Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Пробвах с на 1 приятел кабела и всичко се виждаше добре, отидох и взех един нов и се оправи работата :)

Мерси за помоща, явно 5 годишния кабел вече е здал багажа :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

BenQ G2420HDB

 

Мнения, впечатления? Цената е много добра, чак съмнителна

Не бих казал съмнителна. Нормална, като се има предвид резолюцията 1920х1080, и че е Benq, които по принцип са по-евтини.

Ако нямаш повече пари, добра възможност да се сдобиеш с тази резолюция.

Link to comment
Share on other sites

Че какво му е съмнителното. Има ASUS само с 30 лв отгоре, верно има самсунг с 50% нагоре в цената но е с LED... Моя съвет е да го видиш на живо и да го сравниш с още 1-2 от същия клас и тогава да прецениш. Така по спецификации е трудно. Само че имаш предвид че в магазини като Техномаркет образа няма да е 1080p та ще трябва малко повече да настояваш да го включат към компютър за да го видиш наистина

Link to comment
Share on other sites

Въпросът е, че няма къде да го видя "на живо", за това разпитвам, някой ако го има, да сподели :) Мерси за отговорите:beer:

Да видим дали в Jar, ще се съгласят да го докарат до Пловдив, само пробата...

Ако се сещате къде може да се види, пишете :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

След леко разравяне по интернет ревютата, се насочих към 2 модела монитори, при това на марката ЯМА. :D

Iiyama B2712HDS vs. Iiyama E2607WS

 

И двата ми харесват, според това, което четох, но не знам на кой да се спра от двата. Единият е 27" 16:9, а другия 26" 16:10 (който се намира в България).

Кой от двата според вас е за предпочитане? Според мен и двата ще изискват еднакво разстояние, тъй като компенсират с резолюцията и големината си.

 

PS: Аз лично се насочвам към 27 инчовия, като по-нов модел и по-качествен, но пък е 16:9 (което не мога да преценя дали е минус за тази големина) и не се намира в родината ни. :(

Link to comment
Share on other sites

1 инч не е много, но на 120 пиксела ще намърдаш едно 2-3 реда текст в повече. И тъпотиите дето са си изсмукали от пръстите по повод ергономичността ме издразниха в статията. Какво като няма card reader или тонколони на монитора. Особено тонколоните са напълно излишни там. Iiyama са скъпи монитори по принцип така че може да провериш за някой сходен като цена но с не-TN матрицa... каква е всъщност цената на 2та монитора? Гледам в ebay ги продават за около 700лв а за 1200 някъде имаше 27" DELL с IPS матрица при това с доста по-висока разделителна способност а имаше пак на подобна цена (около 850лв някъде) 24 инчов модел пак с IPS матрица.

Link to comment
Share on other sites

Максимума, който мога да отделя е 7-800лв. :( И аз искам IPS/S-PVA монитор, но са майка си и баща си. :(

Като цяло много се колебая между 27" 16:9 и 26" 16:10 , според теб, кое ще е по-удобно за работа/игри/филми. Ако имаш опит с такива монитори, би ли казал кое според теб е по-добрия вариант. Мониторът ще се гледа на разстояние около 80см средно.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих взел 16:10 модела заради допълнителното пространство по вертикала. За игри и филми е все едно. За работа - не си казал какво ще се работи на него но и 2та са много добър избор.

 

Погледни все пак DELL-a и питай PIC computer за колко могат да ти продадат 24"-вия IPS (U2410) евентуално би могло да е пак там някъде. За мен разлика между мониторите няма особена т.е. виждаш същото, просто при 26 инчовия е лееко по-голямо но не е повече това което виждаш, просто пикела е по-голям.

Link to comment
Share on other sites

Между двете ревюта бих предпочел 26"-ия модел заради по-добрия контраст ~800 срещу 550 на 27-цата. Това би означавало голяма разлика в черното, което за мен е доста важно нещо за един монитор/телевизор/екран на лаптоп :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Понеже има 1500 мнения тука и не мога да ги чета - бърз въпрос : имате ли предложения за 23-24" монитор HD да става за гейминг? Т.е да е с по-добри времена, че да не маже?

Link to comment
Share on other sites

Малко е субективно - моя монитор е с малко по-високи времена и не съм забелязал да маже. При SC2 като стане по-голяма битка трудно си намирам курсора на мишката но това е друго. Бюджета какъв е?

Link to comment
Share on other sites

Понеже има 1500 мнения тука и не мога да ги чета - бърз въпрос : имате ли предложения за 23-24" монитор HD да става за гейминг? Т.е да е с по-добри времена, че да не маже?

http://www.digitalversus.com/monitor-reviews-22-23-24-25-26-27-28-30-lcd-displays-article-357.html

 

Гледаш 4 и 5 звездички и секция responsiveness в самите ревюта. Изключваш нацяло монитори с PVA и IPS матрици и гледаш само за TN каквито са повечето.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

И аз бих помолил за нещо 24", но не за гейминг, а за всичко останало.

Държа да не е с измислено цветоподаване, тоест динамичен контраст и такива неща не ми приоритет :)

Нещо около 400лв.

Този Acer изглежда добър + това е с LED

 

И има ли разлика в качеството на картината в това дали ще е с кабел:

HDMI-DVI

HDMI-HDMI

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

Едно момче от форума продаваше един монитор DELL с IPS матрица. Бих те посъветвал да се свържеш с него - монитора е страхотен. Аз бих го взел, но все още нямам възможност а той смята че му е голям. Дори го бях посъветвал да не го продава защото според мен монитора е супер но всеки си има вкус. Питай го ако не е размислил :)

 

Колкото за Acer с LED - не се лъжи по рекламите толкова - този acer не може да се намаже на малкото пръстче на монитор с не-TN матрица особено когато не става дума за игри

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че IPS е по-добро, но ми се ще с по-висока резолюция и по-голям.

За 24ка най-добре 1920х1200, ама има само един стар philps от 2007ма в този диапазон, който върви около 390лв. сега, който има само VGA връзка. Philips 24"

ACer-а го видях на живо, картината ми се стори нормална, с добро тоно подаване, не дразнещ контраст и яркост.

Също дизайна му много ми допада, не е fashion лъскав, а по-като на по-скъпите dell, hp -ръбест :)

 

edit: Не съм казал, че търся за тези пари IPS! За сега Acer-а е фаворит.

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

24", че и 1920х1200, ЧЕ И с IPS матрица, за 400, дори 5-600 лв ми се струва малко фантазия все още :) . Ако резолюцията ти е приоритет (както на мен), явно със сигурност ще е TN. Ако случиш на добър, въпреки че цветовете на TN не са като на IPS, изобщо няма да съжаляваш. За парите си (около 2 пъти по-евтини са TN) са съвсем задоволителни, като за мен единствения по-сериозен недостатък е леко по-тъмната горница на големи плътни фонове. И ъглите донякъде (за мен това не е проблем, гледам го само аз, по средата). Цветовете са проблем за хора, занимаващи се в области, където трябва по-точно цветопредаване.

За други хора цветовете и ъглите са по-важни от резолюцията. За трети всичко е важно поравно, но и джоба им е пълен поравно :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че IPS е по-добро, но ми се ще с по-висока резолюция и по-голям.

За 24ка най-добре 1920х1200, ама има само един стар philps от 2007ма в този диапазон, който върви около 390лв. сега, който има само VGA връзка. Philips 24"

ACer-а го видях на живо, картината ми се стори нормална, с добро тоно подаване, не дразнещ контраст и яркост.

Също дизайна му много ми допада, не е fashion лъскав, а по-като на по-скъпите dell, hp -ръбест :)

 

Philips-а e TN матрица а не IPS. DELL-a на онова момче беше 1680х1050 май е 22" а не 24, но не съм 100% сигурен - може и 24ка да е. При всички положения е хубав монитор. И аз бих предпочел 1920x1080 или още по-добре 1920х1200 но колкото толкова. Подобен монитор му е четирицифрена цената... Аз към Acer съм предубеден вероятно а от LED мониторите не съм впечатлен изобщо (само че аз съм разлигавен от 30ката и малко е вероятно някой монитор да ме впечатли) и все пак субективно не виждах някаква драматична разлика между LED и обикновен самсунг в техномаркета.

Link to comment
Share on other sites

Явно не стана ясно, търся си LCD с TN матрица 24" 1920х1200 или 1920х1080 не за игри, далеч съм от IPS и за това съм дал цена около 400лв. ... И обикновен Самсунг 22ка LCD имам и картината е с гадни цветове, не е като LED-а ми на лаптопа.

А това ЛГ цък ? Има Auto Bright Sensor което е голям "+" .

Също има и

Time Control

The Time Control reminds you to take some time to rest by signaling with the power button light according to the interval set by the user.

Което е голям "-" :laughing: Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Не намирам свястно ревю на този монитор. Мнения на купувачи можеш да видиш тук в таб feedback: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824001417

^^ със сигурност ще пише как е при gaming. LED-а надали има някакво значение за качеството на монитора, по-скоро ще помогне за по-ниска консумация на енергия.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...