Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Ха значи общо взето като сегашния ми защото него го дава 16мс реакция а този е 8мс gray to gray... Сега и ако успея да си го намеря на прилична цена че Прогрес ми искат 2но повече от американците...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Благодаря на всички - интересна дискусия!

 

Току що прочетох, че мобилната ми карта 4330 през HDMI поддържа само до 1920х1080, така че това допълнително стеснява избора. Тъй като не съм работил с Vista и Win7 до сега, се чудя, дали тази графична карта ще се справя достатъчно добре с GUI-то на Windows, тоест с Aero на 1920х1080 и нагоре? Че за игри не става - то е ясно, но дали за Windows 7 става?

 

Сега пиша през Samsung T220HD и ми изглежда прилично. Мисля че за изсикванията/нуждите и цена ми най-добре от това, което видях до момента най-подходящо е Samsung P2370HD според digital versus е доста по-добър T220HD. Единствените по-сериозни недостатъци, които виждам са наличието на тунер и Техномаркет. :wir

Ще се огледам още ден-два.

 

IPS може би догодина, ако тогава ги нямам парите, значи не ми е и трябвал.

 

За реакцията разликата между 5 и 2ms е такава, че разликата между 5ms и реалната реакцията е доста по-голяма от разликата между 2-те милисекунди и реалността. Вземи кое да е ревю в Xbit Labs и сравни реакция на няколко 5ms монитори и такива, които са 2ms. Дали 5мс са окей за теб зависи от теб и от това, за какво ще ползваш монитора. Щом няма да играеш строго динамични online fps-ки мисля, че няма да е от особено значение. Примерно аз съм със 6ms S-PVA и бих казал, че ми е достатъчно за нуждите ми. Crysis, NFS, Quake и всичко останало е окей, единствено проблем ми е когато играя Fifa или Pro Evolution Soccer и вратаря изрита топката напред и тогава усещам някакво замазване. Иначе реакцията се усеща и има следа, която се нарича white halo. При нормална работа не се забелязва и даже в момента не мога да си спомня точно къде го забелязвах, в някоя игра ще да е било.

 

Четох, че реакция от 6 ms дори повече при PVA не е като рекация от 6 ms при TN, тоест било доста по-добре визуално, може би в xbit.

 

Иначе бих предпочел да върви добре с игри. Днес мисля да тествам, как вървят игри на T220HD и дали 5ms са толкова лошо нещо. Тъкмо ми се върти в къщата някакъв оригинален James Bond, щях да го инсталирам вече, но се сетих, че има safedisk :hump: Май по-добре да си сложа нещо пиратско и проверено без такива вируси... :devil

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

Току що прочетох, че мобилната ми карта 4330 през HDMI поддържа само до 1920х1080, така че това допълнително стеснява избора. Тъй като не съм работил с Vista и Win7 до сега, се чудя, дали тази графична карта ще се справя достатъчно добре с GUI-то на Windows, тоест с Aero на 1920х1080 и нагоре? Че за игри не става - то е ясно, но дали за Windows 7 става?

 

Win7 може и без аеро и не е особено голям пропуска ако питаш мен. На лаптопа съм подкарал един W7 без аеро и без още маса визуални глезотии и не е като да ми липсва. Ако жената не беше изревала че не ѝ харесва щях да го докарам да прилича на W98 даже :)

Link to comment
Share on other sites

4330 ще е напълно достатъчна за Aero, все пак откакто излезе Vista-та минаха годинки, а 4-та серия на ATI беше напълно актуална до преди няколко месеца, че в ниския клас все още си е актуална. Имаш си нужната поддръжка на Aero-то, нямай грижа за това. А и DX10.1, каквато NVIDIA пуснаха едва преди месец....

Ако не си карък мониторчето ще си работи без грижи и няма да опираш до проблем с Техномаркет. То ако нещо стане няма да има проблем да ти оправят монитора (със или без помощта на КЗП), но ще се наложи да чакаш мърдите от сервизите им.

Да чукна на дърво колкото монитори съм купил досега то всички си работят и в момента. В това число 17" NEC с TN AUO матрица, 19" Samsung със S-PVA матрица, 19" Philips TN с AUO матрица... брат ми имаше Samsung 215TW S-PVA, сега е с някакво голямо (може би 24") HP, което веднъж сдаде багажа, но второто май все още държи.

 

Щом си цъкаш в момента на T220HD то ще имаш реална представа за реакцията. Така като гледам дуела ми се струва, че 2370HD е с по-добра реакция въпреки, че са сменили картинката на по-новите тестове и сравнението е леко по-трудно.

 

Ако случайно решиш да вземеш отново T220HD имай предвид, че най-вероятно този монитор все още е само с SD тунер докато P2370HD трябва да си е с HD Tuner, ако въобще това има някакво значение за теб - но пък защо да взимаш по-слабия като спецификации модел?

Историята с T220HD и въобще със серията T240HD, T200HD е, че по-разните сайтове уж пишеше, че е с HD тунер, но в последствие се оказа, че не е. И във Франция влезе някакъв закон, че няма право да се продават продукти с HD в името ако не са с HD тунери... та тия монитори бяха применувани от HD на MD т.е. T220MD. Но пък после май пуснаха T220HD с HD тунер... та мисълта ми е, че T220HD в BG не е много ясно дали е с HD тунер или не докато P2370HD би трябвало 100% да си е. Все пак предполагам, че ако е нова версия на T220HD с HD Tuner то това ще е изрично отбелязано на кашона или лепенките, които са върху монитора.

 

Според мен TN 6ms ще е по-бърз от PVA или IPS, но пак си зависи какви модели се сравняват. В случая важното е да се сравняват едно и също поколение монитори тъй като нещата се променят бързо и в момента ако се сравнява актуален 6ms IPS и 6ms IPS от преди две години актуалния би трябвало да е доста по-напред с реакцията. И все пак си зависи от модела, не от марката и не от толкова от панела... :)

Link to comment
Share on other sites

LG и Phillips как са като марки? Особено Phillips? Сега видях, че в Jar имали Philips 23" за по-малко пари, който отговаря на изискванията ми?

 

Сега ще гледам и ревюта.

 

този

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=537367

и този Phillips ако са едно и също - изглежда даже по-добре от Samsung тук

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...2=5966&ph=5

 

Edit: Обаче ревюто му е обезкуражаващо http://www.digitalversus.com/article-357-5176-53.html

 

This Philips will have problems with anything except office docs. If you’re wanting a screen for other usage, go elsewhere. :Facepalm:

 

Win7 може и без аеро и не е особено голям пропуска ако питаш мен. На лаптопа съм подкарал един W7 без аеро и без още маса визуални глезотии и не е като да ми липсва. Ако жената не беше изревала че не ѝ харесва щях да го докарам да прилича на W98 даже :)

 

Хмм... може пък да трябва. Новите софтуери за Windows започват масово да ползват WPF и хардуерното ускорено 3d да не говорим за CAD и дори Photoshop. Не съм наясно, как се съвместяват едно с друго пречат ли си, помагат ли си, дали въобще са зависими едни от други. На старият ми компютър MS Expression вървеше изключително зле например само заради бавната 3D карта.

 

Иначе навремето веднага изключих красотите на XP. След известно време ги включих и повече не съм ги изключвал никога. Win7 го тествам от 2-3 дни и ми харесва, как са го докарали без значение дали са имитирали пак Apple или други ии не.

 

Ако случайно решиш да вземеш отново T220HD имай предвид, че най-вероятно този монитор все още е само с SD тунер докато P2370HD трябва да си е с HD Tuner, ако въобще това има някакво значение за теб - но пък защо да взимаш по-слабия като спецификации модел?

 

Ако ще е Самсунг ще е P2370HD, но дано го имат в магазина, че и преди края на годината трябва да приключа. То по-стария модел май идваше и по-скъпо.

 

Благодарая за допълнителната информация.

 

Иначе T220HD не съм го пробвал с игри до сега.

 

Един допълнителен въпрос - това T220HD е свързано към старо HP чрез RGB кабел, но има смущения. Нещо може ли да се направи, за да се елиминират или поне да намалеят? Резолюцията е 1680х1050. Картината през HDMI е перфектна (поне спрямо останалите, които съм ползвал до момента).

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

Значи преди време имах един филипс, който бе 190S5 с AUO панел. Проблемът ми с него бе такъв, че не можех да си го настроя така, че хем да не е тъмно и хем да дава прилични цветове. Но би било глупаво да по него да съдя за останалите модели камо ли пък актуалните. Принципно Филипс не са върха на сладоледа, но напоследък при LCD ТВ-тата изкараха добри до много добри модели. Имам спомени за ревю в Les Numeriques/Digital Versus, което бе доста позитивно към някой от моделите на Филипс - ще да е било нещо 22"-инчово - вероятно този. Но и за Philips и LG не мога да кажа нещо конкретно - заложи на ревютата по сайтовете и примерно личните мнения на user-и в newegg. Но там Philips липсва тъй като преди около година развяха белия байряк що се касае до американския пазар.

 

Преди време LG и Philips имаха обща компания за производство на lcd дисплей, но Филипс нещо се поотказаха от този бизнес и LG им изкупи дяла от фирмата: http://www.lgdisplay.com/ Между двете фирми LG e по-пробивната и може би техните продукти ще са по-добри, както на дизайн така и по параметри. Наблюденията са ми, че им е много трудно да преглътнат лидерството на Самсунг в дадена сфера и гледат да ги настигнат къде със собствени оригинални решения, къде с копиране... :D Съответно LG панел в Samsung монитор/телевизор няма да намериш както и обратното :)

 

От LG-тата W2253V (цената е без ДДС) покрива изискванията ти и има 4 звездички. Има го в Технополис и то в Пловдив за 359лв. В prad.de има ревю на TQ модела, който както изглежда се различава по липсата на HDMI: http://www.prad.de/en/monitore/review/2009...lg-w2253tq.html (W2253TQ вместо V)

 

P2370HD: http://www.newegg.com/Product/ProductRevie...N82E16824001336

LG монитори: http://www.newegg.com/Product/ProductList....G%20ELECTRONICS

ViewSonic 2260 го нямат.

 

---

 

P2370HD го има в наличност в 3 от 5-те пловдивски ТМ-та според страницата им: http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09055431

Пловдив = 4ти Км, Пловдив 2 = до Метро, Пловдив 3 = срещу Баумакс

 

Спрямо Philips-а контраста на самсуняка е доста по-добър и следователно черното е осезаемо по-... черно :) При покупка на телевизор/монитор на мен това ми е един от по-важните параметри - все пак при филми е доста дразнещо. Ако все пак си харесаш някое Филипсче или LG ще можеш да ги сравниш в магазина на вид и картинка (независимо, че там ще са дефолтни или разбазикани настройки) и да си вземеш това, което най-ти легне на сърцето :)

 

Ето нещо като своеобразна "класация" на тестваните монитори за 2009-та от Les Numeriques: http://www.digitalversus.com/article-904-7033-93.html

Но тази класация не е точно по качество т.е. не е само качеството важното, а и цена, портове, консумация и т.н. Примерно абсолютното недоразумение на ASUS (както и всички останали техни монитори) е там само защото е евтин :) Hanns-G-то също въпреки, че той си има и други достойнства освен цената. Интересна е оценката "gaming" на P2370HD, която е "we love it" (виж дъното на страницата).

 

D-Sub = аналогов сигнал и затова може да влизат разни хармониции, които да създават halo ефект, примерно. Затова ако има как залагай на DVI или HDMI. Ако няма как пробвай с D-Sub преходник към DVI и от там вече с DVI-DVI/DVI-HDMI кабел към монитора.

Link to comment
Share on other sites

Отново благодаря за вниманието. Общо взето вече се ориентирах към P2370HD. Ако утре стигна до магазина - най-вероятно съм го взел - 99%

 

Пробвах T220HD с игра - не останах много впечатлен. Може би Radeon 4330 не е за тая работа. При по-бързите матрици като въртиш на едно място дърветата и сградите например в играта не се виждат двойни и тройни като след десет ракии или???

Огледах и добре T220HD за всички ефекти, които описахте. Достигнах до извода, че за тези пари за сега ще се местя главата с курсора, ако трябва... :woot

 

 

Обаче нещо, което ме смути е, че една от grayscale рисунки, които правих на фотошоп при сегашните настройки на T220HD спрямо стария доста изхабен дисплей на споминалия ми се лаптоп, изглеждат ужасно. Доколкото си спомням там изглеждаха по-добре, вероятно поради доста по-лошия контраст и избледнял дисплей, което ме навежда на мисълта, че някаква калибрация си е задължителна.

А за вбъдеще, ако нещата станат сериозни, по-качествена матрица и калибратор са задължителни.

Link to comment
Share on other sites

Коя игра си играл и на каква разделителна способност? При въртене на едно място плавно ли бе въртенето или накъсано? Предполагам, че е излишно да питам такива просто неща, но както си го написал... :) АКо е накъсано значи е от видеото, ако е супер плавно и замазва видимо и дразнещо то тогава може да е от реакцията ИЛИ от motion blur настройка в играта, примерно Crysis има подобна опция за повече реализъм. Но това е лесно за тестване - отиваш на гости на приятел с по-яко видео и тестваш :)

 

За нивата на сивото, за слънчевия ефект... TN-то си е ограничено, но пък за сметка на това е евтино. Айде, за сивото наистина калибрацията ще ти помогне. Пробвай да сложих калибрирания профил на T220HD и пробвай пак да видиш има ли разлика.

Link to comment
Share on other sites

Коя игра си играл и на каква разделителна способност? При въртене на едно място плавно ли бе въртенето или накъсано? Предполагам, че е излишно да питам такива просто неща, но както си го написал... :) АКо е накъсано значи е от видеото, ако е супер плавно и замазва видимо и дразнещо то тогава може да е от реакцията ИЛИ от motion blur настройка в играта, примерно Crysis има подобна опция за повече реализъм. Но това е лесно за тестване - отиваш на гости на приятел с по-яко видео и тестваш :)

 

За нивата на сивото, за слънчевия ефект... TN-то си е ограничено, но пък за сметка на това е евтино. Айде, за сивото наистина калибрацията ще ти помогне. Пробвай да сложих калибрирания профил на T220HD и пробвай пак да видиш има ли разлика.

 

 

Играта беше James Bond Quantum of Solace. Намалих напълно детайлите и разделителната способност на 800х600. Мисля че по тоя начин графичната карта вече не е проблемът. Играта май наистина има някакви motion blur или може би по-скоро depth of field ефекти, които май повече дразнят, отколкото да правят красота. Всъщност само тествах, как се усеща игрането на монитора. Може би трябва да пробвам с друга игра.

Тук възникна и проблемът, че 800х600 се скалира на целия екран, дори когато оправих аспекта на 4:3, картината пак е разпъната. Със старите драйвери на Ati можех да изключа скалирането на екрана, сега май не може.

 

Инсталирах калибрирания профил, както е описано тук: http://www.microsoft.com/resources/documen...e.mspx?mfr=true

И сега трябва да рестартирам, за да видя ефект или?

Link to comment
Share on other sites

Моя монитор е с S-IPS матрица с 16мс по документи. Играя много игри и замазване до сега не съм видял. Единствено "разсичане" на екрана и то само на някои.

Link to comment
Share on other sites

Животът, както винаги е по-сложен, отколкото ни се иска... P2370HD нямало никъде. Имало уж P2470HD. В digital versus няма нищо за него. Дали ще е същото?

Има и SAMSUNG SM-2333HD....

Link to comment
Share on other sites

Това в 1 ТМ ли ти го казаха или ходи в няколко? На сайта го има поне в 20 магазина включително 3 в Пловдив. И наличността им се обновява всеки ден. За мен тия приказки са врели некиплеи. P2470 уж го има само в 1 сайт ;)

 

Панела е друг на 2470 и трудно ще има същите качества. Може да са по-добре, може да са по-лоши. Всъщност тоя 2470 уж го има само в Пловдив 1.

 

Друга опция е да си викнеш P2370hd през сайта.

Link to comment
Share on other sites

Това в 1 ТМ ли ти го казаха или ходи в няколко? На сайта го има поне в 20 магазина включително 3 в Пловдив. И наличността им се обновява всеки ден. За мен тия приказки са врели некиплеи. P2470 уж го има само в 1 сайт ;)

 

Панела е друг на 2470 и трудно ще има същите качества. Може да са по-добре, може да са по-лоши. Всъщност тоя 2470 уж го има само в Пловдив 1.

 

Друга опция е да си викнеш P2370hd през сайта.

 

Всъщност не съм ходил навсякъде. Минах край мола и реших да видя, какво е положението. Момчето уж провери и каза, че никъде го нямало в момента. Те и 24ката нямат, но него можели да го докарат от 23ката имало само сервизни или нещо такова.

 

Междувременно явно са докарали VX2260 въпреки че е по-евтин със 110 лв спрямо P2370HDр като си помисля цената, му е твърде висока.

ViewSonic VX2260wm

http://www.digitalversus.com/article-358-4273-41.html

 

В Стемо имат този Dell 2209WA, 22" Wide LCD, IPS Panel, UltraSharp, 6 ms, 3000:1, 300 cd/m2, 1680x1050 HD, 4 USB, DVI, HDCP, Height Adjustable, Black за 520 лв. Обаче няма HDMI даже няма и RGB и се чудя дали въобще има начин да го вържа към лаптопа, който да ми гарантира качествена и стабилна картина?

Link to comment
Share on other sites

А тoзи пич така директно ли ти каза или провери в сайта им ? Щото и те ползват сайта за инфо кое къде го има :) В мола е ТМ Пловдив 4 и според сайта там монитора го няма наистина.

 

Що да няма начин да вържеш Dell 2209WA към лаптопа? На лаптопа ако имаш HDMI действаш с HDMI=>DVI кабел или D-SUB към D-SUB, D-SUB към DVI.

 

DSUB =

 

dsub_port.jpg

 

Под RGB случайно да имаш предвид следното или горното?

 

component_video_port.jpg

Link to comment
Share on other sites

Пичът поне 15 минути се въртя, ходи в някаква стаичка и проверява, май и по телефони говори.

 

D-SUB имам предвид, не компонентен кабел. Не съм имал монитори с компонентни кабели от поне 10 години :woot . Обаче на аналоговата връзка доверие нямам - на T220HD имам прекалено много смущения в центъра на монитора, а през HDMI картината е перфектна.

Надявам се с тия конвертори да няма проблеми. Утре ще видя, как седят нещата с този монитор може и него да взема в крайна сметка. :confused

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

2209WA със сигурност има DVI тъй че приеми DVI за равнозначно на HDMI тъй като и двата интерфейса са цифрови, само дето HDMI поддържа по-висока разделителна (т.е. bandwidth) и прекарва звук.

 

Single vs Dual Link DVI кабели:

 

(Single) WUXGA 1920 × 1200 @ 60 Hz

(Dual) WQXGA 2560 × 1600 @ 60 Hz

 

Т.е. дори single link DVI е достатъчен за 23-24 инчови монитори.

Link to comment
Share on other sites

Update:

 

Искам да изкажа благодарностите си на всички, които ми помогнаха да направя правилния избор ---> Dell 2209WA. Впечатленията са ми отлични:

- За картинки - перфектно

- За филми - горе-долу

- За игри - не е добре, въпреки че на всички LCD-та, които съм ползвал до сега е било много по-зле. По принцип става - но някои хора биха били разочаровани.

- Задължително цифров кабел. Аналоговият вход даваше добър образ, но буквите бяха толкова размазани, че в началото си мислех, че дисплеят може и да не чак толкова качествен.

- Това което пише по ревютата, че свети много силно е напълно вярно.

- Материалите и изработката изглеждат много добри.

- Гладък равномерен образ, виждат се невероятни детайли, които на други монитори не съм.

- Input lag не усещам никакъв.

- w00x може да започва да ми завижда, че моят е по-хубав... :woot

 

....и като се има предвид, че го взех на цената на монитор с TN матрица... :bowdown: и по-евтино от Самсуняца направо съм супер доволен.

 

Сега ако успея и да го калибрирам.... :rolleyes:

 

Една странична информация. Установих, че заради графичната карта HD4330, ако са включени и двата монитора Photoshop CS4 при движението курсора brush-вете лагват ужасно. Ако се изключат някои от опциите се подобрява доста. Тъй че и за Photoshop вече си трябва сериозна графична карта \или просто Adobe са мърлячи\.

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Стоя и си мечтая за DELL 3008WFP и се чудя дали с 1 видеокарта ще успея да мина да закача там въпросния дзвер и да мога като 2ри монитор да сложа сегашния ми... или ще трябва 2ра видеокарта... така свикнах с 2 монитора чак ми се прииска да сложа 3ти от другата страна за симетрия :) Проблема е че всеки от мониторите ще е с различна разделителна способност (то и сегашните ми 2 са така и няма проблеми)... Някой да има информация по въпроса и правил ли е подобни неща?

Link to comment
Share on other sites

С една видеокарта май няма да стане работата. Поне аз до колкото знам не е възможно.

 

ОСВЕН ако не вземеш карта от ATI 5*** серия. Тогава можеш да използваш Eyefinity и да си сложиш големия монитор като основен и малкия като Extended на който да си държиш бозиците. До колкото разбрах седи активен като десктоп, дори ако започнеш да играеш някоя игра на основния.

Link to comment
Share on other sites

Да ама много ми се иска да избегна инсталирането на какъвто и да е допълнителен софтуер... сега става само с драйверите на картата не че не видях голям зор докато им се обясня какво искам... то това eyefinity вероятно може да се класифицира като драйвер за видеокартата но опита ми със софтуер на ATI е че прави доста проблеми...

Link to comment
Share on other sites

А моя опит от 7 години е, че не прави абсолютно никакъв проблем. Просто контролния панел е по-голям като обем, но може и да не го инсталираш ако не искаш.

 

В крайна сметка нямаш избор.

 

Или ползваш Eyefinity, което най-вероятно ще е като разделче в контролния панел редом с тези, които в момента са там,

или се опитваш с nVIDIA, което пък в последствие ще увеличи радостта ти, когато видиш, че няма начин и го подкараш с Eyefinity-то.

 

:)

 

Избора си е твой, но аз не виждам къде е проблема. Да не говорим, че ATI са по-добри карти от nVIDIA.

 

И след като не искаш да слагаш софтуер, не те ли дразни факта, че nVIDIA вадят нов драйвер за видеокартите си през седмица? ATI вадят всеки месец и то в повечето случаи с фиксове за определени игри.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Стоя и си мечтая за DELL 3008WFP и се чудя дали с 1 видеокарта ще успея да мина да закача там въпросния дзвер и да мога като 2ри монитор да сложа сегашния ми... или ще трябва 2ра видеокарта... така свикнах с 2 монитора чак ми се прииска да сложа 3ти от другата страна за симетрия :) Проблема е че всеки от мониторите ще е с различна разделителна способност (то и сегашните ми 2 са така и няма проблеми)... Някой да има информация по въпроса и правил ли е подобни неща?

 

Какъв ти е проблемът не разбирам? Ако ти е достатъчно мощна графичната карта ще ти вървят и двата монитора с една карта. Моят опит с ATI показва, че различната разделителна способност и extended desktop не е никакъв проблем. Особено с Win7 функционира перфектно. Нормално работя само с единия монитор, а другия го гася, когато не ми трябва.

 

Еyefinity не е същото като extended desktop то е по-скоро един desktop на няколко монитора или още по-точно режимите за 3D графика и другите специални режими на да дават картина на няколко монитора все едно е един, което иначе не е възможно. Стандартно например игрите ти вървят само на единия монитор.

За нормална работа \неигри и видео или презентации\ отг еyefinity май няма голяма полза.

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

Човека говори за 2 монитора с различна резолюция, като единият да е Extended. Проблема в общи линии е, че е невъзможно.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Да ама много ми се иска да избегна инсталирането на какъвто и да е допълнителен софтуер... сега става само с драйверите на картата не че не видях голям зор докато им се обясня какво искам... то това eyefinity вероятно може да се класифицира като драйвер за видеокартата но опита ми със софтуер на ATI е че прави доста проблеми...

 

Не е драйвер - функция на новите карти е.

 

 

Човека говори за 2 монитора с различна резолюция, като единият да е Extended. Проблема в общи линии е, че е невъзможно.

 

 

На единия екран имам Win7 на разделителна способност 1620х1050 и Win7, на другия на 1330х768 върви Ubuntu във Virtual Box при това fullscreen. От ляво в момента пиша в тоя мейл. Местя мишката надясно - за да си проверявам чата в Ubuntu :D Даже copy-paste върви между двете системи безпроблемно.

 

Също имам навика на единия екран да пускам някой филм или видео, докато правя някоя неособено интересна и еднообразна дейност като да натисна 200 пъти F5 например за 1 час. Тоест на втория екран ми е програмата, с която работя. Това пък на съвсем друг компютър, а единия монтор дори беше CRT. Графиката и драйверите пак бяха на ATI между другото.

 

Значи става... или аз все още не разбирам нищо? :wacko:

 

Телевизори съм вързвал така дори с RGB с S-Video, ако не се бъркам и винаги е работело, освен ако не си с MS DOS :beerchug

 

Eдинственият проблем, който мога да си представя е, ако видеокартата не може да поддържа голямата разделителна способност на 30 инчовия... или няма втори изход.

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...