Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Или да те намерят за телефонен тероризъм. А, да, скриването на номера сигурно ще реши проблема...

 

 

но пък карта-еднодневка регистрирана на безимотник ще го.

 

алоо, ГДБОП-а! Споко, бе, не се крия. нема нужда да ме ровите по айпи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И все пак - колко трудно е след второто позвъняване, човека да добие навика да си изключва телефона докато спи? Освен някой да ходи да им звъни по вратите на къщите... най-много да го отстреля охраната

Link to comment
Share on other sites

За 10 дни 350лв. сметка за ток. И това ако е истина...си е истински грабеж.Груба сметка показва, че трябва за тези 10 дни, да е жулил по около 7 киловата на час.Бая сериозен климатик трябва да има...

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че е грабеж - и не само от EVN. Преди малко по новините кмет на няк'во село в Северна България в се жалваше, че последната сметка на общината била двойна и отгоре и че не вярва на стандартните обяснения на монополиста за по-студено време и че по празниците хората си седят вкъщи...понеже от 20 декември нататък детската им градина била разпусната и не работела, отоплението било с парно на нафта, уличното осветление било енергоспестяващо, включващо се с фотоклетки, които не се влияят от почивните дни и т.н., и т.н.

Освен това за пример мога да дам и  моята последна сметка - тия 400+ лева са почти двойно на това, което би трябвало да платя, защото аз съм си постоянно вкъщи, не съм си сменил потреблението и на йота, знам идеално какво и как работи вкъщи, топлоизолиран съм така, както и белите мечки могат да си мечтаят, осветлението ми е 100% енергоспестяващо, знам много добре какви са ми сметките през зимния период, знам прекрасно колко е цената на тока с последното повишение.....така че хич да не се опитват да ме убедят, че щото било студено, че щото съм си бил вкъщи по празниците или, че щото периодът на засичане бил по-дълъг - това никога не може да даде двойно увеличени на сметката.

Ама иначе енерго-шефовете ги разбирам де - обикновено в края на годината се раздават премиите, та все отнякъде трябва да ги избият...

Link to comment
Share on other sites

 

Което показва колко за "задобрели" тия, дето правят ефектите на филмите, а и това все пак е едно малко метеоритче, дето по-голямата му част е изгоряла в атмосферата. :))

Link to comment
Share on other sites

абе астровсичкознаещите (примрно годфадъра), доколко е реална теорията че част от програмата Стар Уорс на Рейгън е съдържала и инсталация системи за дистанционно въздействие на траекторията на разни обекти минаващи около нашата планетка? примерно може ли с електромагнитче или лазерче или друго лъчение да подобриш траекторията на некое дребно метеоритче така че случайно да завърши някъде от другата страна на Желязната завеса?

Link to comment
Share on other sites

Що ми се струва, че нещо грешат с тия десетки тонове... Ако падне такова прасе, ще отнесе 6 и повече града като атомна бомба...  Гледайте довечера между 7 и 9 оня големия да не свърне насам, че той ако падне, маите ще познаят с отклонение от два месеца... :)

Link to comment
Share on other sites

Вярно е. Да. СССР са имали спътници, оборудвани с газови лазери. Все още имат като род "космически войски". На практика всичко е балистика. Затова и трансконтиненталните ракети се наричат "балистични"(и не само де).

Link to comment
Share on other sites

Вярно е. Да. СССР са имали спътници, оборудвани с газови лазери. Все още имат като род "космически войски". На практика всичко е балистика. Затова и трансконтиненталните ракети се наричат "балистични"(и не само де).

Това е толкова вярно, колкото и твърдението, че света се управлява от извънземни от Сириус. Фантазии за раздумка в кръчма и тотално невежество относно основни закнони във физиката и в частност някои специфични принципи относно движението на небесните тела.

Link to comment
Share on other sites

Със скромните ми познания по физика ми е трудно да си представя космическо тяло да бъде изместено от траекторията му с лазер...

Link to comment
Share on other sites

Изчел съм и съм изгледал десетки научни материали по темата - освен, че зависи от структурата и състава на самото тяло, освен че точно тези, които са опасни за Земята и живота на нея не мож' ги помръдна и на йота, камо ли да ги цепиш с балистични ракети, оказва се че дори и при по-малките, които теоретично може да ги цепнеш на части, методът е доста опасен, защото частите обикновено пак падат на Земята и нанасят още повече поражения. По тоя повод поздравявам всички с едно красиво и малко песимистично видео, но озвучено от една от най-великите за мен групи - Пинк Флойд. :thumbsup: ...симулацията е с астероид с големина 500 км. ; същото видео го има и с надписи, обясняващи какво се случва и за какво време, както и че подобни катастрофи са се случвали минимум 6 пъти в историята на Земята.

 

Забележка: За тези, които искат да го гледат, ще се наложи да цъкнат на линка към ютюба, защото има забрана да се гледа вградено поради някакви тъпи авторски права, които обсъждахме наскоро в друга тема. :unsure:

 

http://www.youtube.com/watch?v=-zvCUmeoHpw

 

 

 

А иначе ето реални кадри от Челябинск - първият взрив е дошъл около 2 минути след димната следа (внимавайте да не са ви усилени много тонколоните) :P :

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=IOtJGnOGkWc

Link to comment
Share on other sites

симулацията е с астероид с големина 500 км. ; същото видео го има и с надписи, обясняващи какво се случва и за какво време, както и че подобни катастрофи са се случвали минимум 6 пъти в историята на Земята.

Баси симулацията, с този размер са само няколко от най-големите астероиди като Серес и Веста. Иначе избщо не ни трябва такъв за да ни затрие. Далеч по-малко парче може да свърши горе-долу същата работа, само дето с по-малкия ще се мъчим малко повече. :laughing1:

От друга страна като го погледнеш, шест подобни катаклизъма за четири милиарда и половина години не е нещо кой знае какво. Май почти всички от този тип са се случили в ранния стадий на формиране на Земята, когато Слънчевата система е гъмжала от огромно количество планетоиди и планети с нестабилна орбита. Такъв сблъсък е формирал Луната (според най-разпространената хипотеза) още в началото на съществуването на Земята при срещата й с тяло с размери приблизително тези на Марс.

Link to comment
Share on other sites

Баси симулацията, с този размер са само няколко от най-големите астероиди като Серес и Веста. ...

 

Не забравяй кометите. :))

 

П.П. Скучно ли ти е без Трити? Сега ако беше тук бая щяхме да раздуем темата... :)

Link to comment
Share on other sites

Ти недей, че с тази дискусия по темата и съмненията относно възрастта ще вземат да ни обявят за вероятни оцелели потомци на динозаврите, очевидци на катаклизмите демек. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

:laughing:

 

И все пак, колкото и да разправят, че парчето в Челябинск нямало връзка с 2012 DA14, струва ми се доста вероятно точно по едно и също време хем оня да мине толкова близо до Земята, хем малко преди това някое малко сателитче да се отцепи заради притеглянето и да падне долу - просто твърде голямо е съвпадението, а аз много на съвпадения не вярвам...поне вече не и след случая, когато тотализаторът изтегли в 2 поредни тегления едни и същи числа. :P

Link to comment
Share on other sites

Това е толкова вярно, колкото и твърдението, че света се управлява от извънземни от Сириус. Фантазии за раздумка в кръчма и тотално невежество относно основни закнони във физиката и в частност някои специфични принципи относно движението на небесните тела.

 

 

Със скромните ми познания по физика ми е трудно да си представя космическо тяло да бъде изместено от траекторията му с лазер...

 

 

Не виждам да съм казал, че е за астероиди. Лазерите(както и наземните) бяха разработвани с цел унищожението на противникови сателити, балистични ракети и наземни цели. САЩ имат подобна програма - качиха газов лазер на самолет, пак с цел унищожаването на балистични ракети. За наземните цели - китайци и немци(май) разработваха програма за генериране на електричество посредством лазер от орбита(даже филм имаше някъде с изпитанието).

 

http://blogs.discovermagazine.com/80beats/2010/02/16/laser-bearing-jumbo-jet-shoots-down-its-first-missile/#.UR8336V7I08

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Space_weapon

 

Фантастика, нали?

Link to comment
Share on other sites

Според НАСА: 

 

 

Небесното тяло с диаметър 15 м и маса около 7000 тона, е навлязло в атмосферата на Земята със скорост минимум 64 000 км/ч., смятат в американската космическа агенция.

Мощността на взрива, избухнал при навлизането в атмосферата на метеорита над руската Челябинска област, е била от 300 до 500 килотона, сочи оценката на НАСА.

По последни данни общият брой на пострадалите вчера е 1145 души, като 50 души са настанени в болница.

 

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5530911

Link to comment
Share on other sites

Не виждам да съм казал, че е за астероиди.

Ами темата беше за астероиди бе Танасе. И стига с тия смешни линкове от Уикипедия, дори те не могат да оборят физичните закони. Въпросните лазери, за които говориш успяват да ги качат на този етап единствено на огромни кораби. Познай защо? Да ти помогна пренасяйки нещата в космоса. Най-голямото и високотехнологично съоръжение в космоса, Международната космическа станция се захранва знаеш ли с какво? Позна, слънчеви батерии. На този етап няма с какво друго. Това е най-гигантското рагръщане на соларни панели правено някога в космоса и то единствено благодарение на няколко полета на совалките, изнасяйки инфраструктура с обща разгърната площ от над 3000 кв.м. Всичкото това чудо генерира в момента под 200KW електроенергия. Затова толкова време вече се чудят как да инсталират и тестват специалния магнитоплазмен двигател VASIMR VF-200, предназначен да коригира постоянно свиващата се орбита на МКС. Това е един от най-ефективните космически двигатели със специфичен импулс от 5000 с., но самият двигател консумира 200KW и единственият начин да го накарат да работи е на много кратки импулси - след продължително зареждане на специален батериен комплекс.

Така, сега си представи всичко това да го събереш в един единствен спътник, който да можеш тайно и без много шум да го изстреляш в орбита само с една ракета носител. Имай предвид, че 200KW мощност е нищо за лазер, който трябва да генерира такъв лъч, щото да поразява успешно всичко по пътя от ниска земна орбита до земята. И тук говорим за унищожаване на некви дребни неща като балистични ракетки, а ти си мечтаеш за милионотонни астероиди, летящи с космически скорости. Суровите факти са следните - това с лазерите в космоса си е още доста далечна фантастика.

Link to comment
Share on other sites

Майната им на астероидите :D Ами, смешни, но верни. И го казах в минало време, Момчиле. Абе заеби. Не ми се спори, аз си поддържам моето мнение.

Link to comment
Share on other sites

Майната им на астероидите :D Ами, смешни, но верни. И го казах в минало време, Момчиле. Абе заеби. Не ми се спори, аз си поддържам моето мнение.

 

Абе Момчил вярва, че хора (американци) са ходили по Луната бре! Къде си тръгнал :)

Link to comment
Share on other sites

Абе Момчил вярва, че хора (американци) са ходили по Луната бре! Къде си тръгнал :)

 

По Луната? Вéрно ли бе? :bgrin:

 

Ай' стига си спамил...и да вземеш да почистиш! Така де, няма само ти да ми правиш забележки... :evil

 

Не съм съгласен с така нареченото почистване. Ще се изгубят интересни мнения.

 

Абе не ми пука за чистенето...важното е да му върна забележката. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...