Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Филмът не е документален, нито е съвсем игрален, тъй като са ползвани някакви моменти от историята, за която разказват. На мен ми хареса именно тази идея - документално-игралната. Освен това двете главни героини се справиха чудесно с ролите си; и двете са с невзрачен опит в киното. Пък и се запитах дали посланието към 14-15 годишните изобщо би стигнало до тях в този му вид. Наясно съм, че филмът има много пропуски, но определено имам предвид, че е различен от масовата боза, която бълва Холивуд в последните години. В последните му минути наистина е тежък за гледане и пили по нервите, обаче и това е някакво филмово усещане, което рядко вече човек може да изпита. Сега дали има нужда от такива усещания или няма, не е спор, в който искам да влизам, просто смятам, че някои послания си заслужава да бъдат по-остро поднесени; особено когато целят да стигнат до мислите, дето вятър ги вее на бял кон, на тинейджъри. Ако този филм не се справи с намеренията на "модерните" 14-15 годишни момичета днес, не виждам какъв филм изобщо би могъл да го стори.

Такива неща...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тия двамцата нямат спирка. woox, моля те, поне ти спри. С жена и стена не се спори. И за да не бъда ОФТОПИК, препоръчвам анимацията "Rio", препоръчана няколко страници назад :)

Link to comment
Share on other sites

Айде стига с плакатите само де. То пък това на нищо не прилича вече.

 

1. Плаката изчезва след време, защото линковете към тия сайтове се променят.

2. Плаката не ми дава информация какъв е филма и какво му е хубавото.

 

Ако искам да търся информация из интернет за филм, ще си търся филмите сам, а няма да посещавам темата.

Link to comment
Share on other sites

Животът си прави квото иска :P :D :rofl:

 

Не съм съгласен.

 

Специално за Stenli, ще препоръчам следните филми.

 

di-GU68.png

 

di-GU68.png

 

di-GU68.png

 

di-GU68.png

 

di-GU68.png

 

di-GU68.png

 

di-GU68.png

 

di-GU68.png

 

 

 

Много подобни по жанр на неговия. Ще му допаднат със сигурност.

 

За останалите,

 

Blindness_onesheet.jpg

 

 

Blindness

 

Леко депресиращ филм, но си заслужава гледането. Някои неща не му бяха наред, но заради историята и замисъла си заслужаваше.

8/10 от мен.

Link to comment
Share on other sites

di-GU68.png

 

di-GU68.png

Тия двата са ми любими. Всеки път ме разчувстват :D

Иначе и аз да препоръчам:

 

Posted Image

 

Страхотен е. Екшън, комедия, драма, дори анимация от време на време. Ще се хареса на малки и големи. Чак се чудя на гения на режисьора. Истински шедьовър!!!

 

:P

Link to comment
Share on other sites

Тия двата са ми любими. Всеки път ме разчувстват :D

Иначе и аз да препоръчам:

 

Posted Image

 

Страхотен е. Екшън, комедия, драма, дори анимация от време на време. Ще се хареса на малки и големи. Чак се чудя на гения на режисьора. Истински шедьовър!!!

 

:P

lmao

 

 

 

woox, специално заради теб ще започна да слагам линкове към imdb.

 

The lincoln Lawyer

3:10 to Yuma

Link to comment
Share on other sites

Не е само заради мен. Така е много по-удобно. Плакат и линк. Или плакат и име. Или само име и коментари. Просто само плакат не върши работа, защото в случая не се вижда. Трябва да отварям детайлите на прикаченото изображение, да му гледам името, ако случайно там е написан филма.

Link to comment
Share on other sites

+1. Актьорите са на изключително ниво и макар и да не се "случва" кой знае какво филма те грабва и интригува. Мат Деймън беше особено впечатляващ за мен, различен от стандартните му роли.

Link to comment
Share on other sites

+ 2 за Ayrton Senna: Beyond the Speed of Sound (2010)

 

УНИКАЛЕН, СТРАХОТЕН, ИСТИНСКИ, НЕСПЕКУЛАТИВЕН !!!

Сена е бил one of a kind! Не мога да намеря по-правилно определение! Друг като него няма да се роди сигурно!

 

Почувствал натиска на връзките, парите и политиката, той мрази точно тези три неща в този спорт!

Просто фантастичен. Щях да заплача поне 5 пъти на филма.

Сена (малко преди инцидента) : Във Формула 1 нямам толкова да уча, колкото в живота. Имам много неща да направя, но има време и за тях. Може би съм изминал половината си живот...

(нещо от сорта беше казал, ужасно тъжно)

 

Link to comment
Share on other sites

hangover2.jpg

 

Поредния ергенски запой

 

8/10

 

На който му е харесала първата част и тази ще му допадне. Направена е в същия стил, само са добавени някои голи (мъжки) екстри, но за хората с чувство за хумор няма проблем :lol:

Link to comment
Share on other sites

PRIEST

 

Филмът не е някакъв шедьовър, но е много приятен за гледане. Типична екранизация на комикс, да се надяваме да има продължение.

Link to comment
Share on other sites

Limitless-Wallpaper-1920x1200.jpg

 

доста странен филм

 

 

Но за сметка на това много свеж и приятен за гледане. Останах много доволен.

 

+ 2 за Ayrton Senna: Beyond the Speed of Sound (2010)

 

УНИКАЛЕН, СТРАХОТЕН, ИСТИНСКИ, НЕСПЕКУЛАТИВЕН !!!

 

През седмиците, в които се опитвах да събера сили да го гледам, успях да върна 1,2 ТБ на 8ГБ версия. Това показва колко много хора са го гледали. Снощи най-после успях да го пусна и изгледам. Нямам какво да кажа... Просто трябва да се гледа.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам филма, който даваха преди малко по Нова телевизия. The Kingdom - супер е. Не знам как съм го пропуснал.

 

TheKingdom.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...