Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да бе да... $8000... чак дотам не съм изперкал... а и мен размера не ме вълнува толкова колкото разделителната способност. На този NEC трябваше разделителната способност да бъде около 3200х1600 най-малко. На мен и 24" ми стигат и би било идеално разделителната способност да не е 1080p ами поне 4 пъти по-финна във всяка посока - т.е. 7680х4320 :)

Link to comment
Share on other sites

и би било идеално разделителната способност да не е 1080p ами поне 4 пъти по-финна във всяка посока - т.е. 7680х4320 :)

 

Буквичките с лупичка ли ще ги гледаш? :)

Link to comment
Share on other sites

Ми слагаш биноклите/телескопите и няма проблеми на 24" с 7000 резолюция :) .

 

А аз оня НЕК като го видях първоначално, помислих, че ще е с нещо като 10,000х2560 резолюция, видя ми се доста голям. Като видях 2880х900, и се разсмях. И за $1000 да ми го дават, не мерси. И аз вече не зачитам нищо под 1200 вертикална. Смешници са тия с тия 900.

Link to comment
Share on other sites

Tой за игри е правен. Нали трябва да се пусне тая игра все пак, не може да седи само на инсталацията и после да я играеш по каталог.

Link to comment
Share on other sites

Tой за игри е правен. Нали трябва да се пусне тая игра все пак, не може да седи само на инсталацията и после да я играеш по каталог.

 

За играта пикселите ще са 4х4 или нещо подобно. Кой е казал че трябва да играеш на максималната разделителна способност :)

Link to comment
Share on other sites

Ми ти ако си дал толкова пари за тоя монитор, ще сложиш quad SLI 4х GTX295, клокнати до дупка (така отпада и необходимостта от центрлано отопление на стаята), захранване 2х2 киловата, 16 диска по 2 ТБ, поне 24 ГБ рам, двупроцесорен i7 975 Extreme супер дупер, ентърпрайз UPS 10,000VA Online, diesel generator, кутия поне Lian-Li PC-X200B, ферари тестароса, къща в Бевърли хилс, ще си пътувал поне веднъж в космоса, или ще си кандидат президент на САЩ :bgrin:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Само малко пояснение - гастроскопия е през устата щото ти гледат стомаха (от gastro), а това през гъза е колоноскопия (colon - черво).

 

Иначе да ми кажете до 300 кинта какво мога да взема? За сега съм се спрял на 20" LG LCD W2053TQ-PF но все още събирам мнения.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

От толкова глупости дето сме ги изписали в тая тема, не мога да намеря реалните съвети. Мръсни спамъри!

 

Та, някой може ли да ми препоръча монитор в ниския клас, който да е добре като цена/качество. Ценова граница няма, но си мислех най-много към 350лв (МАКСИМУМ). Препоръчително е да е широкоекранен. Ще се ползва за ежедневна домашна употреба. Филми, интернет, офис приложения, тук таме някоя неангажираща игрица.

 

Гледах Samsung 2253BW (332лв), но ако може и някое друго предложение, за да има избор и да се търсят преимущества. :)

Link to comment
Share on other sites

Асус за монитор е голяма набутвация. Тая фирма въобще не я интересуват цветовете как са, айде другите фирми тук таме нацелват някой хубаво-даващ монитор, но при ASUS - 100% леш. Ако целта е 21.5" Full HD:

 

21.5'' LCD BENQ G2200HD DVI 272.21лв. ЕRА 275 stemo: http://www.pcshop.bg/pc/bg/product_info.se...ger.loadArticle

 

21.5'' LCD BENQ G2220HDA 232lw ERA 229 stemo http://www.pcshop.bg/pc/bg/product_info.se...ger.loadArticle

 

Не, че ще е кой знае какво, но поне е по-евтин от Асуса.

Link to comment
Share on other sites

Не е изобщо HD целта, защото ще се играят игри на монитора, а 1920х1080 си е доста висока резолюция и ще трябва да се разтяга.

Link to comment
Share on other sites

От толкова глупости дето сме ги изписали в тая тема, не мога да намеря реалните съвети. Мръсни спамъри!

 

Малко спам от мен обаче да поясня че съветите не са универсални и нещо което е било преди 6 месеца вече не е валидно така че е добре да се пита отново, особено пък за цени.

 

Dreamer, мерси за инфото, FullHD монитор на такава цена направо си е кражба. Чак ми напира да сменя 15ката която ползвам за 2ри монитор с някой от тези...

Link to comment
Share on other sites

Малко спам от мен обаче да поясня че съветите не са универсални и нещо което е било преди 6 месеца вече не е валидно така че е добре да се пита отново, особено пък за цени.

 

Не се обиждай де, писал съм "СМЕ ГИ".

 

И не съм съгласен за съветите. Монитор в ценови диапазон от 500 лева преди 6 месеца, сега може да се купи по-евтино, но той пак ще си е най-добър в ценовия диапазон. С много малки изключения.

Link to comment
Share on other sites

w00x ти само на игри ли играеш? На 22-ките с тая крива резолюция 1650х1050 ни филм свястно можеш да си пуснеш нито нищо. Освен това разликата в броя на пикселите е 16.5% което не е кой знае колко тежко в игрите. За бенка добре изглежда ама съм се нагледал сигурно най-много на изгорели пиксели на бенк. За 350 кинта не може да искаш да е перфектен като цветове. Никой за толкова пари не е е. Поне Асуса ми изглежда по-дръжлив, че този върху който има бегли наблюдения е само на няколко месеца. За въпросния самсунг за който е споменато по-горе - имаш късмет и нацелваш останалия 1% от тоя модел с самсунг-ска матрица нямаш късмет и си зимаш нещо което отвътре е виевсоник който изглежда като самсунг и е 50% по-скъп от виевсоника.

Link to comment
Share on other sites

А ти само филми ли гледаш?

 

1. Монитора не е за мен. Аз си имам монитор. Купих си го преди година.

2. Разликата между двете резолюции при игрите, при мен е 20% по-ниска производителност и говорим за що годе висок клас видеокарта. Ами по-слабите?

3. Знам какво може да се вземе като качество на цветове за 350лв.

4. Предложения Асус нещо не ми хвана окото като го гледах на сравнението.

5. Информацията за Самсунга реална ли е или спекулация? Къде може да се прочете повече по темата?

Link to comment
Share on other sites

То с тия цени и аз си мисля за смяна, но пък май ще ми е голям 22", пък и съм свикнал на 19" SPVA с голям ъгъл и ако го сменя най-много да си го върна после и сакън дето съм дал ~400лв за нов.

 

Asus VH222H: http://www.digitalversus.com/article-358-4860-150.html

 

http://www.digitalversus.com/article-358.html

на френски са повече: http://www.lesnumeriques.com/article-312.html

Link to comment
Share on other sites

Сега разгледах още малко и попаднах на Samsung T220 (299лв, 285лв ако се поръча онлайн). Някакви наблюдения за него има ли някой?

 

Монитора е за момиче, а този на външен вид изглежда доста добре. По това което чета, има и доста добри показатели.

 

Също, за онлайн доставката от Техномаркет искам да попитам. Някой използвал ли я е? Доставката безплатна ли е?

Link to comment
Share on other sites

Сега разгледах още малко и попаднах на Samsung T220 (299лв, 285лв ако се поръча онлайн). Някакви наблюдения за него има ли някой?

 

Монитора е за момиче, а този на външен вид изглежда доста добре. По това което чета, има и доста добри показатели.

 

Също, за онлайн доставката от Техномаркет искам да попитам. Някой използвал ли я е? Доставката безплатна ли е?

Ми там мисля пишеше информация относно онлайн купуването. Не е безплатна доставката. Мисля около 10 лв. Което обезсмисля купуването онлайн за по-евтини неща, особено щом няма да можеш да ги видиш предварително.

Мисля над определена сума беше безплатно, но може и да греша, питай по телефона.

За Т220, и аз чувам добри неща, но в края на краищата гледаш само външния вид, ТН матрица си е, и е като всички останали. Е, май беше с 2мс.

Link to comment
Share on other sites

За Т220, и аз чувам добри неща, но в края на краищата гледаш само външния вид, ТН матрица си е, и е като всички останали. Е, май беше с 2мс.

 

Тя в случая и TN е нужна. Да изглеждат снимките добре на монитора, да са ярки и неестествени цветовете и да е шаренко. :) За момиче все пак.

 

Сега видях и 2233SN, който е Full HD, но пък съмнително е с 40 лева по-евтин.

Link to comment
Share on other sites

Онлайн купуването на разни неща не се обезсмисля особено ако ги няма в нито един от магазините в Пловдив - примерно така на майка ми купих CRT телевизор 29" samsung - в Пловдив само 20" при това Нео, Томсън и подобни всичко друго почва от 600лв нагоре - имаше 2 модела някакви не помня марката - филипс май бяха и другото LCD-та като най-евтиния свестен беше към 720лв... е извинявам се но на жената и трябва 4:3 формат около 29" - за под 300лв го намерих онлайн в техномаркет, донесоха и го включително го качиха куриерите до етажа, че излезли и услужливи и го разопаковали и включили даже...

 

ПС: Някой да е чувал за лаптоп с не-TN матрица? Последно четох че има един стар модел на DELL - Precision M 70 и от последните IBM-и преди да стане Lenovo (Thinkpad T60) които са с IPS матрици обаче нови нямало.. някой да е чел нещо по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

...ПС: Някой да е чувал за лаптоп с не-TN матрица? Последно четох че има един стар модел на DELL - Precision M 70 и от последните IBM-и преди да стане Lenovo (Thinkpad T60) които са с IPS матрици обаче нови нямало.. някой да е чел нещо по въпроса?

 

Маковете би трябвало да са с хубави матрици си мисля - PVA или S-IPS. А съм чувал и за Леново с хубави матрици, ама модели не знам.

Пред 2-3 години взех една LG 19-ка с S-IPS от Мост и като го сравнявам с новите е мн. зле положението, нищо общо нямат гадните TN с хубав монитор.

Edit: Сега ровя из нета и може и да се окаже, че Т60 е последния с хубава матрица.

 

И на мен ми стана интересен въпроса, но явно е трудна работа.

 

това е от хардуер.бг

 

Да ASUS имат един върхов модел с MVA матрица.

Доколкото знам има доста Customizable Notebooks на различни производители за по взискателни клиенти, при които може да си поръчаш дисплея да ти бъде с каквато искаш матрица!

IBM ThinkPad T60 е с IPS матрица.

Lenovo T61P и Lenovo X60 също са с IPS матрици.

Dell D830 - може да ти го направят срещу доплащане да е с каквато искаш матрица (мисля, че каквато искаш е силно казано между TN и IPS)

LG имат модел с IPS матрица.

Fujitsu-Siemens LifeBook от N серията са с MVA матрици!

ASUS W2P00VB е с MVA матрица, но има и разновидност с S-IPS!

 

TN rulzz за съжаление.

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

Dell специално съм ги питал - не предлагат нито един модел с не-TN матрица. Поне така ми каза техния човек в чата...

 

 

PS: някой да знае какво означава RGB LED screen?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...