Jump to content
BulForum.com

GTA 4


Dimitar_90

Recommended Posts

Той не я преиграва ;) само си прави кефа като скача от сгради, взривява всичко и прочие...успокояващо е след кофти ден.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply
Той не я преиграва ;) само си прави кефа като скача от сгради, взривява всичко и прочие...успокояващо е след кофти ден.

 

 

Точно.

 

Аз даже си мислех да я превъртя още веднъж, но май няма смисъл, а и не ми се занимава.

 

Някакви интересни модове има ли за нея?

 

 

Edit:

Тоя трейнър пише, че има вирус.

 

 

Edit2: Играта не иска да ми тръгне под Vista 64, дава, че нямам xlive, някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Каква е вероятността на тръгне на AMD Athlon 64 X2 3800+(2Ghz) при положение че минималните изисквания за процесор са "AMD Athlon X2 64 2.4Ghz"(което ще рече 4800+)?

 

Edit:Благодаря за бързия отговор :)

Ще ти тръгне ама ще лагва.Тряа сичко да ти е на минимални!

 

Иначе играта е хубава ама малко са се изхвърлили.Детайлите първите 30 мин игра праят впечатление ама след тфа въобще не забелязвам че по колата имам кръв,или че единия ми крак е на пътя другия на тротоара,а тфа допълнително товари играта :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ще ти тръгне ама ще лагва.Тряа сичко да ти е на минимални!

 

Иначе играта е хубава ама малко са се изхвърлили.Детайлите първите 30 мин игра праят впечатление ама след тфа въобще не забелязвам че по колата имам кръв,или че единия ми крак е на пътя другия на тротоара,а тфа допълнително товари играта :wacko:

 

 

Е, нали знаеш, че има и хора перфекционисти.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Закъсах на тази игра яко!

В чужбина съм и не мога да свалям нищо, като си бях отпуска миналата седмица в България си я свалих на харда, обаче нямах време да проверя торента за грешки.

Сега мъча от 2 дена да я инсталирам и ми дава някои файлове че не съвпадали и май инсталацията ми била corrupted. След няколко натискания на ignore играта се инсталира, но не ще да тръгне да се играе, а само пуска началното филмче и забива на LOADING...

След дълго лутане из нета открих че ако заредя сейвгейм играта тръгва, обаче единствените сейвове които мога да открия в нета са на 100% а така няма смисъл.

Та, молбата ми е ако може някой да ми направи един сейв точно след като се започне играта на 0% и да ми го прати, за да мога и аз да вкуся от това удоволствие наречено GTA IV...

 

Не искам да си пускам мейла тука че ще ме налази спам, затова ако може някой да го качи някъде и да постне линк.

 

Предварително благодаря ако някой се отзове!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Тъй като сега Юли месец като се освободя смятам да поиграя, някой може ли да ми каже дали с пачове изгладиха тия проблеми от порта дето ги имаше в началото и дали всичко си е наред вече с играта и върви с възможно най-малко бъгове?

 

Също - по-готина ли е от San Andreas?

Link to comment
Share on other sites

Тъй като сега Юли месец като се освободя смятам да поиграя, някой може ли да ми каже дали с пачове изгладиха тия проблеми от порта дето ги имаше в началото и дали всичко си е наред вече с играта и върви с възможно най-малко бъгове?

 

Също - по-готина ли е от San Andreas?

Естествено,че е по-добра от Сан Андреас.Това да не е НФС-при GTA всяка следваща е по-добра от предишната ;) .А колкото до пачовете-не знам за какви бъгове точно говориш,но аз лично нямам проблеми с играта-явно са ги изгладили :D

Link to comment
Share on other sites

Ми имаше някакви прескачащи текстури, липсващи текстури и разни други такива бъгове от чисто графична гледна точка. Също и си плачеше за оптимизация.

 

П.П. И питам, защото тая тема е само 12 страници, а виж другата за San Andreas колко е.

Link to comment
Share on other sites

Ми имаше някакви прескачащи текстури, липсващи текстури и разни други такива бъгове от чисто графична гледна точка. Също и си плачеше за оптимизация.

 

П.П. И питам, защото тая тема е само 12 страници, а виж другата за San Andreas колко е.

Еми Сан Андреас вървеше на почти всеки компютър когато излезе.Четворката си е high end от където и да го гледаме :)

Link to comment
Share on other sites

12 страници е защото на компютър за 1500 кинта върви на 1920х1200 с 29 кадъра средно на high. На места е по-тегава от кризата. Иначе на мен Reloaded и razor 1911 игрите винаги са ми вървяли безпролблемно. Дръпни се 14 ГБ версията от замунда. Пробвал съм я. Превъртял съм я. Никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Колко е бъгната и неоптимизирана тая игра, направо не мога да го повярвам. Като я пуснах първия път, направо ахнах. С доста стабилна система, можех да вдигна нещата на MEDIUM и тук таме на HIGH. Насичаше като за световно без никаква видима причина и детайли в кадър.

 

В последствие ъпдейтнах драйверите до последната версия (при положение, че настоящата ми (9.3) беше по-висока от тази която препоръчваха издателите (8.12)) и тръгна малко по-плавно, но главните проблеми си останаха.

 

Неприятни сянки, разпрашени по краищата. Имам чувството, че там където трябва да е полу-прозрачна сянка, става разпрашено.

Светлината пред магазините (не съм играл много, бях само в един за дрехи) изчезва като се въртиш. Става една плътна преграда на входа точно. Сякаш ме върнаха 10 години назад с тоя "ефект".

Като излезна от някоя сграда, текстурата по пода я няма! Колите летят на 1 педя от "земята", а аз си левитирам. Oтнема около 30-40 секунди да се появи тротоара и всичко да си дойде по местата.

Блъснах се в невидим трансформатор, който се материализира след като се бях ударил вече в него. Изобщо не ми се мисли нататък колко ядове ще бера с подобни невидими предмети.

 

Управлението е страшно нереално и колата отново се сурка като невидяла при натискане на спирачките. Сякаш всеки път карам с 300.

 

И все пак ще я играя, пък да видим до къде ще стигне цялата работа.

 

Моля ако някой знае решение на горните проблеми, да каже.

Link to comment
Share on other sites

За предметите които не виждаш. Тая игра плаче за карта с 1 гб рам. 512 трудни и стигат и е много лакома. За колите - не може НФС да е навсякаде малко реализъм. Ако с някаква семейна кола наковеш от 150 спирачка ще се върти като невидяла естесвено. Има си спортни коли за тоя цел. Инфернус примерно или оная скритата която е тунинг. При тях всико е ок. За магазина и светлината също е от картата. При мен има друг дефект - като си пусна играта е 30 секунди супер светла и после става нормална. Но това е само на първо зареждане нищо страшно. За мен пък управлението на колите е на светлинни години напред в сравнение със старите части. За сенките ако АА ти е на х2, х4 или го няма се получава тоя дефект. При мен на х8 се оправи. За неопимизираността - да така е. Ако изтърбуша един XBOX няма и 50% от мощта на компютъра ми - но на Full HD върви еднакво. Истината е проста - искат да се продават карти процесори и рам. Всички игри занапред ще е така. Евтина конфигурация да я подкара е много трудно. Иска се карта за 250 кинта процесор пак поне за толкоз и 4 гиги рам, иначе не става.

Link to comment
Share on other sites

Абе другите 2 ги имам, само рамта я няма, но пък съм и с XP, а не с VISTA, така че не би трябвало да е проблем.

 

За управлението не съм съгласен. Аз не карам със 150, а малко по-бързо от останалите коли и колата се сурка супер много преди да спре. Бях с онази, която прилича на BMW 3.

 

Това за сенките и сградите не може да няма как да се оправи, а AA настройка изобщо не видях да има. От драйверите на картата ли трябва да я пусна, че да я има в играта или се задава с команден ред след EXE-то?

 

ПЛАЧЕ за оптимизация. Играл съм много по-тежки игри много по-нормално. Още една карта заради тая игра няма да си купя, така че ще се наложи да се справя с това което има :)

Link to comment
Share on other sites

Ами и според мен нарочно е прецакана.

 

Това за АБС-а не се базиках.Колите в играта заключват често колелата при натиск на спирачка - все едно нямат АБС.Другото обяснение е, че в РокСтар са фенове на Приус и не насърчават каране с повечео от 60 км/ч и силното натискане на спирачки :D

 

Аз я превъртях преди бая време и май на 1024x768 я играх и много ме дразнеше, x64 Ath. 6000+, 3gb ram, 9600GT 512 и си сечеше ако се понабузи.

Link to comment
Share on other sites

Аз го пуснах от контрол панела на нВидията. В твоя случай незнам как е. Мисля и ати имаше тая опция. За управлението - на мен ми харесва. Не винаги най-злата на вид кола е най-добра. Пример Futo - изглежда съвсем "нормална" но управлението и е идеално. Създателите не са спестили нищо от реалността. Доста от колите проявяват слаботите на оригиналите си и всичко по-бързо си има характер. Пробвай въпросното Futo прилича на стара тойота корола. От спортните пробвай Туризмо - пририча на ферари някакво, ще го познаеш. Доста от старите коли няма АБС особено американските каквито са повечето там. Скъпите европейски си имат. Пробвал съм лично Oracle което си БМВ 7-ца - има си АВС дори с максималната му скорост според някой кракери които са направили скоростомер за играта е 290 километра колата си спира нормално. Истината е че играта е повече реалистична отколкото аркадна при колите. Мотоциклетите, лодките и хеликоптерите са каша, но колите компенсират.

Link to comment
Share on other sites

Абе на карането му свикнах, но тия липсващи текстури ме изнервят супер много.

 

Няма ли някакъв ReappearingTextures мод? :)

 

И искам да попитам, тоя град само това ли е? 3-те малки острова свързани с мостове?

 

Че тя е 1/3 от тая на San Andreas!

Link to comment
Share on other sites

Аз се реших да я довърша вчера най-накрая. Страхотна игра, страхотна графика, страхотен геймплей, страхотна история. От доста време насам не бях играл такава игра.

 

ПС: А, тая ваща PC версия как па не я оправиха бе. :laughing1: Изисквания, пачове, модове. Бахти прецаканите дето сте...

Link to comment
Share on other sites

Абе на карането му свикнах, но тия липсващи текстури ме изнервят супер много.

 

Няма ли някакъв ReappearingTextures мод? :)

 

И искам да попитам, тоя град само това ли е? 3-те малки острова свързани с мостове?

 

Че тя е 1/3 от тая на San Andreas!

 

Има един мод, който променя всички текстури. Става много по-красива играта, но самия мод е 7 гб и нещо. Ако ти се занимава да го сваляш казва се "Better city textures". Дано само да не се лъжа де :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ще спрат ли да изчезват или ще си продължат, но ще е по-хубаво :)

 

Като влезна в затворено помещение, и става ад понякога. Имаше една мисия да се бия с някакви вътре в една стая, ами те ме пребиха докато ги видя къде са. Само трябва да въртя картата, защото от определени ъгли се вижда, а от други не. Това обаче май май е от светлината. Някой знае ли коя от настройките командва нивото на светлината? Като влизам в метрото, минавам през някаква кафява "стена" и тогава влизам вътре, но пак има такива "стени" на места. Супер дразнещо.

 

И още нещо, инсталационната дали мога да я изтрия, че 16ГБ изобщо не са малко.

 

Сложих и мода за автомобилите. Сега на ново трябва да им свиквам :)

 

Edit: И още един досаден проблем.

 

Играя играта и по едно време, монитора минава в Energy Saver режим, звука продължава. След малко и звука зацикля и почва един и същи звук да се повтаря по различните канали на съраунда. Системата зависва напълно. Клавиатурата забива, не мога да излезна на десктоп, Power бутона на кутията и той не работи.

 

Мислех, че загрява видеокартата, но одеве почистих цялата система и пак има проблеми. Сега ще намаля детайлите, за да не товарят толкова, че картата и без това е без вентилатор.

 

Започва да ми писва от бъгове и недомислици в портването на тая игра. Да не бяха бързали толкова, а да я бяха измислили както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...