Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

точно загубата на пакети е ужасна

не е важно само крайната точка, лол

по трасето се губят пакети и по този начин забиваш на едно място за определено време или направо те изхвърля

и както виждаш дори на последното ИП имам загуба на пакети

нета явно има проблеми, днеска модема ми се рестна 2 пъти за 2 часа

откакто съм на дцц ми се е ресвал само 1 път

Ако искаш да разбереш дали имаш загуба на пакети си пусни PING, може и с по-големи стойности. Traceroute използва различен протокол от този, който ползва windows-кия (ICMP). Един хост може да забрани единия протокол и да позволи другия - не означава, че хост А и хост Б нямат свързаност.

 

Неказвам, че не е възможно да няма проблеми с този сървър. Единствено казвам, че този трейс нищо не показва. Пусни пинг и тогава ще стане ясно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

и пинг съм пуснал

не ми се занимаваше да го чака повече време, но си имах загуба на пакети

а иначе доста пъти съм правил trace и винаги си е било перфекно

сигурен съм, че не са забранили този протокол

Link to comment
Share on other sites

Нямам идея :) Гледам че проблема ти идва след като "влезеш" в София, така че може и да не е нещо от от нас.

 

@samkijot

Всеки модем си има мак адрес.В случая става дума за две различни неща,първото пича си има модем и те го вързват,второто те му дават модем, той се скапва нещо, модема е описан вече ( мак адреса, за да има интернет ).След подмяната няма как да има, защото стария ( нов :) ) си идва с друг мак.Те са длъжни да му го сменят, а не той сам да се спасява.Друг е въпроса, ако той нещо го е прецакал и са го накарали да го заплати,а той да не е искал :) или да е искал с новия (стар) модем да му отпадне договора.

 

човека сам се спасява, 'щото модема е закупен от него навремето. тогава нямаше таква опция да ти дадат модем за времето на ползване на услугата. та, като му се скапе модема, много ясно, че ще си потърси друг. разбираемо е, че модемите се засичат по мак адресове в мрежата на евроком, но не е разбираемо защо не искат просто да сменят мак адреса.

Link to comment
Share on other sites

*** Connecting to dc.megalan.bg...

*** Connected

<-M0nst3r-> YnHub version: 1.031 produced by Yoshi and Nev.

Здравейте!

Вие сте в хъба на Мегалан. Моля спазвайте установените правила

Желаем ви приятно ползване на нашите услуги!

 

<-M0nst3r-> Your ISP/IP isn't allowed on this hub, allowed ISPs are: CityLAN, Evrokom, Fiberlan, Megalan and Netsurf

*** Connection closed

Link to comment
Share on other sites

Защо няма вече бонус към скоростите

И аз това искам да питам. Преди няколко дена модема се ресна и от тогава никви бонуси. Освен това максималната скорост не е 1.5мбита.

Link to comment
Share on other sites

на 15 лв тарифа съм аз.

п.с. някои няма ли да обясни какво стана с тези бонуси.

 

не разбрахте ли че никой не е длъжен да пуска бонуси

 

когато им е кеф и не е натоварена мрежата ще има бонуси, през останалото време получаваш за колкото си плащаш

Link to comment
Share on other sites

Привлякоха мн хора именно заради тези бонуси, а сега като няма вече чак и обяснения не заслужаваме.Не съм съгласен с теб брато.Както подчертаваха че имат бонуси така и сега трябваше да кажат че ги спират и няма да има вече.Или ще има от еди кога си.Или при еди какво си ....Те си знаят,но да обяснят.

Link to comment
Share on other sites

Привлякоха мн хора именно заради тези бонуси, а сега като няма вече чак и обяснения не заслужаваме.Не съм съгласен с теб брато.Както подчертаваха че имат бонуси така и сега трябваше да кажат че ги спират и няма да има вече.Или ще има от еди кога си.Или при еди какво си ....Те си знаят,но да обяснят.

 

Споко бе хора :) Бонуси ще има.Просто в момента се изпипват някой неща и затова е така.За срок немога да кажа точно кога ( все пак независи от мен ).Когато имам повече информация ще пиша отново.

Link to comment
Share on other sites

днес ми пуснаха нет-а и скоростта за 25 лв. е следната:

 

190650551.png

 

... а относно договора, @blame е абсолютно прав. в моемента е пред мен и няма посочени скорости, няма IP (какво бива то - динамично, статични ...)

 

нещо определено почваме зле с новото isp ....

 

п.п. имам чувството, че отидох от лошо на по-лошо.

 

ха, е можело и по-зле:

 

190651466.png

Link to comment
Share on other sites

samkijot, изглежда са те пуснали на тарифа от 15лв вместо 25, защото аз съм на 15 и скорорстите са като твоите. Така, че ако не вдигнеш 2мбита може би да се обадиш на съпрота да погледнат

 

190654712.png190654891.png

 

Иначе и аз се махнах Евроком за дойда при ДСС и най-големия ми страх беше, че нета ще е бавен, или ще прекъсва и прочие. Истината, е че стабилен в пълния смисъл на думата. Бях свикнал на ЕК да не ми спира нета и очаквах на ДСС да не е така, но съм грешил. Пингът, ресолва на страниците, трасетата са добри и се браузи чудесно. Така, че от тази гелдна точка мисля, че няма да имаш проблеми, напротив.

 

Договорът е малко афиф, направен е лековато, но като се замисля това е добре и за мен. По-малко условия, по-малко хамалогия. Не съм се венчал за ДСС, и ако в един момент нещата 'пропаднат' ги напускам без да се замисля. На този етап съм напълно доволен.

 

Единствено не разбирам тарифите им обаче. Мислих да се пусна на 25лв, но гледайки тарифите им математиката показва следното:

1.5мбит = 15лв

2.0мбит = 25лв

Излиза, че за 10лв отгоре получаваш, само .0.5мбита и според мен не е издържано. Вероятно е политика да се привличат клиенти и вероятно след време или ще вдигнат цената на по-ниската тарифа, или ще 'издърпат' 25левовата тарифа по-напред с мегабитите.

На този етап, обаче 15-те лева за интернета им си остава най-финансово издържаното решение по мое мнение. Ако вдигнат скоростта на 2,5 -3 мегабита както направиха ЕК може да има смисъл, за вмомента 170-180к за брауз са напълно достатъчно + бонусите когато ги има 500-600к даунлоудс и нещата пасват идеално.

Edited by blame
Link to comment
Share on other sites

Договорът е малко афиф, направен е лековато, но като се замисля това е добре и за мен. По-малко условия, по-малко хамалогия. Не съм се венчал за ДСС, и ако в един момент нещата 'пропаднат' ги напускам без да се замисля. На този етап съм напълно доволен.

да, това като се замислиш наистина е един плюс ... просто ме смущава, че в листовете, които трябва да представляват договора за пресно на данни (както би трябвало да се води) никъде не е спомента каква е скоростта, каква е тарифата, на която се таксува и т.нат, а момчето изрично ме попита "на 15 или на 25 лв.?" странна работа ...

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

вярно, че ми е първи ден на това isp, ама впечатленията ми от днес изобщо не са положителни. сега примерно исках да покаже едно клипче от www.gsmarena.com на 2 телефона .... еми, такова буфериране е нямало на евроком. това ако ви е интернета и за в бъдеще, май май ще си търся друг доставчик.

 

tracertgsmarenadccbb7.png

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Нещо не е наред в тоя screenshot - прекъсва по средата. Виж през Langame каква е картинката:

 

tracertgsmarenacombn8.gif

 

За буферирането през ЕК - не си прав - имало го е. Я си замери със speedtest.net какво е дереджето до някой сървър в щатите?

Link to comment
Share on other sites

190794164.png

190794461.png

 

... започвам да съжалявам, че се махнах от евроком :bgrin:

 

Недей. Телевизията надявам се поне е хубава. В момента аз бера ядове пак с ЕК и тяхната "цифрова" тв - изобщо не става за гледане - през 30 сек прекъсва за около 2-3 и пак тръгва - става за гледане ама е страшно изнервящо. За нет-а ето ти тестове до същите сървъри през Langame:

 

190799915.png

190800691.png

Link to comment
Share on other sites

190820639.png

190820890.png

15 лв.

 

samkijot сигурно е нещо което ще се оправи бързо

имам приятел от кичука който е супер доволен

Edited by paspartu
Link to comment
Share on other sites

190897662.png 190897814.png 190897977.png

 

pcworm, от както съм при вас не съм вдигал повече 1450мбита незаивисмо кога правя тестовете (изключвам бонусите).

 

Питам, защото paspartu е с 1500+ мбита на скрийншотовете, а аз както казах вече никога не съм минава тази граница 1450мбита макс в повечето случаи 1400мбита.

 

Обявили сте 1500 : 8 = 187.5к, аз максимално (отново без бонусите) достигам 177к. Губят се едно 10к.

 

Дали не сте ме шейпнали на по-малко, дали проблема е някъде в трасето (едва ли). Да се обажадам ли съпорта, какво предлагаш?

Link to comment
Share on other sites

Обявили сте 1500 : 8 = 187.5к, аз максимално (отново без бонусите) достигам 177к. Губят се едно 10к.

и при евроком е така. почти никога не стига максимума, а върви 10-15 k под него.

 

п.п. интересно обаче как се вързах и няма "бонуси" :lol:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Абе хора четете какво съм писъл по горе в поста си.

Също така за тези който ги интересува къде се губят 10,15к ( без значение дали си на ЕК или ДСС или който и да е ИСП ползващо кабелен модем ) може да попитат гоогле.

Жокер: Как аджаба работи кабелния модем и как се вмества в картинката ТСП/ИП стека.

 

П.С. @samkijot

Шотовете който показваш са... чак нечовешки.Просто ако до ден,максимум два не се оправят нещата звънни един телефон, да дойдат да ти замерят сигнала.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...