Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

DCC по-добре от N3? С модемския нет? С канали, които са с омазани резолюции? Как ги пишете тези неща?

Ако DCC е по-добре от N3, тогава се огледайте за район с оптика на Булсатком, слагайте антенка и оптичен нет за 22лв. и не се занимавайте с тези оператор. Като гледам в момента листата с канали на DCC, хаосът, който е в подредбата и номерирането им...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз съм на DCC, на Икономична тарифа и нета през модема ми е 4.5 мб/с което ме устройва напълно...

 

До следващото рязане на кабели, което ще се случи неминуемо...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Искам да попитам, когато ми изтека договора, ми казаха, че е трябвало да пусна предизвестие за вече изтекъл договор (никаква логика) и ми искаха 40 лв и аз им казах, че няма да стане. Разбрах, че има закон в който пише, че такова нещо не може да има. Някой може ли да ми разясни какво да правя?

Link to comment
Share on other sites

Прочети си договора, който си подписал и вече е изтекъл. Ако по договор имаш едномесечно предизвестие, ще си платиш. Ако нямаш, ги питаш къде в договора пише за такова предизвестие и те пият вода. Предполагам, обаче, че има такова предизвестие и ще трябва да си платиш. Научете се да четете какво подписвате!!!

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам, когато ми изтека договора, ми казаха, че е трябвало да пусна предизвестие за вече изтекъл договор (никаква логика) и ми искаха 40 лв и аз им казах, че няма да стане. Разбрах, че има закон в който пише, че такова нещо не може да има. Някой може ли да ми разясни какво да правя?

Когато ти е изтекъл срокът на срочния на договор, той се превръща в безсрочен (освен ако е уговорено изрично, че договора се прекратява с изтичане на срока му), т.е. може да се прекрати от всяка от страните, по всяко време, но: с месечно предизвестие, освен ако не е уговорено друго. Така, че прави са да ти искат неустойка за това, че не си спазил месечното предизвестие. Щом си решил да прекратяваш договора си при изтичане на срока му, трябваше един месец преди да изтече да си пуснеш предизвестието.

 

@Лъки, не си прав, брат. Когато не е уговорено друго, се спазват разпоредбите на ЗЗД (в този случай). Също, и ако е уговорено нещо, което противоречи на ЗЗД, то при атакуване в съда - пада. Не може да се уговарят неща, противоречащи на съответния закон/закони (въз основа на които е направен договора), дори и страните да имат желание за това. Да знаеш :P

Точно поради това, от кулбокс си промениха 2 месечното предизвестие на месечно. Щото иначе, по твоята логика, можеха да направят срока на предизвестието 10 годишен..., например.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Едномесечното предизвестие не противоречи на ЗЗД. Имал съм предвид него.

А и това, че нещо ще падне в съда е много общо казано. В общия случай трябва да падне, но има не един и два случая, в които съдът се произнася, че сумата е платима и абоната пак пие вода, а и плаща другите разходи.

Така че - четете си договорите и какво подписвате, за да няма недоволни после. Никой не ви слага пистолет да подписвате с този или онзи. Всеки ще опита да ви набута, въпросът е дали вие ще го позволите.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Едномесечното предизвестие не противоречи на ЗЗД. Имал съм предвид него.

To E в ЗЗД. Имах в предвид, казаното от теб:

Ако по договор имаш едномесечно предизвестие, ще си платиш. Ако нямаш, ги питаш къде в договора пише за такова предизвестие и те пият вода.

че ако не е упоменато в договора, то той ще се прекрати на мига, a те ще пият студена вода. Няма как да се случи това, брат ;) Edited by future
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Има ли все още някой останал на DCC - за телевизията ме интересува...

Не ми се иска да се включа към тях, ама заради пустите му минусови канали.....

Link to comment
Share on other sites

Има ли все още някой останал на DCC - за телевизията ме интересува...

Не ми се иска да се включа към тях, ама заради пустите му минусови канали.....

Аз го ползвам все още. За минусови канали ти препоръчвам на Виваком айпи телвизията (и нея ползвам) ,но трябва и Интернет от тях, а и е изгодно до 2 тв-та ако захранваш.

Link to comment
Share on other sites

Нямат покритие Виваком... Отделно ще е грешка ли, ако предпочета DCC пред Cooolbox относно телевизия? Интернета не ме интересува при DCC, защото ще прекарвам само цифрова.

Аз го ползвам все още. За минусови канали ти препоръчвам на Виваком айпи телвизията (и нея ползвам) ,но трябва и Интернет от тях, а и е изгодно до 2 тв-та ако захранваш.

Link to comment
Share on other sites

Няма да е грешка. Като чета напоследък какви проблеми имат абонатите им с приемниците...

 

Turn off this option! Nexus 7 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

И какви са точно проблемите с приемниците? Объркано EPG на 2 канала и един проблем с едно припукване при мен, който май се оказа от HDMI кабелът ми. Сменен е от 3 дни и няма такъв проблем. Кирев и Гологанов пак са по дела - справка сайта на Административния съд и няма да се учудя ако скоро пак има "клъц" - тогава какво правим?

Ако ще си на DCC - задължително безсрочен договор, защото да не се окажа, че без да имаш сигнал, трябва да си плащаш.

Link to comment
Share on other sites

На мен това ми е идеята - да мина на безсрочен и при двата доставчика - Coolbox или DCC.

По-лесно ми е да мина на DCC, защото няма да се налага да прекарвам сам кабели отвън на кооперацията за да се включа към Cooolbox.

DCC пък имат пустите им минусови канали, също както и N3....

И какви са точно проблемите с приемниците? Объркано EPG на 2 канала и един проблем с едно припукване при мен, който май се оказа от HDMI кабелът ми. Сменен е от 3 дни и няма такъв проблем. Кирев и Гологанов пак са по дела - справка сайта на Административния съд и няма да се учудя ако скоро пак има "клъц" - тогава какво правим?

Ако ще си на DCC - задължително безсрочен договор, защото да не се окажа, че без да имаш сигнал, трябва да си плащаш.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Поставяш се пред такъв избор, че все едно е последния доставчик, който ще ползваш. Пускаш единия и ако не те кефи, сменяш с другия. Какво толкова? Като те натискат толкова за минусовите, пускай DCC.

А трябва да знаеш, че при Кулбокс няма как да пуснеш само телевизия. Тя е възможна САМО като надграждане към интернет.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

На мен това ми е идеята - да мина на безсрочен и при двата доставчика - Coolbox или DCC.

Има ли възможност за безсрочен - винаги ! Лъки е прав че при ДЦЦ е несигурно положението и се режат от време на време,но пък безсрочен на Кулбокс -много дърво ! То там всичко е дърво ..... :grin:

Edited by lukather
Link to comment
Share on other sites

При пускане на тройна услуга, няма никакви такси, нито предплащания. В случая на vippper, няма как да не пусне тройна, ако иска телевизия. Въпросът е, че явно го натискат за минусови канали, каквито при Кулбокс все още няма, но се чу, че ще пускат.

Link to comment
Share on other sites

Информацията от кога е?

При пускане на тройна услуга, няма никакви такси, нито предплащания. В случая на vippper, няма как да не пусне тройна, ако иска телевизия. Въпросът е, че явно го натискат за минусови канали, каквито при Кулбокс все още няма, но се чу, че ще пускат.

Link to comment
Share on other sites

Информацията от кога е?

 

Не разчитай на това.От служители знам, че за да се пуснат т.н. минусови трябва да се плащат такси (те искат да са легални).А това неминуемо трябва да доведе до увеличаване месечната такса, което няма да се хареса на повечето им потребители.

 

П.С. Винаги има опция за запис, но си е занимавка.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за информацията!

Не разчитай на това.От служители знам, че за да се пуснат т.н. минусови трябва да се плащат такси (те искат да са легални).А това неминуемо трябва да доведе до увеличаване месечната такса, което няма да се хареса на повечето им потребители.

 

П.С. Винаги има опция за запис, но си е занимавка.

Link to comment
Share on other sites

Аз точно от служители знам, че се предвиждат в близко бъдеще минусови канали, но нека tedet се включи, ако може да потвърди или отрече. Не вярвам да са ме подвели, но...

Link to comment
Share on other sites

Кога е закупен модула, защото отказват да ми дадат карта Conax Smith и ми взимат моя Conax и в замяна дават такъв с вграден чип?

Моят е закупен от тях и е с отделна карта. Модулът е Conax Smith, в който се слага картата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...