Jump to content
BulForum.com

Търговия по Интернет чрез eBay.com


sandman

Recommended Posts

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Значи отговаря, не използвай метода, който ти казах. Той трябва да ти прати, че си съгласен сделката да отпадне, ако трябва му пиши отново.

Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем:

 

Харесах си нещо, платих го, но преди да ми го пратят питах продавача дали мога да се откажа от поръчката. Отговори, че няма проблем. И оттогава нищо не ми е отговарял, каква е процедурата?

 

основен въпрос е далис амо си го питал за възможността или си му написал че искаш да се откажеш. щото ако само си питал, то човека е коректен, отговорил е че може и изчаква окончателното ти решение. разбирате се за евентуални неустойки да му платиш и в пейпал си има опция refund за всяка сделка - достъпна е до 30 дни след транзакцията. С нея продавачът може да ти върне всичките или част от парите, ако има желание и сте се разбрали за това.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Имам въпрос! Доколкото знам ако поръчваш от страни извън ЕС (в моя случай САЩ) трябва да си вземаш стоката от митницата. Та въпроса ми е понеже не съм от София, а на другия край на България, има ли вариянт да си получа пратката в моя град? :beer:

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос! Доколкото знам ако поръчваш от страни извън ЕС (в моя случай САЩ) трябва да си вземаш стоката от митницата. Та въпроса ми е понеже не съм от София, а на другия край на България, има ли вариянт да си получа пратката в моя град? :beer:

Виж тук има описани митническите пунктове в България http://www.customs.bg/bg/page/17 , но се подготви психически и отдели някоко часа http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/06/838566_evala_be_mitnica/

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос! Доколкото знам ако поръчваш от страни извън ЕС (в моя случай САЩ) трябва да си вземаш стоката от митницата. Та въпроса ми е понеже не съм от София, а на другия край на България, има ли вариянт да си получа пратката в моя град? :beer:

 

Има и вариант да ползваш посредник,в случай че не ти се занимава с митници и тн.Стандартнат им комисионна е 10%...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Все пак идва ли някакво известие, че пратката е дошла в близката митница или сам трябва да си я търсиш?

 

Поръчах си панел за телефона от Хонг Конг и дойде след 3 седмици в пощата, цената с доставката беше към 15евро и беше написана на пакета, но директно си го взех (може би защото е пакета е с размер на писмо не са обърнали внимание).

 

Чакам пратка от dealextreme, отбелязал съм да го пишат gift и да не декларират стойност, но минаха над 2 месеца и още няма нищо. Преди пратки оттам са ми пристигали за 2-3 седмици в пощата.

Също така като въвеждах номера на пратката в сайта на Българки Пощи ми пишеше дали е доставена, а сега няма нищо...

Въпроса е минават ли през пощите или директно в митницата и си стоят докато ги потърсиш?

Link to comment
Share on other sites

И аз имам от dealextreme пратка, която още не престига вече повече от месец. Ще чакам до края на тази седмица и ще пробвам resolution center-a на paypal.

Link to comment
Share on other sites

И аз имам от dealextreme пратка, която още не престига вече повече от месец. Ще чакам до края на тази седмица и ще пробвам resolution center-a на paypal.

Пиши им първо на dealextreme. Няма смисъл да прибягваш до paypal още от началото. При тях не е същото както при пазаруване от ebay.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко проверявам сайта на Бългасрски пощи и ми излиза следното"

06.4.2010 г. 10:52:00 BULGARIA SOFIA INTER Receive item at office of exchange

След 2 месеца blink.gif

Друг път ще се замисля преди да поръчвам от dealextreme, че не е работа това.

Сега остава да повярват, че е gift и да не ходи в митницата...

Link to comment
Share on other sites

Дадоха ми номер, но седмица след като в сайта пишеше, че е изпратено. С този номер в сайта на тяхната поща вадеше само "пратката е изпратена" и това е biggrin.gif

Бях отбелязал "Drop Shipment and Gift Service (Removes DX logo from package)" и явно върши работа за избягване на митниците, защото стойността беше около 90 долара.

Български Пощи са взели да се оправят - вече имат онлайн проследяване и пратките стигат за по-малко от ден от София до градовете, а не както преди за седмица - тъкмо бях отписал нещата и днес в 10 ги получих :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Опитвам се да си направя ъкаунт в ebay.uk - поне 10 пъти попълних чинно всички полета и всеки път получавам:

 

Input Error

One of the parameters received was invalid for this function. This probably means that your browser had problems with the form or you invoked the function incorrectly. Please go back and try again. If you're using an old bookmark, you may need to rebookmark it due to recent changes to protect your privacy. We are aware of the problem and are working tirelessly to resolve it as quickly as possible.

 

С Firefox 3.6 съм и не би трябвало да имам проблеми, а и трих кукита (без ефект) за всеки случай. Някой може ли да даде едно рамо какво да направя? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Последно като си правих акаунт в ebay.uk ми искаше домашен телефон. Английски домашен телефон. Ако нещата не са променени, забрави да си направиш акаунт без наземна английска телефонна линия. Това беше преди 3 години, сега не знам дали е това проблема.

Link to comment
Share on other sites

Английски домашен телефон. Ако нещата не са променени, забрави да си направиш акаунт без наземна английска телефонна линия.

 

Ами що не казват к'ъв е проблема да ги ева...дава някакъв error с неясно съдържание и толкова. Да ми кажат, че телефонът ми е мобилен в BG или да ме препратят да си правя другаде ъкаунт, а не да ме уведомяват, че "знаели за проблема и усърдно работели да не се появява", само дето аз не знам какъв е точно проблема.

 

@Vetim, за пръв път ми е, досега не съм се интересувал от ebay и просто хванах английския по случайност. Преди време stefan ми беше обещал да ползвам неговия ъкаунт, но тъй като ми е неудобно да го занимавам излишно и реших, че няма да е голяма врътня да си отворя 2 ъкаунта в ибей и пейпал.

 

Link to comment
Share on other sites

То за пейпал май пак искаше домашен телефон, ама ставаше с български. Не съм много сигурен де, но това са ми спомените.

 

А за e-bay, даже с английски мобилен телефон пак не искаше да ми направи акаунт. Иска си домашен и това е.

Link to comment
Share on other sites

Регистрацията в който и от сайтовете да е важи и за останалите. Ако не се лъжа преди много години се регистрирах в .com, но реално 99% от покупките ми са през .co.uk. Регистрирай се в .com и няма да имаш проблеми.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Такааа...вече си имам регистрации в Ибей и Пейпал. Сега в мен изникват други въпроси...

 

Смятам да пусна за продажба в Ибей една сравнително скъпа и рядко срещана стока. Оставям настрана, че като за първа продажба все още няма да имам никакъв рейтинг и малко хора ще рискуват да купят от някакъв, живеещ в България, още повече, че съвсем скоро по световните медии пуснаха френските репортажи как разчистват гетата на румънските и българските цигани.

 

Как става хавата - първо аз пращам стоката на спечелилия търга (ако направя търг) и след това той като получи стоката ми превежда парите или обратно - аз проверявам дали в сметката ми са преведени пари и после пращам на адреса стоката? Или в случая пейпал играе ролята на посредник и първо при тях идва превод, след това аз пращам стоката и ако оня потвърди, че всичко е ОК, тогава те (пейпал) ми превеждат сумата, като си удържат комисионната? Наистина не съм наясно, а уж четох из разни форуми...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Получаваш парите и след това изпращаш стоката. При paypal получаването е мигновено.

 

Това за пейпала не го разбрах много...Кое е мигновено - получаването на неговите пари към пейпал или от пейпал към мен...или пък цялата процедура?

А за първото...ако пейпал не се явява като посредник, задържащ парите докато получателят на стоката удостовери, че е пристигнала и е наред - как е застрахован получателят на стоката ако случи на мошеник, който прибере парите и не му изпрати стоката (или му прати дефектна/фалшива)? Ако последствието за мошеника е само негативен рейтинг, много важно...нали си е прибрал парите, особено ако става дума за голяма сума.

Link to comment
Share on other sites

Това за пейпала не го разбрах много...Кое е мигновено - получаването на неговите пари към пейпал или от пейпал към мен...или пък цялата процедура?

А за първото...ако пейпал не се явява като посредник, задържащ парите докато получателят на стоката удостовери, че е пристигнала и е наред - как е застрахован получателят на стоката ако случи на мошеник, който прибере парите и не му изпрати стоката (или му прати дефектна/фалшива)? Ако последствието за мошеника е само негативен рейтинг, много важно...нали си е прибрал парите, особено ако става дума за голяма сума.

Paypal е посредник, но не по начин който ти си мислиш. Щом някой ти прехвърли парите ти ги получаваш веднага в твоята сметка и можеш да правиш каквото искаш с тях. Ако купувача не е доволен или не получи стоката повдига диспут в Paypal. Paypal се явяват нещо като съд. След като решат, че ти си виновен си имат начини да те накарат да платиш. Това включва и да те съдят.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...