Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

Имат го в магазина до метро. Струва ми се прекалено добра цената за модел, който е нов, има подобен външен вид и е внесен преди седмица!

Тръгвам,ако искаш ела с мен :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sega se chudq mejdu 2-ta... shte resha na mqsto :) aide chao ot men :)

 

 

PS: Купих си PHILIPS 190C за 450 лв.Това беше най-добрата оферта до границата ми 500 лв :) Много по-добри цветове има от Самсунг 920N и 932B.

Edited by FalleN_213
Link to comment
Share on other sites

Dreamer, нещо скъпо ми идват, но ти си си прав де, компромиси тук не се правят. Явно ще поизчакам още малко.

Link to comment
Share on other sites

NEC 19" LCD 1970NX/BL; S-IPS TFT; 250cd/m2; 800:1; 18ms; DVI-D; D-SUB Цена:

699.00 BGN без ддс

 

NEC 19" LCD 1970NXp/BL; MVA TFT; 250cd/m2; 800:1; 20ms; DVI-D; D-SUB Цена:

599.00 BGN без ддс

 

За графичен дизайн и видеомонтаж задължително взмай 1970NX ако се чудиш между 2-та модела S-IPS матрицата е много по добра от MVA матрицата.

 

просто когато си решил да си вадиш парите с това - не трябва да има компромис с качеството за сметка на цената.

 

доста ф-ми за предпечатна подготовка са взимали точно този модел - NEC 19" LCD 1970NX/BL

 

Също така не знам /понеже не се занимавам с това/ колко са важни милисекундите, според мен реалното показване на цветовата гама е по важно за нещата за които ще ги ползваш - но тук ще кажеш ти :)

 

Успех с избора!!

Link to comment
Share on other sites

За графичен дизайн и видеомонтаж задължително взмай 1970NX ако се чудиш между 2-та модела S-IPS матрицата е много по добра от MVA матрицата.

 

просто когато си решил да си вадиш парите с това - не трябва да има компромис с качеството за сметка на цената.

 

доста ф-ми за предпечатна подготовка са взимали точно този модел - NEC 19" LCD 1970NX/BL

 

Също така не знам /понеже не се занимавам с това/ колко са важни милисекундите, според мен реалното показване на цветовата гама е по важно за нещата за които ще ги ползваш - но тук ще кажеш ти :)

 

Успех с избора!!

Предполагам за него са важни за video обработката макар че samsung-ите са на напълно достатъчно ниво на response, в това число и Philips-а. За NЕC-а може би идват в повечко. Но все пак не може хем бърз монитор, хем с добри цветове (MVA, S-PVA, S-IPS панел + добра дефолтна калибрация) хем евтино.

Link to comment
Share on other sites

Малко offtopic ама само да попитам... пречи ли цигарения дим на LCD монитора ? Винаги като съм на компютъра пуша и затова ...

Колкото пречи на другия толкова и на тоя. Само дето не можеш да го измиеш с кърпата като кинескопа така, че с времето ще пожълтява повечко особено поради факта, че пикселите вероятно са доста по нежни от стъклото.

Link to comment
Share on other sites

Колкото пречи на другия толкова и на тоя. Само дето не можеш да го измиеш с кърпата като кинескопа така, че с времето ще пожълтява повечко особено поради факта, че пикселите вероятно са доста по нежни от стъклото.

Значи няма да пуша ....

Link to comment
Share on other sites

Синьото "Pronto" чисти екстра. Аз и лаптопа и ЛЦД-то ги карам с него и стъклата на колата барабар. :P

 

Аз преди като пушех как ли пък не ще си разваля кефа пред ПЦ-то да ходя другаде да пуша. Пушех си в него и готово. :punk

 

По предпочитам аз да го надживея него отколкото то мен.

Edited by downsoft
Link to comment
Share on other sites

Въщност идеята ми е да вържа сегашният ми CRT монитор и евентуално новото LCD. Знам че само скъпите LCD-та могат да вадят цветовете на нормалните CRT монитори. Идеята ми е стария да си го ползвам за дизайн, а новия за видеомонтаж и всякаква друга работа, която включва и игри и съответно ми се ще да има по малко ms.

 

Също така ме интерсува възможно ли е на тези два монитора да пускам съотвено Photoshop на единия и Premiere на другия и как ще става едновременната работа с тях?

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В Техномаркета някои монитори са снижили цените си драстично спрямо преди няколко месеца.

По-специално имам предвид, че мониторите, които последно Декември 2006 бяха с гаранция 3г. за 0 пиксела, имаше разлепени навсякъде бележки за това, сега в сайта пише за тях Гаранция за изгорели пиксели - НЕ.

Какво ще рече това, аз тогава купих BF серия монитор, за който 100 пъти ме увериха, че 3г. е гаранцията за 0 пиксела, сега го гледам с около 60 лв надолу и тва, което цитирах по-горе? Надявам се че на вече закупени монитори си важи гаранцията, не вярвам ТМ да са толкова уникално нагли, че да спрат гаранцията и за закупени в онзи период монитори..

 

EDIT:

Нацелил си 740BF просто, другите BF са си с тая гаранция. А за 740BF нищо чудно просто на сайта да е объркано.

Само дето това го пише не само за 740BF, ами и за моя 940BF, а и при други май. Да се надявамсе че няма да опра до гаранция.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

В Техномаркета някои монитори са снижили цените си драстично спрямо преди няколко месеца.

По-специално имам предвид, че мониторите, които последно Декември 2006 бяха с гаранция 3г. за 0 пиксела, имаше разлепени навсякъде бележки за това, сега в сайта пише за тях Гаранция за изгорели пиксели - НЕ.

Какво ще рече това, аз тогава купих BF серия монитор, за който 100 пъти ме увериха, че 3г. е гаранцията за 0 пиксела, сега го гледам с около 60 лв надолу и тва, което цитирах по-горе? Надявам се че на вече закупени монитори си важи гаранцията, не вярвам ТМ да са толкова уникално нагли, че да спрат гаранцията и за закупени в онзи период монитори..

аз не бих се учудил ... общо взето всичко опира до това, какво пише в гаранционната карта. на моята примерно нищо не се споменава за пиксели - нито колко, нито къде.

освен това, както бях споменал някъде по-напред в тази (май) тема т'ва с zero pixels на мен ми се струва по-скоро маркетингов трик.

Link to comment
Share on other sites

В Техномаркета някои монитори са снижили цените си драстично спрямо преди няколко месеца.

По-специално имам предвид, че мониторите, които последно Декември 2006 бяха с гаранция 3г. за 0 пиксела, имаше разлепени навсякъде бележки за това, сега в сайта пише за тях Гаранция за изгорели пиксели - НЕ.

Какво ще рече това, аз тогава купих BF серия монитор, за който 100 пъти ме увериха, че 3г. е гаранцията за 0 пиксела, сега го гледам с около 60 лв надолу и тва, което цитирах по-горе? Надявам се че на вече закупени монитори си важи гаранцията, не вярвам ТМ да са толкова уникално нагли, че да спрат гаранцията и за закупени в онзи период монитори..

Нацелил си 740BF просто, другите BF са си с тая гаранция. А за 740BF нищо чудно просто на сайта да е объркано.

Link to comment
Share on other sites

Въщност идеята ми е да вържа сегашният ми CRT монитор и евентуално новото LCD. Знам че само скъпите LCD-та могат да вадят цветовете на нормалните CRT монитори.

 

Много време мина от времето когато при LCDтата цветовете нямаха нищо общо с истината и контраста им беше много зле. Всички освен можеи би най-ефтините вече показват много хубави цветове и можеш да си ги калибрираш. Ако искаш да правиш дизайн професионално ти трябва и професионален монитор а това важи и за CRT-тата. Наслушал съм се на "цветовете на LCDтата не са хубави" - беше преди 8 години това, отдавна се промени положението. Погледни си един нормален средно хубав монитор с контраст от 500:1 нагоре и ще се убедиш в това. Говоря за монитори от 500лв нагоре а не за ниския клас от порядъка на 300. Проблема на дизайнерите беше именно в контраста и че черното не беше черно а леко сиво или пък ако то е черно тогава бялото беше сивкаво и затова не можеше да се получи правилна калибрация на цветовете.

 

 

Идеята ми е стария да си го ползвам за дизайн, а новия за видеомонтаж и всякаква друга работа, която включва и игри и съответно ми се ще да има по малко ms.

 

Това с ms са рекламни трикове - внимавай дали даденото е от черно до бяло прехода или от сиво до сиво. Аз съм гледал филми и съм играл на 25ms samsung без да забележа и грам размазване или нещо да ми пречи "бавната скорост" на монитора. Сегашните с тези 8ms за реакция пък едва ли ще усетиш нещо.

 

Най-важното е да има DVI а не да е аналогов - само тогава монитора ще вади хубав образ, казвал съм го много пъти - когато се включи на аналоговия вход се размазва образа лошо, пробвай 1 и същ монитор да включиш по 2та начина (обикновено поддържат и 2та входа) и забележи разликата - черна вертикална черта 1 писел на бял фон при аналоговото се вижда как "хвърля сянка" на съседните пиксели - обикновено в дясно... носи си лупа ако трябва :)

 

Също така ме интерсува възможно ли е на тези два монитора да пускам съотвено Photoshop на единия и Premiere на другия и как ще става едновременната работа с тях?

 

Зависи от видеокартата - ако имаш 2 изхода, но според мен е излишно, обясних по-горе защо предположението ти че LCD-тата не стават за дизайн е неправилно.

Link to comment
Share on other sites

може ли да ми препоръчате lcd за около 500лв. искам да е 19ка, към марки нямам предпочитания и да ме ориентирате евентуално откъде да го купя най-вече заради гаранцията :)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

може ли да ми препоръчате lcd за около 500лв. искам да е 19ка, към марки нямам предпочитания и да ме ориентирате евентуално откъде да го купя най-вече заради гаранцията :)

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09019509

509лв.

Аз съм с този, само дето го купих преди време за около 60 лв повече.

За него доста е писано. Има и DVI, мисля, че няма да сгрешиш.

Аз го взех с гаранция 3г. за 0 пиксела, сега за тая цена мисля че са махнали гаранцията, не знам, питай.

Има и едни модели за по-малко пари, примерно едни 931BF с динамичен контраст, но мисля че и в темата, или другаде четох, че това не е толкова добро като решение.

Относно това дали има DVI, и аз мисля, че е по-добре с DVI. Моя го пробвах и по двата начина, и честно казано при нормално гледане не се забелязва някаква разлика, но като се повгледам, се вижда и се усеща. Както някой беше казал, виж в определени ситуации на черен фон бяла отвесна линия и обратно и ще видиш лекото накъдряне, макар понякога да се вижда много отблизо.

Друго си е DVI.

Самсунгите имат и поддръжка, много се знае за тях, мислех да взимам филипс тогава, но все нещо ми се струва че малко инфо има за тях по нета, а и в ТМ тогава имаше само една бройка с изгорели пиксели.

Виж и този

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09020247

но най-добре на място отиди и гледай и ако могат да ти пуснат различни настройки.

Според мен този самсунг 940BF е най-удачния избор.

Link to comment
Share on other sites

Относно това дали има DVI, и аз мисля, че е по-добре с DVI. Моя го пробвах и по двата начина, и честно казано при нормално гледане не се забелязва някаква разлика, но като се повгледам, се вижда и се усеща. Както някой беше казал, виж в определени ситуации на черен фон бяла отвесна линия и обратно и ще видиш лекото накъдряне, макар понякога да се вижда много отблизо.

Друго си е DVI.

 

За накъдряне не знам аз обаче от пръв поглед усещам нещо нередно и като се вгледам виждам "сянка" - т.е. ко има вертикална черна черта на бял фон съседния пиксел не е бял а леееко сивкав (зависи от видеокартата и честотата - понякога хич не е толкова леко ми доста си сивее)

Link to comment
Share on other sites

благодаря за бързия отговор. най-вероятно ще предпочета самсунга (въпреки че е малко по-скъп) тъй като сега съм със самсунг и съм много доволен :)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

a taka kato se polzva analogoviq vh. ne se li vijda kato se vgleda6 kak pixelite trepkat leko :unsure:

 

az iskam da si vzema 17" ama te vsi4ki nqmat DVI :(

 

i iskam da popitam kak se dyjat TFT s igri ? li4no mojto mnenie e 4e sa mn zle kato se vgleda6... probval sam 1024 na 15" - zle , predpolagam 1024 na 17" o6te po zle ,

 

nz ili az si vyobrazqvam ili TFT (samsung, LG philips) prosto ne moje da se sravnqva s CRT :wacko: qrkost, cvetove i kato se vgleda6 pixelite si li4at mn qsno

Link to comment
Share on other sites

a taka kato se polzva analogoviq vh. ne se li vijda kato se vgleda6 kak pixelite trepkat leko :unsure:

 

az iskam da si vzema 17" ama te vsi4ki nqmat DVI :(

 

i iskam da popitam kak se dyjat TFT s igri ? li4no mojto mnenie e 4e sa mn zle kato se vgleda6... probval sam 1024 na 15" - zle , predpolagam 1024 na 17" o6te po zle ,

 

nz ili az si vyobrazqvam ili TFT (samsung, LG philips) prosto ne moje da se sravnqva s CRT :wacko: qrkost, cvetove i kato se vgleda6 pixelite si li4at mn qsno

Нищо подобно.

Знаеш ли, преди и аз разсъждавах като теб.

Но сега за мен просто няма място за сравнение. Кристален образ, контраста според мен е много по-добър, за яркост да не говорим.

Всичко е много по-отчетливо.

И за пикселите не си прав. Разликата е там, че при CRT пикселите не се виждат толкова добре, защото образът просто е леко замъглен пореди спецификата на тръбата и електронния лъч и лекото замазване.

Спецификата на CRT примерно го прави като движиш мишката, да имаш усещането за по-мазно движение, но това е нищо в сравнение с останалите предимства на LCD.

Спокойно, пикселите са си ОК, изобщо не виждам кое те притеснява че от много близо можеш да видиш всеки пиксел отчетливо..

Цветовете за мен са доста по-контрастни и живи на LCD, абе много съм доволен.

За филми, игри и мултимедия аз просто съм очарован, никакви проблеми в тези области, че и в другите де.

Но моя се води по документ 2 ms GtG реакция.

Всичко що е 8 или по-малко ms, е отлично. Моя самсунг има една екстра, която премахва до голяма степен дори незначителните ефекти от милисекундите, общо взето при филми и игри по-малко влияние оказва реакцията на пикселите според мен, повече гледай при скролиране в браузър и т.н.

Аз свикнах с малкото недостатъци на LCD, но за сметка на това предимствата мисля че са повече.

Link to comment
Share on other sites

dam sigurno si prav :bgrin: , no sam s TFT na rabotata i ... moje bi ot po visok klas 6te sa po dobri

to ve4e CRT po4ti ne se prodavat

 

imah predvid 4e rezoliuciqta na TFT e fiksirata primerno na 17" 1024 izglejda mn lo6o, no igrite polzvat razli4ni 6riftove i moje bi nqma da si li4i, dneska 6te probvam

 

drugoto koeto me spira da si vzema TFT sa tezi izgoreli pixeli, za tozi monitor v TM naistina ve4e si pi6e 4e nqma garanciq, moje bi v nqkoq dr firma 6te mi predlojat ... za6toto ne iskam da dam 500lv i posle :angry:

6toto 4etoh samsung kazvat 1 pixel na 1000000 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Виж и този

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09020247

но най-добре на място отиди и гледай и ако могат да ти пуснат различни настройки.

Според мен този самсунг 940BF е най-удачния избор.

Остави V серията на Филипс, тя е стара и е по-ниска като клас. Това е актуалното и на актуална цена:

 

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09025465

Link to comment
Share on other sites

взех си ето това с 3г гаранция

http://shoponline.com.sg/product_info.php/products_id/4289

цената е 370лв,добра ли е сделката?

19''LCD HANNS-G 5ms HX191DP 354.16lv крайна цена

 

и 150/135 ъгъл е кофти, но взел си го така, че дано ти харесва :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...