Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 hours ago, Sothbiss said:

Oppenheimer - страхотен. Дори не разбрах кога минаха 3 часа.

След няколко часа отивам да го гледам на IMAX. Чета само позитивни ревюта за него.

Link to comment
Share on other sites

Опи определено ще се накичи с Оскари, не че те са мерило, но наистина - невероятно добър филм, игра, режесура. На мен лично много ми хареса и интересното бе, че дори и след една седмица откакто е на екрана - салона беше пълен.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nefarious (2023) - IMDb

Главните герои са 2ма и един, който се появява от време на време, бих казал че той е в поддържаща роля :D

Та, единият е психиатър, който е изпратен да направи психиатрична оценка на другия - осъден на смърт сериен убиец. Целият филм е основно разговорът между тях 2-мата в деня на екзекуцията, която ще се случи или няма да се случи на база неговата психиатрична оценка.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Dune: Part Two - първият не го гледах на кино, но с втория поправих грешката. Вери найс е и оценката в IMDB е напълно оправдана. 

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям. Гледах го на IMax. Голям кеф. Малко края не е баш както трябваше, но като цяло се придържат доста силно към книгите с минимално woke shit. 

Link to comment
Share on other sites

Дюн 2 надмина очакванията ми, които не бяха малки. За мен екранизацията на Денис Вилньов е по-добра от книгите. Голямата изненада за мен беше появата на Аня Тейлър-Джой, като Алая за няколко секунди. Силно се надявам на още един, а защо не и на два филма.

Link to comment
Share on other sites

Не съм упял да изгледам докрай филм за Дюн. И старите, и новия, се разминават на километри с книгата.

 

А това демо видео е добро - "Dune The Animated Series, Episode 1: The Gom Jabbar".

 

 

Link to comment
Share on other sites

На мен чуденето за Дюн 2 е на какво да го гледам: imax, 4dx или нормално кино с комфортни седалки...

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mIRCata said:

Не го знач 4дх какво е, на imax беше доста добре. 

4dx е със седалки които се движат според това какво се случва във филма. Има светлинни ефекти в залата, дим, миризми, вятър, пръска те вода. За някои филми е доста добър вариант. Няма да забравя как гледах Assassins Creed на 4DX и имаше един момент в който някой го убиха с "hidden blade". В гърба усещаш как ти се забива нещо. По самите седалки има елемти които се движат и не е истина колко реалистично пресъздадоха усещането.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Само един път през живота си съм ходил на 4dx и повече не бих повторил. IMAX is the way to go.

Link to comment
Share on other sites

Попаднах случайно на "Самоличността на Борн" от 1988 година. Класика. Сценарият е доста по-заплетен и интересен от версията с Мат Деймън. А местата, в които се развива действието, са уникални - красиво заснет филм.

 

(П.П. Всъщност цялата поредица с Мат Деймън е мнооооооого зле, и като сюжет (фантазия, много далеч от книгите за Борн), и като реализация. За гледане си заслужава именно този филм от 1988 година.)

 

MV5-BMTk0-ODU3-OTE4-OV5-BMl5-Ban-Bn-Xk-F

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Напоследък откривам едни такива стари класики като тази... Атмосферата е просто уникална, един друг свят.

 

Джак Никълсън - Chinatown (1974)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Natasha (2007) - IMDb

 

И само заради секси англиския с руски акцент, и обратното - за руския с английски, си струва да се гледа :laughing1:. Танците на пилона и женската красота са в бонус.

 

П.П. Това е европейски трилър, какъвто търсех вчера, само че е и еротичен. Режисьорът май работи в такова направление като цяло (еротика). Като гледам, другите му филми също трябва да стават. Сигруно  защото е роден в Индия и Кама Сутра му е в кръвта.

 

2024-04-07-012355.jpg

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Като стана въпрос за дълги коси... и се сетих за това заглавие, което гледах преди месец и половина:

 

Easy Rider (1969) - IMDb

 

Питър Фонда, Джак Никълсън. 'Един мъж тръгна да намери Америка. И не можеше да я открие никъде...' Награда за най-добър филм от нов режисьор на фестивала в Кан.

 

East-Rider-G.jpg

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...