Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Моля за препоръка за монитор до 350 лева 21.5 - 22 инча , имам едно две предложения SAMSUNG S22A300B и няма да е голяма разликата м/у 22 и 24 инча?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дай по възможност 50лв отгоре и си вземи 23 инчовият монитор, който Dreamer си е купил. Ние го сравнявахме с по-скъпи монитори, но за цената си - монитора е перфектен и TN панелите на Самсунг няма как да се мерят.

Link to comment
Share on other sites

Ами с панел за сумати пари, идваше и качествена изработка. Моя монитор е можеби най-стабилната техника, която имам. Едно нещо не наред не мога да му видя. Бутони, диоди, USB Hub, стойка, че дори и логото дето е сложено отпред. Всичко е върха.

 

Сега с панел за по-малко пари, производителите гонят бюджет като правят компромис в качеството на изработката на технологията на панела и иразботката на самия продукт (където компенсират абсолютно всички производители за всички продукти). Нормално е това.

 

Разлика в цената между 3008WFP (който вече не се произвежда) и U3011 почти няма... а в пластмасите е огромна

Link to comment
Share on other sites

Разлика в цената между 3008WFP (който вече не се произвежда) и U3011 почти няма... а в пластмасите е огромна

 

Говорех за евтините монитори с хибридната IPS матрица.

Link to comment
Share on other sites

Отдавна се каня да питам в темата с нестандартните въпроси, но тук май по-бързо ще ми отговорите...

 

Каква по дяволите е идеята на гланцовите монитори, че все още ги произвеждат? Въпросът ми обхваща всички монитори, но в случая конкретно визирам дисплеите на лаптопите - старият ми лаптоп беше със 17" матов и всичко си беше ОК, но след като ми го откраднаха си взех пак 17", само че гланцов - баси, сутрин мога да се обръсна на него...всичко отразява, а и същите гланцови дисплеи ги засичам на доста от лаптопите на познатите ми, особено в слънчево време е почти невъзможно да се работи нормално. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Сигурно опитват да замажат насраните контрасти и ъгли с ужким по-добре изглеждащи цветове през гланца. Само дето според мен нищо не постигат така. Освен да излиза по-евтино за изработка, и аз нямам друго обяснение.

Link to comment
Share on other sites

По-ярки цветове има гланцовия монитор. Това е.

 

Сравнявайки цветовете на мониторите на стария лаптоп и настоящия, не забелязвам такова нещо....или може би не го забелязвам поради множеството отблясъци и отражения...:P

Link to comment
Share on other sites

Сравнявайки цветовете на мониторите на стария лаптоп и настоящия, не заелязвам такова нещо....или може би не го забелязвам поради множеството отблясъци и отражения...:P

 

2 идентични модела ли са?

Link to comment
Share on other sites

Не...и двата са 17", но вторият е двойно по-скъп и доста по-нов модел - тъничък, че и даже "по-марков". Както и да е, нека не разводняваме темата, че тука се обсъждат малко по-други монитори.

Link to comment
Share on other sites

Не...и двата са 17", но вторият е двойно по-скъп и доста по-нов модел - тъничък, че и даже "по-марков".

 

Еми ето ти го отговора де... :)

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Напротив - от двойно по-скъп и по-нов модел лаптоп, човек очаква и да е с по-добър дисплей, отколкото този на стар 17" "Sager" с процесор P2.8.

 

Качеството на изработка на техниката деградира с годините. Ако не си забелязал.

 

 

Вероятно е така, а не трябва. По-скоро проблемът ми е в гланца и отраженията, а не в по-лошото качество като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Напротив - от двойно по-скъп и по-нов модел лаптоп, човек очаква и да е с по-добър дисплей, отколкото този на стар 17" "Sager" с процесор P2.8.

 

Качеството на изработка на техниката деградира с годините. Ако не си забелязал.

Link to comment
Share on other sites

Качеството на изработка на техниката деградира с годините. Ако не си забелязал.

 

Не е така. Просто хубавите неща напоследък са с космически цени а масовите лаптопи са с доста посредствени монитори.

 

Midex, мога да ти покажа едно HP което обаче е с матов дисплей и екрана му поне е значително по-добър от този на половината десктоп монитори... единствения му недостатък е цената и може би тежестта но като за 17" лаптоп е нормално това.. и клавиатурата (формата на копчетата по-скоро), но последното в въпрос на вкус.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не е така. Просто хубавите неща напоследък са с космически цени а масовите лаптопи са с доста посредствени монитори.

 

Е как ще не е така. Виж евтините лаптопи. Виж телевизорите. Тонколони. Стерео уредби. Че дори и мишките. Сега за 10лв получаваш боклук. Преди за 10 лева получаваше пак боклук, но с хубава пластмаса.

Телефоните също. Сега телефон за 1000лв скърца като стар гардероб. Преди телефон за 1000лв беше Nokia 8910, дето от втория етаж да го метнеш, пак ще оживее. Дори наследниците на този 8910 нямат същото качество на изработката.

 

Залага се на мегапиксели, контраст, Full HD, 3д, гигахерци, Мегабайти, Терабайти, Мегабити, ватове, divx, LED. Изработката остава на много заден план.

За да купиш устройство със сносна изработка, трябва да се бръкнеш много по-дълбоко, отколкото трябваше преди.

 

Аз не съм казал, че НЯМА качествени продукти, а че са много скъпи, при положение, че преди не беше така.

Много пресен пример могат да са ти механичните IBM клавиатури.

Link to comment
Share on other sites

Тук съм напълно съгласен с w00x.

Доскоро битуваше идеята, че лаптопите стават вече за заместители на десктопите, цените били подобни. Да ама не съвсем. За подобни пари можеше да се вземе нещо подобно като някои параметри (процесор/памет основно) да имитират тези на десктоп, но като цяло е много посредствено (да не кажа друга дума). За да "имитираш" десктоп трябва да се бръкнеш 2-3 пъти повече.

Напоследък и десктопите (мониторите основно, че и периферията) ги развалиха.

От друга страна с понижението на качеството и цените паднаха. Сега за 800-900 лв горе долу пак може да се вземе добър монитор, само дето вече почти няма 16:10 24", а ако има са доста по-скъпи, а и принципа "да улучиш бройка" е с още по-голяма сила особено в Бг и с нашите гаранции.

Link to comment
Share on other sites

Сега за 800-900 лв горе долу пак може да се вземе добър монитор, само дето вече почти няма 16:10 24", а ако има са доста по-скъпи, а и принципа "да улучиш бройка" е с още по-голяма сила особено в Бг и с нашите гаранции.

 

Назови ми такива монитори, защото ме интересува.

Link to comment
Share on other sites

Отдавна се каня да питам в темата с нестандартните въпроси, но тук май по-бързо ще ми отговорите...

 

Каква по дяволите е идеята на гланцовите монитори, че все още ги произвеждат? Въпросът ми обхваща всички монитори, но в случая конкретно визирам дисплеите на лаптопите - старият ми лаптоп беше със 17" матов и всичко си беше ОК, но след като ми го откраднаха си взех пак 17", само че гланцов - баси, сутрин мога да се обръсна на него...всичко отразява, а и същите гланцови дисплеи ги засичам на доста от лаптопите на познатите ми, особено в слънчево време е почти невъзможно да се работи нормално. :wacko:

 

Предимството на гланцовите дисплей е в това, че са по-ярки и контрастни и с "по-живи" цветове. Също така имат по-голям ъгъл на виждане. Но това са монитори/дисплей за работа в закрити пространства.

 

Иначе и според мен спор няма, че вече нищо не е както едно време.Като почнеш от лаптопи та стигнеш чак до киселото мляко и сиренето :laughing:

Китайците ни таковаха таковата....

Link to comment
Share on other sites

Предимството на гланцовите дисплей е в това, че са по-ярки и контрастни и с "по-живи" цветове. Също така имат по-голям ъгъл на виждане. Но това са монитори/дисплей за работа в закрити пространства.

 

Иначе и според мен спор няма, че вече нищо не е както едно време.Като почнеш от лаптопи та стигнеш чак до киселото мляко и сиренето :laughing:

Китайците ни таковаха таковата....

 

Китайците нямат нищо общо. Даже по-добре, че се прави там, защото тук на 4-тия месец и щяха да се оплакват от ниски заплати и да минат на варианта "зарежи го тва. нека е криво. толкова ни плащат, за толкова ще работим."

Виновен е качествения контрол. Но дори и те май нямат вина, защото шефчетата удобряват дизайните с такива пластмаси, клавиатури, монитори, покрития и т.н. Просто увеличено потребление и стока като лаптоп не е лукс. Никой не си прави труда да я издокара както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Китайците нямат нищо общо. Даже по-добре, че се прави там, защото тук на 4-тия месец и щяха да се оплакват от ниски заплати и да минат на варианта "зарежи го тва. нека е криво. толкова ни плащат, за толкова ще работим."

Виновен е качествения контрол. Но дори и те май нямат вина, защото шефчетата удобряват дизайните с такива пластмаси, клавиатури, монитори, покрития и т.н. Просто увеличено потребление и стока като лаптоп не е лукс. Никой не си прави труда да я издокара както трябва.

 

Нали знаеш коя е евтината работна ръка - неквалифицираната.Друг е въпроса, че и частите който се влагат също са много некачествени, но и те в голям % идват също от Китай и поради предната причина са толкова некачествени и евтини.

Както някой беше казал: каква е логиката за производителя да има качествени и "вечни" неща, като потребители ще кара с тях по 10-20г.

Купи си нещо "тънко", ползвай го 2,3г и после го замени с нещо актуално и пак "тънко" :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Предимството на гланцовите дисплей е в това, че са по-ярки и контрастни и с "по-живи" цветове. Също така имат по-голям ъгъл на виждане. Но това са монитори/дисплей за работа в закрити пространства.

 

Иначе и според мен спор няма, че вече нищо не е както едно време.Като почнеш от лаптопи та стигнеш чак до киселото мляко и сиренето :laughing:

Китайците ни таковаха таковата....

 

Не виждам как ще имат по-голям ъгъл на виждане гланцовите като разликата е в покритието а не панела.

 

А лаптопите - не си прав - вече има няколко 1-2 модела които не са с IPS матрица и няколко с доста добри TN матрици и LED подсветки.

 

Т.е. след затишието от последните 5 години вече има малко избор... верно цените са колкото на 2-3 ДОСТА ДОБРИ лаптопа и нагоре но има.

 

ПС: Погледни и колко лаптопа и на какви цени има с монитор 1920х1200 (а не 1080) :) Хубавото си е хубаво само че цената обикновено изобщо не е красива

Link to comment
Share on other sites

Не виждам как ще имат по-голям ъгъл на виждане гланцовите като разликата е в покритието а не панела.

 

А лаптопите - не си прав - вече има няколко 1-2 модела които не са с IPS матрица и няколко с доста добри TN матрици и LED подсветки.

 

Т.е. след затишието от последните 5 години вече има малко избор... верно цените са колкото на 2-3 ДОСТА ДОБРИ лаптопа и нагоре но има.

 

ПС: Погледни и колко лаптопа и на какви цени има с монитор 1920х1200 (а не 1080) :) Хубавото си е хубаво само че цената обикновено изобщо не е красива

 

"glossy widescreen display" is:"79% brighter with 30% more viewing area than the iBook before it, MacBook provides the perfect combination of pixels and portability. Photos feel crisper. Movies play vividly. Even daily tasks like surfing the Web and checking email take on a whole new sheen."

 

Идеята на лаптопа е да си мобилен.Когато искаш екстри винаги може да си къстомизираш от сайта на производителя и да ти направят кефа срещу съответната цена.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Тая глупост Стив Джобс може да си я завре там където слънце не огрява и да я продава на безмозъчните му сектанти. Заради тоя боклук и глупостите му 99% от лаптопите са с това лъскаво подобие на екран.

Link to comment
Share on other sites

Не, не е заради тая глупост. Всичко опира до пари. Ти би ли дал 4000лв и нагоре за лаптоп?

 

То ти дори и да дадеш замисли се колко ще са такива които да дадат?

 

Другото е че IPS матриците харчат много повече ток от другите и подобен лаптоп ще кара по час и половина на батерия и то ако не е усилена яркостта доста. Мога да ти демонстрирам с моя колко кара и да погледаме графиката какво точно харчи ток в лаптопа - процесора, диска, паметта или екрана (имам на 1 място го гледам)

 

А за MacBook-a - гледах го и изобщо не е толкова лош. Верно екрана е доста огледален но пък ъгъла на виждане не е изобщо малък. И без майтап до края на годината ще взема и един 17" macbook :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...