Jump to content
BulForum.com

Необяснимото?!


Deftur

Recommended Posts

...и пиене. :beerchug...точно тогава най-хубаво се оправят всякакви - вселени, Елени, даже направо започват да изчезват по някое време. :drunk: 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 444
  • Created
  • Last Reply

 

 

По каква логика? Има ги в холивудските филми ли? Ако е някаква теория на вероятностите, по нея може всичко да си (не)обясним - включително и как първо се е пръкнал така наречения бог, и после е създал и тази вселена...

По логиката, ако не си захлупен кон с капаци и попрочетеш каква част от галактиката представлява нашата мижава Слънчева система и каква част от вселената представлява пък Млечният път, е меко казано малоумно да си мислиш, че тук е единственото място където има някакви форми на живот! Ако обаче се образоваш от филми и религиозни книги, трудно ще достигнеш до подобни заключения!

Link to comment
Share on other sites

По логиката, ако не си захлупен кон с капаци и попрочетеш каква част от галактиката представлява нашата мижава Слънчева система и каква част от вселената представлява пък Млечният път, е меко казано малоумно да си мислиш, че тук е единственото място където има някакви форми на живот! Ако обаче се образоваш от филми и религиозни книги, трудно ще достигнеш до подобни заключения!

 

Работата е далеч по-проста:

Никой не знае колко галактики има всъщност. 

То, за луната още се спори дали е имало живот, дали сега има..., ти се отлесна за скромната ни галактика.

Link to comment
Share on other sites

Работата е далеч по-проста:

Никой не знае колко галактики има всъщност. 

То, за луната още се спори дали е имало живот, дали сега има..., ти се отлесна за скромната ни галактика.

Явно наистина черпиш информация от филмите - забравих, че автоботите и десептиконите са пребивавали на Луната отдавна...

Link to comment
Share on other sites

Явно наистина черпиш информация от филмите - забравих, че автоботите и десептиконите са пребивавали на Луната отдавна...

 

Не са пребивавали никога. Там се разбива последният избягал кораб с прайм в него и безценен товар. 

 

Иначе за ЛУНАТА има къде къде по-интересни теории  :laughing:

 

И понеже Пламен много обича multiverse теории, редом с гинкобилоба - да припомним:

 

https://www.youtube.com/watch?v=AJOVUF-HaDw

 

Link to comment
Share on other sites

Не са пребивавали никога. Там се разбива последният избягал кораб с прайм в него и безценен товар. 

 

Иначе за ЛУНАТА има къде къде по-интересни теории  :laughing:

Мда, ама в тая напълно реалистична и логична теория, пак са намесени извънземни, така че пак пропада тяхното отричане :D

Link to comment
Share on other sites

По логиката, ако не си захлупен кон с капаци и попрочетеш каква част от галактиката представлява нашата мижава Слънчева система и каква част от вселената представлява пък Млечният път, е меко казано малоумно да си мислиш, че тук е единственото място където има някакви форми на живот! Ако обаче се образоваш от филми и религиозни книги, трудно ще достигнеш до подобни заключения!

 

Хубаво, няма да ти разваляме рахатлъка. Щом искаш да вярваш в нещо мъничко и сивичко, добре. Някои пък по същата логика (ако си представиш колко съвършено е настроен тоя космос и колко невероятно невъзможно е от само себе си да се получат всички тия условия и развитие на живота), вярват в съзнателен творец на битието. Разлика не виждам засега в двете теории.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво, няма да ти разваляме рахатлъка. Щом искаш да вярваш в нещо мъничко и сивичко, добре. Някои пък по същата логика (ако си представиш колко съвършено е настроен тоя космос и колко невероятно невъзможно е от само себе си да се получат всички тия условия и развитие на живота), вярват в съзнателен творец на битието. Разлика не виждам засега в двете теории.

Ами аз доколкото знам е доста хаотичен, променлив и несиметричен тоя космос, ама явно в твоя филм стоят различно нещата... Кажи сега поне в кой бог вярваш и само той ли е или има и други? :D

Link to comment
Share on other sites

Е, та как, пълен хаос, разбира се  - крака, ръце се мятат наляво надясно, мозък няма, разум няма, днк-то е тото, баси - вие не сте част от космоса и всичко съществуващо ли, че разправяте подобни работи? И няма нищо общо това с религията, а с просто събиране на 2 и 2 - не може да вярваш в едното, а да отричаш другото, като по един и същи начин се защитават и двете тези :D

Link to comment
Share on other sites

Ние сме биологични единици, което няма нищо с познатия ни и непознат космос, в който хаосът преобладава, колкото и "наредени" неща да има в него.

Link to comment
Share on other sites

Е, та как, пълен хаос, разбира се  - крака, ръце се мятат наляво надясно, мозък няма, разум няма, днк-то е тото, баси - вие не сте част от космоса и всичко съществуващо ли, че разправяте подобни работи? И няма нищо общо това с религията, а с просто събиране на 2 и 2 - не може да вярваш в едното, а да отричаш другото, като по един и същи начин се защитават и двете тези :D

Май нещо си на доста тежки наркотици, щом теорията за хауса в космоса, защитава божественото! Това нямам време не те спасява от глупостите, които ръсиш...

Link to comment
Share on other sites

Е го пак, не стига, че пишеш и съществуваш - не си даваш сметка какъв РЕД означава, че има тука. Ама карай, да видим докъде ще достигнеш в умозаключенията... Кога измери и изследва целия космос (и паралелните :))), че да разбереш какво представлява и дали няма нещо, дето да го определя да се държи както се държи, да те питам аз? И отговор не чакам, щото е ясен и сам казваш: "...доколкото знам"...

Link to comment
Share on other sites

Е го пак, не стига, че пишеш и съществуваш - не си даваш сметка какъв РЕД означава, че има тука. Ама карай, да видим докъде ще достигнеш в умозаключенията... Кога измери и изследва целия космос (и паралелните :))), че да разбереш какво представлява и дали няма нещо, дето да го определя да се държи както се държи, да те питам аз? И отговор не чакам, щото е ясен и сам казваш: "...доколкото знам"...

А ти кога го измери и оцени, че омаловажаваш моите познания с "доколкото знам" - ако си чувал има една приказка интелигентните хора никога не са 100% сигурни ;)

Link to comment
Share on other sites

За интелигентните хора съществуват величини, клонящи към плюс безкрайност и минус безкрайност. За не толкова интелигентните хора възприемането на тези величини е въпрос на вкус, тоест, интерпретират ги само като черно и бяло.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм си тъп, така че просто гледам, че нещата са подредени. Не ми трябва 'теория за хауса', това го предпочитам като музика - много добре влиза парти.

 

The universe necessarily has order. If everything were random, there would be no regularity or structure whatsoever, and no universe as such. In fact, the universe could be defined as order. This is why the Greeks called it cosmos, which means order.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз доколкото знам е доста хаотичен, променлив и несиметричен тоя космос

 

А що тогава извънземните правят абсолютно симетрични рисунъци?

 

Та, да се върна на първите 4 думи: и откъде знаеш? Или си мислиш, че знаеш?

Link to comment
Share on other sites

Сега ако Чефо дойде в тая тема, моменталически ще ни обяви за болни мозъци и ще ни прати при доктор Хаус. :lol:
 

Не са пребивавали никога. Там се разбива последният избягал кораб с прайм в него и безценен товар.

Иначе за ЛУНАТА има къде къде по-интересни теории  :laughing:

И понеже Пламен много обича multiverse теории...

 
Какво знаеш ти за Луната...

 

През 20-те години на XIX в. германският астроном Франц фон Паула Груитуйзен съобщава, че с телескопа си е забелязал цели градове на Луната. Според него извънземните, които обитавали земния спътник имали развита инфраструктура, впечатляващи сгради и дори крепости.

След края на Втората световна война започват да се разпространяват слухове, че германските астронавти са стъпили на Луната и са построили строго секретна база там. В някои от тях дори се твърдяло, че Хитлер е инсценирал смъртта си и е отишъл в базата на Луната, където да изживее останалите си дни на спокойствие.

 

Необяснимото в случая е - кой по дяволите чете такива небивалици...и защо? :woot

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...