без преди това да е имало някакви предпоставки. Но за една година доста неща могат да се променят.

А и едва ли чак такива отстъпки ти дават при 1годишно предплащане. Ако дават пък, закво ридаеш, дал си малко пари и ще си изчакаш вермето, или пък се пускай сега и 2-3 месеца с два нета.

Midex, ти самия си казвал, че не ти трябва чак толкова бърз нет :) . Повярвай, като сийдваш торенти с 5-6 МБ/с, сериозно се замисли дали си с RAID, и дали ще ти допаднат такива скорости, от които компа понякога става леко неизползваем :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

@tedy, друго имах предвид, но ти май ме разбра погрешно... ;)

С епитета "гад" наричам най-близките си хора, а някои от форума ги чувствам макар и 'виртуално' точно такива. :)

В поста ми имаше (или поне исках да прекарам) тънка ирония, но явно не съм успял...

За високите скорости...дали ми трябват - не са ми жизнено необходими, както и бих се справял макар и трудно (поне ще оцелея) изобщо без нет....само че кой се отказва от хубавото на практически едни и същи цени... :P ...а и прекъсванията за по час не са чужди и на прехваления със стабилността си ЕК.

Така че....че ще се местя, то си е ясно...въпросът е дали да имам 2-ма доставчици 5 месеца или да имам 1 след 5 месеца. Не ми е кой знае какъв проблем да го направя и сега, но в момента имам да давам 4 цифрена сума и не виждам пряката нужда от смяна на доставчика точно сега...

А за предплащанията - аз предплащам всичко за година...нет, кабелна, даже съм предплащал с аванс и ВиК-то...ако имаше чалъм и тока щях да си предплащам за година.....достатъчно ми е пълна главата с какви ли не ангажименти, че да трябва да помня всеки месец къде какво съм забравил да платя.....и освен това, тези 5 месеца, дето ми остават, се явяват бонуса от всичките години с изместване, тъй че не съм предплащал за тях нищо....а и ако си спомняш в края на 2006-та съвсем не стояха така нещата с ЕК, както после като ги взеха софиянци....

Айде стига съм се обяснявал...в момента се сещам, че можеше и на лично да ти го пратя, но все пак ще го постна тука, за да не вземат сега дед Мороз или Виден да решат, че нещо съм ги намразил... :D

Link to comment
Share on other sites

вчера ходих в централния офис на евроком в Пловдив,за да проверя за интернета в едно село до пловдив и горе долу ми казаха че трябва да си купя кабел около 50м. защото до мен няма изградено трасе.колко ли струва метър кабел от този когото ползват?

Link to comment
Share on other sites

Ааааа...гадове такива... :woot ...имам предвид tedy, Раптора, разни дядо Мразовци и цялата компания, дето се махна от ЕК. :lol:

Много...ама много моля tedy да не помества повече скрийшотове, че да не сложа и аз един...ще сънува кошмари поне 1 седмица....на всичкото отгоре днес 1 час изобщо нямах нет....абе изобщо...кофти история... :sick

Майтапът настрана, ама недейте писа поне в тази тема, че толкова ме е яд на ЕК, а като допълнително наливате масло в огъня с разни постове и картинки с връзката на Лангейм, направо си умирам от яд и завист...ама не благородна, ами направо си злобея. :bgrin:

Иначе си чета редовно темите за останалите доставчици, че ако някой нещо се олее междувременно, да знам април към кого да се ориентирам... ;)

 

Пламене ти си ебати мазохиста чеде. Аз ако бях на тебе отдавна да съм заебал "бонуса" до май и да съм минал на Лангейм, но ти си знаеш. И Теди е на 20 лв, аз като се прибера ще ти метна нещо от мойта на 35 лв :devil . Белким се вразумиш най-накрая.

 

Теди - кефи ме как се кефиш на новия нет хихихи :punk

 

@tedy има такива които са на ЕК като мен защото още на са дошли от другия доставчик да ми пуснат кабела :bgrin: :bgrin: :bgrin: ма надявам се да не чакам още много днеска гледам на нет груп доста се мотаха из квартала та може и мене да ме огрее в най-скоро време :punk а дано :)

 

Машина - споко - търпение му е майката. Аз и 15 дни чаках и 60 лв инсталация ми взеха. Но си струва - вервай ми - струва си. Нали знаеш - победата ще бъде наша.

 

вчера ходих в централния офис на евроком в Пловдив,за да проверя за интернета в едно село до пловдив и горе долу ми казаха че трябва да си купя кабел около 50м. защото до мен няма изградено трасе.колко ли струва метър кабел от този когото ползват?

 

Купи си спокойно коаксиал 75 ома - изобщо не е скъпо - ВикиВат имат всички възможни кабели. Въпросът е откъде ще мине в село, че да нямаш ядове с трасето. Кое село е между другото?

Link to comment
Share on other sites

... И Теди е на 20 лв, аз като се прибера ще ти метна нещо от мойта на 35 лв :devil . ...

...

Купи си спокойно коаксиал 75 ома - изобщо не е скъпо - ВикиВат имат всички възможни кабели. Въпросът е откъде ще мине в село, че да нямаш ядове с трасето. Кое село е между другото?

Тц, от Януари съм на 35 лв :) и както му казах, да му покажа какво е 50-60 мегабита даунлоад и 12 мбита ъплоуд :bgrin: . Говоря за ъп към София, сега имало някакви ограничения, но скоро май няма да ги има, и локален и бг ставал на едно, нещо такова.

 

За кабела последно като бях в Викиват за кабели, около лев и педесе е тоя дебелия хубавия кабел. Ако се сещам правилно. Но поне толкова.

А вече за външни условия и опъване под небето мисля ползват по-специален с отделно метално жило, което служи за опора, но не съм сигурен, най-добре отиди и ги питай какъв кабел точно да вземеш, да не се окаже, че да откажат да го ползват ако не е какъвто трябва.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

вчера ходих в централния офис на евроком в Пловдив,за да проверя за интернета в едно село до пловдив и горе долу ми казаха че трябва да си купя кабел около 50м. защото до мен няма изградено трасе.колко ли струва метър кабел от този когото ползват?

А кой ще ти прави трасето? Ти или те? Поне едно време евроком държаха да си изграждат трасетата сами и неставаше ти да си дръпнеш кабела. Как ще се изгражда трасето- въздушно или подземно? Ако е първото ти трябва коаксиален кабел 75 ома с обтяжка, а ако е второто може и без обтяжка. А споменаха ли нещо за кабела който трябва да си купиш с каква дебелина трябва да е? RG59, RG6, RG11 или не, защото са на различна цена и имат различни технически характеристики. RG6 е по принцип 40 ст./м. от магазин на дребно, обаче не те съветвам да пазаруваш във Викиват, защото там е по-скъпичко, а има и доста боклуци. Абе накрая да ти кажа, че май са се опитали да отбият номера(ако не са ти я дали тази информация), ама тва си е мое мнение. Може пък да са се очовечили в последно време. :D

Link to comment
Share on other sites

Кви скорости , кви 5 лева, те че нищо няма да направят, няма. Мани ми така ме е яд, че лангейм нямат покритие в "Смирненски" (по-точно на моята улица) ,че ще си изям измръзналите уши. Ама няма да ги бъде тия евроком , поне при мен. Май ще са DCC и да попитам те обвързват ли с някви договори?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...