Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Всъщност намерих един голям пропуск, току-що като прегелждах договора, защото не аз съм го подписвал и не бях го виждал, НО няма договор за интернет! Има договор за Кабелна Телевизия, и протокол за приемане-предаване в който се описва, че са ти дали модем и че трябва да го пазиш и да го върнеш, ако се откажеш от абонамента.

 

Това, което няма като договор за ИНТЕРНЕТ е на коя тарифа си, с какви скорости си, кога си се вързал, при какви условия ти се подава интернет връзка, какви са общите права и задължения на ОПЕРАТОР и АБОНАТ, няма вписано IP, няма клаузи, няма ДОГОВОР като чиста форма документ. Никъде не пише, че с модема, който ти дават ще получаваш интернет, просто пише, че ти дават модем без да е ясно какво ще се прави с него.

 

Не съм юрист, но по мое лично мнение този интернет е незаконен в чисто юредическия смисъл на думата. Ако греша, нека pcworm да даде разяснение по въпроса.

 

За мен лично е по-добре. В Еврокомския договор бяха вписани тарифи, скорости, мак адреси...всичко се смени. Така, че нещата са относителни поне за мен. Лично това въобще не ме притеснява. Интернтът им е отличен и аз съм доволен!

 

Явно си попаднал само на една от 3те страници.Дори и на този който казваш, срещу услугата пише тарифата:

 

- достъп до интернет ДА НЕ икономичен универсален бизнес

 

Подчертава се или се загражда това което ползваш.

Потърси си страниците от договора :)

 

Спирам се за тази вечер, че то стана като чат канал :)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ами за какво да ви пишат скорота като се менят нещата, когато се вързах скорота се водеше 512 kb сега е 1,5 mb. в договора пише че по мрежата ще се разпространяват и далекосъощителни услуги (радио,телевизия,нет, телефона(който е забави нещо)).

щом скоростите се менят, има едни неща, дето се наричат анексове към договорите. в тях изрично се посочва "промяната". поне при евроком е така. така и мисля, че трябва да се процедира.

Link to comment
Share on other sites

Тарифите и скоростите са следните:

 

15лв - 1.5Mbps

 

25лв - 2Mbps

 

50лв - 2.5Mbps

 

Симетричен? 1.5Mbps download + толкова на upload или как? Нещо разликата между 25 и 50-левовата тарифа ми се струва доста малка за да си заслужава двойната цена... или има някакви допълнителни бонуси за 50лв?

Link to comment
Share on other sites

Симетричен? 1.5Mbps download + толкова на upload или как?

Вчера бях в едно френдче и реших да я видя тая за 15лв. аджеба как е, 1.4мбита доун. и 700-900кбит уплоуд. Като за тия малко пари смятам че е добре.

Link to comment
Share on other sites

щом скоростите се менят, има едни неща, дето се наричат анексове към договорите. в тях изрично се посочва "промяната". поне при евроком е така. така и мисля, че трябва да се процедира.

 

абе стига сте търсили под вола теле

Link to comment
Share on other sites

Явно си попаднал само на една от 3те страници.Дори и на този който казваш, срещу услугата пише тарифата:

 

- достъп до интернет ДА НЕ икономичен универсален бизнес

 

Подчертава се или се загражда това което ползваш.

Потърси си страниците от договора :)

 

Спирам се за тази вечер, че то стана като чат канал :)

Трите страници са пред мен. Надявам правиш разлика между ПРОТОКОЛ за приемане-предаване и ДОГОВОР. Има общ договор, набляга се на елементи, кабели и тн. аз никъде не виждам да се говори за IP адреси и други интернет спецефични детайли. Тарифа, и цената която плащам за тарифата никъде не се споменава. Никъде не пише, че вие ми предлагате Интернет до моя компютър, а аз се съгласявам да приема този интернет с еди какви условия, права и задължения. Говорим за интернет, конкретно.

 

Нямам скенер за да покажа какво представлява протокола. Пише, че са ми дали модем моторола и лепенка с мак адресите. Това е.

Link to comment
Share on other sites

Трите страници са пред мен. Надявам правиш разлика между ПРОТОКОЛ за приемане-предаване и ДОГОВОР. Има общ договор, набляга се на елементи, кабели и тн. аз никъде не виждам да се говори за IP адреси и други интернет спецефични детайли. Тарифа, и цената която плащам за тарифата никъде не се споменава. Никъде не пише, че вие ми предлагате Интернет до моя компютър, а аз се съгласявам да приема този интернет с еди какви условия, права и задължения. Говорим за интернет, конкретно.

 

Нямам скенер за да покажа какво представлява протокола. Пише, че са ми дали модем моторола и лепенка с мак адресите. Това е.

 

Някой по-горе цитира и ЕК където при тях имаш договор за едиколко си месеца.Тук може да се откажеш повсяко време щом нети харесва.Никой не се задължава да ползва нещо ( услуга ) което евентуално в последствие няма да му хареса.Пише си:

 

1стр. Заявление

2стр. Договор

3стр. Протокол

 

Трите неща са навързани едно за друго.На 1стр ти е маркирано - достъп до интернет , подчертана ти е тарифата , издаден ти е касов ордер за парите който си дал на тарифата която ползваш.

На 2стр пише: Договор

 

Предмет на Договора

Права и Задължения на Страните

......

и т.н.

Преди бях абонат на ггбит, там си имаше мак адрес,ИП на днс сървър и т.н. Но това е когато ти е статично ИП-то с цел след преинсталация да знаеш къде какво да въведеш, а не да даваш 5,10,15лв на някой.При DHCP всичко си е автоматично, ти само седиш и зяпаш :) ИП-тата са статични, но се раздават динамично.Надявам се да съм ти помогнал,правната част неми е от силните страни :)

А стига, че ме заболяха пръстите да пиша :)

Link to comment
Share on other sites

Някой по-горе цитира и ЕК където при тях имаш договор за едиколко си месеца.Тук може да се откажеш повсяко време щом нети харесва.Никой не се задължава да ползва нещо ( услуга ) което евентуално в последствие няма да му хареса.Пише си:

 

Хм аз пък съм на ЕК ама нямам договор за еди колко си месеца.И сега да искам и сега мога да ги спра така че това не важи само за ДЦЦ.И мен не ме задължават да ползвам дадена услуга.Честно казано като гледам и скоростите и цените не виждам да са по-добри от ЕК.Ако пък и дават само по 1 АйПи след модем тогава хич даже не са привлекателни за някой хора ;)

Link to comment
Share on other sites

Добре де - гледам има хора работещи в DCC... аз ли пиша с малки букви, покритие ли нямате до моста на герджика ама хич не искате да ми обърнете внимание а пък имам желание да се включа :) Поне за телевизията и да изхвърля АДСЛ-а и оставя само кабелния модем на DCC

Link to comment
Share on other sites

1стр. Заявление

Нямам такова.

 

Имам три листа.

1. Протокол

2. Договор

3. Общи условия

 

И за пореден път ще кажа, че никъде не ми пише тарифата! Имам квитанция за платена инсталационна и месечна такса.

 

Не съм казал, че не ми харесва. Вече на няколко пъти казвам, че съм доволен.

 

Казах още, че това не ме интересува, ама никак. Samkijot попита и аз се поразрових.

 

Що се отнася до мен - на този етап съм доволен. Ако утре обаче започнат съобщения като Destination host unreachable и Request Timeout ще си кажем довиждане без значение какви протоколи и договрчета сме подпипсвали.

 

Иначе като пуснете "кранчето" давай по еидн tip да пускаме downloads n stuff :)

 

ЕДИТ:

djadomraz ма разби :punk :bgrin: :lol:

Edited by blame
Link to comment
Share on other sites

Добре де - гледам има хора работещи в DCC... аз ли пиша с малки букви, покритие ли нямате до моста на герджика ама хич не искате да ми обърнете внимание а пък имам желание да се включа :) Поне за телевизията и да изхвърля АДСЛ-а и оставя само кабелния модем на DCC

 

Сори :) немога да ви насмогна,а й все пак не е онлайн съпорт :)

На предната страница съм написъл:

"@djadomraz

Ами не много розово xmas.gif Ако дадеш адрес ще мога да ти дам повече информация."

Има на някой номера от Марица и 6ти Септември, но без точен адрес ( поне улица ) немога да ти дам точна информация.

 

@jozo

Явно инфото ми е старо.Четох тук където пише:

"Безплатен модем за ползване при сключване на 12 месечен договор"

Просто на "Условия за ползване" ненамерих инфо, както и на раздела за Интернет в Пловдив.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Сори :) немога да ви насмогна,а й все пак не е онлайн съпорт :)

На предната страница съм написъл:

"@djadomraz

Ами не много розово xmas.gif Ако дадеш адрес ще мога да ти дам повече информация."

Има на някой номера от Марица и 6ти Септември, но без точен адрес ( поне улица ) немога да ти дам точна информация.

 

:) Сори, явно си го добавил след като съм получил мейла и аз като съм отворил после темата съм почнал да чета от следващата страница направо. Адреса е Братя Миладинови No.11.

 

Даже и да няма покритие в момента в който се получи се обаждайте че съм им вдигнал мерника на ЕК от известно време...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

:) Сори, явно си го добавил след като съм получил мейла и аз като съм отворил после темата съм почнал да чета от следващата страница направо. Адреса е Братя Миладинови No.11.

 

Даже и да няма покритие в момента в който се получи се обаждайте че съм им вдигнал мерника на ЕК от известно време...

 

За съжаление няма.Немога и да ти кажа кога ще стане, но като ми падне инфо ще ти драсна ПМ :) Дано да е преди да дойде време да си вършиш зимните задължения :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

@jozo

Явно инфото ми е старо.Четох тук където пише:

"Безплатен модем за ползване при сключване на 12 месечен договор"

Просто на "Условия за ползване" ненамерих инфо, както и на раздела за Интернет в Пловдив.

 

Ми не ти е старо просто модема си е мой и мога да си спра когато си искам.Пък и изобщо не е проблем някой сега ако иска да мине на ЕК модеми във Форума по 20 лв ще се убият да ти продават ако пуснеш обява.Аз както съм успял преди 3 години да си го купя така и другите ще успеят да си намерят някакъв и няма да са за 1 година ;)

Link to comment
Share on other sites

модеми във Форума по 20 лв ще се убият да ти продават ако пуснеш обява.

 

Я сега си направи изводите колко добър доставчик са ЕК и след като народа ще се избие да си продава излишните кабелни модеми дали няма някаква връзка между 2те - това че хората бягат от ЕК и това че ЕК са "добър" доставчик. Да не споменаваме цифровата им телевизия че ми е болна тема на мен а аналоговата пък у нас съвсем съм я отписал...

Link to comment
Share on other sites

Я сега си направи изводите колко добър доставчик са ЕК и след като народа ще се избие да си продава излишните кабелни модеми дали няма някаква връзка между 2те - това че хората бягат от ЕК и това че ЕК са "добър" доставчик. Да не споменаваме цифровата им телевизия че ми е болна тема на мен а аналоговата пък у нас съвсем съм я отписал...

 

Ми незнам какъв доставчик е ЕК ама е факт че като бях да си сменям тарифата на нетЯ имаше опашка за пускане на кабелен интернет и аз трябваше да чакам сумати време.Не им ги знам кви им са новите промоции ама явно с тях са избили рибата.Аз ползвам ЕК по причина че нета ми излиза вече само 8 лв. на месец за 3 мегабита ;) Как става тая хава сами се сещайте ;)

За цифровата им телевизия изобщо нямам мнение ама и никога не бих се пуснал на тях.Ако пусках такова нещо 100% щеше да е Булсатком ама това е за друга тема ;)

Link to comment
Share on other sites

Ми не ти е старо просто модема си е мой и мога да си спра когато си искам.Пък и изобщо не е проблем някой сега ако иска да мине на ЕК модеми във Форума по 20 лв ще се убият да ти продават ако пуснеш обява.Аз както съм успял преди 3 години да си го купя така и другите ще успеят да си намерят някакъв и няма да са за 1 година ;)

само дето евроком доколкото разбрах правят някакви "спънки" за тея модеми втора ръка, купени от техни бивши клиенти. к'ва е врътката?

питам защото наскоро един стар потребител от форума ми се оплака, че след като му се прецакал модема, трябвало да си потърси друг модем. намерил един (същия като неговия), но така и не достигнал с него до мрежата. от евроком му казали, че неговия модем е "вързан" за абонаментния му план и с друг просто нямало да стане.

btw с този модем (чуждия) имаше свързаност към другите от мрежата на евроком (минаваше през мен, за да ползва интернет-а), но само толкова.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам ЕК по причина че нета ми излиза вече само 8 лв. на месец за 3 мегабита ;) Как става тая хава сами се сещайте ;)

Ти сериозно ли си мислиш, че трите компютъра след модема ползват по 3 мегабита ?

Link to comment
Share on other sites

само дето евроком доколкото разбрах правят някакви "спънки" за тея модеми втора ръка, купени от техни бивши клиенти. к'ва е врътката?

питам защото наскоро един стар потребител от форума ми се оплака, че след като му се прецакал модема, трябвало да си потърси друг модем. намерил един (същия като неговия), но така и не достигнал с него до мрежата. от евроком му казали, че неговия модем е "вързан" за абонаментния му план и с друг просто нямало да стане.

btw с този модем (чуждия) имаше свързаност към другите от мрежата на евроком (минаваше през мен, за да ползва интернет-а), но само толкова.

Ами аз също съм с втора ръка модем и тогава не ми направиха проблем да ме вържат ама сега знам ли ги.Може и да правят шмекирии незнам.

 

Ти сериозно ли си мислиш, че трите компютъра след модема ползват по 3 мегабита ?

 

Еми докато бях на 1 мегабит спокойно си свалях със 150К докато другите 2 си браузваха.Друг е въпроса как са браузвали.А трети е въпроса че за 8 лв. на месец незнам някой да предлага 1 мегабит(ако кажем че го делим на 3) така че няма какво да се втелясваме ;) Четвърти е въпроса че ако не теглим едновремно всичките тоя който тегли ще си има 3-те мегабита.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

C:\Documents and Settings\Legion>tracert 88.87.7.2

 

Tracing route to 88.87.7.2 over a maximum of 30 hops

 

1 * * * Request timed out.

2 19 ms 10 ms 21 ms gsr.dcc.bg [213.167.31.7]

3 29 ms 23 ms * vl1327.pr1.sof2.evolink.net [85.14.20.229]

4 * * * Request timed out.

5 * 24 ms * vl1325.csw1.sof2.evolink.net [85.14.20.201]

6 12 ms * 11 ms vl30.pr1.sof2.evolink.net [85.14.2.69]

7 61 ms 12 ms * lirex-neterra.lirex.net [194.12.250.134]

8 32 ms * 19 ms 87.121.6.18

9 19 ms 31 ms 18 ms vz2-traf3.networx-bg.com [212.25.58.18]

10 20 ms 28 ms * ns.magibg.com [88.87.0.2]

11 27 ms * 30 ms 88.87.7.2

 

Trace complete.

 

C:\Documents and Settings\Legion>

 

така ми е от вчера ...

преди това нямах никакви проблеми

pcworm, някви идеи защо е така, от Кичука съм

Link to comment
Share on other sites

C:\Documents and Settings\Legion>tracert 88.87.7.2

 

Tracing route to 88.87.7.2 over a maximum of 30 hops

 

1 * * * Request timed out.

2 19 ms 10 ms 21 ms gsr.dcc.bg [213.167.31.7]

3 29 ms 23 ms * vl1327.pr1.sof2.evolink.net [85.14.20.229]

4 * * * Request timed out.

5 * 24 ms * vl1325.csw1.sof2.evolink.net [85.14.20.201]

6 12 ms * 11 ms vl30.pr1.sof2.evolink.net [85.14.2.69]

7 61 ms 12 ms * lirex-neterra.lirex.net [194.12.250.134]

8 32 ms * 19 ms 87.121.6.18

9 19 ms 31 ms 18 ms vz2-traf3.networx-bg.com [212.25.58.18]

10 20 ms 28 ms * ns.magibg.com [88.87.0.2]

11 27 ms * 30 ms 88.87.7.2

 

Trace complete.

 

C:\Documents and Settings\Legion>

 

така ми е от вчера ...

преди това нямах никакви проблеми

pcworm, някви идеи защо е така, от Кичука съм

 

Нямам идея :) Гледам че проблема ти идва след като "влезеш" в София, така че може и да не е нещо от от нас.

 

@samkijot

Всеки модем си има мак адрес.В случая става дума за две различни неща,първото пича си има модем и те го вързват,второто те му дават модем, той се скапва нещо, модема е описан вече ( мак адреса, за да има интернет ).След подмяната няма как да има, защото стария ( нов :) ) си идва с друг мак.Те са длъжни да му го сменят, а не той сам да се спасява.Друг е въпроса, ако той нещо го е прецакал и са го накарали да го заплати,а той да не е искал :) или да е искал с новия (стар) модем да му отпадне договора.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

C:\Documents and Settings\Legion>tracert 88.87.7.2

 

Tracing route to 88.87.7.2 over a maximum of 30 hops

 

1 * * * Request timed out.

2 19 ms 10 ms 21 ms gsr.dcc.bg [213.167.31.7]

3 29 ms 23 ms * vl1327.pr1.sof2.evolink.net [85.14.20.229]

4 * * * Request timed out.

5 * 24 ms * vl1325.csw1.sof2.evolink.net [85.14.20.201]

6 12 ms * 11 ms vl30.pr1.sof2.evolink.net [85.14.2.69]

7 61 ms 12 ms * lirex-neterra.lirex.net [194.12.250.134]

8 32 ms * 19 ms 87.121.6.18

9 19 ms 31 ms 18 ms vz2-traf3.networx-bg.com [212.25.58.18]

10 20 ms 28 ms * ns.magibg.com [88.87.0.2]

11 27 ms * 30 ms 88.87.7.2

 

Trace complete.

 

C:\Documents and Settings\Legion>

 

така ми е от вчера ...

преди това нямах никакви проблеми

pcworm, някви идеи защо е така, от Кичука съм

За какво се оплакваш след като крайната точка, ИП-то което трейсваш е с30ms пинг. Това е перфектен пинг за бг. Това, че при трейс има някъде request timed out не значи, че имаш загуби на пакети. 30мс показват точно това. Какъв е проблемът с този сайт/ИП?

Link to comment
Share on other sites

точно загубата на пакети е ужасна

не е важно само крайната точка, лол

по трасето се губят пакети и по този начин забиваш на едно място за определено време или направо те изхвърля

и както виждаш дори на последното ИП имам загуба на пакети

нета явно има проблеми, днеска модема ми се рестна 2 пъти за 2 часа

откакто съм на дцц ми се е ресвал само 1 път

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...