Jump to content
BulForum.com

Необяснимото?!


Deftur

Recommended Posts

Ако имаш предвид "Наука и критично мислене" от ФБ - далеко у лево тия, или то май е тая. Щото и аз я понасрах с фактология за едни тотални тъпотии дето написа и взе да ми трие постовете и да шикалкави как било "неволно"... И аудиторията усети какво стана. 

 

=======================================

 

Момчиле, има и нещо друго интересно, за което признавам не се бях замислил преди посещението си в Обсерваторията на Рожен - светлината. Та там един дългокос младеж, който водеше стадото до телескопа и се кълна, че беше саснал нещо homegrown, обясни как са видяли звезда меко казано на майната си. И поясни, че предвид разстоянието и скоростта на светлината, това, което е видял телескопа тук отразява ситуация там отпреди .... милиони години... И с премрежен поглед и лека усмивка каза следното: "Вероятно затова нямаме контакт с извънземни цивилизации засега... Дори да са развили технология и да са погледнали към нас, много е възможно да виждат динозаври да пасат из обширните полета..."   :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 444
  • Created
  • Last Reply

Това е азбучна истина, която сме я разбрали по трудния начин. С радиовълни и светлина едвам си управляваме сондите в нашата собствена миниатюрна Слънчева система. Например сигналите от сондата Касини, която в петък беше запратена да изгори в огъня на Сатурн пристигат до земята за повече от час. Този метод на комуникация е просто абсурден в космически мащаби. Ерго, ако има достатъчно развита цивилизация, която да е започнала реално да покорява космоса, то тя със сигурност ще използва напълно мистериозна и непозната за нас технология на комуникация. Просто да седим и да чакаме да хванем някакъв извънземен радиосигнал си е направо абсурдно. Дори нашите радиосигнали, които през историята на човечеството сме изпратили в космоса (например със зараждането на първите радио и ТВ станции), в момента все още не са напуснали сфера с радиус около стотина светлинни години. В тази сфера се намират малко над 500 звезди, докато на около само тридесетина от тях е вероятно да има планети подобни на Земята с подобни условия. Демек шансът накой разумен извънземен да ни хване сигналите на този етап е една голяма нула. И то говорим за идеални условия без да отчитаме техническите трудности - просто само вероятността за съществуване на някаква цивилизация. А в този ред на мисли дори не говорим за други галактики, защото там отиваме на едно съвсем друго умопомрачително ниво на разстояния.

Link to comment
Share on other sites

...А в този ред на мисли дори не говорим за други галактики, защото там отиваме на едно съвсем друго умопомрачително ниво на разстояния.

:lol:

 

 

 

„Вселената е голяма. Наистина голяма. Просто няма да повярвате колко изключително невероятно невъобразимо голяма е тя. Вие сигурно си мислите, че до аптеката пътят е много дълъг, ама в сравнение с Вселената това е направо нищо работа.

Пътеводител на галактическия стопаджия
Link to comment
Share on other sites

Това е азбучна истина, която сме я разбрали по трудния начин. С радиовълни и светлина едвам си управляваме сондите в нашата собствена миниатюрна Слънчева система. Например сигналите от сондата Касини, която в петък беше запратена да изгори в огъня на Сатурн пристигат до земята за повече от час. Този метод на комуникация е просто абсурден в космически мащаби. Ерго, ако има достатъчно развита цивилизация, която да е започнала реално да покорява космоса, то тя със сигурност ще използва напълно мистериозна и непозната за нас технология на комуникация. Просто да седим и да чакаме да хванем някакъв извънземен радиосигнал си е направо абсурдно. Дори нашите радиосигнали, които през историята на човечеството сме изпратили в космоса (например със зараждането на първите радио и ТВ станции), в момента все още не са напуснали сфера с радиус около стотина светлинни години. В тази сфера се намират малко над 500 звезди, докато на около само тридесетина от тях е вероятно да има планети подобни на Земята с подобни условия. Демек шансът накой разумен извънземен да ни хване сигналите на този етап е една голяма нула. И то говорим за идеални условия без да отчитаме техническите трудности - просто само вероятността за съществуване на някаква цивилизация. А в този ред на мисли дори не говорим за други галактики, защото там отиваме на едно съвсем друго умопомрачително ниво на разстояния.

Честно казано, аз не съм много сигурен колко добра идея е да се опитваме да търси по-напреднали от нас цивилизации, защото човешката историята показва, че когато се срещат две цивилизации, по-напредналата унищожава и асимилира по-изостаналата... Във филмите все успяваме да ги победим с късмет в последния момент, ама в реалността едва ли...

Link to comment
Share on other sites

...Във филмите все успяваме да ги победим с късмет в последния момент, ама в реалността едва ли...

И с този американски президент... Никакъв шанс!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

https://www.youtube.com/watch?v=CIBaTVwAVVE

У видео уже более 20 миллионов просмотров и на него обратили внимание не только различные СМИ, но и Чэнь Шицюй, заместитель начальника департамента уголовного розыска Министерства общественной безопасности.

Чэнь поделился роликом в своем аккаунте Weibo, заявив, что «плащ-невидимка» может быть полезен военным.


WTF?!?

Link to comment
Share on other sites

WTF?!?

 

На мен по-необяснимо ми е защо в 2017-та, когато клиповете вече гонят резолюция от 4к, това клипче е само в 360p...както и какво се случва на 1.03 с частта от ръцете му, която е от външната (предна) част на наметалото...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
Всичко хубаво, но въпросната координатна система не я ползваме от толкова много години. Тогава даже са си нямали на идея, че хората някой ден ще разделят света по този начин и с точно тези градуси.

Иначе съм виждал пирамидите на живо. Много впечатляващи са. Не мога да си обясня как с тогавашнат техника са успели да ги построят. Да не говорим за времето за което се са справили с Хеопсовата. Отделно материалите се намират на няколкостотин километра от там... Изобщо много неясни неща има. А Кайро трябва да се посети за да се види малко екзотика и ориент. Макс 2 дена обаче. 1 ден пирамидите и 1 ден музеят. След това някъде по - далече.

Link to comment
Share on other sites

Има и друго - кой, кога и къде е казал, че извънземните мерки и нашите бъдещи ще съвпаднат? Да оставим градусите, ами мярката километър за час? Кой освен нас определя какво е километър и какво е час в количествено измерение?   :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

....Много впечатляващи са. Не мога да си обясня как с тогавашнат техника са успели да ги построят. Да не говорим за времето за което се са справили с Хеопсовата. ...

И идея си нямаш какви чудеса може да сътвори безплатната работна сила в големи количества. ;)

Link to comment
Share on other sites

И идея си нямаш какви чудеса може да сътвори безплатната работна сила в големи количества. ;)

Пламене не е до работната ръка. Само да се добера до някой компютър и ще ти обясня защо. Дълго е да пиша през телефона.
Link to comment
Share on other sites

Пиша относно Хеопсовата пирамида по - точно. Официално е построена за 20 години, но има данни, че била издигната за 10. Да приемем, че е за 20 години.

Висока е почти 150 метра! Сега интересната част. За да се построи за 20 години, трябва влагат по 800 тона камъни на ден. Това са 12 каменни блока на час в продължение на 20 години. Всеки един час, денонощно. Някой от блоковете тежат по 80 тона. Добивани са в Aswan което е на 800 километра от пирамидите. Трябва да го откъртиш камък, обработиш, след това натовариш в лодката. Какви са тия лодки от тогава и с какво е прехвърлян в нея? После разтоварване и монтиране на пирамидата. Кулокрановете с които строят съвременните сградни не могат да вдигнат толкова. Представи си всичко това преди 4500 години. А ако е наистина свършена работата за 10 години... Няма да споменавам с каква точност са построени. Много съмнителни неща има.

Link to comment
Share on other sites

 

Аз съм на същото мнение и никой не може да ме убеди, че пирамидите са строени само от хора с онова развитие от 2600 г. преди Хр...

Link to comment
Share on other sites

Абе за всичко си има логично обяснение. Последно май тук и аз спорих на тази тема, та се оказа, че ги носели тези блокове от по-близо, не били на лодки, ами ги суркали на трупи и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Направо на място са ги отливали. Едновремешен бетон (не че няма и някои вътрешни, които може и да са си истински камък).

Link to comment
Share on other sites

Монолит докато не погледаш малко клипове дето показват как само отвън са от здрав бетон (дето прилича на камък). Отвътре - едно такова ронещо се, слаба смес - нормално, за какво да харчат хубав материал за цялото пространство, като само външните страни е достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че е добре да попрочетеш повечко за пирамидите... 

 

Знания не се добиват с "гледане на клипове" 

Link to comment
Share on other sites

Е пък нищо не пречи да си мислите, че са ги донесли тия блокове от майната си... и са ги редили след това като кубчета лего :)

Link to comment
Share on other sites

Вече близо 100 години хиляди различни учени и изследователи не могат да обяснят с точност и сигурност тези строежи, но ти гледа 5 клипа и ги анализира...  

Link to comment
Share on other sites

Монолит докато не погледаш малко клипове дето показват как само отвън са от здрав бетон (дето прилича на камък). Отвътре - едно такова ронещо се, слаба смес - нормално, за какво да харчат хубав материал за цялото пространство, като само външните страни е достатъчно.

И викаш почти 5000 години са издържали. Това е по - откачена теория и от тази за извънземните.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...