Jump to content
BulForum.com

LCD монитори. Какъв да си купим?


FalleN_213

Recommended Posts

аз също се присъединявам към горния пост. търси се нещо между 250-300 лв, като за предпочитане е да има вградени колонки, но и без тях ще може да се мине на първо време.

гледах едни модели на acer (без вградени колонки), които са под 300 лв. и не изглеждат зле ....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде ги гледаш, ако не е тайна? :)

ами в една брошура на pic computers. модела беше AL1716AS 8ms - 299 лв, гледах го и някъде към 250 лв. но сигурно е било без ддс.

иначе тук един приятел ми препоръчва да си взема Philips 170S7FS за 320 лв, да ми била "мирна главата" :) .... аз не мисля, че acer-а е толкова по-лош избор от philips-a

btw аз съм с един самсунг вече повече от година и да ти кажа, ако ще избираш между няколко марки в даден ценови клас, най-добре отиди на място да видиш как изглежда картината, щото в интерес на истината изобщо не мислех тогава да вземам самсунг (антифен съм на тая марка), но като го съпоставих с един philips, картината на самсунга по ми допадна. за друг пък може изображението на philips-а да му е по-харно. всеки сам си преценява. :)

Link to comment
Share on other sites

Къде ги гледаш, ако не е тайна? :)

 

Малко по назад в темата има един пост на Dreamer коойто ми помогна да си избера монитор, има доста линкове на монитори и доста информация. Мисля че всички са от Техно маркет. Ако ще си взимаш най-добре е да е оттам :)

Link to comment
Share on other sites

.... Мисля че всички са от Техно маркет. Ако ще си взимаш най-добре е да е оттам :)

 

хората, които са си имали работа със сервиза на техномаркет, едва ли ще са на същото мнение :D

хубавото на техномаркет/технополис е, че можеш да отидеш на място и да видиш мониторите "един до друг". не е проблем и да го "разцъкаш" (за техномаркет знам със сигурност). само гледай да е на native резолюция, 'щото в онзи до метро преди време бяха с линукс, а той поддържаше единствено 1024x768. сега не знам как е

Link to comment
Share on other sites

хората, които са си имали работа със сервиза на техномаркет, едва ли ще са на същото мнение :D

хубавото на техномаркет/технополис е, че можеш да отидеш на място и да видиш мониторите "един до друг". не е проблем и да го "разцъкаш" (за техномаркет знам със сигурност). само гледай да е на native резолюция, 'щото в онзи до метро преди време бяха с линукс, а той поддържаше единствено 1024x768. сега не знам как е

Еми за да си няма човек работа със сервизи марката е Самсунг и Филипс,Сони ;)

Аз като си го взех монитора бяха на Windows - ТХ до метро

Link to comment
Share on other sites

..............Мисля че всички са от Техно маркет. Ако ще си взимаш най-добре е да е оттам :)

 

Да бе кое му е по-доброто?За Самсунг добре по евтини са ама другите марки са с около 40 лв по скъпи от компътърните фирма а в сервиза им те мотат с месеци!

 

Аз приключих с мисленето и си поръчах този Philips:

 

http://911.bg/a2/offers.asp?p=2037039&...6173&tm=207

 

С доставката до нас ще излезе към 305лв., което мисля е добре за този модел.

 

Според мен си направил много добър избор :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Нещо монитора ми взе да сдава багажа и така или иначе ще трябва да взимам нов.Спрял съм се главно на този Филипс .Гледах този и този ама невиждам особенни разлики между тях.Добри ли са тези монитори?Също така приемам някои предложения за други марки стига да НЕ Е Самсунг и Ханс.

 

П.П.Предпочитам обикновен а не широкоекранен.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Нещо монитора ми взе да сдава багажа и така или иначе ще трябва да взимам нов.Спрял съм се главно на този Филипс .Гледах този и този ама невиждам особенни разлики между тях.Добри ли са тези монитори?Също така приемам някои предложения за други марки стига да НЕ Е Самсунг и Ханс.

 

П.П.Предпочитам обикновен а не широкоекранен.

'що не щеш samsung? :laughing:

btw аз си харесах един модел на Acer - AL1717. има вградени тонколонки, но ъглите на виждане са доста занижени и се чудя ... въпреки, че монитора ще се ползва предимно за офис работа. няма да се играят игри на него, нито да се гледат филми .... а, и още нещо. навсякъде е над 300 лв. дали може да се намери някъде под тази цена? :bgrin:

 

btw предпочитанието към монитор с колонки се поражда поради факта, че мястото на бюрото е доста ограничено и отделни говорители могат да се сложат само много близко до монитора, а доколкото знам това не е много препоръчително за TFT матриците.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Виждал съм няколко ACER-a и всичките са били ужасни.

 

Най-важното е монитора да е с DVI защото много се губи качеството при преобразуването от аналогов към цифров сигнал... Другото важно което се гледа е ъгъла и контраста.

 

Колоните ако са вградени ще са ужасни, съветвам те да размислиш за това, има достатъчно малки които да ги скриеш зад монитора някак.

 

Та по всички критерии този ACER който си харесал ще е измежду най-ужасните монитори които може да намериш. Цената може да е прилична ама като монитор не става.

Link to comment
Share on other sites

Виждал съм няколко ACER-a и всичките са били ужасни.

 

Най-важното е монитора да е с DVI защото много се губи качеството при преобразуването от аналогов към цифров сигнал... Другото важно което се гледа е ъгъла и контраста.

 

Колоните ако са вградени ще са ужасни, съветвам те да размислиш за това, има достатъчно малки които да ги скриеш зад монитора някак.

 

Та по всички критерии този ACER който си харесал ще е измежду най-ужасните монитори които може да намериш. Цената може да е прилична ама като монитор не става.

 

т'ва за dvi не съм много съгласен ... виждал съм един samsung 760bf как работи и на двата входа. еми, за мен разликата като си в windows-ка средата почти няма (аз поне не видях). при игрите на аналоговия има едно едва доловимо "прещракване", което го няма при dvi ... освен това компа, на който ще се използва монитора е с вградено дъно и няма dvi изход ;)

за котраста - също мисля, че е индивидулно. премерно между 700:1 на самсунг и филипс има разлика.

а защо да са ужасни тонколоните? те фактически ще се използват за слушане на радио ... и какво точно пречат отделните колони близо до монитора?

 

btw този как ви се струва? някой случайно да е с него и да сподели впечатления

или този

 

някой специализиран сайт, където мога да прочета ревюта за LCD монитори?

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

'що не щеш samsung? :laughing:

 

Квото и да съм имал от тая марка и едно от всичките не пропусна да се развали докато бяше гаранционо за това мразя тая марка и повече няма да си взема нищо тяхно.Наистина предлагат супер неща но дават адски много фабрични дефекти поне при мен.

 

т'ва за dvi не съм много съгласен ... виждал съм един samsung 760bf как работи и на двата входа. еми, за мен разликата като си в windows-ка средата почти няма (аз поне не видях). при игрите на аналоговия има едно едва доловимо "прещракване", което го няма при dvi ... освен това компа, на който ще се използва монитора е с вградено дъно и няма dvi изход ;)

за котраста - също мисля, че е индивидулно. премерно между 700:1 на самсунг и филипс има разлика.

а защо да са ужасни тонколоните? те фактически ще се използват за слушане на радио ... и какво точно пречат отделните колони близо до монитора?

 

btw този как ви се струва? някой случайно да е с него и да сподели впечатления

или този

 

някой специализиран сайт, където мога да прочета ревюта за LCD монитори?

 

Ми по характеристки изглежда добре ама нямам пряки впечатление от това ЛГ.Иначе погледни ето

този Филипс.Аз се спрях на него и май другата седмица ще го взимам от Адрод че там е 400 а не 419 ;)

Link to comment
Share on other sites

т'ва за dvi не съм много съгласен ... виждал съм един samsung 760bf как работи и на двата входа. еми, за мен разликата като си в windows-ка средата почти няма (аз поне не видях).

 

Вземи си лупа или иди на доктор щом не виждаш. Ако искаш лично ще дойда да ти покажа какво не е наред и какви сенки хвърлят вертикални черни черти на бял фон... които при DVI ги няма изобщо а на аналоговия изход дори и слабо, но ги има ВИНАГИ. Хубавото на LCD-тата е кристално чистия образ без никакво размазване а да работят през аналоговия изход е чиста проба осакатяване.

 

 

 

освен това компа, на който ще се използва монитора е с вградено дъно и няма dvi изход ;)

 

ами вземи си карта с DVI - всички вече имат.

 

 

за котраста - също мисля, че е индивидулно. премерно между 700:1 на самсунг и филипс има разлика.

 

Ами гледаш да е повече... ако е 500:1 единия а 700:1 другия как мислиш кой ще вади по-добра картина?

 

 

 

а защо да са ужасни тонколоните? те фактически ще се използват за слушане на радио ... и какво точно пречат отделните колони близо до монитора?

 

Ами обикновено са дотолкова малки и некачествени че да слушаш музика с тях е все едно да си пуснеш hands free-то на GSM-a (без слушалки) и да слушаш с него радио.

 

 

 

btw този как ви се струва? някой случайно да е с него и да сподели впечатления

или този

 

Тъй по параметри този от sms.bg е по-добър. И ъгъла на виждане е с 10 градуса повече и има и DVI което е гаранция че не е най-най-долния клас монитори и все пак може да очакваш нещо от него. Но и 2та са в пъти по-добре от онзи ACER който го беше показал (140х130 градуса ъгъл на видимост - демек няма да криви единствено ако носа ти е на нивото на центъра на монитора +/- 7-8см наляво/надясно и 2-3 нагоре/надолу).

 

За монитори самсунг не мога да кажа лоша дума - имах един 18.1" от 2002ра година и си беше перфектен, вадеше по-добър образ от SONY-тата тогава и не се развали нито 1 път. Обаче по-гадни монитори от ACER рядко съм виждал (верно гледам все хубави, разни AOC и прочее световно безизвестни марки не съм гледал скоро). Хубава дума мога да кажа за Hyndai - не вярвах че са хубави ама има едни 15" дето са бетон от 3 години насам. От 10тина такива никакви проблеми досега.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Искам да задам едно въпросче. Колко е лошо да има колони в близост до монитора ако може нялои да ми разясни и да ми даде някакъв съвет горе долу на какво разтояние да ги държа от монитора (наскоро го научих но за радост и монитора ми е все още 'пресен', но колоните не са от най-слабите а са и с бас каса) :confused :confused please??

edit: а иначе Gorgar монитора ти е супер и аз съм с горе долу подобен но по малък :), Samsung rullsss.

Edited by apo_hd
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли си идея кои са точните характеристки на 19''LCD Philips 190V7FB?В Ерата дават че с контраст 850:1 и с време на реакция 5 мс а в Техномаркета дават друго.Да примем че това в Тмаркета е по-вярна информация защо тогава е по-скъп от 19''LCD Philips 190S7FS при положение че е с по-кофти характеристики?

 

И да питам аз имам към видео картата един преходник който взима сигнал от ДВАЙ на видеото и го обръща към обикновен ВГА кабел.Това значи ли че така съм с ДВАЙ кабел или трябва да си зема ДВАЙ то ДВАЙ кабел?

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли си идея кои са точните характеристки на 19''LCD Philips 190V7FB?В Ерата дават че с контраст 850:1 и с време на реакция 5 мс а в Техномаркета дават друго.Да примем че това в Тмаркета е по-вярна информация защо тогава е по-скъп от 19''LCD Philips 190S7FS при положение че е с по-кофти характеристики?

 

доколкото знам V серията на Philips e някаква междинна и затова цената занижена, иначе характеристиките са като на S-a. контрастта мисля, че беше 600:1

Link to comment
Share on other sites

доколкото знам V серията на Philips e някаква междинна и затова цената занижена, иначе характеристиките са като на S-a. контрастта мисля, че беше 600:1

 

Toчно това е проблема V-то че е по-кофти пък е по-скъп.Сега пък намерих в сайта на Филипс че S-то е с време на реакция 5 мс. а на всякъде го дават по 8.Ето цък какво са написали хората.Взех да се отчайвам вече колкото сайта да гледам все различни характеристики дават и май само производителя знае точните такива.В крайна сметка май ще взимам S-то защото е с 5мс.,има си и ДВАЙ, и ъглите му са 176/170 което мисля че е перфектно пък на всичкото отгоре и по евтин :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

...И да питам аз имам към видео картата един преходник който взима сигнал от ДВАЙ на видеото и го обръща към обикновен ВГА кабел.Това значи ли че така съм с ДВАЙ кабел или трябва да си зема ДВАЙ то ДВАЙ кабел?

това ДВАЙ сигурно имаш предвид DVI. Нататък това ще предполагам.

Иначе не се разбра точно какво питаш, но най-вероятно имаш преходник DVI->VGA, чрез който просто можеш да свържеш обикновен CRT монитор към DVI изхода на видеото. Понеже DVI изходът на видеокартата е DVI-I, т.е. има дупки и поддържка и на аналогов сигнал в същата DVI букса, можеш да свържеш два црт монитора ако имаш и един VGA на видеото. Нищо повече не прави тоя преходник, просто изкарва аналоговия сигнал, идващ от DVI изхода, да може да захрани аналогов CRТ монитор.

Link to comment
Share on other sites

това ДВАЙ сигурно имаш предвид DVI. Нататък това ще предполагам.

Иначе не се разбра точно какво питаш, но най-вероятно имаш преходник DVI->VGA, чрез който просто можеш да свържеш обикновен CRT монитор към DVI изхода на видеото. Понеже DVI изходът на видеокартата е DVI-I, т.е. има дупки и поддържка и на аналогов сигнал в същата DVI букса, можеш да свържеш два црт монитора ако имаш и един VGA на видеото. Нищо повече не прави тоя преходник, просто изкарва аналоговия сигнал, идващ от DVI изхода, да може да захрани аналогов CRТ монитор.

 

Точно това имах предвид.

Да точно такъв е преходника значи това е за два CRT монитора.За да ползвам цифровия сигнал значи ми трябва кабел "DVI to DVI" който е този ?

Link to comment
Share on other sites

Точно това имах предвид.

Да точно такъв е преходника значи това е за два CRT монитора.За да ползвам цифровия сигнал значи ми трябва кабел "DVI to DVI" който е този ?

Това е DVI-D DualLink кабел, и зависи какво ще свързваш към DVI изхода. Ако купуваш LCD монитор, който има DVI интерфейс, с него ще дойде с голяма вероятност и такъв кабел. Не знам вече в най-евтините монитори (към 300 лв) с DVI дали дават такъв кабел, но ако не даваха, това би било малоумно (може и да дават само VGA кабел, което пак би било маолумно).

Link to comment
Share on other sites

Това е DVI-D DualLink кабел, и зависи какво ще свързваш към DVI изхода. Ако купуваш LCD монитор, който има DVI интерфейс, с него ще дойде с голяма вероятност и такъв кабел. Не знам вече в най-евтините монитори (към 300 лв) с DVI дали дават такъв кабел, но ако не даваха, това би било малоумно (може и да дават само VGA кабел, което пак би било маолумно).

 

Ми специално тея Филипси са без DVI кабел в комплекта.Поне така пише че имат захранваш кабел и VGA кабел!Иначе пише че могат да се включват с цифров сигнал а аз идея си нямам как изглежда кабела който трябва да вземе сигнал от DVI на карта и да влезне в монитора. :confused

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...