Jump to content
BulForum.com

Mtel ili Globul


slav4o

Recommended Posts

A та...не е много по темата, ама М-тел дадоха 8,50лв. Коледен бонус на старите прима карти. Тези, които сме повече от 2-3 години на М-тел прима. И...не знам какви са другите условия, ама аз получих. :)

А вие?

И аз така 8.50

:) M-tel it's your voice ;) smiley_140.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

аз съм на вивател и съм учудващо доволен , така де ,чакам утре да ми върнат 20 кинта в картата :)

Link to comment
Share on other sites

аз съм на вивател и съм учудващо доволен , така де ,чакам утре да ми върнат 20 кинта в картата :)

И аз съм горе-долу доволен и чакам утре да ми цъкне смс,с който да ме уведомят,че ми презареждат 120ЛВ :) :punk

Link to comment
Share on other sites

аз съм на вивател и съм учудващо доволен , така де ,чакам утре да ми върнат 20 кинта в картата :)

 

 

И аз съм горе-долу доволен и чакам утре да ми цъкне смс,с който да ме уведомят,че ми презареждат 120ЛВ :) :punk

И от днес вече да говорите на най-скъпата тарифа от трите оператора. :P

Link to comment
Share on other sites

очаква се към 9ти мтел да пуснат няква смешна промоция на прима с 120 минути за 15лв ... ама ще има уловка както винаги :) зареждаш ваучер минимум от 15лв получаваш част от тея 120минути

 

общо взето ....пак глупостите на мтел

Link to comment
Share on other sites

И от днес вече да говорите на най-скъпата тарифа от трите оператора. :P

ееее аман от глупости: вивател 38 ст. без ддс < глобул 39 ст. без ддс. кое е по голямо тук....

пък и от понеделник очаквайте изненадааааа :)

п.с върнаха си ни паричките :punk

Link to comment
Share on other sites

e нали уж бяха най-тънките :blink:

ми и аз така си мисля ,поне за мен са идялни (говоря за предплатените) ,само ще припомня - 20ст начална такса при разговор като това са 30 сек ,ГПРС (като съм почти сигурен че го има само вивател за предплатените услуги) + покритието им е напълно задоволително поне аз засега не съм имал проблеми

Link to comment
Share on other sites

"Както винаги"? :) Все едно не говоря още от free prima party-то ;)

 

emi free primata e edinstvenoto :) 6toto drugite primi sa palni gluposti

 

primer: v reklama se kazva 120min za 15lv ako si kupi6 novata prima

 

a istinata e 4e kato si kupi6 novata prima polu4ava6 kam 30lv koeto nz kolko minuti sa,drugite pari gi polu4ava6 kato zaredi6 parvi vau4er nad 15lv polu4ava6 o6te 15 i kato zaredi6 2ri vau4er nad 15 polu4ava6 pak 15 i nakraq kato go smetne6 kvo stava pla6ta6 45lv za okolo 160min,taksuvaneto e na 60sec i ot teq 160min 6a govori6 nai mnogo 100 :) taka 4e ....

Link to comment
Share on other sites

Li4no az sam dowolen ot Vivatel. We4e 2 sedmici si karam s neq i teq 20 kinta deto bqha w kartata poslednite dni sa 4udih kwo da gi praa shtoto ostanaha 10 lv. Samo da ostanat taka tarifiti i utre otiwam da im prepikaq ofisa za kasmet maina :P .

Link to comment
Share on other sites

И от днес вече да говорите на най-скъпата тарифа от трите оператора. :P

И къде я видя тая най-скъпа тарифа, че не разбрах??? На vivatel тарифирането е на 30 сек за разлика от нещастните ХемВзел и Глобал. И така всъщност vivatel ми излиза най-евтината на мен щот си говора 22 ст за половин минута, а не 60 ст при мтел към някой друг. А си имам и GPRS (роуминга не го броя щот не го ползвам). А и както неска ми писа оператора - Благодарим Ви, че участвахте в първата промоция на vivatel. Очаквайте нови атрактивни промоции през новата година.

 

А също така предплатената услуга на vivatel предлага CLIR (май така са казваше онва дет си криеше номера). И на някой като не му затвориш без да дигнеш не му дава сигнал заето, ами казва, че в момента абоната не можа да отговори или нещо от сорта и ми пращат смс кой и кога ма е търсил. Същото е и ако си изключиш телефона. Така че определено тва е моя избор.

Link to comment
Share on other sites

Абе цялата работа с тия предплатени карти е, че колкото повече конкуренти(оператори) на пазара толкова по-скъпа става услугата като цяло. Може да 40 ст. вместо 80 ама те таксува на минута. Колко от разговорите, които водите са толкова дълги?? Излиза, че около 50-70% от парите се взимат без да си изговорил минутите за тях. И така като си сметнеш колко си говорил реално, ще ти излезе по-скъпо от преди. Пък простотията на мтел да таксува вече и абонатите с договори на всеки 30 сек - няма да го коментирам. 20 години съм изкарал без GSM, ще го вхърля накрая тоя и пак ще си карам без тел. Тамън няма да ме тормозят постоянно с глупости. Като излеза и айде няма връзка.

Link to comment
Share on other sites

м-тел - м-тел/минута сега = 34 ст, преди мтел - м-тел 30 секунди - 41 ст. ;) Ако говориш към глобул вместо 41 ти взимат 60 де, но мен това не ме касае - имам и на двата оператора карти :)

Link to comment
Share on other sites

Цени без ДДС:

М-тел - М-тел = 28 ст./м

М-тел - Други оператори = 39 ст./м

 

Глобул към всички оператори = 29 ст./м

 

Вивател към всички оператори = 39 ст./м

 

При кой викате е била по-скъпа тарифата?

Link to comment
Share on other sites

Цени без ДДС:

М-тел - М-тел = 28 ст./м

М-тел - Други оператори = 39 ст./м

 

Глобул към всички оператори = 29 ст./м

 

Вивател към всички оператори = 39 ст./м

 

При кой викате е била по-скъпа тарифата?

 

Доколкото знам при Глобул (май и при МТел) таксуването е на 60 секунди или бъркам :confused

Link to comment
Share on other sites

E и? Това не прави разговора ти за минута по-евтин. ;) А и както каза някой по-нагоре, ако ще говориш под 30 сек. по-добре си пусни смс. Все пак зависи всичко от това кой колко говори. Аз почти никога не мога да се вместя в 30 секунди, така че за мен вивател изобщо не ми излиза по-евтино.

А и да не забравяме принципа "секунда по секунда - минутка" :) Така че вие си го смятайте на 30 сек., но реално гледайте какво ви се натрупва за 1 минута.

Link to comment
Share on other sites

Глобул към всички оператори = 29 ст./м

 

Само в мрежата на ГлоБул и фиксираните мрежи е 29. Иначе е 39. :)

 

И в крайна сметка става дума за икономия от десетина стотинки, в общия случай... И то ако говориш до 30 секунди. Ако е отгоре се набутваш вече. Аз разговарям предимно с М-тел, така че за мен Вивател си е прецаквация. Както писах по-горе - в 30 секунди не мога да се огранича почти никога.

И нека не забравяме, че ако сте към Вивател се лишавате от SMS-и през интернет. 3 години карах само с карта на ГлоБул и получавах определен брой съобщения, все още не бяха пуснали през нета. Щом си взех и една карта на М-тел съобщенията се увеличиха неколкократно. Решавайте си сами ;)

 

Ясно е, че операторът ще се развива и ще предлага все по-изгодни оферти и тогава може да се замисля дали да не си взема и тяхна карта, но засега не могат да ме привлекат с нищо. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз малко се отклонявам от темата ама ...

Ако в момента съм на "b-connect" и искам да си го променя на "b-connect hit" (примерно или там каквито са другите услуги ) ще се запази ли номера ми или ще се смени ... ?

 

Edit => !0x :) !

Link to comment
Share on other sites

Цени без ДДС:

М-тел - М-тел = 28 ст./м

М-тел - Други оператори = 39 ст./м

 

Глобул към всички оператори = 29 ст./м

 

Вивател към всички оператори = 39 ст./м

 

При кой викате е била по-скъпа тарифата?

Цени без ДДС:

 

М-тел - М-тел = 28 ст./м

М-тел - Други оператори = 49 ст./м

Първоначално тарифиране - 60 сек

 

Глобул - Глобул/БТК = 29 ст./м

Глобул - М-тел/vivatel = 39 ст./м

Първоначално тарифиране - 60 сек

 

vivatel към всички mrevi = 37 ст./м

Първоначално тарифиране - 30 сек

 

При кой викате е била по-скъпа тарифата?

 

И вярвате невярвате ама си има роуминг :P

Link to comment
Share on other sites

А някой може ли да хвърли малко светлина как стоят нещата с цените на картите с абонаментен план.Аз съм към Глобул и средно говоря между 2 и 3 часа изходящи , но вече ми се струва , че плащам прекалено много , а не получавам чак толкова много.Седя си на глобул защото не съм се занимавал, а и не съм имал време да проуча как стоят нещата с други планове /аз съм на 120 мин/.

Та върпоса ми е тва ли е все още най-изгодното или не?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...