Jump to content
BulForum.com

Необяснимото?!


Deftur

Recommended Posts

Ха сега да видим... Нямало било извънземни  :grin:

 

(Мелиса бих искал да я топля през студените нощи в Перу... :evil )

Засега е земен. Пък и щом има изобщо ДНА за изследване, не виждам как ще да не е тукашен... разновидност някаква

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 444
  • Created
  • Last Reply

Аз лично не вярвам и за секунда:

 

It could also be some twisted body modification. Do a Google image search for "foot binding X-ray" and "neck stretching x-ray." Also do a google image search for "skull shaping." These were all common practices in different parts of the world. It's also not uncommon for humans to be born missing fingers and toes. A quick search will show you photos of that too. These things can all happen naturally, but they're also easy to do by binding a child to shape its bones as it grows. Since an elongated head and missing digits can be both a genetic deformity and manipulated on purpose, it stands to reason that one of those things (or both) happened if this mummy turns out to be real. It also stands to reason that since we know these deformities can happen, over the course of human history someone is likely to have both, and that specimen would be worth preserving.

I don't know the first thing about archaeological etiquette, but i'll tell you right fucking now there is no way that a dude would just be carrying this thing across the room by himself like it was an empty trash basket. I'm sure as fuck that moving this thing would be a very delicate process and at the very least need to have a platform underneath it. I call complete bullshit. On top of that, Google it. The ONLY sources to show came out within the last day and it's a Gaia exclusive? Wtf ever. But somehow this discovery has been kept under wraps (mummy pun) long enough to get all this tv footage filmed and edited..? The bullshit detector is pinging like crazy.

Link to comment
Share on other sites

Like what? ... или по-скоро вярваш, че има някакви такива, въпреки, че всъщност - няма (всичко си е много добре проучена и документирана с многобройни доказателства практика от миналото)

Link to comment
Share on other sites

Не е толкова до вярване, колкото до нещо, наречено common sense.

 

Много интересно от каква позиция ми твърдиш как категорично няма - обиколил си всички планети ли?  :laughing:

 

Или си от ония "умници" дето вървят с кръста напред и пръскат "светена" вода?  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Common sense е, че няма никаква вероятност евентуалните извънземни да изглеждат като нас (хуманоиди).

 

А говоря, че няма глупости в цитата, който съм дал. Друг е въпросът дали за пръв път чуваш например за изкуственото удължаване на черепите чрез пристягане с кожена лента докато е малко детето, и че например меровингите са били с такива черепи, нашите болярски родове избити при приемането на христиняството - също... и така нататък, да не изброявам.

Link to comment
Share on other sites

Common sense е, че няма никаква вероятност евентуалните извънземни да изглеждат като нас (хуманоиди).

 

И как го реши това? Понеже ти си го казал ли? И е 10000% сигурно  :laughing:

 

Ами ако ние приличаме на някой друг? 

 

За издължените черепи добре знам, но в този случай ако, подчертавам - АКО това нещо е истинско, черепът му е точно най-малко интересната особеност. 

Link to comment
Share on other sites

То ако си привърженик на тезата, че животът на земята е донесен от някой друг и посаден тука да се развиваме по негов образ и подобие, направо си го кажи, нямам нищо против интересните и различни гледни точки :)

Link to comment
Share on other sites

Common sense е, че няма никаква вероятност евентуалните извънземни да изглеждат като нас (хуманоиди).

 

А говоря, че няма глупости в цитата, който съм дал. Друг е въпросът дали за пръв път чуваш например за изкуственото удължаване на черепите чрез пристягане с кожена лента докато е малко детето, и че например меровингите са били с такива черепи, нашите болярски родове избити при приемането на христиняството - също... и така нататък, да не изброявам.

 

А защо според теб са го правили? Да са по фешън или айродинамични?

Link to comment
Share on other sites

Който не е сигурен в нещо, обаче го твърди, значи е вярващ в него, което и казах от самото начало

 

Аз не вярвам, а съм убеден, че плазмодии като нас няма как да са единствени във Вселената. Затова казах - common sense. 

Link to comment
Share on other sites

Не вярвам, че имаш някакво право да говориш за "нас" - най-малкото защото си един, и не може да казваш какво мислят всички. В този смисъл, кой е плазмодий и кой е "венец на природата" е строго индивидуално, според личния опит и мнение за себе си.

Link to comment
Share on other sites

Аха - тука и на самочувствие взехме да го избиваме... Странно. Под нас имам предвид всички човеци. Така че баш сме си нас. А че сме най-големият паразит и вирус на тая планета (засега само на нея) няма място за съмнение. 

Link to comment
Share on other sites

Тоест, ти нямаш самочувствие, обаче спокойно говориш от името на всички човеци, даваш определения за тях, и го приемаш за нормално, че и трябва всички да са съгласни с твоето мнение... :)

 

Е, за щастие повечето хора мислят различно от теб...

Link to comment
Share on other sites

Предполагам си чувал за проект "Синя книга". Дори на скоро я разсекретиха. В списание 8 има доста голяма статия за нея.

 

Сефте. Ама пък доказателства списание, та книга, та военните "казали" (ама не показали/доказали). Има градация - на недостоверност :)

Link to comment
Share on other sites

Чек'са - ти реши, че тя тебе ще дойде да моли?   :laughing:

Е па що да не дойде бе, мисир? Може да не съм с три пръста, но пък съм с три крака, та това е материал за цяла нова поредица. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тоест, ти нямаш самочувствие, обаче спокойно говориш от името на всички човеци, даваш определения за тях, и го приемаш за нормално, че и трябва всички да са съгласни с твоето мнение... :)

 

Е, за щастие повечето хора мислят различно от теб...

 

Аз давам определение на всички човеци, като ми е през чепа кой е съгласен и кой не - фактите са си факти. Планетата отдавна прилича на клоака. И става по-зле, именно благодарение на надменното самочувствие на разни безхаберници. Но пък тя си има методи да се отръсква от бълхите. 

 

Е па що да не дойде бе, мисир? Може да не съм с три пръста, но пък съм с три крака, та това е материал за цяла нова поредица. :lol:

 

Тука поне една студена в Йегера за лафа!  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз давам определение на всички човеци, като ми е през чепа кой е съгласен и кой не - фактите са си факти. Планетата отдавна прилича на клоака. И става по-зле, именно благодарение на надменното самочувствие на разни безхаберници. Но пък тя си има методи да се отръсква от бълхите. 

 

Фактите са, че имаш собствено мнение и определение. Дали е вярно - според моето мнение - не. Планетата изобщо не са й проблем всички хора, а само част от тях, защото само част от тях се държат като вируси. Тоест, не може да се генерализират всички под един общ знаменател както се опитваш - и това е фактЪТ.

Link to comment
Share on other sites

Тука поне една студена в Йегера за лафа!  :laughing:

Мерси! Ако Мелиса направи филм за мен ще те поканя на премиерата. :lol:

 

Сега сериозно по въпроса за извънземните. Наистина би било твърде нереално да си мислим, че в цялата вселена сме единствената такава уникална случайност сред трилиони потенциални възможности. Обаче има един момент с въпросния контакт. Ако една цивилизация е толкова напреднала в развитието си, щото е овладяла прекосяването на умопомрачителните разстояния не само в една отделна галактика, но и междугалактическите пространства по принцип, това ще рече, че трябва да са наистина толкова напреднали спрямо нас, щото да няма никакъв смисъл да ни обръщат внимание. И то защото по принцип вероятно вселената е пълна с такива образи като нас, които сме си закотвени на съответните планети, в съответните звездни системи и които нямат никакъв шанс в близките хилядолетия да се докопат до технология, която да им позволи прекосяването на въпросните умопомрачителни галактически и междугалактически разстояния. Горе-долу идеята е, че ако съществува такава напреднала цивилизация, ние сме последните, които бихме успяли да ги "хванем". В смисъл технологиите им биха били неразличими от обикновен неразгадаем природен феномен като тъмната материя примерно.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам си чувал за проект "Синя книга". Дори на скоро я разсекретиха. В списание 8 има доста голяма статия за нея.

Списание 8 напоследък е тъпкано с тотални глупости. Периодично "Наука и Критично мислене" ги понасира с фактология. Но... по-лесно е да разтягаш локуми и да говориш небивалици, отколкото да боравиш с факти...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...