Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Здравко, е нема такъв човек като тебе, майна, чесно!

Кво се нервиш така бе, човек?!

Аз нали ти казах, че не съм на "ДСС", ти пак твоето си знаеш.

Нета ми е на "Визио" а телевизиите ми са на "Близо"...кво общо имам аз с "ДСС"?!

Значи нашите са на "ДСС" - телевизии и нет.Не са се оплаквали нито веднъж за година и половина.

Аз ся кво да кажа ве, майна?! Ти искаш на бялото да кажа, че е черно...ми няма да кажа!

В "Кичука" сме!Нашите са до заведението "Магия" ако го знаеш?Не са се оплаквали, че са ги глобявали досега за година и половина, но може и да не са закъснявали с плащанията...ако държиш толкова, ще ги питам!

Ланкартата пък не е горяла откакто е пристигнал компютъра в нашите, видео картата - също!

Ти само ша си някъв куцузлия, майна, да знаеш!

Абе нервя се че вашите сигурно ползват нета един път в месеца а аз го ползвам всеки ден и виждам за какво става въпрос.Извинявай ако съм те обидил ама те наистина прекалиха напоследък и много съм им насъбрал.Те си правят вече каквото си искат и не им пука,казвам ти две видео карти смених и нищо но само чакам някаква алтернатива и се махам.Надявам се н3 да стигнат по бързо до нас и дано те да неса като дцц.А моите майка и татко са до камела ама там нямаше цяла седмица нет и само 68 програми на цифровата.Иначе аз съм на 6ти септември и тука беше няква гадна патаклама ту има ту няма нет.това е и пак ИЗВИНЯВАЙ ако съм те обидил :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=555214

 

П.С. - Аз вече трети ден нямам интернет. :angry1

 

Да не би да използваш оптичния им нет? Питам, тъй като имам приятел в Тракия, който е на оптичен нет от ДЦЦ и повече от седмица няма връзка. Аз от четвъртък насам нямам проблем с нет-а.

Edited by danzel_
Link to comment
Share on other sites

Да не би да използваш оптичния им нет? Питам, тъй като имам приятел в Тракия, който е на оптичен нет от ДЦЦ и повече от седмица няма връзка. Аз от четвъртък насам нямам проблем с нет-а.

 

Не, на кабелна + нет, чрез модем съм. До преди 3 дена само прекъсваше, а от тогава въобще го няма.

Link to comment
Share on other sites

Ами баща ми е ходил да се разправя в офис на "ДСС", щото нета ту дойде, ту си отиде, но офис служителката не му дала обяснение защо няма нет.

Казала е, че работят по отстраняването на авариите и скоро нямало да има проблеми.

 

а междо другото нали нямаха проблеми

 

Аз преди малко се връщам от нашите, които са на "ДСС".

И те намят нет.Рестартирах модема няколко пъти, но нищо!

Като пусна Пинг до ДНС ми изпраща пакетите без загуби с 1м/с закъснение.

Дава някакви стойности на рисийвд, като цъкна върху мониторчетата, но доста слабо.

Проблема си е при тях и се надявам утре да го отстранят.

и още

 

човеко нали нямаха проблеми аз сега го видях това.НЕ СИ ЧЕСТЕН С ДРУГИТЕ МИ СЕ СТРУВА А,,или бащати е към ДЦЦ СОФИЯ

 

Абе нервя се че вашите сигурно ползват нета един път в месеца а аз го ползвам всеки ден и виждам за какво става въпрос.Извинявай ако съм те обидил ама те наистина прекалиха напоследък и много съм им насъбрал.Те си правят вече каквото си искат и не им пука,казвам ти две видео карти смених и нищо но само чакам някаква алтернатива и се махам.Надявам се н3 да стигнат по бързо до нас и дано те да неса като дцц.А моите майка и татко са до камела ама там нямаше цяла седмица нет и само 68 програми на цифровата.Иначе аз съм на 6ти септември и тука беше няква гадна патаклама ту има ту няма нет.това е и пак ИЗВИНЯВАЙ ако съм те обидил :unsure:

ЕТО ВИЖТЕ ЧЕ ТЯХНИТЕ НЯМАТ ПРОБЛЕМИ

 

NetZombie, on 25 July 2010 - 00:11, said:

 

Здравко, е нема такъв човек като тебе, майна, чесно!

Кво се нервиш така бе, човек?!

Аз нали ти казах, че не съм на "ДСС", ти пак твоето си знаеш.

Нета ми е на "Визио" а телевизиите ми са на "Близо"...кво общо имам аз с "ДСС"?!

Значи нашите са на "ДСС" - телевизии и нет.Не са се оплаквали нито веднъж за година и половина.

Аз ся кво да кажа ве, майна?! Ти искаш на бялото да кажа, че е черно...ми няма да кажа!

В "Кичука" сме!Нашите са до заведението "Магия" ако го знаеш?Не са се оплаквали, че са ги глобявали досега за година и половина, но може и да не са закъснявали с плащанията...ако държиш толкова, ще ги питам!

Ланкартата пък не е горяла откакто е пристигнал компютъра в нашите, видео картата - също!

Ти само ша си някъв куцузлия, майна, да знаеш!

 

#1382 NetZombie

 

Новобранец

 

Group:

Members Posts:

49 Joined:

14-July 10 Posted 15 July 2010 - 22:28

 

Аз преди малко се връщам от нашите, които са на "ДСС".

И те намят нет.Рестартирах модема няколко пъти, но нищо!

Като пусна Пинг до ДНС ми изпраща пакетите без загуби с 1м/с закъснение.

Дава някакви стойности на рисийвд, като цъкна върху мониторчетата, но доста слабо.

Проблема си е при тях и се надявам утре да го отстранят.

 

И ТАКА

 

Абе нервя се че вашите сигурно ползват нета един път в месеца а аз го ползвам всеки ден и виждам за какво става въпрос.Извинявай ако съм те обидил ама те наистина прекалиха напоследък и много съм им насъбрал.Те си правят вече каквото си искат и не им пука,казвам ти две видео карти смених и нищо но само чакам някаква алтернатива и се махам.Надявам се н3 да стигнат по бързо до нас и дано те да неса като дцц.А моите майка и татко са до камела ама там нямаше цяла седмица нет и само 68 програми на цифровата.Иначе аз съм на 6ти септември и тука беше няква гадна патаклама ту има ту няма нет.това е и пак ИЗВИНЯВАЙ ако съм те обидил :unsure:

СЕГА СЕ ОТКАЗВАМ ОТ ИЗВИНЕНИЕТО СИ ПРЕД ВСИЧКИ ЗАЩОТО НЕТЗОМБИ ИЗЛЪГА ЧЕ БАЩА МУ НЕ Е ИМАЛИ ПРОБЛЕМИ ..ПРЕДИ ТОВА Е ПИСАЛ ЧЕ СА ИМАЛИ ПРОБЛЕМИ

 

Абе нервя се че вашите сигурно ползват нета един път в месеца а аз го ползвам всеки ден и виждам за какво става въпрос.Извинявай ако съм те обидил ама те наистина прекалиха напоследък и много съм им насъбрал.Те си правят вече каквото си искат и не им пука,казвам ти две видео карти смених и нищо но само чакам някаква алтернатива и се махам.Надявам се н3 да стигнат по бързо до нас и дано те да неса като дцц.А моите майка и татко са до камела ама там нямаше цяла седмица нет и само 68 програми на цифровата.Иначе аз съм на 6ти септември и тука беше няква гадна патаклама ту има ту няма нет.това е и пак ИЗВИНЯВАЙ ако съм те обидил :unsure:

Edited by zdravko7711
Link to comment
Share on other sites

Здравко, малко издребняваш ми се струва. Не мога да разбера твоя проблем какъв е? Че те глобяват като закъснееш с плащането? Наглеци!

 

Аз проблем с интернета вече нямам. Всичко продължи докато хората си имаха размирици. Единствено ме дразни, че в началото download и upload ми бяха 1:1, а сега далеч по-зле като отношение.

Link to comment
Share on other sites

Здравко, малко издребняваш ми се струва. Не мога да разбера твоя проблем какъв е? Че те глобяват като закъснееш с плащането? Наглеци!

 

Аз проблем с интернета вече нямам. Всичко продължи докато хората си имаха размирици. Единствено ме дразни, че в началото download и upload ми бяха 1:1, а сега далеч по-зле като отношение.

 

 

 

 

и аз нямям вече проблеми ама ме ядоса нетзомби дето писа че той не му спрял нета тяхните нямали проблеми и такива

 

а аз не закъснявам с плащането....но ме хвана едра шарка както му казват на 33 години и закъснях с един ден обаче няма 45 лева за пълния пакет нет с кабелна и цифрова...как да не се нервиш ми кажи, и им обяснявам че ако ме пипнат от хе и аз съм подсъдим че разнасям заразна болест иходя по улиците.И ПОЗНАЙ половин месец без интернет при условие че ме глобиха а аз го предплатих как да не полудея.КАЖИ

Link to comment
Share on other sites

И ПОЗНАЙ половин месец без интернет при условие че ме глобиха а аз го предплатих как да не полудея.КАЖИ

 

Лесно - правиш като мен с БТК - пускаш си друг интернет а на тях им връщаш модема с пожелания да си го заврат отзад или където предпочитат всъщност. Предплатих им 3 месеца между другото. Ти си предплатил 1... като те нервят - сменяй ги - ей толкова е просто.

Link to comment
Share on other sites

....но ме хвана едра шарка . . .

 

Чак сега разбрах какво е имал предвид NetZombie

Здравко, е нема такъв човек като тебе, майна, чесно!

. . .

Ти само ша си някъв куцузлия, майна, да знаеш!

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Здравко, честно, майна, не те слуша много главата.

Да нашите от година и половина не са се оплаквали нито веднъж хората...нито от телевизиите, нито от нета, нито от лан или видео карти, нито пък от глоби! Да сега за няколко дни нямаха нето, но това е заради скандала между шефовете на "ДСС", който се отрази на всички потребители на "ДСС" не само в Пловдив, но и в Асеновград...там пък всички асеновградчани нямаха нет, щото тук пак имаше райони, които не пострадаха.

 

Здравко, другия път ша знам, майна да бия тъпани специално за теб.

 

Ей като някое дете си чесно, майна...виж комшийката на третия етаж, големия апартамент те харесва, вместо да идеш да я ощипеш, ти си скубиш косите

за глупости!

Link to comment
Share on other sites

Незнам, но гледам, че са дигнали 2рия ДНС и отделно вече не минават през Novatel, а ползват bix.bg което си е доста офертно.

Явно промените почват малко по-малко да се виждат и дано да са все така към добро.

 

Прав си просто давам пример за кога може да се наложи гарантирана връзка, не че конкретно за такъв случай някой ще икономиса от сървърите. Просто не ми дойде по-реален пример на ум. Някой ми обясняваше обаче за Liebher (май - не съм 100% сигурен), че имали някакви подобни истории и трябвала непрекъсната връзка със сървър в Германия по някаква си причина и че като спре връзката и скоро след това спират и машините. Май един мой познат от Орбител беше

 

Всички по-големи фирми ползват подобен род услуги.

При нас ако спре интернета, няма стоков трансфер, което ще рече, че когато стоката пристигне не може да се приеме/засклади и спира работата в цялото предприятие.

Имаме Disaster Server който почва да пищи, че няма трансфер.После не може да качиш само това което липсва, а трябва цялата информация за деня, която е... доста голяма.

Та за това ползваме две ИСП-та + м-тел ;)

 

П.С. Хората които наистина си изкарват парите "през" интернет, знаят какво се прави за да не спира отново.Останалите просто... се намират на приказка.

П.С.2 95% за покер и 5% за форекс, но като чета, по-скоро ще е покер :)

П.С.3

 

-= BG =-

 

           => `slackware64-13.1-install-dvd.iso'
Resolving mirrors.unixsol.org... 193.110.159.35
Connecting to mirrors.unixsol.org|193.110.159.35|:21... connected.
Logging in as anonymous ... Logged in!
==> SYST ... done.    ==> PWD ... done.
==> TYPE I ... done.  ==> CWD /slackware/slackware64-13.1-iso ... done.
==> PASV ... done.    ==> RETR slackware64-13.1-install-dvd.iso ... done.

   [                                                            <=>                                    ] 98,626,852     8.36M/s             

 

-= UK =-

 

           => `slackware64-13.1-install-dvd.iso'
Resolving ftp.slackware.org.uk... 83.170.96.167
Connecting to ftp.slackware.org.uk|83.170.96.167|:21... connected.
Logging in as anonymous ... Logged in!
==> SYST ... done.    ==> PWD ... done.
==> TYPE I ... done.  ==> CWD /slackware/slackware64-13.1-iso ... done.
==> PASV ... done.    ==> RETR slackware64-13.1-install-dvd.iso ... done.
Length: 4,371,912,704 (4.1G) (unauthoritative)

2% [=>                                                                                                 ] 101,915,300    2.61M/s    ETA 56:25^ 

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Като си говорим за пари - днес (вчера вече) отидох да си платя сметката и ми взеха само 20 лв за Кабелна + Цифрова + Интернет. На касовата бележка фигурират само кабелна + цифрова. Касиерката каза, че това било компенсация за проблемите с интернета през този месец.

Edited by Myx4o
Link to comment
Share on other sites

то добре ще компенсират хората, но при мен откакто станаха тези мизерии скоростта на download-а значително се намали. свалям с максимум 400KB/s, а преди си ковеше редовно над 1Mb/s :angry:

никога не съм имал претенции за висока скоросто(иначе щях да бъда при друг доставчик), но такова съществено орязване почва да ме дразни. днес ще се обадя да разбера каква е причината.

 

п.п. рестартирвал съм модема, както някой ме беше посъветвал в темата, но без резултат - скоростите са все така занижени.

Link to comment
Share on other sites

то добре ще компенсират хората, но при мен откакто станаха тези мизерии скоростта на download-а значително се намали. свалям с максимум 400KB/s, а преди си ковеше редовно над 1Mb/s :angry:

никога не съм имал претенции за висока скоросто(иначе щях да бъда при друг доставчик), но такова съществено орязване почва да ме дразни. днес ще се обадя да разбера каква е причината.

 

п.п. рестартирвал съм модема, както някой ме беше посъветвал в темата, но без резултат - скоростите са все така занижени.

При теб даже е била ниска. При мен стигаше до 1,6 MB/s (най-ниската тарифа). Но, вече ДСС за мен са история с добри спомени.

От друга страна... скоростта си е скорост, но качеството на услугата е другата страна. Добре, че стана така та да се прехвърля на друг оператор. Така или иначе го бях решил по ред причини, една от които е поддръжката. В началото имаше наистина добра поддръжка. Разбираха те от първата дума и проблема се отстраняваше за нула време. Сега са сложили някакви малки момченца с такъв акцент..., дъвчат дъвка и говорят с клиент, нула знания... все едно слушам оператор от бившия евроком...

Сега с Coolbox, скоростта отвън достига 2,7 - 2,8 Мб/с на сваляне и 300 до 600-700 Мб/с на качване извън България. За няколко лева повече на месец. А страниците как се отварят само... не е истина.

Шот от днес сутринта (demonoid, 40 сийдъра общо за 6 торента)

 

demoz.jpg

 

П.П.

Някои по-горе бяха споменали, че CoolBox не са софийска фирма :)

Вярно, регистрацията е пловдивска, но реалното седалище, управлението и централния офис... къде ли се намират? Кой стои зад тях..., кой управлява реално фирмата...?

Както и да е.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

При теб даже е била ниска. При мен стигаше до 1,6 MB/s (най-ниската тарифа). Но, вече ДСС за мен са история с добри спомени.

От друга страна... скоростта си е скорост, но качеството на услугата е другата страна. Добре, че стана така та да се прехвърля на друг оператор. Така или иначе го бях решил по ред причини, една от които е поддръжката. В началото имаше наистина добра поддръжка. Разбираха те от първата дума и проблема се отстраняваше за нула време. Сега са сложили някакви малки момченца с такъв акцент..., дъвчат дъвка и говорят с клиент, нула знания... все едно слушам оператор от бившия евроком...

Сега с Coolbox, скоростта отвън достига 2,7 - 2,8 Мб/с на сваляне и 300 до 600-700 Мб/с на качване извън България. За няколко лева повече на месец. А страниците как се отварят само... не е истина.

Шот от днес сутринта (demonoid, 40 сийдъра общо за 6 торента)

 

demoz.jpg

 

П.П.

Някои по-горе бяха споменали, че CoolBox не са софийска фирма :)

Вярно, регистрацията е пловдивска, но реалното седалище, управлението и централния офис... къде ли се намират? Кой стои зад тях..., кой управлява реално фирмата...?

Както и да е.

 

При мен преди стигаше до 2MB/s,а сега -до 2,2MB/s (на тарифа 15 лв)

Link to comment
Share on other sites

901019232.png 901020834.png 901022962.png

 

Ето скоростите при мен по това време на денонощието за 15-левовата тарифа.

 

По принцип от Замунда и Арена свалям с около 2,2 MB/sec , което е около 17,6 Мb/sec.

Edited by Myx4o
Link to comment
Share on other sites

абе при вас колко ви е upload-а при 15 левовата тарифа? при мен µTorrent-а показва 57.4 КБ/с общо от доста време. при мен ли е проблема, или това е максимума?

Link to comment
Share on other sites

съмнявам се да има проблем... 100-130Kб/с е при мен... просто няма достатъчно хора да дърпат от теб мисля :)

преди бях с BitComet и достигаше до 100KБ/с, ама почна да блокира програмата и да товари компютъра и минах на µTorrent 2.0.2. и от тогава забелязвам че максимума е 57.7 KБ/с

Link to comment
Share on other sites

преди бях с BitComet и достигаше до 100KБ/с, ама почна да блокира програмата и да товари компютъра и минах на  µTorrent 2.0.2. и от тогава забелязвам че максимума е 57.7 KБ/с

 

Сигурно не си направил настройките и то заема трафика с някакви ъпдейти. uTorrent има Speed test в някое от менютата. Пусни го, изчакай го и той автоматично ще ти тества скоростта и ще направи настройките за максимални сийдъри, максимални активни торенти, максимални връзки за един торент и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно не си направил настройките и то заема трафика с някакви ъпдейти. uTorrent има Speed test в някое от менютата. Пусни го, изчакай го и той автоматично ще ти тества скоростта и ще направи настройките за максимални сийдъри, максимални активни торенти, максимални връзки за един торент и т.н.

Speed test не намерих, но проблема го намерих. в настройките лимита е бил настроен на 57.7 KБ/с максимум.

Link to comment
Share on other sites

Speed test не намерих, но проблема го намерих. в настройките лимита е бил настроен на 57.7 KБ/с максимум.

 

На последната версия - Options > Setup Guide

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...