Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

_41691996_popemobile_afp416.jpg

При Йоан Павел II

 

popemobile9lj.jpg

 

А това е в подкрепа на моето твърдение, че е Range Rover.Какво му пречи на Ватикана да има няколко?

Link to comment
Share on other sites

Защо болшинството от енергийните и тонизиращи напитки са с животински имена :blink:

 

Справка добре познатите ни Reb Bull, PIt Bull, Shark,има и Red Batt,

 

едит:Гримьоре...а Прилепа ;)

Edited by sasho_1989
Link to comment
Share on other sites

Защото се предполага, че тези животни - бикът, питбула, акулата - са много мощни и издръжливи.Което не винаги е така.

 

 

Аре да не пускам нов пост - някой знае ли къде се продава магнезий за катерачи?Из Плд, става въпрос.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли джазвето от какъв метал или сплави се прави?

Мед, която от вътре е калайдисана. Ако говорим за ръчно направените такива.

Link to comment
Share on other sites

къде продават скъпи мъжки кожени ръкавици?

 

 

Petek 1855 - http://www.petek1855.com/

 

чувам, че магазина в Пловдив бил насран... ако е така и няма достатъчно избор, мога да надникна в софийския вместо теб... на един х♚й без две педи ми е от офиса...

 

BTW - още ли си в печатарския бизнес? Фирмата ми си търси сериозна печатница с отлично качество да си поръча фирмените бумаги (визитки, бланки, брошури, etc.), че вече ни идва доста дърво да ни ги печатат в Испания...

Link to comment
Share on other sites

Защото се предполага, че тези животни - бикът, питбула, акулата - са много мощни и издръжливи.Което не винаги е така.

 

 

Аре да не пускам нов пост - някой знае ли къде се продава магнезий за катерачи?Из Плд, става въпрос.

Някъде в близост до магазин 101 балона имало някакъв магазин за алпинисти, но не знам дали още работи.

Link to comment
Share on other sites

А това е в подкрепа на моето твърдение, че е Range Rover.Какво му пречи на Ватикана да има няколко?

И Х5-ца има... Абе Папа да си в тоя живот.

papamobile.jpg

Link to comment
Share on other sites

Кой е най-надеждният източник на геотаргетиране?

IP-то или cooki- тата

 

Може въпросът ми да е тъп, но нали има динамични IP-та и затова например при отчитане на уникалните потребители се отчитат и cooki- тата.

 

Моля някой запознат да ме светне мъничко, че ще си изям д-то от яд :cry

Link to comment
Share on other sites

ми няма надежден източник е верния отговор... IP e най-близо до истината, понеже кукитата се връщат от сървъра към клиента и не мога се сетя как те ще ти дадат инфо от къде е посетителя ти - при всички положения сървъра ще трябва да разчита на клиента на клиента да му даде информация за клиента ти, която после сървъра да запише в куки-то, което да му върне за съхранение... така че - ако клиента "подава" подвеждаща информация на сървъра, няма как куки-то да е надежден източник... Тоест - куки-тата имат информация за клиента ти базирана пак на IP и на някои други данни, които браузъра (клиента) на клиента ти подава на сървъра. По-надеждно би трябвало да е IP-то. Куки може да се ползва, за да се реши проблема с динамичните айпита - тоест при първото посещение сървъра генерира "индентификационен ключ" за клиента ти (по алгоритми които да гарантират уникалност) и го дава на браузъра за съхранение като куки. При повторното посещение клиента изпраща този ключ към сървъра и сървъра разбира, че това не е "уникален" потребител, а "повторен", който вече е минал през вас и си е взел куки... дори и айпито му да е променено междувременно. Но пък кукита се трият... съвремените браузъри позволяват сам да решаваш дали да вземеш кукито, колко време да го пазиш... такива неща... моя браузър е настроен например да пази кукито от сървъра само докрая на текущата сесия с него. И съврът нищо не може да направи. Това значи, че сървъра ти ще ми даде куки, аз ще го взема, но ако затворя сесията със сървъра ти, ще изтрия кукито, и ако пак се свържа с теб, сървъра ти ще ме преброи като уникален посетител, а не като връщащ се, ако разчита само и единствено на кукито си... от друга страна, ако разчита само на айпи, ако ми сменят айпито - отново ще го излъжа, че съм уникален. Мазало голямо е. Няма надежден начин. Сравнително надеждно би било комбинация от двете, но аз не бих разчитал на тази бройка... както казах - кукитата са под контрола на потребителя и не може да се разчита на тях.

 

Всщтност сега се сещам, че Скайп бяха опитали някаква мръсна игра с BIOS-а на потребителя - софтуер който чете данни от CMOS паметта и се опитва по тях да индентифицира клиента (по системната конфигурация)... Но това си е сериозно нарушение на прайвъси-то и се третира като инсталиране на спайуер. Освен това - такъв софтуер можеш да сложиш на Уиндоус машина - Линукс-ите и Маковете няма да ти позволят, тях така не можеш да преброиш. Наскачаха ги всички и те се отказаха. А и добрите антиспайуер-и биха го изловили и пропищели... те и кукитата между другото засичат и чистят, ако решат че са трекинг кукита от комерс сайтове... така че... безнадеждно е.

Link to comment
Share on other sites

Няма за какво... всичко това го има написано на много по-разбираем език на доста места... на самия мен ми изглежда омотано както съм го обяснил.

 

пак заповядай...

Link to comment
Share on other sites

Edno vreme imashe v edno magazinche na ulicata usporedna na Glavnata, sreshtu picariite.Ama sega ne znam.
Кои пици? И какъв е точно магазинът? За лабораторна техника и стъклария или?

 

 

...,има и Red Batt,
Mad Bat

 

 

Някъде в близост до магазин 101 балона имало някакъв магазин за алпинисти, но не знам дали още работи.
БГ спорт. Не е за алпинисти, а за туристическа екипировка. Точно до балоните се намира, магазинът е с фасада от OSB.

 

Адрес: Пловдив 4000, ул. Антим I 13

Телефони: 032622590

Факс: 032622590

E-mail:

Уеб сайт: www.bgsport-shop.com

Отрасъл: Магазини - спортни и туристически облекла и принадлежности

Дейност: Търговия с алпийска и туристическа екипировка

 

Още по-лесно е да се провери при спелеолозите.

Link to comment
Share on other sites

Aquila, знам адреса на БГспорта, последния път като ходих, нямаше.Магазинчето е за всякакви(над Джумая джамия) джиджавки, но може да провериш и в Капана, има магазин за стъклария.Ама там дерат по 5 кожи.

Link to comment
Share on other sites

Aquila, знам адреса на БГспорта, последния път като ходих, нямаше.Магазинчето е за всякакви(над Джумая джамия) джиджавки, но може да провериш и в Капана, има магазин за стъклария.Ама там дерат по 5 кожи.
Тези в капана ги знам, цените ги бива, но продават само микроскопи. Къде на джумаята е това магазинче? Някъде срещу "пицария" килър?

 

Щом няма в БГ спорт, само при пещерняците ще намериш.

Link to comment
Share on other sites

трябват ми лекциите на професор косев от варненския свободен университет по обща теория на счетоводството и по финансово, бюджетно и банково счетоводство.случайно някой да ги има :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...